„Vilniaus oro uoste atvykę keleiviai turi laukti ilgose eilėse. Pusė automatinių patikros vartų neveikia. Kodėl? Ar taip pasiruošta? Aš pats atskridau iš Briuselio, taip prastovėjau 30 min.“, – rašė skaitytojas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas Giedrius Mišutis paaiškino, kad patikros vartai apie kurios kalba skaitytojas yra skirti visai kitam dalykui. Tai yra nauja atvykimo išvykimo sistema, kuri šiuo metu diegiama ir ims veikti tada, kai ją įsidiegs visos šalys.

DELFI anksčiau rašė, kad ši naujovė tiesiogiai palies trečiųjų šalių piliečius, kurie pirmą kartą atvyks į Europos Sąjungos šalis (Šengeno zoną) – jie privalės atlikti papildomą registracijos procedūrą prieš kertant sieną. Šiam laukiančiam pokyčiui prireiks ir naujos infrastruktūros, erdvių pasienio kirtimo postuose, šiuos būtinus pasiruošimo sistemos startui pokyčius tarp pirmųjų Europoje jau atliko visi Lietuvos oro uostai.

G. Mišutis taip pat priminė, kad dėl NATO viršūnių susitikimo yra atnaujinta vidaus sienų kontrolė, todėl oro uoste gyventojai gali užtrukti šiek tiek ilgiau.

„Jei žmogus atskrido iš Briuselio, kitu atveju jis būtų praėjęs paprastai, tačiau šiuo metu atnaujinta visų vidaus sienų (oro uostuose, jūrų uoste, Lenkijos, Latvijos pasienyje) kontrolė. Taip daroma dėl šalies ir paties renginio saugumo. Jeigu nusileidžia keli lėktuvai, yra daug žmonių, jie patikrinami maksimaliai greitai, tačiau tai gali šiek tiek užtrukti. Pareigūnų skirta maksimaliai tiek, kiek yra darbo vietų. Tokia tvarka yra laikina ir truks tik savaitę“, – sakė G. Mišutis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)