aA
Žvelgiau į ją nuo mokyklos suolo ir jaučiau, kaip man skauda. Skauda į ją žiūrėti. Ievą visuomet matydavau apsuptą vaikinų dėmesio. Kitaip ir būti negalėjo – jos šviesūs, stori plaukai ir skaistus, gražus veidas pavergdavo kas antrą vyruką mūsų mokykloje. Mėgdavau paslapčia fantazuoti, kaip jos ilgų plaukų galiukai linksmai kutena mano veidą. O aš vilčių pavergti jos širdį neturėjau – nebuvau nei sportiškas, nei labai išvaizdus, o sekdavosi man tik matematika.
Kostiumas
© Shutterstock nuotr.

Su Ieva buvome bendraklasiai daug metų. Vieną dieną, vienuoliktos klasės rugsėjį, mokytojai, kaip jau įprasta, suskirstydavo mokinių sėdėjimo vietas. Ievai nurodė sėstis šalia manęs. Puikiai pamenu, kaip tai išgirdus man išdžiuvo burna. Vis dėlto laikui bėgant mes pradėjome vis laisviau bendrauti, aš jai padėdavau su matematikos uždaviniais, kartu plepėdavome per pertraukas. Nežinau, ar tuomet Ieva jau jautė, kad ji neleidžia man naktį sudėti akių.

Artėjo Kalėdos. Sukaupiau drąsą pakviesti Ievą į mokyklos šokius. Turbūt kviesdamas atrodžiau kaip paskutinis kvailys, bet ji iškarto sutiko. Tą žiemos vakarą mes pirmą kartą pasibučiavome. Neilgai trukus tapome žaviausia mokyklos porelė. Viską darydavome kartu. Kartu sulaukėme ir mokyklos baigimo ir jau buvome suplanavę visą gyvenimą dviese. Ji buvo mano saulė, mano gėlė, mano saldus sapnas. Pasipiršau, kai mums buvo po 20. Vestuvės turėjo įvykti po dviejų metų.

Su Ieva nesiskundėme nei santykiais (nors, aišku, visko nutikdavo), nei finansais – abu turėjome darbus. Tiesa, jos šeima, rodos, manęs nemėgo. Kaskart, kai vakarieniaudavome Ievos tėvų namuose, jausdavau šaltą ignoravimą, ypatingai nuo Ievos motinos. Dažnai su manimi niekas net nepasisveikindavo.

Mūsų vestuvės turėjo įvykti pačioje Rygos senamiesčio širdyje, o šventais saitais susijungti turėjome senoje miesto bažnyčioje. Buvo kruopščiai suplanuotos menkiausios smulkmenos – nuo svečių atvežimo iš įvairiausių Lietuvos kampelių iki iškilmingo dviejų dalių vakaro prabangiame viešbutyje. Tą dieną ir jaudinausi, ir norėjau kuo greičiau suspausti šiltas savo gyvenimo meilės rankas, išbučiuoti jos saldžias kaip uogos lūpas ir praleisti pirmą Dievo palaimintą naktį kartu.

Tą karštą rugpjūčio popietę stovėjau prie lango ir, besiruošdamas savo gyvenimo šventei, stebėjau, kaip senamiestyje renkasi mūsų svečiai. Mažame kambarėlyje prie manęs stovėjo ir paskutinėmis laisvo gyvenimo akimirkomis dalijosi senas bičiulis ir ištikimas draugas, kurį paskyriau būti ir vyriausiuoju pabroliu. Slinko paskutinės minutės ir jaučiau, kaip tuoj viskas pasikeis.

Staiga mudviem už nugaros kažkas įėjo. Tai buvo Ieva. Nesupratau, ką ji čia daro. Ji buvo jau pasirengusi ir atrodė dieviškai, tačiau pastebėjau, kad jos akys ašarotos. Mačiau, kaip mano senasis draugas pasišalina iš kambario. Ieva, mano gyvenimo meilė ir būsimų mano vaikų motina, pasakė, kad nieko man nejaučia ir kartu su savo tėvais išvažiuoja namo. Mano kojos pradėjo tirpti. Ėmiau gaudyti orą. Kambarys staiga pasirodė be galo didelis…

Atsibudau tik po kelių valandų. Vos prisiminus, kas ką tik įvyko, pajaučiau, kaip viduje viskas užvirė. Norėjau sprogti. Troškau kartu susprogdinti visą moterų giminę. Pamenu, kaip tą dieną prakeikiau visus jaunavedžius. Nekenčiau romantikų. Nuo minties apie meilę norėjosi vemti.

Po kelių savaičių, einant iš vaistinės, man skambino Ieva. Kūnas pradėjo drebėti. Vos išlaikiau telefoną rankose. Tai buvo jos motina. Sakė, kad Ieva susirado vyrą, kuris gali ja pasirūpinti, ir kad man turėtų būti gėda, kad per penkerius metus draugystės nesugebėjau jai nė automobilio nupirkti. Kai paprašiau leidimo su Ieva paskutinį kartą pasimatyti, ši atšovė, kad Ieva dabar gyvena Anglijoje, ir padėjo ragelį. Daugiau negirdėjau nieko nei iš motinos, nei iš jos dukros.

Tai įvyko prieš daug metų. Man vis dar skauda, ir iki šiol nesutikau nieko panašaus į savo Ievą. Net nežinau, kodėl šia šia istorija pasidalinau – matyt, kaltas vynas. Kažkodėl pamaniau, kad pasijusiu geriau. Iš tikrųjų nepasijaučiau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar antra pusė reikalinga tam, kad būtum laimingas? Visi, jos ieškantys, choru tikriausiai išrėktų garsų „Taip!“, o ją turintys suabejotų – juk problemos kyla, sunkumai gyvenime pasitinka, nepaisant to, esi vienas, ar ne. O juk bėdas gali ir sukelti ir tas vienintelis ar vienintelė, kurio taip intensyviai buvo ieškota... Pažįstamas jausmas?

Pasidalinkite savo istorijomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienas“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki rugpjūčio 31 d. Konkurso prizas – „iPad Air“ planšetė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kodėl Lietuvoje gyventi blogai? Pasižiūrėkite į veidrodį (110)

1990 kovo 11 d. įvyko lūžis Lietuvos istorijoje ir Lietuva vėl tapo laisva. Žmonių sąmonėje...

Vairuotojo elgesys pribloškė: tai – visiška nepagarba žmonėms (74)

Noriu papasakoti istoriją apie tai, kokie šiais laikais yra bjaurūs autobuso vairuotojai ....

Karti emigrantės patirtis: suklydau nusprendusi grįžti gyventi į Lietuvą (299)

Kodėl rašau: kol būsimi kandidatai matuojasi Prezidento, Merų postus, Opozicija ir Pozicija...

Tikrasis vyro veidas pasirodė po vestuvių – ištrūkti padėjo tik vienas pokalbis (38)

Viskas prasidėjo po vestuvių. Aš maniau, kad tai bus prasidėjęs ramybės ir laimės periodas,...

Darbo sąlygos darželyje sunkiai pakeliamos – išskirtinis dėmesys tik giminaitei (41)

Liūdna girdėti istoriją apie vieno vaikų darželio direktorės baisų bei grubų, o kartais net...

Top naujienos

Intymaus viršininko pasiūlymo atsisakiusi moteris darbe turėjo iškęsti pažeminimus ir patyčias (145)

Tiesiog paskambino į mano viešbučio kambarį ir pakvietė kartu praleisti naktį, apie viršininko...

Bankai atsisako kodų kortelių: ką reikia žinoti (208)

Senas kodų korteles turintys „ Swedbank “ klientai nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos nebegalės...

Ligoninėje atsidūręs Pinikas neištvėrė: ką sako Didžiūnaitytės kūno padėtis po mirties ir kodėl stebina Miltenio veiksmai (171)

Šį savaitgalį suėjo lygiai 11 mėnesių nuo tos dienos, kai Klaipėdoje įvyko tragedija - iš...

Čempionų lyga: „Juventus“ laimėjo Mančesteryje, Romoje – incidentas metro, sužeistieji ir CSKA fiasko (35)

Trečiadienio vakaras UEFA Čempionų lygoje buvo karštas. Sužaistos aštuonerios trečio grupių...

Arbatą gerti reikia visai ne taip: susirgę daro klaidą ir nutolina pasveikimą (4)

Šaltuoju metų laiku tinkamai paruošdami savo maistą ir pasirūpindami jo įvairove galėtumėte...

Lietuvą jau siaubia škvalinis vėjas – pajūryje greit gali priartėti prie uragano ribos ribojama laivyba, stiprėja vėjas, kyla bangos (19)

Ugniagesiai įspėja apie trečiadienio dieną Lietuvoje siausiantį stiprų vėją.

Žymios tinklaraštininkės pataria norintiems sulieknėti: valgykite košes 2 receptai (15)

Prasidėjęs šaltasis sezonas lemia pokyčius ir maisto lėkštėje: šviežias daržoves ir salotas...

Kodėl naudodami rūko žibintus be reikalo vairuotojai kenkia ir sau, ir kitiems (6)

Nors rūko žibintų naudojimas aiškiai apibrėžtas Kelių eismo taisyklėse (KET), kad juos...

JAV bombonešis buvo priverstas reaguoti žaibiškai (26)

JAV karinės oro pajėgos antradienį pranešė, kad vienas iš Misuryje laikomų strateginių...

Kodėl mama biure – geriausia, kas gali nutikti įmonei

Kai darbo pokalbyje Arūnė (pavardė redakcijai žinoma) išgirdo klausimą apie šeimos planavimą,...