aA
Pasirodžius vaistininko pastebėjimams apie gydytojų ir vaistų kompanijų atstovų ryšius „Vaistininko užrašai: nušvietė tamsiąsias medikų darbo puses“, skaitytojai neliko abejingi. Autorius atskleidė apie egzistuojančius vaistų kompanijų ir gydytojų susitarimus.
Kur dėti senus vaistus?
© T. Janonio nuotr.

Atvejai, kuomet gydytojai priklijuoja firminį lapelį su nauju vaisto pavadinimu ant recepto ir pasako „kad pirktų tik šitą, nes jis geresnis“ juoką kėlė ir skaitytojams. „Mano vyras – aukštas, tvirtas, 45 metų vyras. Pernai į ligos patalą buvo paguldytas nejuokingai aukštos temperatūros, nusprendėm nelaukt ir kreiptis į šeimos gydytoją. Ji paklausė, pamatavo spaudimą ir ne ant recepto, o ant reklaminio vaistų lapelio varnele pažymėjo, kurių vaistų nusipirkt už sienos esančioj vaistinėj. Mes į ją aišku nėjom, nuvažiavom kitur. Paduodam tą lapelį vaistininkei, ji ir klausia: „Kiek metukų vaikui?“ Vyras sako: „Kokiam vaikui, vaistai man“. Vaistininkė net galvą palingavo: „Ar jūs žinot, ką jums ta jūsų daktarė prirašė? Vaistuko mikstūrėlės forma, kad jie suveiktų, tokiam vyrui, jo reikėtų bent trijų buteliukų vienam kartui“. Va taip sąveikauja daktarės su savom vaistininkėm“, – savo patirtimi su reklaminiais gydytojų lapeliais dalinosi skaitytoja.

Skaitytoja pasivadinusi „Pakeičiau gydytoją“ pasidalino patirtimi, kuomet nusipirkus pigesnių vaistų buvo mediko išbarta: „Teko pakeisti gydytoją, kai šis išrašė velnių, kad vaistininko parekomenduota nusipirkau per pus pigesnius vaistus nei jis išrašė. O įtarimą sukėlė, kad jau per pirmąjį apsilankymą išklausinėjo kur ir kuo dirbu, kiek uždirbu, ėmė girti konkrečios firmos vaistus: „oi kokia gera produkcija“, „ir aš tokios norėčiau“ – tokie mediko komentarai kėlė tik abejones ir nepasitikėjimą“.

O skaitytoja iš Zarasų pasakojo, kad vietinė medikė išrašinėdavo tik vienos firmos vaistus, nors pacientei jie visiškai netiko: „Sakydavau, kad kitų vaistų man reikia, ji vis tiek kišdavo tuos pačius. Po to nuėjau pas kitą daktarę, iš karto išrašė kitus vaistus. Kai pirmoji daktarė sužinojo, vėliau net priimt manęs nenorėjo“.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


„Kalėdų senis“ pas gydytojus lankosi visus metus

Skaitytojai piktinosi farmacijos įmonių atstovų nepagarbiu elgesiu su prie gydytojo kabineto laukiančiais pacientais. „Man labai nepatinka, kai į gydytojo kabinetą vaistus gaminančių įmonių atstovai eina be eilės ir užsibūna gydytojo kabinete jie ne 5 minutes“, – piktinosi skaitytoja Lina.

Nemaža dalis skaitytojų pasakojo susidūrę su farmacininkų užlindimu į gydytojų kabinetus. „Pas daktarus lankausi nedažnai, bet kai toks farmacininkų berniukas užlindo be jokių atsiprašymų ar perspėjimų, palaukęs ketvirtį valandos neiškenčiau ir įėjau į gydytojo kabinetą ir pasikalbėjom apie bendrą mandagumą. Aišku, po to gydytojos bendravimas pasikeitė, matyt pelningą reikalą sutrukdžiau. Jei nebūtų pelningas, tai poliklinikos administratorė nebūtų iš paskos to berniuko įbėgusi į kabinetą“, – pasakojo supykęs skaitytojas.

Neprisistatęs skaitytojas pasakojo juokingą istoriją, kuomet laukdamas prie gydytojos durų turėjo užleisti farmacijos atstovus, kurie kartu vedėsi vaiką ir taip bandė prasmukti be eilės. „Siekiant sumažinti laukiančių pacientų pyktį, atstovai pasiima vaiką, kad lengviau praeitų. Tačiau svečiams užėjus į kabinetą, ten sėdinčios daktarės net nepagalvoja, kad uždarius duris tarp grindų ir jų apačios lieka gal 5 cm tarpas, pro kurį viskas kuo puikiausia girdisi. Ir tik durys užsidaro, gydytojos džiaugsmingai krykštauja: „O atėjo Kalėdų Senis, Kalėdų Senis!!!!“ – juokdamasis pasakojo skaitytojas. Išgirdė tokius gydytojų klegesius laukiantys pacientai tik susižvalgo ir pradeda šypsotis. Akivaizdu, kad po tokių potyrių pacientų akys atsiveria ir visiškai pasikeičia požiūris į mediką: „Iš kabineto išėję ligoniai pirmiausia tuos receptinius lapelius šveisdavo į artimiausią šiukšlių dėžę. Juk žmonės nėra kvaili“, – konstatavo skaitytojas.

Taip pat skaitytojai dalinosi savo patirtimis, kaip atsirenka iš gausybės prirašytų vaistų, reikalingus. „Niekada neskubu į vaistinę. Pirmiausiai išmetu visus „receptus“, parašytus ant reklaminių lapelių. Paskui išmetu visokių maisto papildų receptus. Taip prarūšiavus lieka vienas arba du vaistai“, – savo vaistų atrankos metodu dalinosi skaitytojas.

„Turiu pažįstamą medikę, pasikonsultavau su ja ir iš 8 gydytojos išrašytų vaistų pirkti rekomendavo tik vieną, kitus dvejus pakeitė dvigubai pigesniais, kurių veikliosios medžiagos yra tos pačios. O likę gydytojos išrašyti vaistai buvo tik maisto papildai. Savaitės bėgyje pamiršau, kad sirgau, tačiau to jausmo, kaip gydytojai stumia vaistus – ne“, – pasakojo neprisistačiusi skaitytoja.

Ar nėra taip, kad juokiasi puodas, kad katilas juodas?

Kol dalis skaitytojų peikė medikus, kiti kritikavo ir pačius vaistininkus. „Tai kad patys vaistininkai bando įsiūlyti kuo brangesnius vaistus. Gydytoja išrašė tik antibiotikų, o vaistininkė klausia, ar reikia ir gerųjų bakterijų, o kai pasakau, kad nereikia, tada ima rėžti pamokslą, kad jas reikia būtinai vartoti su antibiotikais, ir žiūri, gal vis dėlto sutiksiu tą papildą pirkti“, – apie nemalonų incidentą pasakojo skaitytoja. „Gydytoja tikrai nesakė, kurios firmos vaistus pirkti. Imunitetą liepė stiprinti natūraliomis priemonėmis, bet vaistininkė akivaizdžiai siekė įbrukti brangiausias prekes ir dar visokių „labai gerų“ papildų“, – pasakojo skaitytoja.

„Mano patirtis“ prisistačius skaitytoja, taip pat dalinosi savo nemaloniais įspūdžiais iš vaistinės: „Kai neturėjo gydytojo dermatologo išrašytų vaistų, paklausė, kuo skundžiuosi ir sako: „Tai pirkit šiuos, jie daug geriau padeda. Aš gydytojos vietoje skirčiau tik šituos“. Tai ir pasiūliau vaistininkei išsiimti gydytojo licenciją ir gydyti tais vaistais, kurie jai atrodo tinkami, o aš savo gydytoja pasitikiu. Vaistininkė be tyrimų ir apžiūros tiesiog stengėsi parduoti bet ką, kad tik neišeičiau nieko nenupirkus“, – pasakojo pasipiktinusi skaitytoja.

Skaitytojo Manto nuomone, vaistininkai lygiai taip pat veikiami tų pačių farmacinių kompanijų: „Ne kartą savo ausimis girdėjau, kaip vaistininkai „daktarauja“ – komentuoja gydytojų paskirtus vaistus, juos kritikuoja ar šaiposi žalio supratimo neturėdami, kodėl ligoniui paskirti būtent šie vaistai“.

Keletas skaitytojų pasivadinusių „gydytojais“ taip pat piktinosi, kad vaistinėse ligoniams įbrukami kiti nei išrašyti vaistai. „Ne kartą buvo grįžę pacientai, kuriems vaistininkas „pakomentuodavo“, kad vaistas yra „per silpnas“ arba „nuo jo bus tik blogiau“. Taip pat buvo ne vienas atvejis, kai vaistininkas pakeisdavo vaistą visiškai kitos cheminės sudėties vaistais. Tik įdomu, ar po to prisiimtų atsakomybę dėl pablogėjusios paciento būklės?“ – klausė skaitytojas prisistatęs „Gydytoju“.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad gydytojai mažesni verslininkai nei vaistininkai. Pati esu gydytoja, tačiau tėvams vaistinėje visuomet „parekomenduos“ kitą vaistą nei aš išrašiau, todėl galiu drąsiai teigti, kad patys vaistininkai nesąžiningi ir iškišinėja prastesnius ar besibaigiančio galiojimo vaistus“, – sakė Gydytoja prisistačiusi skaitytoja.

Patys pacientai turi kritiškai vertinti visus išrašytus vaistus ir rūpintis savo sveikata

Vaistininke dirbanti skaitytoja apgailestavo, kad dažnai patys klientai nesurūpina savo sveikata: „Ateina žmogus su padidėjusiu rūgštingumu, jo klausiu: „Ar rūpinasi savo mityba, ar atidžiai seka, renkasi maistą?“ Deja, dažniausiai išgirstu neigiamą atsakymą ir „tai jei reikia ir to, ir to atsisakyti, tai ką tada valgyt?“ arba „Neturiu aš laiko rūpintis dar ir kiekvienu kąsniu“ – tai kokia dar gali būti kalba apie rūpinimąsi savo sveikata? O tokių pavyzdžių – daugybė, patogiau gerti vaistus, nei pasistengt dėl savęs“.

Skaitytoja Sofi taip pat priminė: „Kiekvieno teise rinktis ar pasitikėti gydytoju, vaistininku, pažįstamu, o gal informacija rasta internete. Mano nuomone, gydytojai visuomet turi geresnes sąlygas stebėti vaistų poveikį, todėl pasitikiu savo gydytoju“.

O humoro jausmo nestokojantis skaitytojas pasivadinęs „Auksine taisykle“ ironizavo: „Šeimoje turi būti medikas, policininkas, banditas – tuomet ramiai Lietuvoje galima gyventi“.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Komentarus rašykite prisiregistravę

DELFI ragina skaitytojus savo poziciją išsakyti komentaruose užsiregistravus ir nesislepiant po anonimiškumo skraiste.

Nors jūs vis dar galite komentuoti anonimiškai, registruotiems vartotojams siūlome daugiau privalumų:

Jūsų žinutė pasirodys kartu su Jūsų pasirinktu paveikslėliu ir vardu.

Prie registruoto vartotojo žinutės bus rodomas ID simbolis, kuris patvirtina, kad tai yra registruoto vartotojo vardas. Jūs taip pat galėsite keisti šiuos duomenis arba bet kada komentuoti anonimiškai.

Vartotojo paskyros gali būti tarpusavyje susiję. Galite komentuoti iš pasirinktos paskyros su norimu paveikslėliu ir vardu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu būsite prisijungęs.

Prie Jūsų naujausių komentarų bus rodomas mini profilis.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras laiškas: ar tik alkoholis skandina lietuvius? (52)

Norėčiau kreiptis į Lietuvos politikus, žinomus žmones ir Lietuvos tautą . Beje, žinute taip...

Į Lietuvą grįžo gyventi po šešerių metų: didžiausias mitas, kad čia mažos algos palygino išlaidas Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje (189)

Artėjant Brexitui ne vienam Didžiojoje Britanijoje (DB) gyvenančiam lietuviui tikriausiai kyla...

Sostinės svečią prekybos centre sunervino du lietuvių įpročiai (141)

Kadangi esu gimęs Vilniuje, bet tingiausius ir sočiausius gyvenimo metus leidžiu provincijoje,...

Išvažiavo gyventi į užsienį ir pamatė Lietuvą kitomis akimis (120)

Jau porą metų gyvenu ne Lietuvoje, bet nuolat grįžtu, domiuosi, kas vyksta šalyje, domiuosi...

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (109)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Top naujienos

Mirė Jonas Mekas (4)

Trečiadienį mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas Jonas Mekas .

„Ryto“ popieriai prastėja: ar atpirkimo ožys Vilniuje – tik vienas? (37)

Vidinių dramų purtomas Vilniaus „Rytas“ per savaitę pralaimėjo visas trejas žaistas rungtynes...

Du „valstiečių“ skyriai iškėlė ne Skvernelį: siūlys rinktis slaptu balsavimu papildyta (299)

Du „valstiečių“ skyriai partijos kandidatu į prezidentus iškėlė ne Saulių Skvernelį. Kauno...

Biržų meras švedams neleidžia kelti kojos į miestą: ne mes juos ėjome grobti ir žudyti patikslinta (543)

Biržų miesto meras Valdemaras Valkiūnas, sužinojęs, kad Švedijos ambasada ruošiasi rengti...

Pietūs Vilniuje už 3 eurus: į tokią vietą koją kelti baisu, bet didelė porcija atėmė žadą (151)

Nors retai skaitau komentarus, o ypatingai anoniminius, po savo pietų pertraukų apžvalgomis, bet...

Vis dar čia? Kaip „Brexit“ atidėjimas gerokai apsunkintų gyvenimą Briuseliui (1)

Nacionalistai – nuo Italijos iki Vengrijos – ruošiasi kovoti Europos Parlamento (EP)...

7 šių metų interjero tendencijos: kaip žinoti, kuri tinka būtent jums

Prieš rinkdamiesi stilių pagalvokime, kas tokie esame ir ko norime. Taip galėtume pavadinti vieną...

Spūstys Vilniuje: eismą sutrikdė 5 automobilių avarija

Trečiadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., susidūrė 5 automobiliai. Pranešama, kad dėl eismo...

Nepagražintas Kubos veidas – už nepriklausomybę, revoliuciją ir vietinių skurdą (6)

Jau pats straipsnio pavadinimas daug kam gali pasirodyti netinkamas ir atgrasus, todėl visai...

Didžiausios pūgos Lietuvos istorijoje: tikras pragaras, kuris šiandien kirstų dar stipriau (35)

Šiųmetė žiema lietuviams priminė, kas yra tikrasis šaltasis metų laikas. Pūgos ir dideli...