Kaip žinome, praeitų metų pabaigoje visame Žvėryne atsirado ženklai, žymintys žaliąją automobilių stovėjimo zoną. Anot susisiekimo paslaugų atstovų, tai tikra malonė Žvėryno gyventojams, už kurią susimokės... jie patys!
© DELFI / Tomas Vinickas

Patys gyvename vienoje iš individualių namų gatvelių, ilgą laiką (t. y. visada iki praėjusių metų lapkričio), automobilių parkavimas čia buvo nemokamas, o vietų netrūko. Vieną dieną nei iš šio, nei iš to už lygiai tą patį veiksmą – automobilio statymą prie savo namų – jau turime susimokėti.

Natūraliai kyla klausimas: kokia konkrečiai paslauga mums suteikiama? Geresnės parkavimo vietos? Ne, net ženklinimo neatsirado. Saugomos parkavimo vietos? Tikrai ne. Daugiau vietos automobiliui palikti? Lygiai tiek, kiek ir anksčiau.

Jeigu manote, kad žvėryniečių gyvenimo kokybei trukdo vairuotojų iš kitų rajonų paliekami automobiliai, spręskite būtent šią problemą: įrenkite aikštelių miesto centre! Eilinį kartą problema sprendžiama ne ieškant galimybių, o kuriant draudimus. Aikštelių įrengimas pernelyg nuskurdins miesto iždą? Akivaizdu – apmokestinus Žvėryną net mokėjimo aparatai nebuvo įrengti, mokėkite telefonu! Nors ir keista, pinigėliai iš gyventojų surinkti, o į paslaugą (kokią?) investuota kuo minimaliau.

Taip, mikrorajono gyventojai turi galimybę išsipirkti leidimus automobilio statymui. Leidimo kaina pirmajam šeimos automobiliui, sakykime, adekvati (nors vis dar neaišku, už kokias malones tuos pinigus reikėtų mokėti). Antrajam, trečiajam... automobiliams leidimų kainos mokamos kas mėnesį ir yra absoliučiai neadekvačios.

Kokiu pagrindu jos nustatytos? Ar nėra įprasta, kad šeimoje turima tiek automobilių, kiek yra suaugusių žmonių? Kiek automobilių stovi šių taisyklių autorių garažuose? Ar žvėryniečių gyvenimas išties taps kokybiškesnis, jei apsaugosite rajoną nuo jo gyventojų automobilių? Ir kas tie žvėryniečiai, taip veržęsi „įvesti daugiau tvarkos šiame rajone”?

Kyla daugybė klausimų, kurie greičiausiai ir teliks retoriniai, mat atrastas dar vienas neįtikėtinai paprastas būdas susirinkti nemenkas sumas! Juk viskas mūsų, žvėryniečių, labui!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė

Vilniaus, kaip ir daugelio užsienio šalių sostinių bei didesnių miestų, tikslas yra mažinti asmeninio transporto naudojimą – ypatingai miesto centro prieigose – ir taip reguliuoti transporto eismo srautus, efektyviau išnaudoti stovėjimo vietas, skatinti alternatyvius keliavimo būdus, gerinti gyvenamosios ir miesto aplinkos ekologinę būklę.

Patirtis rodo, kad esant nemokamam transporto priemonių stovėjimui automobiliai yra statomi chaotiškiau, o aikštelių ar gatvių užpildymas kartais viršija 100 proc. Netvarkingai paliekami automobiliai lemia didesnes eismo spūstis, avarines situacijas, taip pat didina aplinkos taršą, triukšmo lygį. Apmokestinimas vietine rinkliava padeda sumažinti stovėjimo vietų užimtumą, todėl tiek gyventojai, tiek kiti vairuotojai lengviau randa laisvą stovėjimo vietą savo automobiliui.

Žvėryne vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą pradėta rinkti atsižvelgiant į keletą veiksnių: augančius transporto srautus, Žvėryno gyventojų pageidavimus dėl netvarkingai statomų automobilių keliamų problemų tokių kaip kiemų, įvažiavimų užstatymai, pėsčiųjų perėjų blokavimai, taip pat – verslo infrastruktūros plėtros šiame rajone. Vietinė rinkliava Žvėryno bendrojo naudojimo automobilių stovėjimo vietose nustatyta pirmadieniais-penktadieniais nuo 8 iki 18 val. Iki šios valandos didžioji dalis įstaigų ir biurų baigia darbą ir darbuotojai išvažiuoja atlaisvindami stovėjimo vietas, o Žvėryno gyventojai po darbų sugrįžta į namus. Rinkliava yra renkama tose gatvėse, kuriose yra bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietos. Daugiabučių kiemuose esančios stovėjimo vietos nėra apmokestintos, taip suteikiant nemokamo parkavimo galimybę gyventojams ar jų svečiams.

Žvėryne gyvenantys ir savo gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje deklaravę vilniečiai gali įsigyti leidimus, suteikiančius teisę statyti gyventojų automobilius apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimui įsigyti gyventojai turi pateikti deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančiojo vardu. Leidimą įsigyjant elektroniniu būdu duomenys gaunami iš elektroninių duomenų registrų.

Surinkta vietinė rinkliava patenka į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą ir yra naudojama ne tik parkavimo vietų remontui ir priežiūrai, bet ir bendrai susisiekimo infrastruktūrai gerinti – gatvių tiesimui, jų remontui ir priežiūrai, dviračių infrastruktūrai ir šviesoforinio reguliavimo sistemai.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vargas poliklinikoje su karščiuojančiu kūdikiu ant rankų: už ką mokame? (124)

Poliklinikoje su karščiuojančiu (39,1) 9 mėnesių kūdikiu užtrukome 3 val. Per visą šį laiką...

Vaikinas per darbo pokalbį pasijuto įžeistas: bijau dabar kitur beeiti (95)

Noriu pranešti, kad dalyvavau darbo pokalbyje, mane išklausinėjo ir t. t.

Pasipiktinusi vilnietė dėl mįslingai dingusios žalios rodyklės keikia Šimašių (71)

Taip, žinom, kad po truputį mieste bus naikinamos papildomos žalios rodyklės, kurios degant...

Į Santaros klinikas vežioja sunkų ligonį – mokestis už automobilio stovėjimą iškėlė moralinę dilemą (66)

Artimam žmogui diagnozavus sunkią ligą – buvome nukreipti į Santaros klinikas. Lankytis tenka...

Sulaukė įtartino skambučio: supratau, kad toks balsas pasirinktas neatsitiktinai (39)

Noriu pasidalinti man nutikusia istorija. Vėlyvą vakarą ramybę sudrumstė netikėtas skambutis....

Top naujienos

Lietuvai stojant į turtingųjų klubą, išaiškėjo niūri statistika: „sublizgėjom“ antirekordais   (250)

Turtingųjų valstybių klubu pakrikštytoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (...

Palanga išskėstomis rankomis jau laukia poilsiautojų: kokiomis maisto kainomis pasitiko (208)

Kaip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai apgalvojo....

Pikul žaidžia atviromis kortomis: apie santuokos užkulisius ir kitus galimus Jasaičio romanus su žinomomis moterimis (33)

Pastaruoju metu kone visa lietuva stebi skaudžią dviejų žmonių santykių dramą. Susipykę...

Savaitgalį laukia gražūs orai, o po jų – fantastiški karščiai (27)

Iškeliaujanti gegužė karščio mėgėjų nenuvils ir toliau: karštas bus ne tik savaitgalis, bet...

Vairuotojai sunerimo: eismo ženklai perspėja apie karo grėsmę? (23)

Geltonos spalvos ženklų su stilizuotais tankų ir šarvuočių atvaizdais buvo pastebėta Lenkijoje...

Nužudymo bylą išsprendė tik praėjus 36 metams: žudikas vaikščiojo visai šalia (5)

JAV Teksaso valstijoje pareigūnai išsprendė nedidelį miestelį sukrėtusio Beth Bramlett...

Fenomenalus LeBrono benefisas išplėšė Love'o netekusiems „Cavaliers“ septintąsias rungtynes (26)

NBA Rytų konferencijos finalo laimėtojas pirmą kartą po penkerių metų pertraukos spręsis...

Kodėl po uodo įkandimo taip ilgai vargina niežulys?

Kai uodas įkanda, jis ne tik išsiurbia žmogaus kraujo , bet ir įšvirkščia savo seilių....

„Akropoliuose“ vyksta „Jamam“ nuolaidų akcija (11)

Penktadienį ir šeštadienį prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ vyksta nuolaidų akcija...

Šokiruojantis merginos pagrobimas: gyvą palaidojo po žeme (76)

Barbaros Jane Mackle gyvenimas buvo tikrai kerintis. Daili ir populiari 20 metų mergina buvo Majamyje...