Tikru patriotu, mylinčiu savo šalį ir savo tautą, galime būti kiekvienas. Nesvarbu kiek mums metų, nesvarbu, kokias pareigas užimame. Svarbiausia – mylėti savo valstybę ir didžiuotis tuo, kas esi. O mes esame lietuviai! Gimę ir augę čia, nepatyrę tų kančių, kaip mūsų protėviai, tačiau pažįstantys kiekvieną savo žemės lopinėlį ir norintys jį išsaugoti. Juk Lietuva toks mažas kraštas, bet toks didingas ir stiprus.
© Shutterstock nuotr.

Nugalėję daug priešų, mes tik stiprėjame, todėl jau dabar, atgavę taip ilgai lauktą savo nepriklausomybę, mes išties galime didžiuotis, kad mūsų tauta yra neįveikiama.

Mes juk visada tikėjome, kad galime. Kad nugalėsime. Kad esame stiprūs ir nepasiduosime niekam. Kad jokie priešai, kad ir kokie stiprūs bebūtų, mums yra nebaisūs. Visada bandėme, kovėmės atkakliai už tėvynę, už jos laisvę iki pat galo. Ir visada mus lydėjo sėkmė. Turėjome didingus ir galingus kunigaikščius ir taip visada išlikome savimi pasitikinti ir nebijanti rizikuoti tauta.

Galime teigti, kad žmonės gimsta jau turėdami patriotiškumo gyslelę. Jų atkaklumas, noras padėti valstybei, kovojimas už laisvę, ryžtas ir užsispyrimas juos visada vedė ir ves pirmyn. O kaip svarbiausią asmenybės bruožą norėčiau paminėti – optimizmą. Be jo, manau, nebūtų nieko. Juk jei tikimi savimi ir savo tauta, visada būsime pirmi. Kuo daugiau bus optimizmu trykštančių veidų, tuo labiau mes galėsime būti pilietiški, atlikti įvairius žygdarbius ir būti nuostabios savo lietuviškosios tautos išsaugojimo dalimi.

Kaip pats tikriausias to pavyzdys yra projektas „Misija: Sibiras“. Juk kiekvienais metais atsiranda tiek žmonių, besiveržiančių link geresnės lietuvių ir Lietuvos ateities. Ir visi tokie laimingi, tokie besišypsantys, kad gali dalyvauti, padėti, bei patys prisidėti prie tokios kilnios akcijos . Kiekvienas stengiasi, įdeda nemažą dalelę savo širdies bei taip išreiškia dėkingumą bei patriotiškumą savo žemei bei tiems, kas juos užaugino. Juk taip gražu daryti gerus darbus, dalintis tuo su kitais ir džiuginti žmones.

Kaip gera širdyje, koks geras jausmas užplūsta tuomet, kai matai, kaip noriai žmonės priima, kaip noriai pasakoja apie savo patirtis, išgyvenimus. Ne visi galėjo sugrįžti atgal į Lietuvą, tačiau visi ją prisimena kaip šviesiąją gimtinę, kaip šalį, kur dar likę jų giminaičių ir kaip išlikusią tautą, kurioje išgyveno daugelis nuostabių tautų.

O dabar štai koks patriotiškas jaunimas! Juk jiems nieks nesugriebia už rankos ir nesako: „Ei tu, eik padėti Lietuvai, būk patriotas!“. Jie patys nori dalyvauti, nori būti su kitais bendraminčiais bei atrasti vis kažką naujo. Jie patys jau yra didelis Lietuvos turtas, tikrieji tautos gynėjai ir puoselėtojai. Ir atrodo, kad jie džiaugiasi viskuo. Net menkiausia galimybe padaryti nors kažką gero dėl bendros mūsų visų gerovės.

Jie tarsi milijonas saulės spindulėlių, kaskart nušviečiančių naują dieną į geresnį ir prasmingesnį rytojų. Aš taip pat esu už patriotizmą, už Lietuvą, bei už drąsius bei veiklius žmones. Kas daugiau jeigu ne mes, jaunimas, skleisime žinią po visą pasaulį ir būsime išvien. Juk galime būti patys geriausi ir didžiausi optimistai, nes tai yra mūsų Lietuva, kurios nieks neatims iš mūsų, o tuo labiau iš mūsų širdžių.

Rašinys skirtas konkursui „Žiūrėk filmą, rašyk ir laimėk!“.

Ar dėtum lygybės ženklą tarp liūdno, tylaus ir pilietiško žmogaus? Ar tikrai manai, kad patriotiškumas – tai atgyvenęs ir šiandienos Lietuvoje nebereikalingas reiškinys? Kviečiame dalyvauti DELFI ir „Misija Sibiras“ organizuojamame esė konkurse! Žiūrėk dokumentinį misijos filmą, dalinkis nuomone ir įrodyk, kad būti pilietišku – ne nuobodu, bet linksma ir prasminga.

„Būti pilietišku, padaryti kažką gero ir naudingo savo šaliai nėra nuobodu. Net nereikia iškėlus vėliavą rėkti, kas tu esi. Nebūtina ir važiuoti į „Misija Sibiras“ ekspediciją. Kiekvienas iš mūsų paprastai ir linksmai galime surasti būdą būti pilietišku“, - štai taip teigia filmo „Misija Sibiras’13. Tiumenė“ autorius Donatas Žvirblis.

Tokia, anot jo, yra ir šio filmo pagrindinė mintis. O galbūt jį peržiūrėjęs turi kitą nuomonę? Tuomet nesnausk, čiupk rašiklį, švarų popieriaus lapą arba sėsk prie kompiuterio klaviatūros ir rašyk! Mums svarbi ir reikšminga – kiekviena Tavo mintis!

Filmą gali pasižiūrėti čia:

Filmas „Misija Sibiras'13. Tiumenė" - tai ne tik tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusio Sibiro peizažas, vėjo šuorais išvaikščiotos ir beatodairiškai nykstančios kadaise gausiai lietuvių apgyvendintos vietovės, dangų temdantis debesis uodų ir atkaklus darbas, įamžinant mūsų senelių atminimą.

„Misija Sibiras'13. Tiumenė" įrodo, kad pilietiškumas - tai naujos galimybės, ambicijos, visą gyvenimą neblėstantys įspūdžiai, geri, naudingi darbai ir prasmingai bei linksmai praleistas laikas. Filmas kalba pats už save: būti pilietišku - nenuobodu, linksma ir prasminga!

Per aštuonis projekto gyvavimo metus lietuvių tremties ir kalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Konkurso taisyklės:

*Jūsų esė turėtų sudaryti iki 500 žodžių;

*Raktinių žodžių ar griežtos esė temos – nėra. Ją pasirink pats, kad įrodytum, kas tau yra pilietiškumas ir kokį jį turėtų matyti Lietuva;

*Amžiaus, gyvenamosios vietos, išsilavinimo ar užimamų pareigų arba bet kokio kito cenzo taip pat nėra;

*Savo esė siųsk iki balandžio 17 dienos adresu: projektui „Misija Sibiras“ Didžioji g. 8-5, 01128 Vilnius arba el. paštu. tadas@jauniems.lt bei pilieciai@delfi.lt su prierašu „Esė“

Tris geriausias esė ne tik pristatysime visai Lietuvai, tačiau taip pat jų autorius apdovanosime unikaliais projekto „Misija Sibiras“ atributikos marškinėliais!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikui į darželį – nuo rugsėjo mėnesio: nejaugi 100 eurų kompensaciją nutrauks dabar? (10)

Į DELFI redakciją kreipėsi mažamečio mama, kuri tikino, kad jai turi būti nuo gegužės...

Sritis, kurioje estai mus stipriai lenkia – laukti kitų rinkimų būtų per vėlu (10)

Nuolat matome pasiūlymus, kaip dirbti mažiau, bet uždirbti daugiau. Bet kaip uždirbti daugiau,...

Atskleidė, ką gavo emigravusi: nebežinau, ar konkretus atlyginimas priviliotų atgal (125)

Kai jau nebegali tylėt – tavy prabyla grafomanas, Ir liejasi tamsiom raidėm namų kompiuterio...

Komentarai po laidos su lietuviškuoju kenu pribloškė: tokių žmonių reikia daugiau (90)

Vakar žiūrėjau laidą „ Yra kaip yra “. Ten dalyvavo Kenas Katis. Jį visi vadino...

„Klevo lapą“ kelyje šokiruoja vairuotojų elgesys: nenoriu keikti, bet priminti būtina (58)

Mano tikslas nėra piktintis ar iškeikti vairuotojus, tačiau jaučiu pareigą informuoti tuos, kurie...

Top naujienos

Tokio košmaro nė nesapnavo: nuomos nemokėjo, butą suniokojo, išsinešė viską (113)

Užsienyje gyvenanti Laura (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – DELFI), grįžusi į nuomojamą...

Tėvo ligoninėje netekęs vyras: traktuoju tai kaip žmogžudystę ir aplaidų darbą

Jūrininkas Tomas Zigmantavičius atostogų metu Klaipėdoje planavo atšokti artimųjų vestuves ir...

Iš mokyklos mažametė grįžo su sulaužytu pirštu: mamą pribloškė vadovybės bandymas ją „užkimšti“ (27)

Iš mokyklos su skaudančiu pirštu grįžusi dukra iš pradžių nekėlė įtarimų, tačiau...

CSKA toliau košmariškai nesiseka Belgrade: visa komanda išlaipinta iš lėktuvo (15)

„Žalgirio“ krepšininkai pirmadienio pavakarę grįžo iš Belgrado į Kauną, kuriame jiems buvo...

Darbo dar turi ir arkliai: kada jie geriau nei traktorius (4)

Ūkiuose burzgia moderni technika, bet darbo kartais dar turi ir arkliai . Vakarų šalių...

„Žalgirio“ vyrai nusilenkė Rotušės aikštėje susirinkusiems sirgaliams Kauno meras prašė Šaro pasilikti (216)

Fantastišką sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė krepšinio ekspertų...

Paviešintos pirmosios oficialios princo Harry ir Meghan Markle vestuvių nuotraukos

Sasekso hercogu ir kunigaikštiene nuo šiol tituluojamos poros vestuvinių nuotraukų autorius –...

Rima Urbonaitė. Liberalų sąjūdžiui varpai skambina vis garsiau (29)

Dar po Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) pirmininko rinkimų teko svarstyti, ko...

Kai kurie rezultatai sukrečia: praraja tarp mokyklų vis didėja (219)

Kai kurios šalies mokyklos daugiau neturi kur kristi – jos jau atsidūrusios dugne. Jas masiškai...

Kardiologas atsakė į 6 dažnus klausimus: elgiantis klaidingai, vaistas nuo daugybės ligų gali pražudyti (11)

Puoselėdami sveikos visuomenės ateities paveikslą, tikime, kad bemaž kas penktas gyventojas...