aA
Kaip žinome, praeitų metų pabaigoje visame Žvėryne atsirado ženklai, žymintys žaliąją automobilių stovėjimo zoną. Anot susisiekimo paslaugų atstovų, tai tikra malonė Žvėryno gyventojams, už kurią susimokės... jie patys!
© DELFI / Tomas Vinickas

Patys gyvename vienoje iš individualių namų gatvelių, ilgą laiką (t. y. visada iki praėjusių metų lapkričio), automobilių parkavimas čia buvo nemokamas, o vietų netrūko. Vieną dieną nei iš šio, nei iš to už lygiai tą patį veiksmą – automobilio statymą prie savo namų – jau turime susimokėti.

Natūraliai kyla klausimas: kokia konkrečiai paslauga mums suteikiama? Geresnės parkavimo vietos? Ne, net ženklinimo neatsirado. Saugomos parkavimo vietos? Tikrai ne. Daugiau vietos automobiliui palikti? Lygiai tiek, kiek ir anksčiau.

Jeigu manote, kad žvėryniečių gyvenimo kokybei trukdo vairuotojų iš kitų rajonų paliekami automobiliai, spręskite būtent šią problemą: įrenkite aikštelių miesto centre! Eilinį kartą problema sprendžiama ne ieškant galimybių, o kuriant draudimus. Aikštelių įrengimas pernelyg nuskurdins miesto iždą? Akivaizdu – apmokestinus Žvėryną net mokėjimo aparatai nebuvo įrengti, mokėkite telefonu! Nors ir keista, pinigėliai iš gyventojų surinkti, o į paslaugą (kokią?) investuota kuo minimaliau.

Taip, mikrorajono gyventojai turi galimybę išsipirkti leidimus automobilio statymui. Leidimo kaina pirmajam šeimos automobiliui, sakykime, adekvati (nors vis dar neaišku, už kokias malones tuos pinigus reikėtų mokėti). Antrajam, trečiajam... automobiliams leidimų kainos mokamos kas mėnesį ir yra absoliučiai neadekvačios.

Kokiu pagrindu jos nustatytos? Ar nėra įprasta, kad šeimoje turima tiek automobilių, kiek yra suaugusių žmonių? Kiek automobilių stovi šių taisyklių autorių garažuose? Ar žvėryniečių gyvenimas išties taps kokybiškesnis, jei apsaugosite rajoną nuo jo gyventojų automobilių? Ir kas tie žvėryniečiai, taip veržęsi „įvesti daugiau tvarkos šiame rajone”?

Kyla daugybė klausimų, kurie greičiausiai ir teliks retoriniai, mat atrastas dar vienas neįtikėtinai paprastas būdas susirinkti nemenkas sumas! Juk viskas mūsų, žvėryniečių, labui!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė

Vilniaus, kaip ir daugelio užsienio šalių sostinių bei didesnių miestų, tikslas yra mažinti asmeninio transporto naudojimą – ypatingai miesto centro prieigose – ir taip reguliuoti transporto eismo srautus, efektyviau išnaudoti stovėjimo vietas, skatinti alternatyvius keliavimo būdus, gerinti gyvenamosios ir miesto aplinkos ekologinę būklę.

Patirtis rodo, kad esant nemokamam transporto priemonių stovėjimui automobiliai yra statomi chaotiškiau, o aikštelių ar gatvių užpildymas kartais viršija 100 proc. Netvarkingai paliekami automobiliai lemia didesnes eismo spūstis, avarines situacijas, taip pat didina aplinkos taršą, triukšmo lygį. Apmokestinimas vietine rinkliava padeda sumažinti stovėjimo vietų užimtumą, todėl tiek gyventojai, tiek kiti vairuotojai lengviau randa laisvą stovėjimo vietą savo automobiliui.

Žvėryne vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą pradėta rinkti atsižvelgiant į keletą veiksnių: augančius transporto srautus, Žvėryno gyventojų pageidavimus dėl netvarkingai statomų automobilių keliamų problemų tokių kaip kiemų, įvažiavimų užstatymai, pėsčiųjų perėjų blokavimai, taip pat – verslo infrastruktūros plėtros šiame rajone. Vietinė rinkliava Žvėryno bendrojo naudojimo automobilių stovėjimo vietose nustatyta pirmadieniais-penktadieniais nuo 8 iki 18 val. Iki šios valandos didžioji dalis įstaigų ir biurų baigia darbą ir darbuotojai išvažiuoja atlaisvindami stovėjimo vietas, o Žvėryno gyventojai po darbų sugrįžta į namus. Rinkliava yra renkama tose gatvėse, kuriose yra bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietos. Daugiabučių kiemuose esančios stovėjimo vietos nėra apmokestintos, taip suteikiant nemokamo parkavimo galimybę gyventojams ar jų svečiams.

Žvėryne gyvenantys ir savo gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje deklaravę vilniečiai gali įsigyti leidimus, suteikiančius teisę statyti gyventojų automobilius apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimui įsigyti gyventojai turi pateikti deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančiojo vardu. Leidimą įsigyjant elektroniniu būdu duomenys gaunami iš elektroninių duomenų registrų.

Surinkta vietinė rinkliava patenka į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą ir yra naudojama ne tik parkavimo vietų remontui ir priežiūrai, bet ir bendrai susisiekimo infrastruktūrai gerinti – gatvių tiesimui, jų remontui ir priežiūrai, dviračių infrastruktūrai ir šviesoforinio reguliavimo sistemai.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (124)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (100)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (85)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (19)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (31)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (80)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (65)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Kaip perskaityti bendrą kraujo tyrimą: kokias ligas rodo nuokrypiai nuo normos

Bene kiekvienam yra tekę atlikti bendrą kraujo tyrimą. Gavus rezultatus dažnam tai pasirodo tik...

Strasbūro šaulį nukovė policija, atsakomybę už jo surengtą ataką prisiėmė IS (25)

Prancūzijos policija ketvirtadienį nukovė vyrą, anksčiau šią savaitę Strasbūro Kalėdų...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (7)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems du vienodą...

Savo „kovinėje“ distancijoje Meilutytė vos pateko į pusfinalį, Rapšys pagerino čempionatų rekordą (12)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine Rūta Meilutytė...

Meghan Markle grubiai sukritikuota dėl nevalingo nėščiosios elgesio viešumoje: „net nejauku žiūrėti“ (24)

Besilaukianti Meghan Markle užkliuvo, kad, esą, per „British Fashion Awards“ ceremoniją...

Pirmąkart Sakartvelui vadovaus moteris, tačiau džiaugtis nėra kuo (36)

Pirmą kartą regiono istorijoje Sakartvelo vadove išrinkta moteris, bet šis pasiekimas ne toks...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (29)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...