aA
„Neketinu ištekėti, nes nematau padorių vyrų aplink, kurie būtų manęs verti. Esu laiminga, priklausydama nuo savęs“, – nebijo pasakyti DELFI skaitytoja. Ji atvirai pasidalino, ką mano apie šiuolaikinius vyrus ir moteris.
© Shutterstock nuotr.

A.Čechovas yra pasakęs: „Moterys be vyrų draugijos vysta, o vyrai be moterų - kvailėja“. Tačiau nauji laikai – nauji ir stereotipai. Ypač keičiasi moterų požiūris į vyrus ir pačių vyrų požiūris į „dailiąją lytį“. Kol vieni džiaugiasi besikeičiančiais santykiais, kiti skundžiasi, kad iš jų tikimasi per daug.

Anksčiau buvo svarbu, kad vyras elgtųsi kaip „tikras vyras“, t.y. dirbtų, žiūrėtų televizorių, valgytų ir gausintų šeimos ratą. Geriausia moteris būdavo tokia, kuri visą dieną tvarkydavo namus, maitindavo vaikus, gamindavo valgyti, eidavo į parduotuvę, grožio salonus...

Nuostatos pasikeitė ir vis daugiau moterų pripažįsta, kad nori siekti karjeros, o šeimos kūrimas atsiduria paskutinėje vietoje, nes nėra kur skubėti. Pirmiausiai – pasiekimai darbe, o po to, atsiradus normaliam vyrui, - galbūt santuoka ir vaikai. Tačiau iki šiol į tai žiūrima keistai.

Vyrauja nuostata, kad moterys, iš vyro reikalaujančios daug daugiau nei vaikų, tinginystės (kaip kitaip galima pavadinti ilsėjimąsi, kai vargsta kitas?) ir šeimos galvos vaidmens, nori, kad jie padėtų tvarkytis buityje, su jomis augintų vaikus, o ne tik juos kurtų, nelakstytų su draugais, kai moteris tuo metu tokios pačios galimybės neturi – jei laisvi, tai laisvi abu arba sutardami pasikeičia priežiūros laiką (vienas ilsisi, kitas prižiūri).

Skaitant DELFI paskelbtą straipsnį „Psichologas: moterims vyro nepakanka, reikia supermeno“, tik įrodoma, kad į tokį moterų pasikeitimą ne visi žiūri vienodai. Iš pavadinimo akivaizdu, kad bendradarbiavimo santuokoje siekianti moteris – tai tarsi per daug reikalaujanti pikčiūrna, kuri nesuvokia, kad tai nebe vyro vaidmuo.

Ar iš tiesų? Juk moteris, iš parduotuvės nešdama 10 kg krepšį, dar maitindama, prausdama šeimoje augančius vaikus, vos ne kasdien tvarkydama kambarius, gamindama valgyti – tikras „supermeno“ pavyzdys, kurio dėl stiprios fizinės ištvermės vyrai ir prisibijo. Argi vyru gali vadintis žmogus, nesugebantis savo antrajai pusei padėti tvarkytis buityje? Kodėl tokį vyrą reikia vadinti „supermenu“? (...)

Patingėti norime visi, bet tas tingėjimas turi būti pagrįstas abipusiu supratimu. Tada abu galės vadintis „supermenais“, nes kartu bus įveikę gana nuobodų gyvenimo etapą, kurio patys, be abejo, ir norėjo. Tokiu atveju abu įsirangys ant tos mylimos sofutės prieš televizoriaus ar kompiuterio ekraną ir ilsėsis iki kitos varginančios dienos.

Tingėti norisi visiems, bet tinginystė turi būti saikinga. Ji neturi pažeisti vieno ar kito partnerio interesų. Bendras gyvenimas kuriamas ne dėl to, kad sunkiausi darbai būtų užkraunami vienai lyčiai. Jis kuriamas tam, kad būtų lygiavertis darbų pasidalinimas. Todėl ir nenoriu jokio vyro. Džiaugiuosi būdama vieniša.

Neketinu ištekėti, nes nematau padorių vyrų aplink, kurie būtų manęs verti. Esu laiminga, priklausydama nuo savęs, būdama viena, galėdama daryti tai, ką noriu. Aš esu moteris, taip, emancipuota moteris ir feministė. Tuo didžiavausi ir didžiuojuosi. To mokau ir jaunesnes savo drauges, kad nebūtų tomis tyliomis pelytėmis, kurios leisis valdomos vyrų. Atėjo laikas mums, moterims, iki galo paimti vadžias į rankas. Mes esame vertos daug daugiau nei tarnauti vyrams. Kol nebus to tinkamo, neverta įsipareigoti, nes įsipareigojimas moteriai – tai grandinė po kaklu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Ir tada jie gyveno ilgai ir laimingai...“ Paprastai būtent taip baigiasi pasakos, jau nuskambėjus bažnyčioms varpams, skelbiantiems apie į bažnyčios kiemą išėjus naujus jaunuosius. O ar galima tokia pabaiga, kai pora vieną dieną tiesiog nusprendžia, kad nuo šiol visą likusį gyvenimą praleis kartu?

Šiais laikais žmonės vis dažniau neskuba susieti gyvenimų oficialiai – juos stabdo ne tik baimė, ar tikrai rado žmogų, su kuriuo praleis visą gyvenimą, bet ir būsima finansinė atsakomybė už kitą žmogų, noras nepaklusti nusistovėjusioms visuomenės taisyklėms.

Tuo metu noriai ant piršto maunantys vestuvinį žiedą dažnai sako, kad jiems šis prieš artimuosius ar Dievą ištartas įžadas yra svarbus, garantuoja ir saugumą, galų gale – patogumą, pavyzdžiui, auginant vaikus. Dažnai gajus požiūris, kad ištekėti nori ypač moterys, svajojančios pasipuošti balta suknele... Ar tikrai?

Klausiame Jūsų – ar santuoka būtina laimingai meilei? Kodėl apsisprendėte savo santykius sutvirtinti santuoka, o gal galite pasidalinti rimtomis priežastimis, kodėl to daryti nereikėtų? Paneikite mitą, kad visos moterys svajoja ištekėti, o vyrai bijo vesti!

Konkurse galite dalyvauti iki gruodžio 19 d. trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santuoka“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:


Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio 19 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2014 m. gruodžio 22 d. burtų keliu iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

5. Prizas – 3 knygos: „Nepriekaištingos knygų idėjos“, „Patiekalai šeimai“, „Būstas užmiestyje: sodybos, vilos, vasarnamiai“.

Prizas į pinigus nekeičiamas ir negali būti padovanotas kitam asmeniui, prizą gauna tik laimėjęs asmuo.

6. Žaidimo organizatoriai UAB „Delfi“ pasilieka teisę keisti žaidimo taisykles.

7. Žaidimo organizatoriai turi teisę pašalinti žaidėjus sukčiavimo atveju.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Klasės draugės replika paliko skaudžią žymę visam gyvenimui (30)

Aš niekada nenorėjau būti plona. Niekada nemaniau, kad ir stora esu. Gyvenau savo laimingą...

Filologė kreipiasi į visuomenę: ar užduotumėte tokį klausimą fizikui? (101)

Kaip manote, ar žmogus, studijavęs fiziką, pasisakęs apie savo įgytą specialybę kada nors...

Nesusipratimas restorane parodė nemalonią tiesą: vartoti svaigalus yra tapę daugiau negu norma (213)

Kavinės lankytojai, visiškai nevartojančiai alkoholio, alaus gamintojai rekomendavo nevengti...

Atsakymas gurmanui Užkalniui: kodėl aš toliau valgysiu sumuštinius su šlapianke (20)

Skaitau, stebiuosi, nesuprantu. Tokio dergimo, tokios neapykantos nesuprantu. Jei nevartoju...

Man 30-imt ir aš niekada neištekėsiu: sunkų sprendimą teko priimti dar paauglystėje (61)

Šiandien, kaip įprastai, perverčiau internetinius portalus. Ką gi, daugiau nei pusė antraščių...

Top naujienos

Ukrainai – bauginanti prognozė dėl derybų su Putinu: pasekmės gali būti katastrofiškos (556)

Ukrainos internautų slenge yra populiarus žodis-memas „zrada“. Pradinė šio žodžio reikšmė...

Prekybos tinklų darbuotojų išpažintis: vadovai ir klientai kartais sau leidžia peržengti visas ribas (81)

Parduotuvių pardavėjai – viena iš populiariausių profesijų Lietuvoje. Jais šalyje dirba beveik...

Nesuvokiamas jauno kauniečio žiaurumas: aukų kūnų nerado net aiškiaregės (63)

Aukų kūnų Kauno mariose ieškojo narai, į pagalbą artimieji kvietėsi net aiškiareges, tačiau...

Gera žinia keliaujantiems: Vilniuje ir Kaune viešuoju transportu galima naudotis nemokamai (21)

Sekmadienį Vilniuje ir Kaune galima nemokamai keliauti viešuoju transportu .

Vilnietis finansinės laisvės siekia būdamas 25-erių: turi tikslą susitaupyti 200 tūkst. ir tada gyventi kitaip (202)

Nors Kristijonui (vardas pakeistas-red. past.) dar tik 25-eri, jo sąskaitoje – keliasdešimt...

7 būdai, kaip efektyviai atsikratyti riebalų nuo veido (6)

Daugeliu atvejų riebalų veido srityje atsiradimas yra papildomų kūno riebalų priaugimo...

Trijose Lietuvos apygardose vyksta antrasis Seimo rinkimų turas (10)

Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos apygardų rinkėjai sekmadienį antrajame ture renka Seimo narius...

Mantas Stonkus apie buvusios žmonos „Instagram“ vagystę: bijojau, kad gali būti sąmokslo teorijų (2)

Laisvės TV laidoje „ Laikykitės ten “ apsilankęs humoristas Mantas Stonkus šmaikštavo...

Kas yra „užrakinti“ III pakopos pensijų fondai ir kada rekomenduojama juos rinktis? (1)

Savanoriškai papildomai kaupiant pensijai III pakopoje galima rinktis dviejų skirtingų tipų fondus...

9 mėnesių tarnyba kariuomenėje: bijojau, bet padariau

Dalinuosi po gero pusmečio savo išgyvenimais. Teksto daug. Nuobodu nebus. Galbūt vienus tai...