aA
Kaip žinome, praeitų metų pabaigoje visame Žvėryne atsirado ženklai, žymintys žaliąją automobilių stovėjimo zoną. Anot susisiekimo paslaugų atstovų, tai tikra malonė Žvėryno gyventojams, už kurią susimokės... jie patys!
Pokyčiai Žvėryno gyventoją erzina: nesuprantu, kodėl turiu už tai mokėti
© DELFI / Tomas Vinickas

Patys gyvename vienoje iš individualių namų gatvelių, ilgą laiką (t. y. visada iki praėjusių metų lapkričio), automobilių parkavimas čia buvo nemokamas, o vietų netrūko. Vieną dieną nei iš šio, nei iš to už lygiai tą patį veiksmą – automobilio statymą prie savo namų – jau turime susimokėti.

Natūraliai kyla klausimas: kokia konkrečiai paslauga mums suteikiama? Geresnės parkavimo vietos? Ne, net ženklinimo neatsirado. Saugomos parkavimo vietos? Tikrai ne. Daugiau vietos automobiliui palikti? Lygiai tiek, kiek ir anksčiau.

Jeigu manote, kad žvėryniečių gyvenimo kokybei trukdo vairuotojų iš kitų rajonų paliekami automobiliai, spręskite būtent šią problemą: įrenkite aikštelių miesto centre! Eilinį kartą problema sprendžiama ne ieškant galimybių, o kuriant draudimus. Aikštelių įrengimas pernelyg nuskurdins miesto iždą? Akivaizdu – apmokestinus Žvėryną net mokėjimo aparatai nebuvo įrengti, mokėkite telefonu! Nors ir keista, pinigėliai iš gyventojų surinkti, o į paslaugą (kokią?) investuota kuo minimaliau.

Taip, mikrorajono gyventojai turi galimybę išsipirkti leidimus automobilio statymui. Leidimo kaina pirmajam šeimos automobiliui, sakykime, adekvati (nors vis dar neaišku, už kokias malones tuos pinigus reikėtų mokėti). Antrajam, trečiajam... automobiliams leidimų kainos mokamos kas mėnesį ir yra absoliučiai neadekvačios.

Kokiu pagrindu jos nustatytos? Ar nėra įprasta, kad šeimoje turima tiek automobilių, kiek yra suaugusių žmonių? Kiek automobilių stovi šių taisyklių autorių garažuose? Ar žvėryniečių gyvenimas išties taps kokybiškesnis, jei apsaugosite rajoną nuo jo gyventojų automobilių? Ir kas tie žvėryniečiai, taip veržęsi „įvesti daugiau tvarkos šiame rajone”?

Kyla daugybė klausimų, kurie greičiausiai ir teliks retoriniai, mat atrastas dar vienas neįtikėtinai paprastas būdas susirinkti nemenkas sumas! Juk viskas mūsų, žvėryniečių, labui!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė

Vilniaus, kaip ir daugelio užsienio šalių sostinių bei didesnių miestų, tikslas yra mažinti asmeninio transporto naudojimą – ypatingai miesto centro prieigose – ir taip reguliuoti transporto eismo srautus, efektyviau išnaudoti stovėjimo vietas, skatinti alternatyvius keliavimo būdus, gerinti gyvenamosios ir miesto aplinkos ekologinę būklę.

Patirtis rodo, kad esant nemokamam transporto priemonių stovėjimui automobiliai yra statomi chaotiškiau, o aikštelių ar gatvių užpildymas kartais viršija 100 proc. Netvarkingai paliekami automobiliai lemia didesnes eismo spūstis, avarines situacijas, taip pat didina aplinkos taršą, triukšmo lygį. Apmokestinimas vietine rinkliava padeda sumažinti stovėjimo vietų užimtumą, todėl tiek gyventojai, tiek kiti vairuotojai lengviau randa laisvą stovėjimo vietą savo automobiliui.

Žvėryne vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą pradėta rinkti atsižvelgiant į keletą veiksnių: augančius transporto srautus, Žvėryno gyventojų pageidavimus dėl netvarkingai statomų automobilių keliamų problemų tokių kaip kiemų, įvažiavimų užstatymai, pėsčiųjų perėjų blokavimai, taip pat – verslo infrastruktūros plėtros šiame rajone. Vietinė rinkliava Žvėryno bendrojo naudojimo automobilių stovėjimo vietose nustatyta pirmadieniais-penktadieniais nuo 8 iki 18 val. Iki šios valandos didžioji dalis įstaigų ir biurų baigia darbą ir darbuotojai išvažiuoja atlaisvindami stovėjimo vietas, o Žvėryno gyventojai po darbų sugrįžta į namus. Rinkliava yra renkama tose gatvėse, kuriose yra bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietos. Daugiabučių kiemuose esančios stovėjimo vietos nėra apmokestintos, taip suteikiant nemokamo parkavimo galimybę gyventojams ar jų svečiams.

Žvėryne gyvenantys ir savo gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje deklaravę vilniečiai gali įsigyti leidimus, suteikiančius teisę statyti gyventojų automobilius apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimui įsigyti gyventojai turi pateikti deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančiojo vardu. Leidimą įsigyjant elektroniniu būdu duomenys gaunami iš elektroninių duomenų registrų.

Surinkta vietinė rinkliava patenka į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą ir yra naudojama ne tik parkavimo vietų remontui ir priežiūrai, bet ir bendrai susisiekimo infrastruktūrai gerinti – gatvių tiesimui, jų remontui ir priežiūrai, dviračių infrastruktūrai ir šviesoforinio reguliavimo sistemai.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Moteris pasipiktino influencerių siūlomais milteliais lieknėjimui: atrodo, kad jos visiškai neturi principų ką reklamuoti (14)

Pastaruoju metu vyrauja mada, kad moterims reikia būti permatomoms tarsi skeletai. Jei esi pilnesnė,...

Atsargiai: skyrybų priežastimi gali tapti ir... magnetukas (25)

Yra tokie smagūs ir žaismingi mediniai magnetukai – su linksmomis frazėmis, kurios turėtų...

Jei mirsiu nuo vėžio, laukdamas tyrimų, norėčiau, kad valstybė padengtų laidojimo išlaidas (179)

Ilga kelionė per gydytojus, kol buvo nustatyta diagnozė, o prasidėjęs karantinas pastatė į dar...

Policininko žmoną gniuždo jo kolegės elgesys: tokio įžūlaus siūlymosi dar neregėjau (372)

Nežinau, ką daryti. Esu tiesiog tokia sutrikusi, nes patekau į situaciją, kuri atrodo be išeities.

Parodžiusi savo sudarkytus gelinius nagus meistrei tokio atsakymo nesitikėjau (206)

Perskaičiau straipsnį apie tai, ką pastebi vyrai moterų išvaizdoje. Jame atpažinau situaciją,...

Top naujienos

Europos šalys išgyvena COVID-19 atvejų prieaugį, bet košmarą patyrusi Italija to išvengia: ką išmoko italai? (28)

Siaubingiausia COVID-19 pandemijos akimirka Italijoje buvo šių metų kovo 27 d., kai šalies...

Publika laukė veltui: ką tik išrinkta „Mis Amerika" mįslingai dingo tarsi į vandenį

Per daugiau nei 90 metų istoriją „Mis Amerikos“ grožio konkursai yra sulaukę ne vieno...

Linkevičius: ES ministrai nusprendė įvesti sankcijas Baltarusijai (124)

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai palaiko individualių sankcijų už smurtą ir...

Parodė, kaip atrodo už 15 eurų išnuomojamas kambarys Palangoje: mus priėmė kaip mylimus giminaičius (9)

Garsusis „Youtube“ apžvalgininkas Paul De Miko arba Paulius Mikolaitis dažniausiai atostogauja...

Baltarusija neįsileido į šalį europarlamentaro Auštrevičiaus, kolegą iš Lenkijos – deportavo papildyta (2)

Europarlamentaras Petras Auštrevičius sako negalėjęs išvykti į Baltarusiją, o jo kolega...

Minske – taikus protestas prie Vyriausybės rūmų: minia ir kariai nusiteikę taikiai Lukašenka: nelįskite į gatves (520)

Minsko Nepriklausomybės aikštėje šalia Vyriausybės rūmų penktadienį susirinko keli...

Naujoje knygoje apie Harry ir Meghan „išlukštenta“ ne viena jų paslaptis: daug ką pora užkodavo detalėse, kurių niekas nepastebėjo

Rugpjūčio 11 d. Jungtinėse Valstijose pasirodė itin didelio atgarsio susilaukusi nauja knyga...

Stichiniai potvyniai siaubia Kiniją: kalba apie seniai matytą maisto krizę ryžių pasėliai visiškai sunaikinti (1)

Paprastai iki šio meto ryžių auginimu užsiimantis Bao Wentao šeimos ūkis būdavo pasirengęs...

Vitalija Guobė

Švedams tai jau geriau nei seksas: tos vietos masažas kaip gydymo priemonė N-18 (2)

Perskaitėte pavadinimą? Gerai. Ne aš išgalvojau yoni heeling . Autorines teises turėtų...

Lietuviai plūsta į pajūrį. Palanga sparčiai pilnėja gauti nakvynę beveik neįmanoma (75)

Nenutrūkstamu srautu į Palangą lekiantys automobiliai baigia užpildyti kurorto gatves....

|Maža didelių žinių kaina