Mano istorija panaši, kaip ir daugelio mano amžiaus moterų. Ir aš niekad negalvojau, kad mano šeimą ištiks tokia krizė. Su vyru nugyvenom daugiau nei 30 metų. Susituokėme dar būdami studentais. Kartu siekėme karjeros, kartu statėme namus, kartu auginome vaikus, kartu rūpinomės buitimi. Supratome vienas kitą iš pusės žodžio, į svarbiausias gyvenimo vertybes požiūris irgi sutapo. Jis mane visada palaikė ir, esant reikalui, padėjo.
ašaros, liūdesys, depresija, moteris, išsiskyrimas, ruduo, emocijos, verkia
© Shutterstock

Aš irgi, atrodo, buvau gera žmona, mama, mėgau ir valgyti gaminti, ir lovos reikaluose niekada nebuvau „lenta“, niekad „galvos neskaudėjo“. Jis mėgdavo žvejoti, sportuoti, aš irgi lankiau sporto klubą. Nebuvau nei apsileidusi, nei bambeklė. Mano vyras buvo ramus, tylus žmogus, draugų susibūrimuose retai šokdavo, gerdavo saikingai ir niekada išgėręs nevairuodavo. Kai klausydavau savo draugių pasakojimų apie vyrų nuklydimus ir skyrybas, galvodavau, kokia aš laiminga, kad turiu šeimą, patikimą vyrą.

Praėjusią žiemą susirgo mano mama, teko ją parsivežti pas save. Pastebėjau, kad vyras pasidarė irzlus, piktas, dažnai žiūrėdavo į vieną tašką, kartais be priežasties šypsodavosi. Klausiau, kas negerai, sakydavo, kad pavargo darbe, dar mama namie, negali kada panorėjęs prie kompiuterio prieiti. Pasveikus mamai ir ją išvežus namo, vyro nuotaikos svyravimai išliko, iš darbo pradėjo grįžinėti išgėręs. Klausiau, ar įsimylėjo kitą. Sakė: „Neišsigalvok nesąmonių, viskas gerai.“

Vieną vėlų vakarą abiems jo telefone žiūrint nuotraukas, atėjo SMS: „Mielasis, mano jausmai tau tokie gilūs...“. Toliau nespėjau perskaityti, sustojo širdis... Nerėkiau, neverkiau, tik paklausiau, ar ją myli, kas ji tokia, ar seniai bendrauja, ką aš jam dar reiškiu.

Pasirodo, po kalėdinio darbo vakarėlio, jo bendradarbė parašė SMS, ar jam neskauda galvos. Jis atsakė ir taip pradėjo bendrauti. Ji pradėjo skųstis nevidonu, ją engiančiu vyru, jis – ją užjausti... Tada ji pradėjo žavėtis, garbinti ir visaip liaupsinti mano vyrą. Aišku, šis ir „susileido“.

Taip, aš jo negyriau už kiekvieną darbą, nes galvojau, savaime suprantama, jeigu jis atneša iš parduotuvės produktus, aš gaminu maistą, jeigu jis siurbia, aš plaunu vonią. Pasirodo, reikėjo už viską dėkoti ir žavėtis vyru, nesvarbu, kad anksčiau ir jis niekad man nedėkojo.

Paprašiau išklotinių. Pasirodo, vienas kitam rašė apie 100 SMS per parą. Niekaip negalėjau patikėti, kad tai mano tylenis, mažakalbis vyras, apie kurį per jo gimtadienį sakiau tostą: „Už mano vyrą – patikimą, žodžio besilaikantį žmogų, su kuriuo drąsiai galima eiti į žvalgybą...“

Nepatikėjau, kad susirašinėjo apie orą. Pareikalavau nutraukti susirašinėjimus, negerti jokios jos paruoštos arbatos ir alkoholio. Vyras pažadėjo nutraukti visus ryšius, nors dirbant kartu, tai labai sudėtinga. Kai mano moteriška širdis jautė, kad jis meluoja, kad jie vis tebebendrauja, mane vadino paranojike, isterike, buvo tarsi „apžavėtas“. Jokių įrodymų neturėjau, nes viską iš karto ištrindavo.

Nežinau, kaip būtų toliau, bet vieną dieną miestelyje sutikau jos vyrą. Pasirodo, jis prieš kelias dienas atrado jų susirašinėjimą. Vadinasi, jie ir toliau bendravo, vyras man melavo. Grįžęs jos vyras išsikraustė į sodybą, butą paliko jai. Aš pareikalavau, kad mano vyras susikrautų daiktus ir tuoj pat važiuotų pas savo garbintoją. Namuose kilo skandalas. Po to vyras gailėjosi, aiškino, kad tai buvo tik susirašinėjimas, nieko daugiau, kad niekad nebuvo likę dviese, kad jam tik reikėjo įvertinimo, pagyrų, niekad jai nieko nežadėjo. Kas gali įrodyti?

Dabar praėjo jau pusmetis. Vyras dovanoja man gėles ir be progos, padėkoja už vakarienę, dažniau pasako, kad myli. Aš irgi jį pagiriu už padarytus darbelius. Turiu visus jo prisijungimo slaptažodžius, kodus. Alkoholio darbe negeria...

Nežinau, ar pasielgiau teisingai. Buvo daug nemiegotų, verktų naktų. Mane supras tie, kuriems tai teko iškęsti: abejonės, gailestis savęs, praėjusių metų, šeimos, vaikų, jau nekalbu apie emocinę savijautą, pastovią įtampą, norėjimą išsaugoti savigarbą, maišalynę minčių. Nežinau, ar galėsiu savo vyru pasitikėti kaip anksčiau, bet žinau, kad į žvalgybą su niekuo negaliu eiti, galiu pasikliauti tik savimi. Jeigu tai ir buvo tik emocinė išdavystė, vis tiek labai skaudžiai tai išgyvenau. Stengiuosi tai pamiršti ir gyventi šia diena, bet sunkiai sekasi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Patarkite kitoms poroms – ar tokiu atveju įmanoma išsaugoti santykius? Papasakokite, kaip tai padarėte. O galbūt jūs esate tas, kurio gyvenime netikėtai atsirado naujas susižavėjimo objektas, nors manėte, kad jūsų santykiai – puikūs? Kaip manote, ar nauja simpatija būtinai reiškia santykių pabaigą, o gal tik simbolizuoja atsiradusią rutiną?

Laukiame Jūsų istorijų ir nuomonių bei patarimų – jei norite papasakoti asmeninę patirtį, anonimiškumą garantuojame.

Už drąsą ir atvirumą dviem žmonėms padovanosime po I. Liutkevičienės knygą „15 metų su Galina Dauguvietyte“! Savo istoriją galite siųsti pilieciai@delfi.lt su prierašu „Istorija“ arba spausdami pilką mygtuką teksto apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (56)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Emigranto atostogos Lietuvoje: turėjo būti pati nuobodžiausia savaitė, bet išskrendant spaudė širdį (82)

Ne dėl neblaivių lietuvių krečiamų cirkų oro uostose ir lėktuvuose, bet skrydis namo į...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (90)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

Naktį namo važiavusi mergina patyrė siaubą: jis mane persekiojo lyg pamišęs (71)

DELFI skaitytoja pasidalijo labai ją išgąsdinusiu įvykiu, kai vidurį nakties automobiliu...

Idėja Lietuvai – visus veltėdžius siųsti į kariuomenę (31)

Kai išgirdau, kad grąžinami šauktiniai, pasipiktinau, ir piktinausi ilgai. Atrodė nesąmonė –...

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (19)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (32)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (155)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (150)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (56)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (14)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (8)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (731)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...