Tegul Tavo vaikai eina
Vien takais dorybės,
Tegul dirba Tavo naudai
Ir žmonių gėrybei.

... čia reiktų sustoti ir pagalvoti. Žodžiai teisingi, esmė paprasta. Atrodytų, nėra ką pridurti. Norėtųsi paklausti mūsų mielų politikų tiesiai į akis, ar jie žino Tautinės giesmės žodžius, ar supranta ką ji reiškia?

Iš to naudos greičiausiai būtų nedaug. Atsakymas būtų apie tiltus, nors klausimas yra apie miltus.

Ar matote, žmonės, kas dabar darosi Lietuvoje? Korupcija nepažabota, valdininkai daro ką tik nori. Metai iš metų kartojasi tas pats per tą patį.

Naivu būtų manyti, jog visi politikai pagaliau taps sąžiningais ir nežiūrės, kur sau vieną kitą milijoną į kišenę nusukti, o pradės iš tiesų dirbti Lietuvos tautai, iš kurios sulaukia pilno išlaikymo.

Į valdžią eina visi, kas moka garsiai rėkti ir daug žadėti. Taip buvo su konservatoriais, taip buvo su socialdemokratais, tas pats kartojasi dabar ir su „darbiečiais".

Vieni atidavė „Mažeikių naftą" ir dar primokėjo, kiti privatizavo visas pelningas įmones, kurios dabar vos galą su galu suduria. Kokia iš to nauda valstybei? Jokios.

O tiem kas privatizavo - paprasta matematika – pelno nėra, nereikia mokesčių mokėti, tuo tarpu visos įmonių grietinėlės algos yra astronominio dydžio. Tas vietas užimantys buvę „partiniai" ramiai sau šypsosi į ūsą. Tauta apgauta, bet asmeninis gerbūvis užtikrintas.

Dabar grobstant ES lėšas, proteguojant savas įmones, visi, kas netingi ir turi priėjimą prie „lovio", susikrauna tokį kapitalą, apie kurį paprastas lietuvis, gaunantis minimalų atlyginimą, net svajoti pamiršęs.

Žodžiu, situacija įprasta, niekas tuo nebesistebi. Ponas buvęs ūkio ministras net aukštosios nebaigęs, ir ką? Paprotegavo kelias įmones, galbūt įsidėjo papildomus milijonus, ir visiems ramu.

Atsistatydino. Na tai ką? Paburbuliuos tauta, paverks, kokie jų išrinktieji negeri, ir rinks kitą, kuris atėjęs prie lovio padarys tą patį. Būtų juokinga, jei verkti nesinorėtų.

Kitas veikėjas - „abonentas" - ramia sąžine dalina Vilniaus žemes. Ir niekas garsiai neišdrįsta pasakyti jo tikrojo vardo. O užtektų patikrinti bankų sąskaitas ir paprašyti paaiškinti, iš kur gauti pinigai.

Nemanau, kad jo sąskaitos yra Lietuvoje. Populiariausi - Šveicarijos bankai. Ten niekas neklausia, kas ir iš kur. O gal pinigai užkasti kur nors Lenkijoje? Gal dėl to vienas veikėjas, pradėjus degti kepurei, ten greitai ir spruko? Paaiškinimai gauti, ponas Artūras Zuokas išteisintas, nes įrašų neužteko kaltei įrodyti. Va čia tai juokingiau ir būti negali.

Tačiau kas tuo užsiims? Korumpuota policija? Vėlgi būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Jei ir nebūtų korumpuota, tai ji yra tiesiog teisinė impotentė, nes „grietinėlės" negalima traukti teisinėn atsakomybėn.

Čia ir susiduriame su esmine problema, neleidžiančia išnaikinti korupcijos mūsų visų didžiai mylimoje Lietuvoje. Valdžia Lietuvoje yra nebaudžiama, nepakaltinama.

Blogiausiu atveju, galima atsistatydinti iš užimamų pareigų, ir visos nuodėmės nuplautos. Taip, kaip yra su vienu mūsų gerbiamu atstovu Europarlamente. Atsistatydinęs iš ministrų Lietuvoje, dabar ramiai sėdi Briuselyje.

Manau, kad turėtų būti pritaikytas ne vien etikos piršto pagrūmojimas susikompromitavusiems politikams, bet ir teisinės priemonės su patraukimu baudžiamojon atsakomybėn, pilnai ar dalinai konfiskuojant turtą. Tai atbaidytų bailesnius vagis nuo valdžios troškimo, o didesnieji nesulauktų deramos paramos, vadinamos „politine dauguma".

Galbūt tuomet būtų galima lengviau atsikvėpti, ir gyventi būtų lengviau. Tačiau kas priims tokius įstatymus? Negi tie patys įtartinų reputacijų asmenys, kurie ir sėdi prie lovio? Vargu. Kas belieka? Linčo teismas... Liaudis... Bet visi per daug pasyvūs ir tikintys „šviesia ateitimi", kad bandytų kažką keisti. Primaitinta pažadais liaudis tiki savo dievukais. Gaila...

Na, bet tai tėra vieno žmogaus asmeninė nuomonė. Galbūt atsiras tokių, kurie sutinka su manimi, galbūt ir tų, kurie man prieštarauja. Tačiau tylėti nebegalėjau.

Pamąstymus norėčiau užbaigti paskutiniu Tautiškos giesmės posmeliu:

Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse,
Vardan tos, Lietuvos,
Vienybė težydi!!!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!