„Nors toli gražu nesu vyro idealas, aš sugebu iškelti pakankamai aukštus reikalavimus merginoms. Taip ir pagaunu save mąstantį – šita per aukšta, šita per žema, ta per liekna, kita per stambi”, - savo patirtimi dalijasi DELFI skaitytojas Karolis. Vienišas vaikinas pripažįsta, kad pats nėra idealus, ir galbūt neturi to, ko ieško daugelis moterų: „Aš jau greičiau iškepsiu pyragą merginai (ką, beje, esu ir padaręs), negu sutaisysiu skalbimo mašiną“.
Skalbimo mašina
© Shutterstock nuotr.

Perskaitęs bendravardžio straipsnį, kurio patirtis įtartinai panaši į mano, nusprendžiau pasidalinti savo mintimis apie vienatvę. Trumpai tariant, mano kelyje meilės be atsako ir visokie panašūs bei labai nemalonūs atstūmimai yra neatsiejama kasdienybės dalis. Bet kita vertus, perskaičius tiek panašaus amžiaus žmonių pamąstymų, suprantu, kad aš toks ne vienintelis vienišius. Ir tai iš tiesų verčia susimąstyti, kodėl gi taip yra.

Pradėsiu nuo to, kad man patiko vienos skaitytojos laiškas. Ji pastebėjo, kad viena pagrindinių problemų yra ta, kad jos vienišė draugė nepasitiki savimi. Tuomet puolama į visokius kraštutinumus. Aš irgi, beje, sakiau - „na, gerai, dabar gerai mokysiuosi, sportuosiu, darbą susirasiu ir merginos pačios atsiras“. Tačiau jos neatsirado ir, vargu, ar atsiras. Vieniši žmonės, tokie kaip aš, iškelia pernelyg didelius, nepagrįstus lūkesčius tiek sau, tiek kitiems.

Kartą visiems puikiai žinomas Algirdas Kaušpėdas pasakė, kad sunkiausia susitaikyti su savimi. Aukso žodžiai. Nesu gražuolis kaip koks Orlando Bloomas, tačiau objektyviai vertinant, turbūt neturėčiau dalyvauti ir baisumo konkurse kartu su Frakenšteinu bei Kvazimodu. Proto, matyt, irgi ne aruodai, kita vertus, studijos baigtos užsienyje sufleruoja, kad greičiausiai nesu paskutinis kaimo kvailelis. Bet netgi tą žinodamas aš nesugebu prieiti prie patinkančios merginos, nors, pavyzdžiui, man niekada nebuvo didelis iššūkis kalbėti ar kaip kitaip pasirodyti prieš didelę auditoriją. Taigi, kur slypi šios problemos šaknys? Ogi baimėje būti atstumtam. Galima nusvilti pirštus vieną, antrą, trečią kartą, tačiau kuo toliau, tuo sunkiau prisiversti veikti, nes juk skauda.

Daugelis pasakys, ar parašys komentaruose – „tai aišku, esi toks mėmė, tai nenuostabu, kad merginos aplinkui būriais nesisuka“. Galbūt jie teisūs, kas ten žino. Dailiosios lyties atstovės, klausiamos, kokio joms reikia vyro, dažnai pasirenka atsakymą - vyriško (netgi be salės pagalbos). Aš nežinau, ką šis žodis tiksliai reiškia, nes turbūt kiekvienas jį skirtingai interpretuojam, tačiau įtariu, kad pas mane vyriškumo ne tik kad su žiburiu nerasi, bet ir su galingu prožektoriumi nuo „20 Century Fox“ stogo vargu, ar kažką reikiamo užtiksi. Aš jau greičiau iškepsiu pyragą merginai (ką, beje, esu ir padaręs), negu sutaisysiu skalbimo mašiną. Taigi šansai surasti antrą pusę, savaime suprantama, yra ypač minimalūs.

Nors toli gražu nesu vyro idealas, aš sugebu iškelti pakankamai aukštus reikalavimus merginoms. Taip ir pagaunu save mąstantį – šita per aukšta, šita per žema, ta per liekna, kita per stambi ir t.t. Sakyčiau, gerokai per įžūlu būnant mano situacijoje. Iš tiesų tie nepamatuoti lūkesčiai tiek sau, tiek kitiems, kuriantys nerealius idealus, veda į niekur. Idealių žmonių nėra ir man todėl nereikia kažkokios super merginos, nes aš pats nesu tobulas. Ir netgi jeigu liksiu vienas, vistiek galiu padovanoti gėlę nepažįstamajai gatvėje, visiškai nieko nesitikėdamas, o tik džiaugdamasis, kad kažkam galbūt praskaidrinau dieną.

Tai kaip gi surasti tą vienintelę? Manau, toji vienintelė priims mane tokį, koks aš esu, kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, su visomis mano silpnybėmis, keistenybės, kvailystėmis ir t.t. Ir lygiai taip pat aš nenorėsiu, kad ji pasikeistų, nes visi jos privalumai ir trūkumai paverčia ją unikalia ir įdomia asmenybe.

P.S.: kad jau čia toks gražus būrys vienišių susirinko, tai reikėtų sukurti kokį anoniminių vienišių klubą. Gal tada suprastume, kad žmogus, kuris yra man reikalingas stovi tiesiai priešais mane.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Esu gražus, protingas, draugiškas, bet... vienišas“ - ne kartą tenka girdėti tokius žodžius iš žmonių, kuriems, regis, nesiseka tik dėl vieno – jie niekaip neranda kito, su kuriuo galėtų dalintis džiaugsmais, rūpesčiais ir kavos puodeliu.

Teiraujamės Jūsų - ar esate atsidūrę panašioje padėtyje? Jei taip, kaip pavyko rasti antrąją pusę? O gal iki šiol neturite mylimojo ir mylimosios ir vadovaujatės teorija, kodėl nesiseka šį rasti? Nežinote kur bėda? O gal manote, kad antroji pusė – apskritai ne būtinas dalykas gyvenime? Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Antra pusė“ iki vasario 10 d. Vieno teksto autoriui atiteks specialus DELFI puodelis ir 50 litų „Vero Cafe“ čekis.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nepilnamečių paauglių gaujos istorija atskleidė seną tiesą – vaikų auginimas yra darbas (4)

DELFI paskelbtas straipsnis apie sunkiai įsivaizduojamą paauglių mergaičių žiaurumą Alytuje,...

Keleivį įžeidė prie įlaipinimo vartų darbuotojo elgesys – nesuprato, ką padarė blogo (35)

Po švenčių teko vykti į kelionę. Vykome iš Vilniaus oro uosto. Pridavę bagažą ir praėję...

„Sodros“ atlyginimas dėl ligos nuvylė: už šventines dienas jis nepriklauso? (71)

Neseniai turėjau gan skaudžią patirtį su „Sodros“ ligos išmokų skaičiavimo tvarka. Esu...

Nijolės Sadūnaitės kalba iš Seimo tribūnos sukėlė gėdą už Lietuvą (1827)

Tikiuosi, man atleis tie, kurie Nijolę Sadūnaitę regėjo, o gal ir teberegi pirmosiose kovotojų...

Mums pavyko: ne tik oficialūs minėjimai vienija lietuvius (20)

1991 metais dar nebuvau gimusi, rašyti tipinio mokyklinio rašinėlio irgi nesiruošiu. Ką aš noriu...

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (210)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (124)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (280)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (177)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (23)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (5)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (12)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...

Prisipažinti ar nuslėpti: ką daryti, jei buvote neištikimi? (8)

Taigi, tai įvyko. Galbūt, tas kitas buvo labai seksualus, o ta, kita moteris, gerai suprato, koks...

Nepilnamečių paauglių gaujos istorija atskleidė seną tiesą – vaikų auginimas yra darbas (4)

DELFI paskelbtas straipsnis apie sunkiai įsivaizduojamą paauglių mergaičių žiaurumą Alytuje,...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (25)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...