aA
„Nukabinau nosį, truputį maudė širdį, nes kaip čia dabar niekada nepasipuošiu balta suknele?!“, – pasakoja savo istoriją DELFI skaitytoja, prisiminusi akimirką, kai vyras atsisakė ją vesti. Vis dėlto, ji sako dabar besidžiaugianti, kad taip ir nepasisekė susituokti su savo vaiko tėvu – jam santuokos vėliau prireikė visai ne dėl meilės.
© V.Cesevičiūtės nuotr.

Gaila straipsnio „Padariau klaidą, kad ištekėjau: už skyrybas sumokėjau vaiku“ autorės, manau, neturėjo jai taip nutikti, ypač kai gyveno susituokę, o ne „susimetę“.

Truputį mano istorijos... Sužinojau, kad laukiuosi, būdama labai jauna, svetimame krašte, su svetimšaliu. Jis – europietis, bet proto nelabai turėjo. Kaip čia dabar laukiuosi ir net nesusituokusi?Žinoma, pati pasakiau, kad noriu vestuvių, dar ir dabar labai gerai pamenu jo reakciją ir atsakymą – ne!

Nukabinau nosį, truputį maudė širdį, nes kaip čia dabar niekada nepasipuošiu balta suknele?! Po kiek laiko vaiko tėvas sužinojo, kad gali gauti vizą, bet tam reikia kelti vestuves. Kadangi jau žinojo, kad aš šito noriu, labai drąsiai apie tai pasakė man. O ir pats pradėjo šnekėti, kad jaučiasi, kad esame ne pilna šeima, nes neturiu jo pavardės. Net juoktis pradėjau – dabar jam pilnavertė šeima parūpo, nes vedęs galės gauti dokumentus. O juk ne porą savaičių ar mėnesių buvo praėję po to, kai jis man pasakė „ne“. Tai įvyko po kelių metų, kai vaikelis jau buvo paaugęs, širdgėla baigėsi, buvo visai kiti rūpesčiai.

Ironiška... Pasakiau savo atsakymą su tokia pat veido išraiška ir tonu kaip ir jis man anksčiau – „ne!“ Taip man palankiai ir baigėsi istorija (...). Tikriausiai reikia jam padėkoti, kad jis mane atstūmė pirmą kartą, kitaip nebūčiau turėjusi laiko apgalvoti ir įvertinti mūsų santykių, būčiau padariusi labai klaidingą sprendimą.

Antra mano piršlybų istorija. Stovėjome oro uoste, laipino į lėktuvą, o jis ėmė ir pasipiršo man. Atrodo, dauguma merginų būtų be galo laimingos, aš irgi gal būčiau buvusi laiminga, jeigu nebūčiau žinojusi jo tikrų ketinimų. Šiam vyrui labai reikėjo papuošalo jo gyvenime.

Taigi stovime oro uoste, visų akys – į mus, man baisiai gėda, nes noriu pasakyti „Ne“, bet kaip čia dabar padarysi tokiam vyrui gėdą prie kitų žmonių? Sutikau, pagalvojau, kad pakalbėsime apie mano atsakymą vėliau. Gerai, kad ir antrą kartą nepavyko apsirengti baltos sukneles, nes tai būtų buvusios tik dar vienos skyrybos (...).

Iš tikro, pirmą kartą labai norėjau ištekėti, pačiai atrodė, kad šeima bus stipresnė, bet taip galvojo mano jaunas, nepatyręs protelis, kuris nesuprato, ka reiškia gyvenimas, kad vestuvės yra tik vienos, dviejų dienų šventė, kur viskas gražu kaip pasakoje. Iš tikro, manau teisiškai susituokti taip pat yra naudingiau, tada bent jau turtas yra dalinamas, o kai gyveni „modernioje“ šeimoje, tai popieriai jau prastesni...

Man vedybos – graži šventė, kurioje visas dėmesys yra sutelktas į jauną porą, kuri nutarė sujungti savo gyvenimus ir sujungti dvi šeimas į vieną. Abiem atvejais aš jaučiausi, kad jeigu ištekėsiu, mano gyvenimas baigsis... O aš norėjau pasijausti taip, kad aš dar tik pradedu gyvenimą, gausiu naujų įspūdžių, patirties ir nuotykių.

O gal tai buvo mano vienintelės progos gyvenime?! Kad ir kaip bebūtų, noro susituokti yra, bet nepasitikėjimo – taip pat...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Ir tada jie gyveno ilgai ir laimingai...“ Paprastai būtent taip baigiasi pasakos, jau nuskambėjus bažnyčioms varpams, skelbiantiems apie į bažnyčios kiemą išėjus naujus jaunuosius. O ar galima tokia pabaiga, kai pora vieną dieną tiesiog nusprendžia, kad nuo šiol visą likusį gyvenimą praleis kartu?

Šiais laikais žmonės vis dažniau neskuba susieti gyvenimų oficialiai – juos stabdo ne tik baimė, ar tikrai rado žmogų, su kuriuo praleis visą gyvenimą, bet ir būsima finansinė atsakomybė už kitą žmogų, noras nepaklusti nusistovėjusioms visuomenės taisyklėms.

Tuo metu noriai ant piršto maunantys vestuvinį žiedą dažnai sako, kad jiems šis prieš artimuosius ar Dievą ištartas įžadas yra svarbus, garantuoja ir saugumą, galų gale – patogumą, pavyzdžiui, auginant vaikus. Dažnai gajus požiūris, kad ištekėti nori ypač moterys, svajojančios pasipuošti balta suknele... Ar tikrai?

Klausiame Jūsų – ar santuoka būtina laimingai meilei? Kodėl apsisprendėte savo santykius sutvirtinti santuoka, o gal galite pasidalinti rimtomis priežastimis, kodėl to daryti nereikėtų? Paneikite mitą, kad visos moterys svajoja ištekėti, o vyrai bijo vesti!

Konkurse galite dalyvauti iki gruodžio 19 d. trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santuoka“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:


Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio 19 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2014 m. gruodžio 22 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

5. Prizas – 3 knygos: „Nepriekaištingos knygų idėjos“, „Patiekalai šeimai“, „Būstas užmiestyje: sodybos, vilos, vasarnamiai“.

Prizas į pinigus nekeičiamas ir negali būti padovanotas kitam asmeniui, prizą gauna tik laimėjęs asmuo.

6. Žaidimo organizatoriai UAB „Delfi“ pasilieka teisę keisti žaidimo taisykles.

7. Žaidimo organizatoriai turi teisę pašalinti žaidėjus sukčiavimo atveju.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sostinės svečią prekybos centre sunervino du lietuvių įpročiai (121)

Kadangi esu gimęs Vilniuje, bet tingiausius ir sočiausius gyvenimo metus leidžiu provincijoje,...

Išvažiavo gyventi į užsienį ir pamatė Lietuvą kitomis akimis (120)

Jau porą metų gyvenu ne Lietuvoje, bet nuolat grįžtu, domiuosi, kas vyksta šalyje, domiuosi...

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (108)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (145)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1118)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Top naujienos

Dakaro aidas: Vanago šuolis nosimi į žemę ir Gelažninko smėlyje pamestas motociklas (4)

Šių metų Dakaras Lietuvai ypač sėkmingas – parvežti net du rekordai: 24 vieta galutinėje...

Prezidentinę kampaniją Skvernelis pradeda labai rizikuodamas (271)

Prezidentinę kampaniją Saulius Skvernelis pradeda reitingų duobėje, pirmą kartą jo karjeroje...

Mačiulis sudalyvavo 10 metų iššūkyje: pažiūrėkite į Lietuvos skaičius (199)

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusį 10 metų pokyčių iššūkį įgyvendino ir ekonomistas...

Perspėja: dešimtys tūkstančių JK gyvenančių ES piliečių po „Brexit“ gali tapti nelegaliais gyventojais (93)

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos reikalavimas visiems JK gyvenantiems ES...

Tragiškai žuvo perspektyvi Lietuvos rankininkė (123)

Lietuvos rankinio federacija (LRF) pirmadienį pranešė, kad eidama 22-uosius metus tragiškai...

Lietuvis studentas per vasarą užsidirbo 25 tūkst. JAV dolerių: tai geriausia patirtis mano gyvenime

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių vasaromis uždarbiauja užsienio šalyse. Vilniaus Gedimino...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“ (93)

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Tai žinoti privalo visi: kepimo metu darant vieną klaidą gresia susirgti vėžiu (24)

Medikai ir maisto gaminių žinovai įspėja: negalite gyventi be skrudintų bulvyčių , bulvių...

Žmones su negalia restorane įdarbinęs olandas nustebo išvydęs lietuvių reakciją (8)

Rudens pradžioje Vilniuje duris pravėrė naujas restoranas „Pirmas blynas“, kurio įkūrėjas...

„Chimki“ direktorius iškėlė Kurtinaičiui aiškius tikslus (11)

Patekimas į Eurolygos atkrintamąsias – toks pagrindinis Rimo Kurtinaičio, pirmadienį grįžusio...