aA
Atėjus rudeniui su mūsų valdžia vėl prasideda keistenybės ir batalijos. Tokia šalies politinė sveikata ir nervina, ir vargina, ir varo į neviltį. Pabandžiau sudėti, ką galvoju ir norėčiau savo mintimis pasidalinti su jumis.
Seimo rūmai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Lietuvoje ką tik skilo koalicija. Tie socdemai, kuriems pasisekė su partija patekti į Seimą, panašu, toliau liks patys spręsti už visus savo rinkėjus. Ir ar jų rinkėjus girdime skundžiantis? Kuo čia skųsiesi – mes, kaip tauta, jau seniai pripratome, kad saujelė žmonių net neatsiklausdami sprendžia už visą šalį. Nieko nepadarysi – politikams tinka, gyventojams, ko gero, taip pat.

Kaip dirbantis žmogus iš ne per seniausiai skambėjusių raginimų mažinti Seimo narių skaičių tik pasijuokiau. Dabar ir išsirinkome tokius, kurie norėtų sumažinti jį iki vieneto. O tada pilkasis kardinolas jau nuspręstų, ką uždrausti ir ką skatinti – koks skirtumas, ko norėjo rinkėjai. Seimo narių skaičius kaip tik turėtų didėti. Tol, kol nebebūtų įmanoma surinkti daugumos per vieną pažadą. Tol, kol į jį patektų ne tik išrinktieji, kurie po to gali parodyti savo pačių partijai vidurinį pirštą ir kas jiems – nieko. Gal tada sugebėtume išsirinkti ir tokių, kurie iš tiesų stengtųsi vardan žmonių.

Juk Seimas turėtų atstovėti visų Lietuvos gyventojų lūkesčius. O ar taip tikrai yra dabar? Juk akivaizdu – mūsų sistema iš esmės leidžia kad ir tuojau po rinkimų atsižadėti bet kokių pažadų, išbūti visą kadenciją ir tada... būti vėl perrinktam.

Mums žadėjo sutvarkyti prasigėrusius regionus, bet ką matome – nesąmoningus draudimus, kai nori nusipirkti skardinę alaus miesto centre ir nei kiek nesumažėjusius pardavimus kaime. Žadėjo profesionalų valdžią, o gavome „Atvirai“. Galų gale išrinktieji nusprendžia, kad veiks patys sau, be jokios partijos ir jokios atsakomybės. Kaip ir būtų laikas nustoti tais pažadais tikėti.

Štai pati skaudžiausia ir akivaizdžiausia iliustracija – pensininkai vs. dirbantieji. Žinoma, kad senjorais reikia rūpintis. Bet ar tikrai logiška visą dėmesį skirti tik jiems, kai pensinio amžiaus žmonių Lietuvoje yra apie pusė milijono, o dirbančiųjų – vos ne tris kartus daugiau? Juk visur visada garsiau už dirbančiųjų poreikius skamba pensininkai, tad logiška būtų klausti – kur visi tie, atstovaujantys valstybės biudžetą sunešančių darbuotojų interesus? Kodėl niekas nekalba apie juos? Ogi todėl, kad pensininkams lengviau primeluoti.

Kai turi tris vaikus, iš kurių visiems reikia maisto, daiktų mokyklai ir vaistų nuo slogos, o vienam dar ir pieštukų piešimui, tai neskiri viso savo dėmesio tam vienam, kitus palikdamas likimo valiai. Sutikite, situacija kvaila.

O kas, jeigu jūsų šeimoje algą moka būtent vaikai. Ir užtenka įsiteigti tam piešėjui, nes jis vyriausias, ir jei jis ant jūsų nepyks, galėsit likusius pinigus pasiimti sau. O jei pieštukų randi stalčiuje, gali išvis apsimesti, kad sunkiai dirbi, bet vaikus palikti likimo valiai.

Šiandieniniai seimūnai jau mato, kad visi trys jų vaikai verkia. Ką jie darys? Pažadės tam vienam iš jų saldainį ir nusipirks sau dar laiko. Ar yra kas nors, kas netikėtų, jog po ketverių metų visa ši „frakcija“ jau eis su naujų partijų vėliavomis? Arba kad tie šiandieniniai draudikai vėl bus tapę didžiausiais žmonių draugais? Juk užteks papasakoti apie progresinius mokesčius ir pensijų kėlimą, kad atsirastų tokių, kurie ir vėl patikės...

Ir aš nesakau, jog turime tik pensininkų valdžią – mūsų valdžia išvis egzistuoja pati sau. Tik pensininkais labai lengva dangstytis, jų juk daugiau negu ūkininkų, tarnautojų ar pardavėjų. Todėl dabar jie bandys įsiteigti pensininkams. Kas žino, gal ir pavyks – pakels pensijas penkiais eurais, pakeliui sugadins visą sistemą ateities kartoms, o ką darysime mes, rinkėjai? Ar pešimės kaip trys maži vaikai, o gal jau susiprasime, kad šiandien glosto vieną, rytoj kitą, bet galiausiai kenčiam visi?

Tai juk elementarus sąžinės klausimas. Donaldas Trumpas lietuvių išvis turėtų nestebinti, nes pas mus politikui visus pasiūsti ir vis tiek iš kažkur ištraukti tokių, kurie juo patikės – visiškai įprasta.

Todėl prašau visų skaitančių – nebetikėkite pačiais elementariausiais politikų pažadais ir bent šį kartą nepamirškite, kaip elgiasi dabartiniai seimūnai. Ir tai galioja nebūtinai socdemams – jie tik parodo, kaip labai daugumai ten sėdinčių vienodai. Balsuokime už tuos, kurie visą šalį pagydys nuo skurdo, o ne dalins nepamatuotus pažadus – juk čia, kaip ir krepšinyje rūpindamiesi tik savimi nuskęsim visi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kokia tavo idėja Lietuvai? Siūlyk idėjas el. p. pilieciai@delfi.lt arba www.idejalietuvai.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Emigrantai pradeda suprasti vieną dalyką – ekonominė šalies padėtis nebėra svarbiausia (1)

Pasaulis keičiasi neįtikėtinu greičiu. Kultūrinis šokas , įvairūs politiniai sukrėtimai,...

Tarptautinę tolerancijos dieną sugadino gautas lankstinukas (14)

Būkime tolerantiški vieni kitiems. Būtent taip mane Tolerancijos dieną pasitiko vaikų darželio...

Nepasitikėjimas kaimynais pasiekė kritinę ribą: vakarais užtraukiame užuolaidas ir raminame vaikus (131)

Neseniai mano langai buvo atviri kaimynams ir visi džiaugėmės nauju savo namu . Daug kas...

Susirgus vaikui griebėsi už galvos: kada sveikatos sistema tarnaus mokesčių mokėtojams? (57)

Esame įprasta šeima – du suaugę, du vaikai. Vyresnysis vaikas neseniai pradėjo lankyti...

Mano penktokas informuotas, kad mokytojų atlyginimai maži ir valdžia juos skriaudžia. Ar čia normalu? (313)

Esu penktoko, kurio mokykla streikuoja jau visą savaitę, mama. Kadangi aš nuoširdžiai rūpinuosi...

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (247)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (92)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (8)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Kremliaus kritikas apie Interpolo farsą: jau surengė spaudos konferenciją ir aiškina, kaip mane persekios bet kur pasaulyje (21)

Rusijos prokurorams pirmadienį paskelbus naujų baudžiamųjų kaltinimų JAV gimusiam Kremliaus...

Ištrauka iš neskelbto interviu su Nekrošiumi: kas yra laimė? (1)

INIT TV praėjusią savaitę nufilmavo interviu su Eimuntu Nekrošiumi. Kol medžiaga rengiama...

Naujausias tyrimas: kada organizmas sudegina daugiausiai kalorijų net nieko nedarant (8)

Organizmo vidinis laikrodis diktuoja biologinį paros ritmą. Jis „pasako“ organizmui, kada šis...

Gintarės Gurevičiūtės grožio paslaptys: iki 30-ies nenaudojo veido kremo, o plaukų kondicionieriaus nereikia iki šiol

Televizijos laidų vedėja ir prodiuserė Gintarė Gurevičiūtė vadinama viena gražiausių Lietuvos...

Po gatvių remonto Panevėžyje nebegali įvažiuoti į kiemus (3)

Panevėžyje suremontavus Kosmonautų gatvę, įvaža į uždarą kiemą ties 10-uoju pastatu, po...

Opozicija surinko parašus po interpeliacija švietimo ministrei Petrauskienei (235)

Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po...

Gerai įsidėmėkite šias vietas: čia įžengus gali tekti susimokėti baudą

Prieš keletą mėnesių kilus visuomenininkų ir gamtosaugininkų pasipriešinimui dėl kertamų bei...