Kai sveikata apleidžia, kreipiamasi į medikus ir ieškoma pagalbos. Rodos, pažangioje visuomenėje ir laisvoje demokratiškoje valstybėje rūpinimasis sveikata neturėtų kelti jokių sunkumų. Naujausia medicininė technika, medikamentai, pažangiausios technologijos skirtos žmogaus gyvenimo sveikatai gerinti, o sunegalavus – tyrimams, ligos diagnostikai ir efektyviam gydymui. Deja... Iki to, kas mano išvardinta aukščiau, dar reikia nueiti nemažą vargo kelią.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Klaipėdos universitetinės ligoninės ambulatorinis-konsultacinis skyrius – keisčiausia vieta, kokioje man teko būti. Registracija pas medikus telefonu įmanoma tik itin atkaklių pastangų dėka. Aš užtrukau dvi dienas, kol prisiregistravau pas endokrinologą, skambinau nuolat, nepadėdama telefono ragelio. Antrąją dieną man pavyko! Aleliuja! Tą dieną mano telefonas užfiksavo gal 120 skambučių registratūros numeriu. Atvykus pas medikus, buvau dar labiau šokiruota.

Mūsų vizito laikas pas gydytoją buvo 8.15 val. Atvykome gerokai anksčiau, tad 7.30 val. jau lūkuriavome lauke prie įėjimo, kur be mūsų eilėje jau laukė dvi dešimtys žmonių! Senyvo amžiaus ligoniai kantriai laukė, kol atsivers „dangaus vartai“ ir mus įleis į vidų. Pasiteiravus, ar čia tokia situacija tik šiandien, senyvo amžiaus vyriškis tik šyptelėjo pro ūsą ir tarstelėjo, kad reikia džiaugtis, kad jau pavasaris, nes žiemą, kai šaltukas spaudžia, lauke stovėti ir laukti dar sunkiau.

Aš negalėjau patikėti savo ausimis! Po velnių, juk tai sergantys žmonės. Kai kurie ramstėsi lazdelėmis, matėsi, kad stovėti sunku, bet lauke nebuvo nė vieno suoliuko! Išmušus palaimingajai 8 val. buvome įleisti į vidų (bent jau šalti nebereikėjo).

Manote, sunkiau stovintys žmonės ten rado, kur prisėsti? Aišku, kad ne! Eilėje stovint teko išgirsti, kad dažnai taip ir nespėjama pas gydytoją laiku, nes registratūra neefektyviai dirba savo darbą ir negali laiku aptarnauti pacientų. Ir tai nestebina, nes ir kvailiui aišku, kad jei registratūra dirba nuo 8 val., kaip ir gydytojai priima pacientus, tai užsiregistravimui laiko nelieka. Nustebino ir tai, kad ant kabinetų nėra jokios informacijos apie dirbantį mediką kabinete – nei gydytojo pavardės, nei darbo laiko ir pan. Ant kiekvienų durų užklijuoti tik dideli skaičiai (pavyzdžiui, 27, 28 ir pan.), tad kuriam kabinete dirba koks gydytojas galima sužinoti tik registratūroje.

Nekaltinu nei dirbančių medikų (čia jau kita tema), nei registratūroje dirbančių moterų, bet kur yra ligoninės vadovai? Ką jie veikia, po galais?! Nesuprantu, ką veikia Sveikatos apsaugos ministerija su gvardija valdininkų?! Negi nemato, kas darosi prie medicinos įstaigų durų?! Bet kokia privataus sektoriaus kompanija seniai bankrutuotų šitaip dirbdama. Mielieji, gal peržiūrėkite savo prioritetus? Juk valstybės – tai mes, žmonės...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentarą dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės ambulatorinio-konsultacinio skyriaus darbo pateikė vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Gintautas Virketis:

„Dėkojame pacientui už išsakytą nuomonę. Taip pat dėkojame pacientams, kurie nepaisant laikinų nepatogumų, renkasi mus ir atvyksta į mūsų ambulatorinį konsultacinį skyrių. Kiek įmanoma detaliau ir aiškiau pakomentuosime situaciją.

Pacientų registracijos tvarka nesikeičia jau keletą metų, ir pacientai, kurie čia lankosi, žino, kad ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje darbas pradedamas nuo 8 val. Ligoninės ambulatoriniuose konsultaciniuose skyriuose galima užsiregistruoti keliais būdais: tiesiogiai registratūroje (dvi registratūros), registruotis telefonu (4 išankstinės registracijos numeriai), internetu (http://www.ipr.kul.lt). Informacija apie registracija yra pateikta registratūrose ir ligoninės internetiniame puslapyje, lankstinukuose ir informaciniuose lapeliuose pacientams.

Tenka pripažinti, kad šiuo metu gauname nusiskundimų dėl sunkumų užsiregistruoti pas gydytojus konsultantus. Tačiau taip nėra dėl to, kad ligoninės vadovai nežino, kas darosi prie gydymo įstaigos durų. Priešingai.

Šiuo metu vykdomas naujos informacinės sistemos ir išankstinės pacientų registravimo sistemos diegimas, todėl laikinai nevykdoma išankstinė pacientų registracija internetu. Pacientai, kurie jau įprato naudotis internetinės išankstinės registracijos privalumais, laikinai registruojasi telefonu arba atvyksta į vietą. Savaime suprantama, kad registracija telefonu yra apsunkinta dėl didelio besiregistruojančių kiekio, tačiau autoatsakiklis perspėja apie tai. Atvykusiems į vietą taip pat tenka palaukti. Tai vyksta ir dėl informacinės sistemos „Sveidra“ pastarųjų dviejų savaičių epizodiškų, gan dažnų ir ilgai trunkančių gedimų, kuriems ligoninė negali daryti įtakos. Šie sutrikimai labai lėtina pacientų registravimo procesą. Ligoninės išankstinė pacientų registracija internetu bus atnaujinta jau balandžio pirmomis dienomis.

Į pastabą dėl didelių skaičių ant kabineto durų – šiuo metu vyksta remontas ir numeriai ant kabinetų durų yra laikini. Į kurį kabinetą kreiptis nurodo registratorė žodžiu, taip pat užrašo numerį ant kortelės. Informacija su kabinetų numeriais ir gydytojų profiliais nurodyta atskirame informaciniame stende. Prie kabineto durų nenurodoma gydytojo pavardė dėl pacientų paslapties ir konfidencialumo išsaugojimo.

Nuo 2015 m. vyksta ambulatorinio konsultacinio skyriaus remontas. Remonto darbai nėra vilkinami, vyksta pagal planą. Tačiau šiuo metu tenka visiems susitaikyti su laikinais nepatogumais. Ligoninės administracija stengiasi kiek įmanoma šiuos laikinus nepatogumus sumažinti, registracijos procesui užtikrinti nukreipti papildomi darbuotojai. Šių metų liepą numatomas baigiamasis etapas, tad tikimės, kad iki tol pacientai didesnių nepatogumų nepatirs. Po remonto bus įrengta pacientų laukimo salė su kėdėmis, pacientų eilių reguliavimo sistema, informacinis stendas. Manome, kad grįžus į naujas patalpas pacientams ir personalui bus daug jaukiau, erdviau ir patogiau.“

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dvigubos pilietybės klausimas: kodėl diskutuojama su seimūnais, o ne eiliniais piliečiais? (7)

Norėtųsi reaguoti į Seimo nario Kęstučio Masiulio pamąstymus dvigubos pilietybės linkme,...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (137)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą (20)

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Klanas darbe – pleištas stipriajam (II dalis) (7)

Norėčiau atskirti du dalykus – stambiuosius finansinius klanus ir nedidukus klaniukus įvairaus...

Pasaulio čempionato metu užkliuvo transliacijos rėmėjas: kodėl aš tai turiu matyti? (38)

Baigėsi Pasaulio futbolo čempionatas, ne už kalnų lengvosios atletikos čempionatas, kurį...

Top naujienos

Paskelbtos teritorijos, kuriose jaunos šeimos galės gauti paramą būstui įsigyti (56)

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui regione,...

Sostinės policija sulaikė išžaginimu įtariamą „alfą vyrą“ Airiną Arutiunianą paimti intymūs vaizdo įrašai; atnaujinta 15.22 (221)

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu pasivadinusį asmenį, viliojusį...

Ekspertai: po skandalingų įvykių Helsinkyje – grėsmė visai Europai (117)

Kaip ir visi Jungtinių Valstijų ir Rusijos viršūnių susitikimai, Donaldo Trumpo ir Vladimiro...

Nemato, už ką teisti Pijų, bet pro akis praslydo kitas rimtas skandalas (156)

Kol visų dėmesys yra nukrypęs į teisiškai pasmerktą bandymą įrodyti, kad „ Naisių vasara...

Marijampolėje į vandentiekio vandenį pateko chloro, gyventojus įspėja saugotis (2)

Marijampolėje dezinfekuojant vandenvietės filtrą, taip naikinant vandentiekio vandenyje...

Europos jaunimo čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Ispanija tiesioginė vaizdo transliacija (10)

Europos jaunimo iki 20-ies metų čempionate trečiadienį prasideda atkrintamosios kovos: Lietuva...

Žinia po ilgos tylos: dopingo rasta Didžbalio maisto papilduose (1)

Nei pakartas, nei paleistas – septynis mėnesius apie dopingo vartojimu įtariamą Aurimą...

Liutauras Čeprackas pasipiktino dėl vaikų restoranuose: jei neturi kur jų palikti, sėdėk namuose (152)

Visus, pasiryžusius eiti su mažais vaikais į restoraną, matyt, galima suskirstyti į kelis tipus...

Nuvertintas vabzdžio įgėlimas kelia grėsmę gyvybei: kaip atpažinti anafilaksinį šoką ir išsigelbėti? kodėl įgėlus uodui negalima kasyti? (1)

Saulėti orai vilioja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tačiau nuo vabzdžių kasmet...

Vertingieji JAV turistai: ar straipsnis „Forbes“ paskatins juos dažniau rinktis Lietuvą? (15)

Įtakingasis amerikiečių žurnalas „ Forbes “ išgyrė Vilnių ir Lietuvą. Mūsų šalyje...