aA
Dažnai tenka susidurti su visuomenės samprata, kad jeigu dirbi pardavėju konsultantu, esi arba studenčiokas, kuris visaip kaip bando užsidirbti duonai, arba esi visiškas nevykėlis, kuris nesugebėjo susirasti geresnio darbo, kitaip sakant, „su diplomu nepavyko“, tad susiradai pardavėjo darbą... O galbūt išvis esi žmogus be aukštojo mokslo diplomo? Tuomet aišku, kodėl dirbi pardavėju...
© Shutterstock nuotr.

Sakykite, ar gėda dirbti? Mes taip pat dirbame visuomenei naudingą darbą, kaip ir jūs, kurie laiku patekote į traukinį ir išlipote reikiamoje stotelėje ir šiandien esate valstybės tarnautojai, verslininkai ar medikai. Mes, konsultantai, išlipome stotelėje, kitapus jūsiškės, nei geresnėje, nei blogesnėje. Apsipirkimas – kasdieninis įprotis, apimantis visas amžiaus grupes, vyrus, moteris, jaunus, senus, įvairaus socialinio sluoksnio, darbininkus ir bedarbius. Štai čia į pagalbą ateiname mes, padavėjai ir konsultantai, pasirengę visapusiškai pasitarnauti jūsų gerovei – kiekvienas patenkintas pirkėjas yra priedas pardavėjo motyvacijai. Ir visai ne dėl papildomai uždirbto euro nuo kliento prekės sakome tai, o dėl užtikrintos geros nuotaikos, padėkos, šypsenos, kad kažkam šiandien galėjai būti naudingas, kitaip sakant, čia irgi galioja žmogiškasis faktorius.

Tiesa, būtent pardavėjai patenka į mažiausiai uždirbančiųjų gretas, minimalus ar mažiau nei minimalus atlygis yra norma, tačiau dėl išugdytų optimistinių charakterio savybių nepuolame graudentis, keikti darbdavio, nors esame lygiaverčiai pirkėjai. Su sarkazmo gaidele čia, žinoma. Visi mes trokštame būti vartotojais, dosniais vartotojais.

Negalėčiau teigti, kad visi aptarnavimo sferos ir samdomo darbo atstovai šią veiklą pasirinko kaip karjeros perspektyvą, kaip ir ne kiekvienas medikas yra laimingas pasitaisiusia ligonio sveikata. Blogai tiems, kas ne savo rogėse sėdi. Pardavėjas konsultantas, mano akimis, yra labai svarbi grandis darbo rinkoje. Žmogus, kuris (net be aukštojo išsilavinimo) privalo būti viską išmanantis, nes konsultavimas dažnai išsiplečia už darbo pobūdžio ribų, kad galėtum palaikyti pokalbį su pirkėju, kuris yra be galo nuovokus, nusimanantis apie kokybišką prekę, o gal net žino ir išmano daugiau nei tu.

Pardavėjas turi būti geras psichologas, klausytojas, visažinis, pageidavimų numanytojas, puikus oratorius, mados, interjero tendencijų žinovas, lankstus įnoriams, fiziškai pajėgus nepaisant lyties, šviesos greičiu judantis prekybinėje zonoje, turintis dvidešimt penkias rankas ir dvidešimt penkis stalčius smegenų zonoje, atsakingoje už girdimų pageidavimų suvokimą vienu metu, na, dar labai gerai, jei, sakysime, dirbsite interjero salone ir gebėsite atlikti elektriko ar baldžiaus darbą, net jei esate moteris, be kita ko, ir labai graži. Galėčiau tęsti ir tęsti šių gebėjimų sąrašą...

Drįstu sakyti, kad tai geresnė gyvenimo mokykla nei universiteto žinios, kurios neįdiegia tiek atsakomybės, universalumo, brandos bei socialinio gyvenimo pažinimo. Šios savybės absoliučiai pasitarnauja asmeniniame gyvenime.

Taigi... Liūdniausia yra dėl tų pirkėjų, kurie mato pasaulį itin siaurai, bijo pardavėjų ne dėl to, greičiausiai, kad žino, ko nori, jie bijo būti pastebėti, pasveikinti, bijo neišvengiamybės priklausyti vartotojiškai visuomenei. Baimė šypsenoms, dialogams, bendravimui – štai kokie mes, uždari ir pilki, bijantys savo šešėlio net gi parduotuvėse.

Ne veltui, atsakysiu, prekybos centruose ši visuomenės dalis jaučiasi lyg baimingi sutvėrimai. Tai ne mes esame įkyrūs puolantys žvėriukai dirbtina šypsena, įbesti į kampą stebinčių akių, pribaigti tarpusavio konkurencijos, besistengiantys iš jūsų kišenės pasisavinti stambias sumeles, tai jūs esate žalojantys save požiūriu, kad nėra gero pardavėjo, nors jam maloni jūsų šypsena, nes žino, kad, pavyzdžiui, jūsų nupirkta dovana artimam žmogui taps nematerialiai brangiu simboliu.

Ar tai svajonių darbas? Taip. Bent jau šiuo metu. Bet net ir svajonės keičiasi laikui einant. Šiandien esi geras pardavėjas, o rytoj gali būti geras gatvių šlavėjas arba įžymus atlikėjas. Nevertinkite pasaulio ir žmonių pagal jų profesiją, išsilavinimą ir nuotaiką, nes visi esame ta pati visuomenė. Dar sako, kad negalima pjauti šakos, ant kurios sėdi. Nepasakosiu apie darbdavius, mažą atlyginimą ar neadekvačius pirkėjo norus. Dovanokite šypsenas pardavėjams, nes yra didelė tikimybė sutikti juos savo darbo vietose.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis apie prekybos centrus, pardavėjų darbą? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kandidatų pasisakymai debatuose nuvylė rinkėją: jiems pritrūko drąsos (97)

Nusprendžiau visgi parašyti apie įspūdį, kurį man paliko matyta prezidentinių debatų laida,...

Mokinio tėvas pratrūko: kam naudingi per dideli krūviai ir prailginti mokslo metai? (123)

Iš anksto atsiprašau už griežtoką, piktoką ir ilgą tekstą, bet kantrybės likučiai jau baigia...

Prašo supratimo: sekso darbuotojos – lygiateisiai darbo rinkos dalyviai (111)

Visai neseniai Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija savo feisbuko paskyroje dalinosi naujiena...

Paauglio motina draugės nesuprato: Velykų proga – siūlymas išmokyti vaiką gerti šampaną (59)

Velykas sutarėme švęsti su draugės šeima, jų sodyboje gamtoje. Pirkinių sąrašais ėmėme...

Top naujienos

Ulanovui asmeniškai dėkojęs Jasikevičius: čia vyksta aukščiausio lygio atkrintamųjų krepšinis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (50)

Iš skurdžių – į turtuolius. Prieš dvi dienas rezultatyvumo antirekordus fiksavęs Kauno...

Lietuviai parodė, kaip savarankiškai įsirengė butą: nuomininkai dėl jo rikiavosi į eilę (64)

Įsirengti būstą taip, kad jis išsyk taptų jaukiais namais – tai ne tik nelengva ir atsakinga...

„Žalgiris“ įspūdingai smogė atgal – šį sezoną pirmasis triumfavo „Fenerbahče“ tvirtovėje (812)

Eurolygos atkrintamosiose varžybose Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą pergalę ir pirmą kartą...

Milda Sabienė: jei mylite savo vyrus, atostogos turėtų būti tokios (83)

Neseniai vykusioje pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti“ savo pranešimą skaitė ir...

Orai: po apsiblaususių Velykų – tikra vasara (2)

Šiandien, penktadienį, Lietuvos orus dar lems giedro ir labai sauso anticiklono rytinė dalis.

Rungtynių didvyris apie pergalingą savo metimą: visiška nesąmonė specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (1)

Daug vandens nutekėjo nuo to laiko, kai Edgaras Ulanovas vedė į pergalę Kauno „Žalgirį“....

Adamkaus paramos svoris: kiek balsų ji nulems? (383)

Reitingai turi savybę greitai nukristi, kam nors netikėtai išaiškėjus, o auga jie lėtai ir...

Valdas Adamkus sako jau apsisprendęs, už ką balsuos: būčiau nesąžiningas, jeigu sakyčiau, kad tai ne jis (329)

Nors iki Prezidento rinkimų Lietuvoje liko vos kelios savaitės, kadenciją baigęs Prezidentas...

Estijos prezidentės ir Putino susitikimas – slaptos Rusijos strategijos dalis? (973)

Daugeliui užsienio politikos ekspertų Estijos prezidentės susitikimas su Vladimiru Putinu pasirodė...

Košmariška poros naktis krokodilų pelkėje: išgyveno tik per stebuklą (12)

Nutolusioje Australijos šiaurės vietovėje, kurioje knibžda krokodilai , išgelbėta australų...