Žvelgiau į ją nuo mokyklos suolo ir jaučiau, kaip man skauda. Skauda į ją žiūrėti. Ievą visuomet matydavau apsuptą vaikinų dėmesio. Kitaip ir būti negalėjo – jos šviesūs, stori plaukai ir skaistus, gražus veidas pavergdavo kas antrą vyruką mūsų mokykloje. Mėgdavau paslapčia fantazuoti, kaip jos ilgų plaukų galiukai linksmai kutena mano veidą. O aš vilčių pavergti jos širdį neturėjau – nebuvau nei sportiškas, nei labai išvaizdus, o sekdavosi man tik matematika.
Kostiumas
© Shutterstock nuotr.

Su Ieva buvome bendraklasiai daug metų. Vieną dieną, vienuoliktos klasės rugsėjį, mokytojai, kaip jau įprasta, suskirstydavo mokinių sėdėjimo vietas. Ievai nurodė sėstis šalia manęs. Puikiai pamenu, kaip tai išgirdus man išdžiuvo burna. Vis dėlto laikui bėgant mes pradėjome vis laisviau bendrauti, aš jai padėdavau su matematikos uždaviniais, kartu plepėdavome per pertraukas. Nežinau, ar tuomet Ieva jau jautė, kad ji neleidžia man naktį sudėti akių.

Artėjo Kalėdos. Sukaupiau drąsą pakviesti Ievą į mokyklos šokius. Turbūt kviesdamas atrodžiau kaip paskutinis kvailys, bet ji iškarto sutiko. Tą žiemos vakarą mes pirmą kartą pasibučiavome. Neilgai trukus tapome žaviausia mokyklos porelė. Viską darydavome kartu. Kartu sulaukėme ir mokyklos baigimo ir jau buvome suplanavę visą gyvenimą dviese. Ji buvo mano saulė, mano gėlė, mano saldus sapnas. Pasipiršau, kai mums buvo po 20. Vestuvės turėjo įvykti po dviejų metų.

Su Ieva nesiskundėme nei santykiais (nors, aišku, visko nutikdavo), nei finansais – abu turėjome darbus. Tiesa, jos šeima, rodos, manęs nemėgo. Kaskart, kai vakarieniaudavome Ievos tėvų namuose, jausdavau šaltą ignoravimą, ypatingai nuo Ievos motinos. Dažnai su manimi niekas net nepasisveikindavo.

Mūsų vestuvės turėjo įvykti pačioje Rygos senamiesčio širdyje, o šventais saitais susijungti turėjome senoje miesto bažnyčioje. Buvo kruopščiai suplanuotos menkiausios smulkmenos – nuo svečių atvežimo iš įvairiausių Lietuvos kampelių iki iškilmingo dviejų dalių vakaro prabangiame viešbutyje. Tą dieną ir jaudinausi, ir norėjau kuo greičiau suspausti šiltas savo gyvenimo meilės rankas, išbučiuoti jos saldžias kaip uogos lūpas ir praleisti pirmą Dievo palaimintą naktį kartu.

Tą karštą rugpjūčio popietę stovėjau prie lango ir, besiruošdamas savo gyvenimo šventei, stebėjau, kaip senamiestyje renkasi mūsų svečiai. Mažame kambarėlyje prie manęs stovėjo ir paskutinėmis laisvo gyvenimo akimirkomis dalijosi senas bičiulis ir ištikimas draugas, kurį paskyriau būti ir vyriausiuoju pabroliu. Slinko paskutinės minutės ir jaučiau, kaip tuoj viskas pasikeis.

Staiga mudviem už nugaros kažkas įėjo. Tai buvo Ieva. Nesupratau, ką ji čia daro. Ji buvo jau pasirengusi ir atrodė dieviškai, tačiau pastebėjau, kad jos akys ašarotos. Mačiau, kaip mano senasis draugas pasišalina iš kambario. Ieva, mano gyvenimo meilė ir būsimų mano vaikų motina, pasakė, kad nieko man nejaučia ir kartu su savo tėvais išvažiuoja namo. Mano kojos pradėjo tirpti. Ėmiau gaudyti orą. Kambarys staiga pasirodė be galo didelis…

Atsibudau tik po kelių valandų. Vos prisiminus, kas ką tik įvyko, pajaučiau, kaip viduje viskas užvirė. Norėjau sprogti. Troškau kartu susprogdinti visą moterų giminę. Pamenu, kaip tą dieną prakeikiau visus jaunavedžius. Nekenčiau romantikų. Nuo minties apie meilę norėjosi vemti.

Po kelių savaičių, einant iš vaistinės, man skambino Ieva. Kūnas pradėjo drebėti. Vos išlaikiau telefoną rankose. Tai buvo jos motina. Sakė, kad Ieva susirado vyrą, kuris gali ja pasirūpinti, ir kad man turėtų būti gėda, kad per penkerius metus draugystės nesugebėjau jai nė automobilio nupirkti. Kai paprašiau leidimo su Ieva paskutinį kartą pasimatyti, ši atšovė, kad Ieva dabar gyvena Anglijoje, ir padėjo ragelį. Daugiau negirdėjau nieko nei iš motinos, nei iš jos dukros.

Tai įvyko prieš daug metų. Man vis dar skauda, ir iki šiol nesutikau nieko panašaus į savo Ievą. Net nežinau, kodėl šia šia istorija pasidalinau – matyt, kaltas vynas. Kažkodėl pamaniau, kad pasijusiu geriau. Iš tikrųjų nepasijaučiau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar antra pusė reikalinga tam, kad būtum laimingas? Visi, jos ieškantys, choru tikriausiai išrėktų garsų „Taip!“, o ją turintys suabejotų – juk problemos kyla, sunkumai gyvenime pasitinka, nepaisant to, esi vienas, ar ne. O juk bėdas gali ir sukelti ir tas vienintelis ar vienintelė, kurio taip intensyviai buvo ieškota... Pažįstamas jausmas?

Pasidalinkite savo istorijomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienas“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki rugpjūčio 31 d. Konkurso prizas – „iPad Air“ planšetė.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atsakymas Užkalniui: Vilnius – nuostabus miestas (116)

Esu vilnietis, gyvenu čia jau apie dešimt metų, dirbu, kuriu šeimą ir didžiuojuosi savo miestu.

Sergančio kūdikio mamą piktina slaugytojų elgesys: svarbiau žurnalo pildymas ar ligonio sveikata? (22)

Auginu nuo gimimo labai sunkia epilepsija sergantį kūdikį. Ligoninėse beveik gyvename vis...

Myliu vyrą, bet be meilužio – niekaip... (194)

Niekada nemaniau, kad ištiks tokia bėda, bet gyvenime būna visko. Iš vienos pusės, jaučiuosi...

Lietuvių gąsdinimas emigracija nervina: tai beprasmis oro virpinimas (118)

Mane labai stebina žmonių požiūris į emigraciją. Gal ne tiek į pačią emigraciją, kiek į jų...

Išgertuvės Šventojoje siutino: ne visi taip supranta atostogas (65)

Kurortas – kai kuriems žmonėms jis asocijuojasi su poilsiu ar vakarėliais. Susirenka daugybė...

Top naujienos

Studentą nusikaltėliu pavertusiems prokurorams – skaudus antausis: tiesa net nerūpėjo (2)

Joks asmuo negali būti pripažintas dėl nusikaltimo, jeigu jo nepadarė arba – nesurinkta...

Viena mįslingiausių bylų: svarbios užuominos praleistos jau per pirmąsias trimetės dingimo valandas? (11)

Jau praėjo 11 metų nuo tada, kai Portugalijoje iš vieno atostogautojams nuomojamo buto dingo...

Šaltibarščių ir cepelinų kainos Palangoje: skirtumai bado akis (113)

Į Palangą atvykstantys poilsiautojai mielai skrandžius lepina lietuviškais patiekalais, tad DELFI...

Po ilgos tylos Adomėnas konservatoriams trenkė durimis ir išklojo nuoskaudas papildyta (108)

„Sudie visa tai. Kiekviena politinė karjera baigiasi žlugimu“, - tokiu įrašu anglų kalba po...

Gražulio vaikelio susilaukusi palangiškė: jis atsiprašė visos Lietuvos, tik ne manęs ir dukrelės (1350)

Skandalingojo politiko Petro Gražulio vaikelio susilaukusi palangiškė Birutė Navickaitė neslepia,...

Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti (3)

Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir...

Tunisiečių siaubu virtęs Lukaku lygiuojasi į Ronaldo 5:2 (39)

Pasaulio čempionato šeštadienio futbolo dozė startavo ypač rezultatyviomis G grupės...

Lazdijų centre užsiliepsnojo prekybos centras „Aibė“ (1)

Šeštadienį, apie 16 val., Lazdijų miesto centre užsiliepsnojo pastatas, kuriame įsikūręs...

Moters pagalbos šauksmas: kur dėtis po skyrybų su vaikais? (374)

Su vyru besiskirianti moteris atsidūrė akligatvyje – turi išsikraustyti iš namų, socialinio...

Kaune ant kojų sukeltos spec. tarnybos – Aleksoto aerodrome sudužo lėktuvas papildyta (117)

Šeštadienį, 13.53 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...