Atėjus rudeniui su mūsų valdžia vėl prasideda keistenybės ir batalijos. Tokia šalies politinė sveikata ir nervina, ir vargina, ir varo į neviltį. Pabandžiau sudėti, ką galvoju ir norėčiau savo mintimis pasidalinti su jumis.
Seimo rūmai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Lietuvoje ką tik skilo koalicija. Tie socdemai, kuriems pasisekė su partija patekti į Seimą, panašu, toliau liks patys spręsti už visus savo rinkėjus. Ir ar jų rinkėjus girdime skundžiantis? Kuo čia skųsiesi – mes, kaip tauta, jau seniai pripratome, kad saujelė žmonių net neatsiklausdami sprendžia už visą šalį. Nieko nepadarysi – politikams tinka, gyventojams, ko gero, taip pat.

Kaip dirbantis žmogus iš ne per seniausiai skambėjusių raginimų mažinti Seimo narių skaičių tik pasijuokiau. Dabar ir išsirinkome tokius, kurie norėtų sumažinti jį iki vieneto. O tada pilkasis kardinolas jau nuspręstų, ką uždrausti ir ką skatinti – koks skirtumas, ko norėjo rinkėjai. Seimo narių skaičius kaip tik turėtų didėti. Tol, kol nebebūtų įmanoma surinkti daugumos per vieną pažadą. Tol, kol į jį patektų ne tik išrinktieji, kurie po to gali parodyti savo pačių partijai vidurinį pirštą ir kas jiems – nieko. Gal tada sugebėtume išsirinkti ir tokių, kurie iš tiesų stengtųsi vardan žmonių.

Juk Seimas turėtų atstovėti visų Lietuvos gyventojų lūkesčius. O ar taip tikrai yra dabar? Juk akivaizdu – mūsų sistema iš esmės leidžia kad ir tuojau po rinkimų atsižadėti bet kokių pažadų, išbūti visą kadenciją ir tada... būti vėl perrinktam.

Mums žadėjo sutvarkyti prasigėrusius regionus, bet ką matome – nesąmoningus draudimus, kai nori nusipirkti skardinę alaus miesto centre ir nei kiek nesumažėjusius pardavimus kaime. Žadėjo profesionalų valdžią, o gavome „Atvirai“. Galų gale išrinktieji nusprendžia, kad veiks patys sau, be jokios partijos ir jokios atsakomybės. Kaip ir būtų laikas nustoti tais pažadais tikėti.

Štai pati skaudžiausia ir akivaizdžiausia iliustracija – pensininkai vs. dirbantieji. Žinoma, kad senjorais reikia rūpintis. Bet ar tikrai logiška visą dėmesį skirti tik jiems, kai pensinio amžiaus žmonių Lietuvoje yra apie pusė milijono, o dirbančiųjų – vos ne tris kartus daugiau? Juk visur visada garsiau už dirbančiųjų poreikius skamba pensininkai, tad logiška būtų klausti – kur visi tie, atstovaujantys valstybės biudžetą sunešančių darbuotojų interesus? Kodėl niekas nekalba apie juos? Ogi todėl, kad pensininkams lengviau primeluoti.

Kai turi tris vaikus, iš kurių visiems reikia maisto, daiktų mokyklai ir vaistų nuo slogos, o vienam dar ir pieštukų piešimui, tai neskiri viso savo dėmesio tam vienam, kitus palikdamas likimo valiai. Sutikite, situacija kvaila.

O kas, jeigu jūsų šeimoje algą moka būtent vaikai. Ir užtenka įsiteigti tam piešėjui, nes jis vyriausias, ir jei jis ant jūsų nepyks, galėsit likusius pinigus pasiimti sau. O jei pieštukų randi stalčiuje, gali išvis apsimesti, kad sunkiai dirbi, bet vaikus palikti likimo valiai.

Šiandieniniai seimūnai jau mato, kad visi trys jų vaikai verkia. Ką jie darys? Pažadės tam vienam iš jų saldainį ir nusipirks sau dar laiko. Ar yra kas nors, kas netikėtų, jog po ketverių metų visa ši „frakcija“ jau eis su naujų partijų vėliavomis? Arba kad tie šiandieniniai draudikai vėl bus tapę didžiausiais žmonių draugais? Juk užteks papasakoti apie progresinius mokesčius ir pensijų kėlimą, kad atsirastų tokių, kurie ir vėl patikės...

Ir aš nesakau, jog turime tik pensininkų valdžią – mūsų valdžia išvis egzistuoja pati sau. Tik pensininkais labai lengva dangstytis, jų juk daugiau negu ūkininkų, tarnautojų ar pardavėjų. Todėl dabar jie bandys įsiteigti pensininkams. Kas žino, gal ir pavyks – pakels pensijas penkiais eurais, pakeliui sugadins visą sistemą ateities kartoms, o ką darysime mes, rinkėjai? Ar pešimės kaip trys maži vaikai, o gal jau susiprasime, kad šiandien glosto vieną, rytoj kitą, bet galiausiai kenčiam visi?

Tai juk elementarus sąžinės klausimas. Donaldas Trumpas lietuvių išvis turėtų nestebinti, nes pas mus politikui visus pasiūsti ir vis tiek iš kažkur ištraukti tokių, kurie juo patikės – visiškai įprasta.

Todėl prašau visų skaitančių – nebetikėkite pačiais elementariausiais politikų pažadais ir bent šį kartą nepamirškite, kaip elgiasi dabartiniai seimūnai. Ir tai galioja nebūtinai socdemams – jie tik parodo, kaip labai daugumai ten sėdinčių vienodai. Balsuokime už tuos, kurie visą šalį pagydys nuo skurdo, o ne dalins nepamatuotus pažadus – juk čia, kaip ir krepšinyje rūpindamiesi tik savimi nuskęsim visi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kokia tavo idėja Lietuvai? Siūlyk idėjas el. p. pilieciai@delfi.lt arba www.idejalietuvai.lt.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Smalsumas KET pažeidėjui kainavo brangiai – tokios atomazgos nesitikėjo (24)

Neseniai mane pasiekė pranešimas iš VMI , kad man paskirta administracinė nuobauda už kelių...

Pasibaisėjo komentarais dėl nunuodyto šuns: ar jūs tikrai pateisinate nusikaltėlius? (457)

Po paskutinės paviešintos istorijos , kai buvo nunuodytas pasaulyje gerai žinomas šuo,...

Feisbuke plintantis vaizdo įrašas papiktino pedagogę: ar tai juokinga? (7)

„Facebook“ plinta videoįrašas apie mamą, kuri mano esant juokinga pirkti žaislą ir gąsdinti...

Ištekėjusi moteris su meilužiu sudarė žodinę sutartį: nesididžiuoju savo sprendimu (275)

Noriu ir aš papasakoti savo istoriją. Esu 47-erių moteris, susituokusi gyvenu 27 - erius metus.

Vaizdas Kėdainių poliklinikoje sukrėtė: kol visuomenė tylės, tol niekas nesikeis (28)

„Tokia situacija man primena 1980 m.“, – DELFI redakcijai piktinosi moteris, kurią šokiravo...

Top naujienos

Gabrieliaus Landsbergio 750 tūkst. eurų investicijos istorija: kaip vystėsi Austėjos verslas (578)

Konservatorius Gabrielius Landsbergis sako, kad pinigų 750 tūkst. eurų investicijai į „SEB...

Valdas Adamkus: didžiausios grėsmės Vakarams – terorizmas, ekonominis nesaugumas ir migracija (61)

Didžiausios grėsmės, su kuriomis susiduria tiek Europa, tiek Jungtinės Valstijos , yra...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako (19)

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva (118)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog miško kirtimo normos didinimas leidžia atjauninti...

Košmariškas Donaldo Trumpo antradienis: vienas jo padėjėjų kaltę verčia pačiam prezidentui du padėjėjai pripažinti kaltais (25)

Donaldas Trumpas buvo apkaltintas sąmokslu sukčiauti per rinkimų kampaniją, o du jo buvę...

DELFI TV Gyvai: kada plastinė operacija — būtinybė, o ne užgaida?

Išgirdę „plastinė operacija“ tikriausiai pirmiausia pagalvojate apie išpuoselėtos išvaizdos...

Išskirtinis Kauno biurų augimas: tokio istorijoje dar nebuvo (1)

2018 metų pirmąjį pusmetį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kauno mieste. Nekilnojamojo turto...

Sekmadieniais nedirbti norėtų visi parduotuvių darbuotojai: kodėl kalbama tik apie didžiuosius tinklus (136)

Nors viešosiose diskusijose apie nedarbą sekmadieniais bei švenčių dienomis kalbama apie...

Širinskienė Seimo etikos sargų prašo atlikti tyrimą dėl Gabrieliaus Landsbergio elgesio (360)

Paaiškėjus, kad turėdamas privatų interesą Gabrielius Landsbergis nenusišalino ir dalyvavo...