aA
Tai buvo seniai, bet atrodo, kad vos vakar. Patirtos emocijos tokios stiprios ir gyvos, kad rašant šiuos žodžius jaučiu kaip drėksta delnai, apie save primena greičiau plakanti širdis, o pilve jaučiu keistą jausmą – atrodo, kad kažkas jį glosto iš vidaus. Visa tai sukelia prisiminimai, kurių nepamiršiu niekada. Žinau, kad ji taip pat.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Ši istorija atsitiko prieš dešimt metų. Man buvo 21-vieneri, jai – 36-eri. Nerūpestingą vasaros popietę vaikščiojau Baltijos jūros paplūdimiu. Norėjau „prastumti“ laiką, nes savaitės atostogų prie jūros – per daug. Rytoj ryte išvažiuoju. Pagaliau. Jaučiausi pavargęs nuo draugų, klubinės muzikos ir karštos saulės. Dabar trūksta ramios vienatvės, pabuvimo su savimi. Paplūdimys tam puikiai tinka.

Gal dėl mano susivėlusių nuo bemiegių naktų ir nesibaigiančių maudynių plaukų, gal dėl stipriai nudegusios odos, o gal dėl nuo ilgo dėvėjimo susitraukusių ir išpuoselėtą kūną aptempiančių baltų berankovių marškinėlių pajaučiu žvilgsnį. Ne tik pajaučiau, bet ir išgirdau. Tylą. Dvi garsiai besišnekučiuojančios ir iš visko krizenančios draugės staiga nutilo. Nusišypsojau ir pajaučiau malonumo bangą, bet nusukęs žvilgsnį į jūros tolius leidau suprasti, kad jų nepastebėjau. Iš tiesų raumeningas ir kelis metus puoselėtas kūnas suteikia pasitikėjimo savimi. Sportuoju kiekvieną dieną, tik šią savaitę leidau sau atsipūsti, bet tai nė kiek nesumažina kūno patrauklumo. Priešingai, sodrus odos įdegis ir kelias dienas neskusta barzda jo suteikia.

Stiprios rankos, platūs pečiai, marškinėlius plečiantys krūtinės ir nugaros raumenys. Sulig kiekvienu žingsniu jaučiu, kaip rudiems ir stangriems raumenims per ankšta, jie nori išsilaisvinti, nori viską nusimesti ir nuplėšti nuo savęs. Ypatingai tokiomis akimirkomis. Pastarąją savaitę mane glostė ne tik saulė, bet ir žvilgsniai. Jų man užtenka ir aš tikrai neatitraukčiau akių nuo jūros, bet šis kartas kitoks. Jis kažkuo ypatingas. Paėjęs šiek tiek į priekį sustojau. Net nereikėjo atsisukti, kad suprasčiau, kad mane „valgo“ keturios akys. Tarsi jaučiu jų žvilgsnius, glostančius mano sėdmenų raumenis. Žinau, kad su maudymosi kelnaitėmis jie atrodytų dar geriau ir seksualiau, bet jų negali nepastebėti ir po džinsine medžiaga. Jie tobuli.

Apsisukau. Įsmeigiau žvilgsnį į ją. Kažkodėl pasirinkau vieną iš jų. Negalvodamas. Spontaniškai. Viskas truko akimirką, bet jos užteko. Užteko pagauti jos žvilgsnį ir nepaleisti. Stebiu jos norą nusisukti, norą nors trumpam paslėpti raudonuojančius nuo netikėtai kraujyje atsiradusio geismo ir drovumo skruostus, bet to padaryti neįstengia. Eidamas link jos ir matydamas nesėkmingas pastangas slėpti jaudulį susijaudinu. Turbūt ji suprato, nes jos skruostai tapo dar raudonesni, o bandanti jaudulį paslėpti šypsena dar platesnė.

- Adomas. Kuo tu vardu? – šneku taip, lyg ji būtų mano. Šneku tarsi ją senai pažinočiau, tarsi šis sakinys būtų vienas iš tūkstančio jai anksčiau sakytų sakinių.

- Karolina, – atsako, norėdama pabrėžti pasitikėjimą savimi ir jai tai pavyksta padaryti.

Akimirką pasimečiau, nes tikėjausi kitokio atsakymo. Tiesą sakant, tikėjausi, kad ji kalbės su drauge, stengsis visais įmanomais būdais išsklaidyti pažinties įtampą, bet ji elgiasi priešingai. Pasitikėjimas savimi tiesiog tvyro ore. Šiek tiek suglumau, šiek tiek save sustabdžiau. Jos pasitikintis tonas prieštarauja kūno kalbai. Gal todėl negirdėjau draugės vardo, kuri net keletą kartų bandė prisistatyti neatitraukdama nuo manęs akių. Tik vėliau jas kartais nusukdavo į savo draugę, kad pabaksnotų pavydžiais žvilgsniais ir primintų apie save.

- Ką papasakosi? – klausia Karolina su dar didesniu pasitikėjimu, nes pamatė, kad šiek tiek suglumau; nes pamatė, kad aš už ją jaunesnis.

- Pamačiau tave ir negalėjau atitraukti akių. Negaliu iki dabar. Nežinau, kas su manimi darosi, bet jaučiu, kad turiu tave užkalbinti. Niekada nepraleidžiu to, ko paskui gailėčiausi.

- Paklausk, ar daug poilsiautojų „nukabino“? – ragina supykusi, o gal įsižeidusi draugė, į kurią vis dar nekreipiu dėmesio.

- Estela, pažiūrėk į jį, jam nereikia nieko „kabinti“, visos pačios „kabinasi“. – išgirdęs tokį komplimentą supratau, kad ji tikrai drąsesnė, nei atrodė.

- Kodėl taip galvoji? – klausiu norėdamas išgirsti dar daugiau pagyrų, bet vietoj jų jaučiu (jau! Taip greitai?) braukiantį per mano petį ir ranką jos nagą.

- Adomai, - sako tyliai pasilenkusi prie ausies. – Ar tave gerai supratau? Ar tavo žvilgsnis reiškia tai, apie ką galvoju? – paskutinis klausimas buvo su giliu ir ilgu atodūsiu. Dabar iš tikrųjų pasimečiau. Nejaugi vyresnės moterys visos tokios... atviros? Ir... drąsios, pasitikinčios? Ką man atsakyti? Juk nesakysiu, kad viskas rutuliojasi per greitai ir man pasidarė... nejauku? Nors viskas ir taip matosi...

- Taip. Tu šį vakarą būsi mano ir tik mano. – pasakiau pasilenkęs prie ausies ir pagalvojau, kad didesnės nesąmonės turbūt negalėjau pasakyti. Visiškai susigėdau. Ji kilstelėjo antakį kažką norėdama sakyti, bet tylėjo. Gal sutrukdė Estelos atsisveikinimas. Mojavome jai nežiūrėdami į ją. Dabar visas laikas skirtas mums.

---

Tai, kas vyko vėliau, gali būti aprašyta populiarioje knygoje arba ekranizuota filme. Nuėjus draugei iš karto pajaučiau Karolinos ranką ant mano sėdmenų ir jos glamones. Kuo ilgiau su ja būnu, tuo labiau jaučiuosi pasimetęs. Jaučiuosi tarsi nuo jos priklausyčiau, tarsi eičiau ten, kur nori ji, o ne aš.

Netrukus atsidūrėme ištuštėjusio paplūdimio persirengimo būdelėje. Ji nurengia mane, aš ją. Ji visur pirma, ji lyderė, aš jai leidžiu ja būti. Įdomu ir neįprasta. Žaidžiame suaugusių žaidimus, mėgaujamės vienas kito kūnu švelniais ir atsargiais prisilietimais.

Bėgame į jūrą ir susikabinę už rankų šokame į bangas. Skęstame bučinių, glamonių ir laisvės pursluose, čia esame tik mes, čia jaučiamės saugūs. Leidžiame sau viską. Leidžiu jai būti lydere. Sotinuosi ja, ji – manimi. Kuo daugiau valgome, tuo daugiau norime.

Mes jau kopose. Mes jau ant šilto ir minkšto smėlio. Dabar aš jos, ji mano. Dabar patirtis moko jaunystę. Ji vis dar lyderė, aš jai leidžiu ja būti. Darome tai, ko niekada nebuvau daręs. Darome viską, apie ką gali svajoti vyresnė moteris, mylėdamasi su penkiolika metų jaunesniu vyru. Darome tai dar ir dar. Vėl ir vėl. Jai reikia to, ko senai, o gal niekada negavo ir nepatyrė. Ji visa savo esybe nori gauti nesibaigiančios energijos, jaunystės eliksyro, įtemptuose įdegusiuose raumenyse palikti aštrių nagų įspaudus ir juos bučiuoti, kad greičiau išnyktų. Man įdomi kiekviena akimirka, nes viskas nauja ir netikėta. Viskas paskaninta spontaniškumo ir patirties prieskoniais. Tai, kas buvo, visada išliks mūsų atminty, nes esu tikras, kad nei aš, nei ji niekada nepakartos to, ką mes leidžiame sau daryti čia ir dabar. Mes leidžiame gyventi, o ne egzistuoti.

---

Autobusas. Pakeliui namo. Mintys ne tik apie ją. Leidžiu sau galvoti apie jas. Net žagtelėjau, kai ji pasiūlė susitikti su Estela. Pasiūlė pasimylėti trise. Galvojau, kad juokauja, bet kai išeidami iš kopų sutikome Estelą ir ji patikino mus mačiusi, supratau, kad joms reikia nuotykių. Nori gyventi, ne egzistuoti. Gniaužiu kumštyje užrašytą Karolinos telefono numerį ir žinau, kad kitą kartą lyderis būsiu aš.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Drugeliai pilve, iš veido nedingstanti šypsena ir giliai širdyje tūnanti nuojauta, kad visa tai tuoj pasibaigs – rinkinys, puikiai pažįstamas kiekvienam, kuris kada nors buvo įsivėlęs į vasaros romaną. Nors dažnai nutinka taip, kad euforiją vos po savaitės ar mėnesio keičia ašaros ir neviltis dėl nutolusios meilės, būna ir laimingų pabaigų – kaip filmuose.

Patyrėte šį saldžiai kartų meilės skonį? O gal esate iš tų laimingųjų, kurių vasaros romanas truko ne dvi savaites, o užsitęsė visą gyvenimą? Artėjant kelionėms, atostogoms ir pamažu augant viltims antrąją pusę vasarą, prašome jūsų papasakoti savo istoriją.

Už atvirumą ir drąsą vienam Jūsų padovanosime dvi knygas – S. Yossman „Šaltojo karo samdinys“ ir A. Gogun „Stalino komandosai“.

Laimėti galite savo istoriją siųsdami dviem būdais – arba spausdami pilką mygtuką čia arba rašydami laišką el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Romanas“ Jūsų anonimiškumą garantuojame.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į Lietuvą grįžo gyventi po šešerių metų: didžiausias mitas, kad čia mažos algos palygino išlaidas Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje (97)

Artėjant Brexitui ne vienam Didžiojoje Britanijoje (DB) gyvenančiam lietuviui tikriausiai kyla...

Sostinės svečią prekybos centre sunervino du lietuvių įpročiai (132)

Kadangi esu gimęs Vilniuje, bet tingiausius ir sočiausius gyvenimo metus leidžiu provincijoje,...

Išvažiavo gyventi į užsienį ir pamatė Lietuvą kitomis akimis (120)

Jau porą metų gyvenu ne Lietuvoje, bet nuolat grįžtu, domiuosi, kas vyksta šalyje, domiuosi...

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (108)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (146)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Top naujienos

Nori keisti vaikų paėmimą iš šeimų: kartu pas globėjus tektų išsikraustyti ir vienam iš tėvų (135)

Jei būtų įteisintos valstiečių ir žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio pateiktos Vaiko teisių...

DELFI Diena. Ar naujas bankas Lietuvoje kuriamas Kremliaus rankomis ir žiemos rūpesčiai kelininkams vyksta apklausa

Ar naujas bankas Lietuvoje kuriamas Rusijos rankomis? Žiniasklaidai paviešinus, kad startuolio...

Incidentas Rusijoje: kryptį pakeitęs orlaivis jau nusileido, sulaikytas vyras papildyta 14.50 (188)

Lėktuvo, skridusio maršrutu Surgutas - Maskva , keleivis pareikalavo apsukti orlaivį ir skristi į...

Murmansko srityje į aerodromo taką rėžėsi Rusijos viršgarsinis bombonešis, žuvo du įgulos nariai (120)

Vienas Rusijos strateginis bombonešis „Tu-22M3“ antradienį sudužo šiaurinėje Murmansko...

Ekspertai: atėjo palankiausias metas parduoti turtą (143)

Po rekordinių 2018-ųjų, kuomet komercinio nekilnojamojo turto investicinių sandorių apimtys...

Kurtinaitis į Chimkus grįžo lyg į namus: sutikau iš karto, netgi finansinių sąlygų neaptarėme interviu (18)

Rimas Kurtinaitis antradienio rytą jau darbavosi Maskvoje – 58-erių krepšinio specialistas iš...

Trylikametę 88 dienas laikė po lova, mergina pasakoja siaubą keliančias detales (30)

Pagrobimo auka tapusi Jayme Closs detektyvams pateikė siaubą keliančių detalių apie 88...

Pensijas pristatančios bendrovės vadovas tvirtai žada: iki kada visi pensininkai sulauks savo pinigų (202)

Šiuo metu senatvės pensijas jau gavo daugiau nei 70 proc. žmonių, kurioms jos priklauso, visoje...

Po tragedijos Lenkijoje populiarią pramogą įvertino ir pas mus: dirba be instrukcijų, yra degių dalių (2)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ( PAGD ) pareigūnai baigė prevencinę Lietuvoje...

Nuo gripo neapsaugos nei česnakas, nei vitaminai: specialistai pabrėžia tik kelias priemones, kurios dabar gali išgelbėti (91)

Penkiose Lietuvos – Alytaus, Vilniaus, Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos – apskrityse sergamumas...