aA
Dažnai tenka susidurti su visuomenės samprata, kad jeigu dirbi pardavėju konsultantu, esi arba studenčiokas, kuris visaip kaip bando užsidirbti duonai, arba esi visiškas nevykėlis, kuris nesugebėjo susirasti geresnio darbo, kitaip sakant, „su diplomu nepavyko“, tad susiradai pardavėjo darbą... O galbūt išvis esi žmogus be aukštojo mokslo diplomo? Tuomet aišku, kodėl dirbi pardavėju...
© Shutterstock nuotr.

Sakykite, ar gėda dirbti? Mes taip pat dirbame visuomenei naudingą darbą, kaip ir jūs, kurie laiku patekote į traukinį ir išlipote reikiamoje stotelėje ir šiandien esate valstybės tarnautojai, verslininkai ar medikai. Mes, konsultantai, išlipome stotelėje, kitapus jūsiškės, nei geresnėje, nei blogesnėje. Apsipirkimas – kasdieninis įprotis, apimantis visas amžiaus grupes, vyrus, moteris, jaunus, senus, įvairaus socialinio sluoksnio, darbininkus ir bedarbius. Štai čia į pagalbą ateiname mes, padavėjai ir konsultantai, pasirengę visapusiškai pasitarnauti jūsų gerovei – kiekvienas patenkintas pirkėjas yra priedas pardavėjo motyvacijai. Ir visai ne dėl papildomai uždirbto euro nuo kliento prekės sakome tai, o dėl užtikrintos geros nuotaikos, padėkos, šypsenos, kad kažkam šiandien galėjai būti naudingas, kitaip sakant, čia irgi galioja žmogiškasis faktorius.

Tiesa, būtent pardavėjai patenka į mažiausiai uždirbančiųjų gretas, minimalus ar mažiau nei minimalus atlygis yra norma, tačiau dėl išugdytų optimistinių charakterio savybių nepuolame graudentis, keikti darbdavio, nors esame lygiaverčiai pirkėjai. Su sarkazmo gaidele čia, žinoma. Visi mes trokštame būti vartotojais, dosniais vartotojais.

Negalėčiau teigti, kad visi aptarnavimo sferos ir samdomo darbo atstovai šią veiklą pasirinko kaip karjeros perspektyvą, kaip ir ne kiekvienas medikas yra laimingas pasitaisiusia ligonio sveikata. Blogai tiems, kas ne savo rogėse sėdi. Pardavėjas konsultantas, mano akimis, yra labai svarbi grandis darbo rinkoje. Žmogus, kuris (net be aukštojo išsilavinimo) privalo būti viską išmanantis, nes konsultavimas dažnai išsiplečia už darbo pobūdžio ribų, kad galėtum palaikyti pokalbį su pirkėju, kuris yra be galo nuovokus, nusimanantis apie kokybišką prekę, o gal net žino ir išmano daugiau nei tu.

Pardavėjas turi būti geras psichologas, klausytojas, visažinis, pageidavimų numanytojas, puikus oratorius, mados, interjero tendencijų žinovas, lankstus įnoriams, fiziškai pajėgus nepaisant lyties, šviesos greičiu judantis prekybinėje zonoje, turintis dvidešimt penkias rankas ir dvidešimt penkis stalčius smegenų zonoje, atsakingoje už girdimų pageidavimų suvokimą vienu metu, na, dar labai gerai, jei, sakysime, dirbsite interjero salone ir gebėsite atlikti elektriko ar baldžiaus darbą, net jei esate moteris, be kita ko, ir labai graži. Galėčiau tęsti ir tęsti šių gebėjimų sąrašą...

Drįstu sakyti, kad tai geresnė gyvenimo mokykla nei universiteto žinios, kurios neįdiegia tiek atsakomybės, universalumo, brandos bei socialinio gyvenimo pažinimo. Šios savybės absoliučiai pasitarnauja asmeniniame gyvenime.

Taigi... Liūdniausia yra dėl tų pirkėjų, kurie mato pasaulį itin siaurai, bijo pardavėjų ne dėl to, greičiausiai, kad žino, ko nori, jie bijo būti pastebėti, pasveikinti, bijo neišvengiamybės priklausyti vartotojiškai visuomenei. Baimė šypsenoms, dialogams, bendravimui – štai kokie mes, uždari ir pilki, bijantys savo šešėlio net gi parduotuvėse.

Ne veltui, atsakysiu, prekybos centruose ši visuomenės dalis jaučiasi lyg baimingi sutvėrimai. Tai ne mes esame įkyrūs puolantys žvėriukai dirbtina šypsena, įbesti į kampą stebinčių akių, pribaigti tarpusavio konkurencijos, besistengiantys iš jūsų kišenės pasisavinti stambias sumeles, tai jūs esate žalojantys save požiūriu, kad nėra gero pardavėjo, nors jam maloni jūsų šypsena, nes žino, kad, pavyzdžiui, jūsų nupirkta dovana artimam žmogui taps nematerialiai brangiu simboliu.

Ar tai svajonių darbas? Taip. Bent jau šiuo metu. Bet net ir svajonės keičiasi laikui einant. Šiandien esi geras pardavėjas, o rytoj gali būti geras gatvių šlavėjas arba įžymus atlikėjas. Nevertinkite pasaulio ir žmonių pagal jų profesiją, išsilavinimą ir nuotaiką, nes visi esame ta pati visuomenė. Dar sako, kad negalima pjauti šakos, ant kurios sėdi. Nepasakosiu apie darbdavius, mažą atlyginimą ar neadekvačius pirkėjo norus. Dovanokite šypsenas pardavėjams, nes yra didelė tikimybė sutikti juos savo darbo vietose.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis apie prekybos centrus, pardavėjų darbą? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žmonai sako, kad vyksta į medžioklę – melas prasidėjo gimus vaikams (52)

Noriu pasidalinti, kaip vyrai gali pasikeisti gimus vaikams. Deja, bet pažįstu du vyrus. Vienas –...

Darbo paieškų rezultatai nuvylė: darbdavių kultūra glumina (57)

Neseniai aš pradėjau darbo paieškas, rezultatai mane nustebino. Dauguma žmonių žino, kaip sunku...

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (99)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (185)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Top naujienos

Šalia Prancūzijos oro uosto esantis miestas po skaudžios katastrofos virto vaiduokliu (8)

Trisdešimt kilometrų nuo vienos brangiausių Europos sostinių, Paryžiaus, yra visiškai...

Iš Maskvos grįžusį amerikiečių šnipą šokiravo saviškių reakcija (2)

Steveno Spielbergo režisuotas filmas „Šnipų tiltas“ („Bridge of Spies“) pasakoja apie...

Kaip atrodo žinomo banko darbuotojai: rengiasi drąsiai, o darbo metu gali tai, apie ką kiti tik pasvajoja (89)

Paskutinę darbo savaitės dieną Vilniaus verslo centrų rajone Saltoniškių gatvėje apsilankęs...

Laukiniai „Žalgirio“ laikai: išgertuvės iki ryto, kanapės, „Farai“, muštynės ir Collinso dovana (38)

„Aš, visų pirma, žiūriu į asmenines savybes, nenoriu problemų rūbinėje, nenoriu...

Užkalnis garsaus viešbučio restorane: blogiausiai išleisti šimtas eurų (276)

Gerų viešbučių restoranai turi būti puikūs. Praėjo tie laikai, kai žinomas viešbutis galėjo...

Po lemtingo susitikimo Petro Gražulio vaikelio mama neištvėrė ir papasakojo, kas buvo nutylėta: jau geriau nevežtų tų žaislų (291)

Neseniai notaro kabinete susitikę ir bandę išspręsti visus teisinius nesutarimus dėl vaikelio...

Aleksandras Ivanauskas-Fara su žmona Rima vėl plastinės chirurgijos gydytojo rankose: atskleidė, kokias operacijas darysis (17)

Legendinio grupės „ Rondo " lyderio Aleksandro Ivanausko-Faros pristatinėti nereikia – jis...

Klaipėdietis nufilmavo vaizdą po avarijos: stovinčius automobilius suplojo į didžiulį „sumuštinį“ (12)

Laukininkų gatvėje daugiabučio automobilius nakčiai pastatę klaipėdiečiai naktį išgirdo...

Judėjimą mieste keičiančios savivaldybės atsigręžė į neįgaliuosius: kas keisis?

Planuojant sklandų ir saugų judėjimą mieste privalu atsižvelgti ne tik į didžiosios gyventojų...

Nėštumas keičia Meghan Markle planus: prastai besijaučianti hercogienė nedalyvavo susitikimuose (6)

Šiuo metu Australijoje viešinti karališkoji pora yra visų dėmesio centre. Tačiau princas Harry...