aA
Nuo seno žmonės bando sukurti dirbtinį intelektą arba kažką panašaus į save. Mokslininkai, inžinieriai, menininkai kuria, savo jėgomis bando kurti tai, kas turėtų žmogiškąjį atspindį, būtų panašus į jį patį, kūrėją. Tai skulptūros, paveikslai, architektūra, mašinos, robotai, programos ir viskas, kas turi bent kokį žmogus atspindį. Ir mes jau esame tokią būtybę sukūrę. Tik to niekaip nepastebime, nematome, nejaučiame. Tai yra miestas. Miestas, kuriame gyvename, dirbame, miegame.
Trijų Karalių eisena Šiauliuose // Emilio Jucio nuotr.
Trijų Karalių eisena Šiauliuose // Emilio Jucio nuotr.

Miestas, kurio esame tarsi kraujo kūneliai, tekantys gatvių venomis ir nešantys jam gyvybę. Nešame „deguonį“ jo gatvių venomis, maitiname jo „ląsteles“ (statome namus), taip jis auga ir plečiasi. Mes esam jo gyvybės šaltinis, intelektas, aura, jo asmenybės ir veido kūrėjai.

Miestas, kaip ir kiekvienas iš mūsų, auga, puošiasi, tvarkosi, prausiasi, dabinasi, kuria savo įvaizdį. Miestas turi gerųjų bakterijų, skiepus, kurie jį apsaugo, stiprina ir gina, bet jį, kaip ir mus, puola ligos, parazitai, kenkėjai, proto ir energijos vampyrai. Ir koks miestas kaip žmogus būtų, kuris vaikšto, kvėpuoja ir yra šalia? Kaip jis atrodytų gatvėje ir ar norėtume su juo bendrauti, būti šalia?

Taigi, jei miestas yra žmogus. Žmogus kuris skarmalotas, susivėlęs, seniai užmiršęs muilą, šampūną, žirkles ir skutimosi peiliukus, o apie kvepalus ir švarius rūbus, išvis nebūtų girdėjęs. Žmogus, kurį apniko utėlės ir visokie gyviai. O kaip tie gyviai reaguotų į sprendimą pasikeisti, ar būtų tuo labai patenkinti?

Taigi trumpa istorija apie žmogų, kuris nusprendė keistis.

Gyveno kartą mieste toks suvargęs žmogelis. Klaidžiojo po gatves, o praeiviai negalėjo pasakyti kokio jis amžiaus ir kaip jis iš tikro atrodo. Mat apžėlęs ir apskretęs labai buvo. Žibėjo akys ir dantys. Plaukai susivėlę į kaltūnus, drabužiai sulopyti, ištepti tepalų ir riebalų dėmėmis. Miestelėnai jo šalindavosi ir aplenkdavo lanku.

Bet laikas bėga, o mauro ir dumblo storis tik didėjo ir drabužiai plyšo ir nyko. Jautėsi jis nelaimingas ir niekam nereikalingas, atstumtas savo gūžtelėje tūnojo. Vakarais skaitė knygas, kurias vis dažniau rasdavo palei konteinerius. Jos sukurdavo jam svajones ir šviesius sapnus. Knygos jo trobelėje buvo vienintelis vilties ir šviesos šaltinis, buvo ir televizorius, bet rodė vieną TV kanalą ir retai jį težiūrėjo. Bet vieną sykį, slinkdamas gatve, rado bilietą, loterijos bilietą. Parėjo namo, įsijungė televizorių ir laimėjo loterijoje. Nudžiugo žmogelis, supratęs, kad jo tamsybių metas baigėsi, išaušo jo naujas rytas. Susitvarkęs dokumentus ir atsidaręs sąskaitą banke (banke su juo labai gražiai personalas elgėsi, vaišino kava ir šokoladu ir nesvarbu, kad po to teko vėdinti patalpas). Pasvarstė žmogelis: pirmiausiai užsuksiu į SPA, išsiprausiu, persirengsiu, kibsiu į mokslus, namus naujus nusipirksiu. Tai mano rytas, mano naujos dienos pradžia, naujas gyvenimas.

Su SPA ir rūbų salonu prasidėjo jo didžiausios bėdos. Visai ne tos, kad vos atvėrus grožio salono duris, kuriame lankosi visas elitas, vos jo neišvijo. Bet tos bėdos, kurias sukūrė jo blusos ir utėlės, kurios jį ėdė visą gyvenimą, kurios juo mito.

Ir tik su pirmais kirpėjos prisilietimais, pirmais nukritusių plaukų kuokštais, utėlės ir blusos sukruto, sunerimo, jaučia, blogi laikai ateina. Tad susirinko visi vabalai krūvon protestuoti. Šaukia ką tu darai, kodėl plaukus kerpi, jie buvo brandūs, sveiki ir jokių ligų nepakirsti. Mūsų senoliai po jais, dar vaikais būdami žaidė, jie nuo svilinančios saulės užstodavo, pavėsį tekdavo. Dabar bus plika ir pilka, kur mums pasidėti teks? Tau tik naikinti o ne kurti rūpi. Mes tau nebereikalingos, burnojo jos. Keletas net prie dar nenukirptų plaukų prisirišo, gal neišdrįs? Bet kur tau, kirpimo mašinėlė tik zzzzz, tik zzzzz ir krenta vargšės ant žemės su visais pamėgtais plaukais. O dar šampūnas ir muilas, velnio pramanytas, grynas nuodas mums. Skirtas mus naikinti ir kenkti kaip ir 5G ryšys, sukurtas, kažkokių neaiškių kompanijų, nuodas. Kuo tau kaltūnu suvelti plaukai užkliuvo, jie buvo sveiki ir brandūs. Ar manai, kad ataugę nauji plaukai atstos esamus? Jie bus nupiepę ir užaugs išvis kažkokie hibridiniai, prausiami ir skalaujami tuo šampūnu. Ir nė iš tolo neatstos tų, kurie buvo. Dejavo, vargo prispaustos utėlės.

Bet grožio specialistės jų negirdi ir daro savo darbą. Kerpa plaukus, prausia. Stilistai renka naujus apdarus. Žmogelis nusimetęs purvo ir mauro, bei dvoko naštą, atsigavo ir toji diena jam tapo kaip Kalėdos, jo gimimo iš naujo diena. O blusos su visais škarmalais buvo sukrautos į maišus ir nukeliavo į konteinerį. Ten kur jos galėtu aimanuoti ir tik saviškių tarpe dievagoti, bet niekam nepakenktų.

Taip ir miestas privalo keistis, seni, supuvę, blogai prižiūrėti medžiai turi būti iškirsti, o jų vietoje pasodinti nauji, gražūs ir sveiki medeliai. Miestas turi atnaujinti savo parkus, gatves ir skverus. Turi būti griaunami jokios išliekančios vertės neturintys blokiniai ir stalinistinės statybos pastatai. Juos reikia kuo greičiau pakeisti moderniais, geriausių architektų kūriniai. Jie gražiai komponuotųsi prie senųjų, dar prieškario laikus menančių pastatų fasadų.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(64 žmonės įvertino)
3.0625

Motinos dieną įvardijo, kam reiktų atsiprašyti: po baisios patirties vaikystėje, suaugusi moteris iki šiol miega nejudėdama (62)

Artėja Motinos diena. Miela, graži šventė. Taip turėtų būti. Bet ne visiems. Kalbėti apie...

Su kurso drauge paslaptingą eksperimentą atlikusi mergina daugiau to nekartotų – kūnas šiurpsta prisiminus (56)

Žinau, kad žiūrėsite skeptiškai, kitko ir nesiūlau. Tiesiog noriu papasakoti savo istoriją, nes...

Vyras nebežino, kaip gelbėti santuoką: įsitikinau, kad žmona turi paslaptį (159)

„Paklausk jos tiesiai“, „Konfrontuok“, „Pasikalbėkite“, – ragina visi. Bet kaip tu...

Internetu su 40-mete susipažinęs vyras išgirdo tokių pasakų, kad sunku ir įsivaizduoti (125)

Pažinčių svetainėje patiko moteris... Nuotraukoje – labai graži. Įspūdingomis didelėmis...

Papasakojo apie kitokią vaikystę: taip auginau ir savo vaikus, taip ir turėtų būti (16)

Šeimoje buvau paskutinis vaikas. Visi jau suaugę, buvo išskridę iš gimtųjų namų. Buvo...

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

16 valandų su savo pagrobėju praleidęs žinomas Lietuvos aktorius papasakojo, kaip viskas vyko: aš tapau jo savotišku pagalbininku

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo kelios, tačiau plataus atgarsio sulaukusios įkaitų...

Psichologė pasakė, kada santuokoje jau laikas sukti skirtingais keliais: svarbu viską matyti skaidriai (40)

Kai lyčių stereotipai trinami laikmečio ar kitų procesų, kuo gi skiriasi vyras ir moteris? O...

Iš COVID-19 duomenis nagrinėjančių ekspertų – nerimo ženklai: kertasi dvi pandemijos (31)

Kai Ziyado Al-Aly vadovaujama tyrimų grupė pranešė jam, kaip dažnai diabetas kerta...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (188)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Mirė garsi virtuvės šefė, „barbekiu mama“ Halina Bovševič (152)

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė, barbekiu mama vadinta Halina...

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (531)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Pavydas poroje: kada jis santykius griauna, o kada jiems padeda? (5)

Meskite į mane akmenį tie, kas niekada nejautė pavydo. Iš tiesų šis jausmas mus lydi nuo...

Gydytojas įvardijo, koks skausmas mus labai sendina: patarė nedelsti du skaičiai parodys, ar efektyviai sportuojate (14)

Pradėdami sportuoti, ypač vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, sporto salėje kartais nesupranta...

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (13)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla...

Kraupiai atrodantis prietaisas 1925-aisiais turėjo keistą paskirtį: tai – „Izoliatorius“ (3)

Susikaupti neleidžiančius išorės trukdžius pašalinantys įtaisai yra nepaprastai paklausūs: jei...