Situacija tokia, kad žmogus iš kaimo ilgą laiką prižiūrėjo savo sergančią neįgalią motiną, apie 10 metų, bet ji neseniai mirė. Taigi jis iš sielvarto ar liūdesio neseniai irgi rastas negyvas.

Kadangi jis prižiūrėjo savo mamą, tai niekur ir nedirbo. Aišku, kaupėsi nesumokėtas PSD. Tačiau jis niekada nesilankydavo ir ligoninėse, išskyrus vieną kartą, kai susilaužė koją. Vis dėlto tada pats ir susimokėjo už gydymą, tiksliau dukra už jį sumokėjo, nes jis jokių pajamų niekada negaudavo iš niekur. Ir dabar, jam mirus, dukra tvarko dokumentus, pranešė „Sodrai“, jog žmogus mirė į ką jai buvo atsakyta, kad ji turi sumokėti jo skolą...

Tik niekaip nesuprantu už kokias paslaugas, jeigu jam niekada neteikė gydymo paslaugų ir nebeteiks, nes žmogaus nebėra... Gal aš nesuprantu, bet logiškai mąstant, ar taip jau „Sodrai“
trūksta pinigų, kad reikia gedinčiai dukrai dar užkrauti antrą rūpestį, kai pati turi savo jauną šeimą, mažus vaikus ir kitus rūpesčius. Ar valstybei nusispjaut: svarbu mokėk ir nešdinkis iš Lietuvos, jei nepatinka...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.


Komentuoja „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų reikia ne „Sodrai“ ir tai ne „Sodros“ pinigai, o visuomenei, nes mes visuotinai kartu dalyvaudami privalomojo sveikatos draudimo schemoje už tai gauname nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kad ir kas benutiktų.

Ir manau, kad jaunai šeimai su mažais vaikais nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos ir kartu socialinės garantijos, kad neteks dengti gydymo išlaidų naštos, kad ir kas beatsitiktų, yra itin svarbios. Būtent tai užtikrina kiekvieno iš mūsų mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

Sveikatos draudimas Lietuvoje yra privalomas ir visuotinis. Tai reiškia, jog einamąsias privalomas sveikatos draudimo įmokas turi mokėti visi gyventojai. Už dirbančiuosius šias įmokas moka darbdavys, už dalį gyventojų, kurie neturi pajamų, jaunuolius iki 18 metų amžiaus, studentus, pensininkus, mažylius auginančius tėvus, bedarbius, registruotus darbo biržoje, šias įmokas moka valstybė. Kiti, kurie niekur nedirba, nesimoko ir nėra draudžiami valstybės, įmokas turi mokėti patys. Būtent iš privalomojo sveikatos draudimo įmokų padengiamos sveikatos priežiūros išlaidos – išlaikomos ligoninės, mokami atlyginimai medikams.

Svarbu ir tai, kad galioja draudimo principas. Nė vienas nežinome, kas ir kada mums gali nutikti. Iš tiesų, vienas žmogus gali labai retai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, kitam pagalbos gali prireikti dažniau, nepaisant to, įmokas turime mokėti visi arba, jeigu žmogus pajamų neturi, už jį nustatytais atvejais moka valstybė.

„Sodra“ nėra kompetentinga komentuoti turto (įsipareigojimų) paveldėjimo – tai gali geriau padaryti teisininkai. Tačiau žmogui mirus jo įsipareigojimai valstybei yra traktuojami taip pat kaip ir visas kitas žmogaus turtas (įsipareigojimai) ir paveldimi Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Dėl turto (įsipareigojimų) paveldėjimo išaiškinimo rekomenduotume kreiptis į atitinkamos srities