aA
Po prieš dvejus metus patirtos kojos traumos ir tiek pat trukusios (neplaukimo) pertraukos, dukra grįžo į sporto centro „Impuls“ baseiną. Ir iš karto siurprizas: skambina verkianti 11-os metų dukra, nes registratūroje dirbančios trys merginos kategoriškai reikalauja susimokėti baudą. Girdi, ji pavėlavo išeiti pusę minutės ir turi sumokėti 30 centų baudą.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Na, suma, žinoma, juokinga, bet tai jau ne pirmas kartas. „Impuls“ registratorių pasipinigavimas iš žioplinėjančių vaikų jau tapo sistema.

Prieš dvejus metus dukra ir jos bendraamžiai pradinukai nuolat mokėjo baudas: 2 litus, 3 litus, vėl 2 litus, 1,5 lito... Žodžiu, kas antros treniruotės pabaiga virsdavo piniginėmis baudomis registratūroje.

Šįkart nutariau nebetylėti, nes: vaikas yra nepilnametis, jokios sutarties (kurioje būtų aptariamos baudos dėl pavėlavimo išeiti iš treniruotės) aš nesu pasirašiusi, o laikrodžiai registratūroje ir baseine bei persirengimo kambariuose kažkodėl rodo skirtingą laiką. Bet elektroninės mikroschemos (kurios yra visuose kituose Lietuvos sporto centruose), kai pridėjęs savo magnetinę apyrankę gali pasitikslinti, kiek dar tau liko laiko iki išėjimo, neveikia.

Taigi, registratorėms išdėsčiau savo argumentus ir taip pat kategoriškai pareikalavau: arba jos grąžina 30 centų, arba mes reikalaujame sugrąžinti už abonementą sumokėtus daugiau kaip 200 litų, nes nenorime lankyti tokio sporto centro, kuris nepagarbiai elgiasi su savo mažaisiais klientais.

Merginos kurį laiką dėbčiojo į mane ir atsikalbinėjo, kol galiausiai nusviedė 30 centų, nes net nebuvo „įmušusios“ šios baudos į kasos aparatą. Tad čia kyla dar vienas klausimas: kas galėtų paneigti, kad registratorės visada sąžiningai „nulupa“ baudą iš nepilnamečių?

O ir apskritai nežinau, ar koks nors teisės aktas leidžia tiek verslo, tiek ne verslo įmonėms bausti nepilnamečius finansinėmis baudomis? Juk vaikai neuždirba pinigų, tad ir baudžiami gali būti tik jų tėvai. Be to, teisės aktuose labai aiškiai reglamentuojama, kas atsako už vaikus iki 14 metų amžiaus.

Pagaliau, nežinau, ar verslo įmonė gali skaičiuoti baudą nuo pačios pirmos pavėlavimo išeiti sekundės?

Manau, tai tas pats, jei tarkime, mokesčių inspektoriai skirtų „Impuls“ vadovui ir finansininkei baudą už 1 ct išlaidų neteisingą atvaizdavimą finansiniuose dokumentuose. Juk tai būtų absurdas. Toks pats, mano galva, absurdas yra ir bausti vaiką, vėluojantį išeiti po treniruotės keletą minučių. Jis tikrai nepiktavališkai taip elgiasi. Maži vaikai tiesiog kitaip suvokia laiką, o ne piktybiškai sėdi sūkurinėje vonioje ar pirtyse, galiausiai, naudoja vandenį.

Be to, jei „Impuls“ administracija negeba užtikrinti galimybės klientams pasitikrinti tikslaus likusio buvimo laiko pagal apyrankėse įtaisytas mikroschemas, bet labai rūpinasi jaunaisiais savo klientais, tad gal tuomet vaikų plaukimo ar kiti treneriai galėtų būti atsakingi už vaikų pasitikimą ir išlydėjimą?

Deja, iš karčios patirties suprantu, kad „Impuls“ rūpi ne kaip užsiauginti lojalų klientą (nes jie juk Vilniuje yra sporto paslaugų centrų ir baseinų monopolininkai), o kaip „nulupti pinigus“.

Ir štai kodėl taip teigiu: prieš minėtus dvejus metus į dukros treniruotę atėjo dar ir vyras su sūnumi. Dukra, tiesa, ėjo į plaukimo treniruotę su įsigytu abonementu, o vyras su sūnumi pirko vienkartinį 3 val. trukmės bilietą. Tiesa, kadangi dukros treniruotė truko 2 val., jie su sūnumi išėjo gerokai anksčiau. Taigi, liko nepanaudoti keliasdešimt litų.

Bet štai, dukra, anot registratorių, vėl pavėlavo išeiti. Tad turėjo sumokėti 3 Lt baudą. Vyras mėgino mandagiai aiškinti, kad mūsų šeima ir taip palieka neišnaudotus keliasdešimt litų, tad gal jau gali dukra nemokėti 3 Lt baudos, bet jaunos ir įžūlios registratorės buvo neperkalbamos, o vyras, priešingai, nei aš, principingai nesiginčijo.

O, kadangi nieko pakeisti negalime (kaip minėjau, „Impuls“ yra monopolininkas) nusprendėme, kad daugiau šio centro paslaugomis nebesinaudosime, jau netrukus vaikas lankys kitą baseiną, kuris vertina klientą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vidmantas Šiugždinis, sporto ir sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ direktorius:

Sporto ir sveikatingumo klubų tinklas „Impuls“ nuosekliai rūpinasi klientų aptarnavimo kokybe ir kultūra, todėl visada atidžiai išnagrinėja kiekvieną gautą lankytojo nusiskundimą. Klubo administracija reiškia didelį susirūpinimą dėl laiške pareikštų pretenzijų, kadangi pastaruoju metu nėra gavusi šiame laiške išdėstytų nusiskundimų. Esame pasiruošę įvertinti visas laiške išvardintas problemas ir jas pašalinti, jei į mus kreipsis laiško autorė ir suteiks papildomą informaciją, kurios mums trūksta situacijai įvertinti.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad kiekvienas mūsų klubo lankytojas, nepaisant amžiaus, turi susipažinti su taisyklėmis, kurios atitinka Lietuvos respublikos įstatymus. Kadangi už mažamečius vaikus atsako jų tėvai, vadinasi, jie turi paaiškinti vaikams klubo taisykles ir įspėti apie nuobaudas už vėlavimą išeiti iš klubo patalpų.

Būdamas didžiausiu Lietuvoje sporto ir sveikatingumo klubų tinklu, „Impuls“ ir ateityje rūpinsis kiekvienu klientu ir toliau investuos ne tik į moderniausias paslaugas, bet ir į klientų aptarnavimo kokybę.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytojo verdiktas: privalome mažinti valdžios aparatą (13)

Paskaičius straipsnį ir komentarus apie Registro centrą man kyla keletas įtarimų. Registrų...

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (129)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (101)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (85)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (19)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Top naujienos

Apklausa: „valstiečiai“ iš balos lipa sausi, kova naudinga dviem partijoms (317)

Nei Registrų centro istorijos, nei istorijos dėl vaiko teisių, nei prasidėję mokytojų streikai...

Arūnas Milašius. Vardan pigių malkų prašvilpėme progą sukurti orią valstybę (1)

Kaip tikina valdžia, kitais metais mes negyvensime chaose, nes priėmėme biudžetą. Klestinčios...

Nauja NATO kova su Rusija: įspėja, kad įtampa gali tapti nebesuvaldoma (18)

NATO jau kartą šiais metais išstūmė Rusiją kovoje dėl įtakos buvusiuose komunistiniuose...

Mauricas: Lietuva negaus 500 mln. eurų paramos, nes yra per „pigi“ 0_0 (328)

Ne paslaptis buvo tai, kad nuo 2020 metų Lietuvai mažės Europos Sąjungos (ES) finansinė parama....

Paskelbė turtingiausius šou pasaulio atstovus: turtą uždirbo ir patys, ir pelnė iš santykių (108)

Neseniai pasirodžiusiame žurnale „Top" buvo paskelbti 500 turtingiausių Lietuvos žmonių. Tarp...

Nufilmuota: į Lietuvą naktį atklydo netikėta viešnia

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) savo feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu,...

„MG Baltic“ byloje Landsbergis pasakojo apie susitikimus su Kurlianskiu atnaujinta 14.28 val. (540)

Teisėjai konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui taiko išskirtines sąlygas, nors šis to...

Kručinskai paviešino tarnyboms įteiktą pareiškimą: toks mokymas mums yra amoralus (812)

Gintaras Kručinskas savo socialinio tinklo paskyroje paviešino pareiškimą, kurį vakar įteikė...

Iki galo kovojęs Bilis finišavo greta medalio pirmas lietuvis, 50 m nuplaukęs greičiau nei per 21 sek. (1)

Simonui Biliui nepavyko papildyti Lietuvos rinktinės medalių taupyklės Hangdžou (Kinija)...

Tradicinė silkė pataluose: lietuviška ir labai skanu

Šis patiekalas visada labai dailiai papuošia stalą, tai kartu ir užkandis , ir salotos. Silkę...