aA
Stovėjau prie savo mažo nuomojamo butuko lango ir stebėjau lietaus lašus: jie tai susijungė į vieną vagą, tai vėl išsiskiria... Visai kaip mano gyvenimas pastaruoju metu, pamaniau. Po to, kai prieš aštuonis mėnesius išsiskyriau su Vaidu, nepavyksta užmegzti rimtų santykių. Kita vertus, neturėjau tam ir laiko: artėjo egzaminų sesija, pasiruošimas atima begalę laiko, o dar darbas...
Pasimatymas su vaikinu iš pažinčių svetainės – kaip košmaras
© DELFI / Kiril Čachovskij

Teismo posėdžių sekretorė – gana nuobodu, tačiau man patinka. Asmeniniam gyvenimui laiko beveik nebelieka, o taip norisi šalia žmogaus, su kuriuo sietų bendri pomėgiai, vertybės, interesai... Apimta nevilties aną mėnesį net užsiregistravau pažinčių svetainėje, nors buvau sau prisiekusi niekada to nedaryti. Bet ir ten šnipštas. Tikėjausi laiškų antplūdžio, dėmesio... Nesuprantu, kas negerai? Esu jauna, tikrai patraukli (na, ne dirbtinė blondinė, bet komplimentų sulaukiu dažnai), turiu daug pomėgių. Su šypsena prisimenu savo paskutinį susižavėjimo objektą praėjusį penktadienį.

Ketvirtadienio vakarą eilinį kartą mokiausi, kai sulaukiau geriausios (geriausios iš kiek? Trijų turimų draugių?) draugės Jovitos skambučio. Ji dirba viename sostinės grožio salonų, paprašė penktadienį drauge nueiti į kažkokį renginį. Kokį – nė gerai nepamenu, bet kažkas susiję su naujos prancūzų kosmetikos linijos pristatymu. Nesigilinau ir sutikau, kadangi pati baisiai nemėgstu eiti į renginius viena. Jaučiuosi tarsi nuoga, visų apkalbinėjama, nerandu sau vietos. Taigi, penktadienio vakarą išsitraukiau savo kokteilinę juodą suknutę, pasidariau neryškų makiažą, labai nesivarginau susitvarkyti plaukų – juk kosmetikos linijos pristatyme tikrai nesutiksiu dėmesio verto žavaus princo, kuris kaip ir aš būtų svajoklis, mėgtų skaityti, laisvalaikiu tapyti aliejiniais dažais.

Vakaras nebuvo niekuo ypatingas, net nuobodokas, tad su drauge jaukiai įsitaisiusios prie kampinio atokaus stalelio šnekučiavomės, juokėmės. Ėjau prie baro užsisakyti dar po vieną kokteilį, kai akimirką intuityviai pasisukau į kairę ir pamačiau... Jį. Vaje, štai ką reiškia, kai pakerta kojas, pamaniau. Jis vienišas sėdėjo baro kairėje, dailų švarką persimetęs per kėdės atkaltę. Jo akys... Atrodo, tokių nebuvau mačiusi. Ištirpau! Mūsų akys susitiko ir, neperdedu, įsimylėjau! Atsitokėjau, kai barmenas akivaizdžiai ne pirmą kartą paklausė, ko pageidauju. Užsisakiau vieną kokteilį (o Jovitai?) ir patraukiau prie Jo! Kas man yra? Iš prigimties esu drovi, niekada neužkalbinu nepažįstamų žmonių, o juo labiau vaikinų. Atrodo, kad kažkas veikė už mane. 

Toliau visą vakarą praleidome drauge, aš skraidžiau padebesiais: šnekučiavomės, juokėmės. Jis – prancūzas, tačiau jau kelerius metus gyvena Lietuvoje. Studijavo vienoje prancūzų meno akademijoje, dieviną tapymą aliejiniais dažais (!), tačiau prieš kelerius metus įsiliejo į kosmetikos pasaulį, o tapyba liko hobiu. Aš visą vakarą svaigau nuo jo žvilgsnio, juoko, žavesio ir galantiškumo. Kai maždaug šimtąjį kartą sau pakartojau „Dieve, nenumaniau, kad žemėj yra tokių galantiškų vyriškių“, jis pasiūlė eiti vėlyvos vakarienės į restoraną. Sakė ten susitaręs susitikti su draugu, kuris greit baigs darbą, tad, kad būtų smagiau, pasiūlė man pasiimti savo draugę. Draugę! Taip, juk aš čia su drauge, pagalvojau. Taip visi trys patraukėme link restorano, o Jovita vis alkūne mane baksnojo, suprask, na, ir nuskilo man!

Ir toliau svaigau, pakerėta negalėjau atitraukti nuo jo akių, kol... atėjo jo draugas. Ne, jie nepadavė vienas kitam rankų, jie tikrų tikriausiai pasibučiavo! Kad sėdžiu išsižiojusi, suvokiau tik tada, kai Jovita gana stipriai man stuktelėjo alkūne. Taigi, mano princas – gėjus.

Daugiau nieko iš to vakaro nepamenu, bet grįžusi namo ašarojau kaip šešiolikmetė. Pasitikrinau savo anketą pažinčių svetainėje. Laiškas! Ir ne nuo bet ko, o nuo žavaus vyriškio: Tomas, 32 metų, verslininkas, iš Vilniaus, zodiakas – Žuvis (aš Skorpionas – idealus derinys), mėgsta skaityti, keliauti, turi magistro laipsnį. Likimas manęs nepamiršo, pagalvojau, maža to, tuo metu jis buvo online. Susirašinėjom ir kai pasiūlė susitikti, iškart sutikau. Pagalvojau, kad neturiu laiko ilgiems susirašinėjimams, reikia imti jautį už ragų. Tik tuo metu buvo išvykęs į verslo kelionę, tad sutarėm susitikti kitą šeštadienį. Taigi, jau rytoj. Viskas, nusprendžiu, mokytis gana, einu miegoti, kad rytoj atrodyčiau žvali.

Buvom sutarę susitikti Katedros aikštėje. Klausė, kaip mane pažinti. „Būsiu raudona suknele iki kelių ir geltonais aukštakulniais.“ Atėjau. Laukiu. 5 minutes, 10... Na, verslininkas, pamaniau, reikalai. Aikštėje šeštadienio vakarą šurmuliuoja gausybė žmonių, bet Jį pamačiau iš tolo. Tiesa, blondiną, nors nuotraukoj buvo tamsiaplaukis. Kostiumuotas, švarką grakščiai persimetęs per petį, dailus kaip iš paveikslėlio. Kuo labiau artėjo, tuo labiau aš šypsojausi, kai kažkas uždengė man akis! Atsisukau pasiruošusi apšaukti tą asmenį, bet sustingau.

Į mane vėpsojo (taip, neperdedu) vaikinas rubuiliu veidu, šypseną „puošė“ auksinis dantis, ne mažiau tviskėjo ir kokio centimetro skersmens auksinė grandinėlė, „Puma“ kedai, „Adidas“ treningai (trys juostelės!) ir girdžiu: „Labas, mažule, aš Tomas“. Tomas? Mano Tomas?? Atsigręžiu atgal, o kostiumuotas gražuolis jau tolsta savo keliu.

Sakau: „Nuotraukoj tu kiek kitoks.“ O jis man: „Aš tave taip sužavėsiu, kad pamirši ir tą nuotrauką.“ Na, vienaip ar kitaip tu mane jau sužavėjai, pagalvojau. Norėjau bėgti, bet kojos kaip medinės. Budulis – taip jį mintyse pavadinau – pakvietė suvalgyt po kebabą. Atsisakiau.

Nuėjom pasėdėti ant suoliuko. Pasirinkau nuošaliausią tam, kad nesutikčiau jokių pažįstamų. Klausiausi apie jo verslą – varo iš užsienio bemsus, deda tiuningą ir pardavinėja. Klausiausi, kiek pakabina panų, kad ruošiasi statytis namą Vilniaus centre (!), gal „atidarys kabaką“ ir pan. Laikas slinko lėčiau nei bet kada, galiausiai sugalvojau patį banaliausią pasiaiškinimą – draugei reikia pagalbos. Siūlė pavėžėti savo bemsu, nes tik šiandien „uždėjo nuliovus lietiakus ir Lietuvoj dar nematytą spoilerį“, bet atsisakiau. Pažadėjau susitikti kitą kartą ir išėjau. Tiksliau, išbėgau (kiek tai buvo įmanoma su aukštakulniais).

Grįžau namo ir visą vakarą klausiau savęs vieno: ar yra beprotiškai gražių ne gėjų ir kiek merginų apsigauna, eidamos į pasimatymą tik pagal nuotrauką pažinčių svetainėje?

Pykau pati ant savęs. Juk Tomo mačiau tik nuotrauką, kuri buvo, oi, kaip nutolusi nuo tikrojo vaizdo! Kas gali garantuoti, kad tai nepasikartos? Taigi, suvokiau, kad pažinčių svetainėje gali tapti bet kuo: verslininku, teisininku, gydytoju ir kt. O realybėje... Skaudi ir patirtis su gražuoliu prancūzu. Kad gražus tai tikrai! Bet juk ant kaktos neparašyta, kad gėjus... Eilinį vakarą leidau viena ir mąsčiau, kaip rasti tą, kuris būtų ir dailus, ir protingas ir su kuriuo vienytų bendras požiūris, bendri pomėgiai...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar antra pusė reikalinga tam, kad būtum laimingas? Visi, jos ieškantys, choru tikriausiai išrėktų garsų „Taip!“, o ją turintys suabejotų – juk problemos kyla, sunkumai gyvenime pasitinka, nepaisant to, esi vienas, ar ne. O juk bėdas gali ir sukelti ir tas vienintelis ar vienintelė, kurio taip intensyviai buvo ieškota... Pažįstamas jausmas?

Pasidalinkite savo istorijomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienas“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki rugpjūčio 31 d. Konkurso prizas – „iPad Air“ planšetė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Abiturientė pratrūko dėl egzaminų: jau dabar akivaizdu, kas mūsų laukia (145)

Pasisakysiu šių metų abitūros egzaminų tema. Aš, asmeniškai, nežinau, kaip su tokia mokymo...

Anytos vengiau kaip velnias kryžiaus – tik kai ji mirė sužinojau visą tiesą (88)

Man – ne dvidešimt. Ir ne trisdešimt, o mano anyta jau senokai iškeliavusi anapilin.

Apstulbino: verslininkės šeima daro tokį gerą darbą, kokiam ryžosi ne visi didieji verslai (29)

Paskambina buto, kurį nuomojuosi, savininkė. Su ja draugaujam jau turbūt penkti metai, nuomojuosi...

Anytos gestas šaltą žiemą marčiai įsiminė dešimtmečiams (30)

Mano anyta jau keleri metai, kaip išėjusi anapilin, bet, ji buvo ypatingas žmogus.

Pandemijos dienoraštis: dėl viruso Europa vilkiko vairuotojus išvydo kitomis akimis (32)

Netoli Danijos sienos yra viena puiki vietelė. Yra galimybė sunkvežimiu privažiuoti prie pat...

Top naujienos

Kaip per Velykas atrodys Lietuvos miestai: kelius blokuos policijos ekipažai ar betoninės užtvaros Palangai padės pasieniečiai  (149)

Baigiantis ketvirtai karantino savaitei jo laikytis teks dar griežčiau. Jau nuo penktadienio lauks...

Vilnius ruošiasi blogiausiam scenarijui: laikinas ligonines įkurtų gimnazijose ir „Siemens“ arenoje (53)

Sėkmingai per itin trumpą laiką įrengusi mobilius patikros punktus bei karščiavimo klinikas,...

Naujausi užsikrėtusiųjų maršrutai rodo pasikeitusį lietuvių elgesį

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atliko epidemiologinius tyrimus ir išnagrinėjo, kur...

Profesorius – apie tai, ką daryti su pirkiniais: geriau palaikyti keletą valandų saulėje papildyta  (124)

Nuo penktadienio įsigalioja reikalavimas viešose vietose dėvėti kaukes. Vilniaus universiteto...

VDU mokslininkų koronaviruso prognozės: reikėtų dar 2 mėnesių griežto karantino (530)

Užkrėstųjų skaičius Lietuvoje gali pasiekti daugiau nei 3 tūkstančius, o viruso plitimas bus...

Po viešo nepasitenkinimo dėl gimdymo karantino metu – jautri Rūtos Mikelkevičiūtės patirtis: net dabar nejučia imu ašaroti

Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu netyla kalbos apie gimdymą karantino metu. Dalis...

Seime – siūlymas mažinti PVM elektroninei žiniasklaidai (21)

Seime įregistruotas pasiūlymas elektroninei žiniasklaidai nustatyti 5 proc. pridėtinės vertės...

Palygino kiaušinių kainas prekybos tinkluose: pažvelgė į ankstesnius metus (11)

Artėjant Velykoms, kainų palyginimo portalas „Pricer“ apžvelgė kiaušinių kainų pokyčius...

Senėjimas prasideda nuo 30-ies: ką reikia žinoti, kad netektų verkti dėl pokyčių (9)

Gimstame, augame, bręstame, sulaukę 20-25 metų išgyvename tam tikrą stabilumo etapą, o apie...

Surplys: tikrai nestovėsime prie kiekvieno su žvake – policija turi savo būdų (31)

Penktadienio vakarą, nuo 20 valandos, Lietuvoje bus ribojamas judėjimas šalies viduje. Iki...

|Maža didelių žinių kaina