aA
Esu viena iš savo šalį mylinčių piliečių, kurie nebėga iš Lietuvos ieškoti geresnio gyvenimo ir prieš pensiją, nerasdami savo amžiui tinkamo darbo, užsiima trumpalaike nuoma. Mūsų Lietuvoje yra daugybė – vieni nuomoja butus ir prisiduria prie Europoje vienos mažiausių pensijų, kiti, dar ne pensininkai arba jaunimas, tiesiog sunkiai dirba, tvarkydami savo nuomojamas patalpas, užsiimdami administravimu, pasitikdami ir išlydėdami svečius...
© DELFI / Kiril Čachovskij

Čia ne tas darbas, kai turi darbdavį ir jis už tave viskuo pasirūpina ir sumoka atlyginimą. Dauguma, investavę į NT, kuris kas metus netenka vertės dėl nusidėvėjimo, tikisi grąžos iš nuomos. Valstybės esame nemylimi našlaičiai, nes susirgus negauname jokios kompensacijos, pavyzdžiui, ligos išmokos. Nekompensuoja valstybė nuostolių, jei nėra pajamų. Turime patys pragyventi, kad nestovėtume prie konteinerio. Bepigu ūkininkams, nėra derliaus – gauna kompensacijas. Bet visi ūkininkais juk netapsime. Dar paminėsiu apie mokesčius. Tai sveikatos draudimas, savarankiškas mokestis Sodrai (juk kiekvienam svarbu sukauptas stažas pensijai), verslo liudijimo mokestis. Reiktų paminėti dar daugybę išlaidų, susijusių ne tik su remontais, išlaidomis patalpų pirkimui ir apstatymui, bet ir kasdienėms išlaidoms švaros prekėms ir kt. Tik vienintelis dalykas, kas mums nekainuoja tai savo pačių darbas.

Jei pasižiūrėsime į reklamas, pavyzdžiui, vidutinį butą galima išnuomoti už 30-40 Eur parai. Suprantama, kad užimtumas nebus 100 proc., galbūt geriausiu sezono laikotarpiu 70 proc., bet žiemos laiku gali beveik ir nebūti pajamų. Iš aprašyto pavyzdžio aiškiai matyti, kad iš pajamų vidurkio 500 Eur per mėnesį, jei turi butą geroje vietoje, jau galima savaitei 100 Eur atidėti maistui, jei kitas šeimos narys turi darbą. Yra, kas turi po kelis butus, nes suprantama, jei šeima, iš vieno buto nuomos nepragyvensi.

Sekmadienį LRT Panoramoje išgirdau gerą naujieną p. Šiškauskienei –viešbučių asociacijos Prezidentei. Jau keletą metų šita ponia kovoja už savo didįjį verslą. Ir ką manote? Rezultatai yra akivaizdūs. Pernai ar užpernai ji viešai pasisakinėjo, kad Lietuvoje nėra kaip apskaičiuoti išgeriamo alkoholio kiekio. Tai buvo surišta su smulkiųjų nuomotojų verslu. Atvyksta turistai į nuomojamus apartamentus, geria alkoholį, vežasi namo ir visai neaišku, kiek išgeria alkoholio vietinis gyventojas, o kiek turistas. Iš apsistojusių viešbučiuose, pasak p. Šiškauskienės, aišku, kiek išgeria turistai, bet visą statistiką iškreipia nuomojami turistams apartamentai. Tikrai neradau ryšio tarp p. Šiškauskienės išgeriamo alkoholio kiekio ir trukdančių viesbučių verslui nuomojamų apartamentų. (Dirbantys su trumpalaike nuoma ir perkantys verslo liudijimus, kas ketvirtį atsiskaito Statistikos departamentui, kiek, iš kokių šalių turėjo turistų, kiek gavo pajamų)

Suprantama, kad ne visi turistai yra užsienio svečiai, kurie rezervuoja viešbučius. Didelis procentas nori gyventi namų aplinkoje, ne viešbučiuose. Jei pasižiūrėtume Booking.com svetainėje, geriausius įvertinimus iš viešėjusių svečių gauna privatūs apartamentai. Viešbučiams, aišku, tai nepatinka – pajamų nutekėjimas. Šiuo metu p. Šiškauskienė vėl rūpinasi statistika. Dabar tiesiai aiškiai yra sakoma, kad dėl statistikos reikia išskirti verslo rūšis – kas turi apartamentus trumpalaikei nuomai, verslo liudijimus naikinti. O jei nori dirbti su verslo liudijimu, suteik nakvynę su pusryčiais.(Pusryčių gaminti vis tiek negalėsi savo virtuvėje, yra tam tikros higienos normos.) Vadinasi, Palangos moterytės turės restoranus steigti? Arba kurti įmones? Bet geriausia, kad visai užsidarytų.

Finansų ministerijos darbuotojai pagalvojo, kaip surinkti daugiau mokesčių, bet nepagalvojo, kad nuskurdins ir paliks be darbo daugumą sunkiai savarankiškai dirbančių žmonių. Suprantama, kad sumažėjus savarankiškų apartamentų nuomotojų, viešbučių pajamos padidės. O ką daryti tiems, kurie investavo, kad susikurtų darbo vietą ir bus priversti veiklą nutraukti? Gaila ir savarankiškai dirbusių statybininkų, kuriuos irgi sunaikino didieji. Ar galite finansų ministerijos darbuotojai patarti, kaip pragyventi? Ar priimsite į savo koridorius pastreikuoti?

Vilniaus gyventoja, užsiimanti trumpalaike nuoma pagal verslo liudijimą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Atsidūrėte panašioje situacijoje? Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (124)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (100)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (85)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (19)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (31)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (428)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (3)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems dvi vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (25)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (111)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (151)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (333)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1226)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (196)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...