Ar dar atsimenate mokyklos suolo „meilės kodą“? Kai vaikinas merginos sąsiuvinyje ar ant stalo užrašydavo: „D+E=KML“, o pribėgusi klasiokė pridurdavo „P.P.“? Juokinga, bet džiugu ir net kažkas suspurda viduje, tiesa?
© Fotolia nuotr.

O kas nutiko dabar? Dažnas iš mūsų turi savitą gyvenimo ritmą. Mes atsibundam ryte, strimgalviais ruošiamės kažkur išeiti iš namų: kas į darbą ar universitetą, kad veža vaikus į darželį ar mokyklą, o kas ir tą, ir tą. Rutina taip įsuka, kad dažnai pamirštame ne tik savo svajones, bet ir tai, kas aš esu ir ar aš esu laimingas/-a?

Laimingas/-a?

Kada paskutinį kartą sau uždavėte šį klausimą? O kada taip ir jautėtės, taip, kaip klausiate? Kada paskutinį kartą iš tiesų jautėtės esantys laimingi? O gal kaltas ilgus metus daugumą kamuojantis „reiškinys“ – „nelaiminga meilė“?

Gerai, jei dauguma atsakėte sau į klausimą, ar esate laimingas/-a: „Taip, aš laimingas/-a!“. O kiek jaučiasi nelaimingi, vieniši, nemylimi, nevertinami, nesuprasti, ..? Galima tęsti iki begalybės. O, ko gero, ir į eilę stojančių tokių atsirastų būrys, o gal net minios?

Begalinė minia?

Kas nutiko tai miniai nelaimingųjų? Ką jie daro ne taip, kur jų antros pusės per Šv.Valentino dieną, gėlės, saldainiai ir šampanas su vonios burbuliukais pabarstytais rožių žiedlapiais priešaky?

Išmokti mylėti

Žmogau iš tos minios, o jeigu išmoktume mylėti? Ar esi kada mąstęs, kaip Tu myli, kai jauti, kad myli? Ar esi svarstęs ar būdamas santykiuose tu daugiau duodi ar imi? O gal tu tik fiksuoji, ką dėl tavęs padarė ktas, kiek dėmesio parodė, kiek kartų paskambino per dieną, kiek dovanų padovanojo ar įteikė gėlių? O gal dar „geriau“: dairaisi, kiek kartų į ją pažiūrėjo praeiviai arba šmirinėji jo telefone ir tikrini įeinančių telefono skambučių registro sąrašą?

Žmogau iš minios atstumtųjų, ar gali atsakyti sau į klausimą, kada paskutinį kartą nuoširdžiai pajautei, kad tau įdomu, ar kitas žmogus šalia tavęs yra laimingas?

Pabusti

Nenuostabu, kad įsisukus gyvenimo rutinai, retai kada atsikvošime.

Pabusti. Pradžioje užtektų pabusti iš rutinos įliūliuoto gilaus sapno. O tada po truputį kaip pirmą kartą akis beatmerkiantis kačiukas pradėti tyrinėti aplinką. O tada gali pasiruošti „šaltam dušui“, kai suvoksi, kad labai seniai, o gal net niekada nesi pagalvojęs, kad tau svarbu, jog šalia tavęs buvęs žmogus būtų buvęs laimingas.

Gali net užgniaužti kvapą, kai bandysi prisiminti mylimo žmogaus spindinčias akis, kai jis veikia tai, ką visada norėjo veikti. Juk dažniausiai mes į kito žmogaus svajones bandome įpinti savąsias. O jeigu pastarasis (-oji) nesutinka, tuomet iš karto primetame nepasitikėjimo šydą: „Aha, jis vienas išėjo į klubą“, „Aha, jai su draugėmis susitikti žymiai svarbiau nei būti su manim“ ir t.t., ir pan.

Jei dažniau susimąstytume „kodėl“, o ne „už ką man visa tai?“, rečiau būtume vieniši.

„Kačiukai“

Kartais mes esame, kaip apsnūdę kačiukai. Būkime savimi. Juk būdami savimi suvoksime, kaip svarbu iš kito žmogaus neatimti jo noro būti savimi ir jo laisvės. Kaip svarbu neprimesti kitam savo norų ar svajonių, apie kurias jis visiškai nesvajoja.

O jeigu dar stipriau atsimerktume, pamatytume, kaip gera stebėti mylimą žmogų laisvą būti savimi. Kaip jis kalba, kaip jis dalinasi savo planais, kurie kartais pasirodys visiškai nesutampantys su tavaisiais. Bet tuo metu jis spindi. Nes dalinasi ta nuostabia kūrybos energija, kurios jis neužspaudė po rutinos miego pagalve.

Gražiausias rūbas

Per Šv.Valentino dieną pasipuoškime savo būties energija, buvimo savimi energija. Tai rūbas, garantuojantis, kad neišlįs nereikalingas siūlas iš po raudono ar juodo nėrinuko pačiu netinkamiausiu momentu. Nes savo esybės energija – gražiausias rūbas, kokiu tik gali pasipuošti žmogus.

Pripildykime save kaip indą savo pačių esybės. Ir net nepajausime, kaip pritrauksime į savo gyvenimą panašų užsipildžiusį „indą“.

Bėgimas nuo...

Kai kurie mūsų taip uoliai bėga nuo savęs keisdami partnerius kaip kojines. O kai kurie net kojines keičia rečiau nei partnerius (-es). Kai kurie mūsų laikosi įsikibę į vegetuojančius santykius primesdami savo tikslus kitam, o gal net savo viltis „o gal jis/ji pasikeis?“. O iš kai kurių „gyvenimas“ ar „likimas“ amžinai atima mylimus žmones.

Ir kiek visa tai tęsis? Nejaugi planuojame gyventi šioj žemėj amžinai? Ar tikrai turime tiek daug laiko, kad galėtume jį barstyti į kairę ir į dešinę? Ar iš tiesų tokio gyvenimo būdo dėka jaučiamės laimingi? Jaučiamės esantys mylintys ir mylimi?

O jeigu vieną akimirką stabteltume ir paklaustume savęs: „Ko noriu aš?“, „Ar nuo to, ką darau ar nedarau, esu laimingas/-a?“.

Ar daug žmogui reikia? Nuo ko bėga tas, kuris turi nesuskaičiuojamą galybę santykių? Nuo ko dangstosi tas, kuris primygtinai nepaleidžia kito, nors seniai jau „kažkas nesiklijuoja“?

Žmogui pakanka būti savimi ir nesislėpti nuo savęs, kad vėl pajaustų džiaugsmą gyventi, mylėti ir būti mylimu. Žmogui užtenka laisvės būti savimi ir laisvės kurti savo didingą gyvenimo kelią.

Laimingas žmogus, darantis tai, ką jis nori veikti, nesupančiotas primestų „sankcijų“ ir visada turintis kuo užsiimti, visada yra ir bus patrauklus ir geidžiamas. Nes jis pasipuošęs pačiu gražiausiu rūbu – spinduliuojančia savo esybės energija.

Išmokti mylėti save ir artimą savo... Tai bene didžiausias „kraitis“, kurį mūsų siela kažkada galės išsinešti iš čia. Ne namai, automobiliai ar kuo didesnė sąskaita banke, o meilė, kurią paliksime kitų širdyse. Tai bene didžiausia dovana, kurią gali gauti ir gali duoti kitam. Kuri, kaip kažkada paaiškės po to, kai atsikvošėsime palikę pinigų vaikymosi rutinos ratą, visą laiką buvo šalia ir nemokama.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nelaimės Marijampolėje sukrėsta mergina: nesmerkime kaltojo (200)

Tikriausiai visi girdėjome dabar taip aptarinėjamą įvykį nutikusį Marijampolėje . Aš...

Bijojau grįžti į Lietuvą, bet pokyčiai mane pribloškė (183)

Dažnai tenka skaityti neigiamus emigrantų atsiliepimus apie Lietuvą: „bananų šalis“,...

Atsakymas Sandrai Vilimaitei. Šiandien jie keistuoliai – rytoj genijai (4)

Lyg jau kažkur girdėta, skaityta, gal tai tiesiog pasikartojantis atsitiktinumas, gal pasirodė,...

Vyrą žmonos abejingumas lovoje veda iš proto (194)

Man 30 metų, aš esu išsiavinęs, dirbantis, vidutinės išvaizdos vyras. Prieš 8-erius metus...

Palygino, kuo skiriasi balsavimas kaime ir mieste (25)

Lietuvos piliečiai jau netrukus turės galimybę išsirinkti naują tautos lyderį. Tarp būsimų...

Top naujienos

Vyriausybė svarsto du būdus, kaip sumažinti senų ir taršių automobilių Lietuvoje (81)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė neturi planų Lietuvoje įvesti visuotinio...

Vienas įtakingiausių Lietuvoje prezidentas Valdas Adamkus: turiu tik vilties, kad mes Trečiojo pasaulinio karo nesulauksime (418)

Kitą savaitę Vilniuje rengiamoje prezidento Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje rinksis...

Sutaupė anaiptol ne visi: pacientai skundžiasi dėl naujų priemokų, nesutampančių su pažadais išsamus SAM komentaras dėl vaistų sergantiems diabetu (60)

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) paskelbė, kad Lietuvos gyventojai už...

Bastys VRK anketoje neigia bendradarbiavęs su kitų valstybių spec. tarnybomis (9)

Kandidatu rinkimuose į Seimą Zanavykų vienmandatėje rinkimų apygardoje ketinantis tapti buvęs...

Po pokalbio su Putinu – Turkijos perspėjimas Vašingtonui ekspertai nuogąstauja dėl pragaištingų pasekmių (43)

JAV ir Turkijos santykių krizė, jau tapusi didžiule našta turkų ekonomikai, taip pat grasina...

Kelyje Kaunas-Klaipėda – dvi avarijos, eismas visiškai paralyžiuotas yra sužeistų (60)

Kaune , A1 kelyje, važiuojant Klaipėdos link, įvyko kelios avarijos, jų metu buvo sužaloti...

Pergalės „X Faktoriuje“ sieks ir „120“ nario Dovydo žmona Marija: prieš startą ji kaupiasi tylos stovykloje (2)

Visai netrukus – rugsėjo mėnesį – dienos šviesą išvys jau šeštasis muzikinio šou „X...

Rimantė Kulvinskytė apie vaikų keiksmažodžius: nebijokite keiktis prie vaikų – keiktis naudinga sveikatai (2)

Savaitgalį daug diskusijų sukėlė įvykis, kai tiesioginiame eteryje LRT žurnalistui Ignui...

Devyni faktai apie žilus plaukus, kurių nežinojote

Nors dalis moterų išdidžiai demonstruoja savo žilas garbanas, daugelis naujų žilų plaukų...