aA
Kai po penkių bendro gyvenimo metų mano mylimas ir brangus vyras mane paliko, galvojau, kad nusižudysiu... Paliko žiauriai, netikėtai, pamilęs kitą moterį. Nieko skaudžiau šiame gyvenime nebuvau ir nesu iki šiol patyrusi. Galbūt tik mirtis yra skaudžiau.
© Shutterstock nuotr.

Ne veltui skyrybos stresų skalėje yra antroje vietoje po mirties. Taip, mane paliko. Tuo metu atrodė, kad gyvenimas netenka prasmės, žemė slydo iš po kojų. Ryte, pramerkus akis, nesinorėjo atsimerkti, nesinorėjo kvėpuoti, kilti iš lovos, o ką jau kalbėti apie gyventi gyvenimą... Tikrą, visavertį gyvenimą. Tokio jausmo nelinkiu niekam. Tarsi vyksta ne su tavimi, tarsi sapnas ar net baisi fantazija. Tai supras tik tas, kas patyrė panašių pojūčių. O tokių žmonių, kiek parodė laikas, išties yra labai nemažai.

Gyvenimas slinko sava vaga, sakau „slinko“, nes iš tiesų porą metų tik vegetavau, egzistavau. Nemačiau gyvenimo prasmės ir, kas baisiausia, visiškai praradau pasitikėjimą žmonėmis. Tarsi būtų kas pervažiavę, buvo tokia emocinė trauma, kad nesupratau, kas yra juoda, kas yra balta, nes viskas, ką mylėjau, tikėjau, ką turėjau, pagaliau, ką mačiau, persivertė. Išdavystė, matyt, taip skaudžiai kirto per visur, kad atsikvošėti negalėjau ilgai. O gal per daug tikėjau tuo žmogumi, pasitikėjau ir mylėjau. O jis – vis tik žmogus. Klysti juk taip žmogiška. Po kelerių metų paaiškėjo, kad tai ir jo didžiausia gyvenimo klaida. Tačiau laiko neatsuksi atgal.

Praėjo keletas metų. Žaizdos gijo, vyrų dėmesio netrūko, romanų buvo... Šiandien drąsiai galiu pasakyti: „Ačiū Dievui, kad taip atsitiko.“ Turiu gražią šeimą, du nuostabius sveikus ir linksmus vaikus. Fainuolį vyrą. Jį be galo myliu ir branginu, kartais atrodo, kad myliu tikrai daug labiau nei bet ką kitą gyvenime. Daugiau saugau, tačiau ir elgiuosi šiek tiek kitaip.

Žvelgiant atgal, galima sakyti, kad gyvenimas man atseikėjo. Ir atseikėjo su kaupu. Kas nežino visos mano gyvenimo priešistorės, galėtų pasakyti, kad esu tiesiog laimės kūdikis.

O ir ta be galo skaudi patirtis taip pat, manau, išėjo į naudą. Dabar be galo branginu santykius, stengiuosi pati elgtis taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi su manimi. Duobėje perskaičiau begalę gerų knygų, atradau religiją ir Dievą, tokiu būdu smarkiai išaugau ir patobulėjau.

Kas yra atsidūręs tokioje situacijoje, žino, kad jokie paguodimai ir palingavimai nepadės. Kad „laikas gydo žaizdas“ ir kitos banalybės tuo metu beprasmės. Padėtų tik patarimas „skęstančio gelbėjimasis – jo paties reikalas“ ar pan. Net ir perskaičius šiuos rašinius, juk nėra garantijos, kad visoms paliktoms taip pat pasiseks. Lietuvoje gerų vyrų juk taip mažai... Reikia žiūrėti realistiškai, nes tos svaigstančios nuo meilės, ypač jaunos, taip nukenčia. Palieka jas vyrai, ne retai su vaikais. O gamtoje tik patinas ardo lizdus, patelės – ne. Tad būti paliktai, manau, tikimybė išauga vos ne 100 proc.

Tiesiog manau, kiekvienas turi savo likimą, savo kryžių ar karmą. Ir ne mums suprasti, kas yra gerai, o kas yra blogai. Galiu drąsiai patvirtinti konkurso pavadinimą: „Mane paliko: tai geriausia kas man galėjo nutikti.“ O priežastys yra labai objektyvios. Kadangi miestelis mažas, žinau, kad jis negali turėti vaikų. O mane kaip moterį matyt aukščiausiasis nuo to apsaugojo ir apdovanojo. Sėkmės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Tikriausiai kiekvienas žino tą jausmą, kai širdis tarsi subyra į šipulius – mylimas žmogus taria „sudie“. Vienas tai daro trenkdamas durimis, kitas – žodžius vyniodamas į vatą, o būna ir tokių, kurie atsitveria tylos siena neva taip visiems lengviau.

Vis dėlto, ne veltui sakoma, kad laikas gydo žaizdas, o kartais – ir atveda į protą. Atsisukus atgal pagalvoji, kad mylimasis ar mylimoji padarė savotišką paslaugą – juk dabar geriau.

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki meilės šventės – Valentino dienos – prašome Jūsų padėti tiems, kurie išgyvena širdies sopulį, ir pasidalinti savo patirtimi, kad išsiskyrimas ne visada sugniuždo, o meilės pabaiga drąsiai gali tapti naujų jausmų pradžia.

Konkurse dalyvauti galite iki vasario 14 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Išsiskyrimas“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Išsiskyrimas“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:

Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo sausio 16 d. iki vasario 14 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2014 m. vasario 17 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso prizas – knyga „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“.

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerais norais ir pragaras grįstas: „sveikas“ maistas mokyklose virto „jokio“ maisto? (171)

Jau praėjo trys mokslo metų savaitės. Trys savaitės, kai mokiniai mokyklose turi būti maitinami...

Sunku patikėti: kokie gali būti apmokestinimai laukiant eilėje? (52)

Mokamas vizitas pas daktarą? Iškilo didžiulis klausimas didžiulės eilės, žmonės nepasirodo,...

Klaipėdos gyvenamojo rajono moteris gąsdina galimai nevaldomas užpuolikas (18)

Turime nemalonią situaciją, kai jauname gyvenamajame rajone, šalia universitetinės ligoninės ir...

Karys jaučiasi apgautas: ar galėsiu baigti universitetą be finansinių smūgių? (21)

Jeigu nesupyksite, savo vardo neatskleisiu. Esu Lietuvos kariuomenės karys. Savo tarnybą pradėjau...

Draugės pokštas prieš vestuves apvertė gyvenimą (29)

Niekada negalvojau, kad draugų pokštas apvers mano gyvenimą aukštyn kojomis. Bet apie viską nuo...

Top naujienos

Popiežius jau atvyko į Kauną: pasitiko minios žmonių stebėkite tiesiogiai, nuolat pildoma (383)

Daugiau kaip 100 tūkst. tikinčiųjų sekmadienio rytą susirinko į Kauno Santakos parką dalyvauti...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (33)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (645)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Apie audringą Grafininos ir jos vyro gyvenimą prabilo kaimynai ir pažįstami: abejonių dėl jų turtų kėlė viena detalė (24)

Buvusi „Olialia“ mergaitė Sandra Grafinina yra iki šiol ieškoma policijos – vieni teigia,...

Sekmadienį daug kur palis, Kaunui pragiedrulių žadama daugiau

Vakarų Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje sekmadienio rytą dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus...

Gėlininkai ruošiasi naujam bumui – kas rudenį atneš pelnus (2)

Stebėtinai ilgai nesitraukianti vasariška šiluma dar nereiškia, kad ruduo niekada neateis, o...

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (129)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (111)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Gera žinia plinkantiems – atrastas naujas radikalus būdas išvengti plaukų slinkimo (10)

Mes linkę įsivaizduoti kvapus kaip tai, kas tvyro aplink mus ore, tačiau tai – šiek tiek...

Vokiečiai protestuoja prieš artėjantį Erdogano vizitą (4)

Keliuose Vokietijos miestuose šeštadienį žmonės išėjo į gatves protestuoti prieš šalyje...