aA
Po eilinės darbo dienos (bet ne eilinį kartą) įsijungusi televiziją klaidžioju po TV programas, kol akys užkliūva už vienos laidos. Pirmiausia, žinoma, kad dėl vaizdo. Graži moteris, nelabai gražioje studijoje (asmeninė nuomonė) kalbina savo pašnekovus. Sustoju, įsiklausau...
© Shutterstock nuotr.

Atbėgėlė – tai aš. Na, ta netiesiogine prasme, kai maratono metu bėgi link finišo ir atbėgi, bet ta žmogiškąja – kai bėgi nuo informacijos pertekliaus, nuo įvairių nuomonių, pasisakymų ir vieną eilinį ketvirtadienio vakarą atbėgi iki savo kantrybės ribų krašto. Ir tada pagalvoji... Pabėgėliai...

Dar vienas žodis, apie kurį jau sakė, prisakė ir pasisakė visi. Turiu omeny ir tuos, kurių nuomonės klausė, ir tuos, kurių tikrai niekas nesiteiravo. Pirmiausia, visų tiesų knyga „Facebook“ ir žmonių didžiausio dėmesio sulaukusi dalis apie išmokas pabėgėliams. Cituoju: „Aš irgi pikta kaip širšė!!!!! Negaliu nervais!!! Iš centų vaikus augini, o čia..“ arba „kodėl mano vaikai negauna nemokamo maitinimo mokykloje, o pabėgėliai gaus“ (citatos netaisytos).

Ir po šiais komentarais dažniausiai pridedamas paveikslėlis iš kažkokios apšnerkštos vietos. Suprantu, kad taip norima parodyti, kas mūsų laukia ir kas tikrai tikrai bus, nes jie gi žino. Jie moka skaityti ir viską sužino pirmi. Tada aš iš savo darbo prisimenu vaizdus, garsus, kvapus, ir pagalvoju, kad nereikia ateities. Aš dabartyje (vakar, ŠIANDIEN, rytoj) žinau tokių baisių, apšnerkštų, netvarkingų ir pilnų pašalpas mėgstančių proto pabėgėlių apgyvendintų vietų... Jų yra nemažai.

Jie bėga nuo mąstymo, todėl už porą eurų gali parduoti balsavimo teisę. Jei pagrasinsi atimti socialinę pašalpą, gal net kokią vieną ar dvi dienas pasirūpins savo penkiais mažais gražiais vaikučiais. Tvarkytis jie nenori, sodint daržovių irgi. Nenori ir dirbt. Sako, kad už minimumą neapsimoka. Kalba lietuviškai, nusiprausę yra šviesių-pilkų-lietuviškų bruožų. Ir tada vieną sekundėlę (kaip jauną specialistę) mane užplūsta mintis: o jūs niekur nenorite bėgti? Na, ta prasme, ne tie, kur geria lietuviškam kaime, o tie kur rašo postus ant „Facebook“ sienos. Nes jei jūsų akimis mes jau tokie tobuli, kad vienas kitas pabėgėlis gali tą tobulumą išbalansuoti... Gal jums reikėtų lengvo prasibėgimo? Netolimo. Kokia 20-30 km. nuo didesnio miesto (kur jūs tikriausiai ir gyvenat) į vieną, ar į kitą pusę. Ten jau šiandien pamatysit daugybę pabėgėlių nuo savęs, nuo žmogiškumo, nuo bet kokios pagarbos sau ir kitiems.

Pamatysit ir pagalvosit, kad kartais geriau yra būti atbėgėliu. Kaip aš. Prie kantrybės ribų, prie noro suprasti, pažinti, padėti. Atbėgti prie naujo starto, naujo supratimo. Noro tobulėti. Nelikti tame krašte, kur plačiai atmerkus vieną akį kritikai, kita tuo pačiu prisimerkia matydama labai netobulų žmonių netobulus veiksmus. Nes sako, kad savi dūmai akių negraužia, bet ar tikrai? Nekalbėsiu apie kitą lietuviškų pabėgėlių rūšį, kuri tiesiogine prasme gyvena iš didesnių kitos šalies pašalpų, bet tiesiog paprašysiu pagalvoti. Prieš kalbant, prieš rašant ar prieš kažką darant. Nes dažniausiai nėra nei visiškai blogai, nei super gerai. Yra gyvenimiškai ir taip per viduriuką.

Ai, kol dar nepamiršau. Apie vandentiekį. Grįžkim į pradžią apie laidą. Joje kaip svečias dalyvavo vieno Lietuvos rajono meras. Piktinasi žmogus pabėgėliais, taip lyg jie visi subėgtų konkrečiai į jo kiemą. Na, nuomonė yra nuomonė, reikia gerbt. Bet man nerimą sukėlė ne tai. Aš čia sunerimau dėl vandentiekio. Jo kalboje buvo išreikštas pasipiktinimas apie tai, kad pabėgėliai (kuriuos priglaus jo vadovaujama savivaldybė) reikalaus vandentiekio. Jie nenorės gyvent namuose su šuliniu, kaip, mero žodžiais, gyvena pusė jo valdomos savivaldybės žmonių. Ir ką? Vienos išlaidos. Pataikauk gi mat atvykėliams dėl to vandentiekio. Tai va, dėl to ir baisu pasidarė.

Ką, tikrai tam krašte pusė žmonių vis dar gyvena prie šulinio? Jokio patogumo, jokios pagalbos ir tobulėjimo? Mere, reikia susirūpinti savais. Gal net parodyti vandentiekį. Ta prasme, šviesti savus, kad žinotų, bandytų, stengtųsi ir vieną dieną pagaliau galėtų atsikvėpti prie nuosavo čiaupo. Nes sunku atbėgti į protą, kai pirma reikia vandens iš šulinio atsinešti...Tai tiek.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (98)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (187)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (201)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (4)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

Top naujienos

Lietuvio gyvenimas primena pasakojimą apie Odisėją: į jūrą išplaukė trims mėnesiams, o grįžo po metų – neatpažino net sūnus (7)

Kone dešimtmetis praleistas jūroje gaudant vėją, trijų mėnesių plaukimas virtęs metus trukusia...

Naujas Kremliaus statytinis Europos pašonėje kėsinasi įsiūbuoti konfliktą Balkanuose kyla grėsmė visam regionui (131)

Bosnijos prezidiumo narys pasisakė už nepriklausomą Serbų respubliką. Ar V. Putinas išpildys...

Prezidentiniuose reitinguose – neįtikėtini pokyčiai: atsiskleidė Šimonytės fenomenas (1867)

Gyventojams vardinant pretendentus į prezidentus, populiariausiųjų trejetukas keičiasi – į...

Andriaus Šedžiaus teisininkė atvertė visas kortas: kas iš tiesų stabdo skandalingas garsiosios poros skyrybas? (20)

Šiuo metu besiskiriantis verslininkas ir politikas Andrius Šedžius parengiamuosiuose...

Keista teisėjų klaida: lemiamu metu įskaitė nebūtus taškus į „Žalgirio“ krepšį epizodo įrašas (64)

Kauno „Žalgirio“ vyrams Eurolygoje nepavyko iškovoti antros pergalės iš eilės, nors vienu...

Tikras prancūzų virtuvės pasididžiavimas – svogūnų sriuba: vienas gardžiausių ir pigiausių receptų video receptas (6)

Jei dar nesate ragavę šios tradicinės prancūzų sriubos , neskubėkite pradėti raukytis –...

Didelės Lietuvos įmonės vadovas apie sėkmę darbe: skatinu žmones patirti nesėkmes (3)

Stresas, užgriuvusi atsakomybė, aukšti lūkesčiai, staiga nukreipti visų žvilgsniai į tave –...

Istorikas iš Vokietijos Lietuvą pažino nusprendęs čia išlaikyti vairavimo teises (218)

Kai priėjęs pasisveikinti Felixas Ackermannas raiškiai ištaria „laba diena“, pasitikslinu...

Nevilties apimta ir vyro palikta mama prašo paramos penkiamečiui Vėjui: su tokia liga – vienintelis Lietuvoje (78)

Nors Vėjui tik penkeri, jis patyręs daugiau nei daugelis suaugusiųjų. Vaiko ligos istorijoje –...

Naminė „plastinė chirurgija“ – patarimai, kaip sumažinti dvigubą pagurklį (2)

Norėtumėte laibo kaip gulbės kaklo, tačiau tam trukdo nelemtas dvigubas pagurklis ? Pateikiame 10...