aA
Aš – moteris, ką tik atšventusi savo keturiasdešimtmetį. Norėčiau pasidalinti savo mintimis apie ištikimybę santuokoje, apie tą amžiną žaidimą katę pelę tarp vyro ir moters ilgalaikėse porose, jų intymiuose santykiuose.
Patikrinusi vyro kompiuterį rado tai, ko tikėjosi: tikrai nenoriu vaidinti aukos
© Shutterstock nuotr.

Kad būtų lengviau suprasti kontekstą, parašysiu trumpai apie save. Esu gražios šeimos mama. Žmona patrauklaus, gerai uždirbančio vyro. Dirbu mėgstamą aukštos kvalifikacijos darbą ir džiaugiuosi pripažinimu ir pasiekimais profesiniame gyvenime. Du gražūs vaikai jau ant namų durų slenksčio, su vyru greitai švęsime dvidešimties metų santuokos sukaktuves. Viskas, žiūrint iš šono, labai puiku, tačiau...

Po neseniai DELFI pasirodžiusios nuomonės apie vyrus ir moteris, apie tai, kad moterims geriau nešniukštinėti po vyrų asmeninius telefonus, manyje prabudo kažkur giliai kirbėjusi bloga moteriška nuojauta. Aš niekada nieko netikrinau. Teisybę pasakius, man tai visada atrodė labai žema. Visada buvau įsitikinusi, kad jeigu nėra tarpusavio pasitikėjimo, tai ant ko tada stovi dviejų žmonių santykiai? Ant kokio pagrindo? Bet štai vieną vakarą prisijungiau prie savo mylimo vyro kompiuterio (kaip tai padariau, jau atskira tema) ir patikrinau vyro el. pašto dėžutę. Ne, tikrai nenoriu vaidinti aukos ir dar vienos nuskriaustos moters, rautis plaukus ir verkti į pagalvę, bet taip, aš radau tai, ko ieškojau. Ar nustebau? Ne. Tai greičiau buvo kaip suvokimas, kad, matyt, stebuklų nebūna. Nebūna, kol tylime ir vienas su kitu nešnekame. Tą akimirką aš tiesiog suvokiau, kad aš viena išlaikiau ištikimybės egzaminą ir savo gražiausiais jaunystės metais atsispyriau visoms buvusioms galimybėms paminti vienas kitam duotą priesaiką ir kai vaikai buvo maži, mano mylimas vyras, prisidengdamas neakivaizdiniu mokslu ir dažnomis komandiruotėmis, smaginosi audringuose vakarėliuose Lietuvoje.

Nemanau, kad moterys labai skiriasi nuo vyrų seksualine prasme. Moterys lygiai taip pat nori kažko naujo, nori adrenalino, nuotykių, o, tiksliau pasakius, nori potyrių su kitais vyrais. Esu įsitikinusi, kad daugelio moterų fantazijos tikrai pranoksta pornografinių filmų siužetus. Ir visokie psichologų ir seksologų pamokymai apie sekso žaisliukus ar eksperimentus monogaminiuose santykiuose negali duoti ilgalaikių norimų rezultatų. Čia tiesiog kažkas panašaus į siūlymą valgyti tuos pačius barščius vis iš kitokios lėkštės, atsistojus, atsiklaupus, keturiom ar dar kitaip. Tai tas pats žmogus ir tuo viskas pasakyta. Pažįstamas, nuspėjamas ir seksualine prasme neįdomus. Bet pagaliau pradėkime apie tai kalbėti, pasakykime vienas kitam, kad taip, mes norime sekso su kitais partneriais, mūsų kūnas nori patenkinti savo gyvuliškus instinktus, bet aš nedarysiu to dėl tavęs, nes aš dovanoju tau savo gyvenimą, savo visus nepatirtus nuotykius.

Nedarysiu to, nes kažkada stovėjome prie altoriaus ir vienas kitam pasižadėjome, davėme priesaiką neįskaudinti vienas kito, kai užklups buitis, problemos ir rutina. Aš nesuklupusiu, nes man moralė yra aukščiau už vienkartinius pašėliojimus ir sąžinės pagirias. Aš būsiu tau ištikima, nes nenoriu skaudinti ir nenoriu būti įskaudinta. Aš pasitenkinsiu ne tokiu aistringu ir beprotišku seksu, bet mėgausiuosi vedybiniu guoliu, nes tikiu, kad intymumas tarp ilgamečių porų yra kūrenamas visai kitais dalykais: bendrais interesais, bendra patirtimi, pasitenkinimu, kad kartu įveikti sunkumai. Tas intymumas kitoks, be tokių gilių atodūsių, bet jis daug daugiau duodantis dvasiškai ir nepalyginamai gilesnis negu slapčiomis atliktas greitukas.

Kaip svajoju senatvėje padėti galvą ant savo žmogaus peties ir jam pasakyti, kad buvau jam ištikima siela ir kūnu. Kūnu, kurį suvaldžiau pašėlusios jaunystės metais. Pradėkime apie tai kalbėtis, gal bus mažiau subyrėjusių santuokų, nelaimingų vaikų ir daugiau ramybės mūsų šeimose. Prieš einant prie altoriaus ir leidžiant baltus balandžius, pasakykime vienas kitam, kad išblėsusi aistra neišvengiama ir paklauskime vienas kito ar išblėsus aistroms sutramdysime savo kūnų troškimą atsiduoti kitiems. O jeigu ne, koks musu susitarimas? Ištikimybė pati gražiausia ir brangiausia dovana, kurią tik nedaugelis moka iš širdies dovanoti. Aš nežinau, gal kitos poros randa savo sprendimą, bet manau, kad slapstymasis vienas nuo kito, apsimetinėjimas, kad skauda galvą ar slapti pasimatymai nėra gera išeitis.

Būkime stiprūs apie tai kalbėti, tai nėra lengva, bet tik taip galima vienas kitam atleisti ir kurti naują pradžią, jeigu nepavyko...

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(90 žmonių įvertino)
4.1889

Pasiūlė būdą visiems besiskiriantiems: tai ypač padeda per karantiną (3)

Siekiant suvaldyti pandeminę situaciją, buvome ir tebesame priversti apriboti socialinius ryšius,...

Gimtadienyje šokiravo draugo merginos elgesys: šitaip vyniojamo apie pirštą dar nemačiau (30)

Sako, kur du, ten trečias nereikalingas, bet kartais apie tuos du iš šono trečiam matosi geriau....

Vyras pats pasistatė namą: iš esmės prireikė tik trijų dalykų (43)

Gera diena, savadarbio taupumo mylėtojai, papasakosiu savo nuotykį ir aš. Nuotykis truko vienerius...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (63)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Gyvenimą miesto centre iškeitė į kaimą: jau sutaupėme 12 tūkstančių eurų (23)

Mūsų šeima į karantiną žengė su nerimu. Daugiau kaip prieš metus, kai pirmą kartą prasidėjo...

Top naujienos

Didžioji dalis 5-11 klasių mokinių į mokyklas negrįš: ministrė šokiruota, bet direktoriai turi savų argumentų psichologines pasekmes vaikai jaus ilgai (26)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį pranešė, kad tik 3...

Laukiant galimybių paso – raginimas visiems gyventojams: per šią savaitę pasitikrinkite duomenis e.sveikatoje (42)

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti Galimybių pasą, Registrų centras...

Dėl COVID-19 kilmės – 18 mokslininkų pasirašytas laiškas (47)

18 mokslininkų iš prestižinių tyrimų institucijų ragina savo kolegas nuodugniau ištirti...

Lukašenka jėgos struktūroms atrišo rankas

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka...

Paaiškino, kokias privilegijas suteiks galimybių pasas: tai bus tarpinis sprendimas dokumentą reikės atsinaujinti kas 7 dienas (295)

Galimybių pasas leis atverti veiklas maitinimo sektoriuje, įvairias paslaugas viduje, neberiboti...

Respublikinė Šiaulių ligoninė ieško naujų gydytojų: darbo skelbime žada draugišką aplinką (20)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre dirbusi...

Dvi Tylos | D+

Pati geriausia arbata pagal japonus: daugelis ją ruošia neteisingai

Domėjimasis japoniška arbata bei jos kultūra pastaraisiais metais vis auga. Ir nors Japonija...

Į naujus namus įsileidęs Viktorijos Siegel mylimasis Laurynas: mano vaikus gimdys ne sužadėtinė, ne draugė, o žmona (68)

„Per savo jubiliejų keldamas tostą sakiau, kad keliu jį už visus paties prispjaudytus šulinius....