aA
Tapau našle būdama 25 m., turėdama 2 mažučius vaikelius. Kai buvo gyvas vyras, kartais padiskutuodavome, ar yra pomirtinis gyvenimas ir sutarėme, kad kai kuris pirmas numirsime, tai kokiu nors būdu duosime kažkokį ženklą likusiajam. Aišku, praėjo keli metai, visa tai pamiršome ir gyvenome nesukdami sau galvos.
© A.Stackevič nuotr.

Staiga vyras žuvo avarijoje, buvo labai skaudu, pusę metų buvau lyg kankinė, kuri kankinosi dieną naktį. Praėjo maždaug pusė metų, kažkiek aprimau. Buvo šeštadienis, pietų metas, valgėme visi trys pietus ir lėtai iš už dujų baliono tarsi pradėjo lįsti mano vyro siluetas, tai buvo lyg nespalvoto laikraščio skiautė, judėjo tik jo lūpos ir visa ta skiautė. Aš lėtai atsistojau ir sakau dukrytei – „Ar matai tėvelį?“, o ji atsakė, kad nemato. Tuo metu penkerių metų sūnus pradėjo rodyti į tą vietą ir sako „Mamyte, tėvelis, tėvelis“, aš supratau, kad jį matome tik mes su sūnumi.

Garso nebuvo – jis tik kažką lūpomis sakė, aš pasakiau, kad nieko nesuprantu, tada tas siluetas priartėjo per 30 cm nuo manęs ir aš paklausiau „Kaip tu žuvai?“ Jis lūpomis dėstė, bet nieko nepavyko suprasti. Aiškiai matėsi tas pats kostiumas, kaklaraištis, su kuriais jis buvo pašarvotas, bet nebuvo ant veido tos juodos dėmės, kuri buvo po avarijos. Tada tas siluetas nuo manęs atsitraukė ir lėtai atgal tarsi nuplaukė į tą patį kampą už dujų baliono ir už jo nusileido žemyn.

Jei būčiau aš viena mačiusi, tai niekas manim nepatikėtų, sakytų, pasivaideno, bet kai sūnus visiems patvirtino, tai neliko abejonių. Neišsigandau nė trupučio, nes visada norėjau, kad kažkokiu būdu jį dar pamatyčiau ir mama buvo sakiusi, kad jos sesers miręs vyras irgi buvo atėjęs pas jos seserį. Palikus vaikus kambaryje išėjau į lauką papasakoti kaimynams, kurie buvo kieme, bet mačiau, kad nelabai patikėjo.

Be šio reginio dar buvo visokių sutapimų, kurie labai stebindavo. Išleidau iš buto į laiptinę dukrelę, kad ji eitų į lauką, tada buvo 3 metų ir visada labai atsargiai nulipdavo pati, o tada, uždariusi duris, išgirdau jos cyptelėjimą ir kai atidariau duris, ji kabėjo ant laipto iki liemens gulėdama, o kita kūno dalis buvo tarp laiptų. Reikėjo tik sekundės ir būtų nukritusi į laiptų tarpą iš antro aukšto. Spėjau ją sugriebti. O tą naktį prieš šį įvykį susapnavau vyrą, kuris liepė labiau prižiūrėti dukrelę.

Kitas įvykis net prajuokino – vaikai užsimanė, kad iškepčiau sausainių, bet nebuvo kiaušinių, todėl pasakiau vaikams, kad ryte eisim į parduotuvę ir kitą dieną iškepsiu. Kitą rytą anksti ryte išgirdau beldimą į duris, kai atidariau, stovėjo kaimynė su didžiausiu dubeniu naminių kiaušinių ir visa išsigandusi liepė būtinai juos paimti ir papasakojo, kad jai prisisapnavo mano vyras, kuris liepė kuo greičiau man nunešti kiaušinių.

Po vyro mirties jau praėjo 33 metai, o mes su sūnum kartais prisimename šį įvykį, tarsi visai neseniai tai būtų nutikę, tokių įvykių pamiršti tiesiog neįmanoma. Nors tai buvo labai seniai, bet net nepajutau, kaip dabar rašant pradėjo byrėti ašaros prisiminus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad vienas iš kelių Lietuvoje egzorcistų, Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonas Arnoldas Valkauskas DELFI anksčiau yra sakęs, kad spiritizmas – vienas bjauriausių dalykų, šamanizmo atmaina.

„Tiesiogiai žmogaus mintys nėra veikiamos, bet veikiama jausminė sfera. Demono veikimas yra angeliškas – angelai minčių neveikia, bet sugeba sukurti tokią jausminę aplinką, kad žmogui pačiam į galvą ateina pavojingų minčių, gali kilti pyktis, įniršis, žmogus blogai jaustis, būti apimtas destrukcijos“, – komentavo kun. A. Valkauskas.

Pasak kunigo, jei neišvarai dvasios, ji tave tampo visą gyvenimą, todėl po spiritizmo seanso reikia būtinai prieiti išpažinties, jos metu prisipažinti, kad užsiėmei spiritizmu. Jei po to dvasios nepasitrauks, reikės specialių maldų.

Jeigu nepadeda kunigo užtarimo malda, kunigo A. Valkausko žodžiais, gali prireikti egzorcizmo. „Kartais būna, kad stipriau pasireiškia velnias, ne tik bildesiais, bet to nereikia bijoti. Svarbu pasižadėti daugiau į tai nelįsti ir neiti pas jokias būrėjas. Jeigu žmogus tvirtai eina tikėjimo keliu, dvasios pasitraukia. O jei nepasitraukia, tuos namus reikėtų pašventinti“, – sakė Nacionalinės egzorcistų asociacijos narys.

Anksčiau DELFI kalbintas ne tik neurobiologijos, bet ir elektronikos, fizikos bei informatikos studijas baigęs M.Puočiauskas, komentuodamas istoriją, kai po spiritizmo seanso namie dėjosi keisti dalykai, juos aiškino ne apsėdimu, o kaip klasikinį lunatizmo atvejį.

Pasak jo, spiritizmo seansų dalyviams gana dažnai indukuojami lunatizmo (somnambulizmo, arba lietuviškai – nakvišumo) priepuoliai. Jų metu žmogus atsikelia iš lovos, perdėlioja daiktus iš vienos vietos į kitą, o atsibudęs ryte neatsimena, ką darė naktį ir labai nustemba radęs daiktus ne savo vietoje.

Artimo žmogaus netektis – sunkiausia patirtis žmogui. Ar ištarėte paskutinį „sudie“, ar nespėjote paskutinįkart atsisveikinti, susitaikyti, kad jo šalia jūsų nebėra, lengva niekada nebūna. Brangaus žmogaus siluetas ne vienam vis dar švysteli minioje, namuose ar netikėtai aplanko sapnuose...

Artėjant Vėlinėms, dienai, kai prisimename visus, kurių jau nebėra šalia mūsų, prašome pasidalinti savo patirtimi – ar jums yra buvę taip, kad mirus artimam žmogui, jo vaizdinys vis dar aplanko? Gal galite papasakoti, kaip su šiuo jausmu susigyvenote? Pasidalinkite savo patirtimi: kaip manote, kodėl taip nutinka, galbūt esate patyrę sutapimų, sapne jūsų artimasis įspėjo, patarė, nuramino?

Pasidalinkite savo patirtimi. Vienam konkurso dalyviui, kurį išrinks redakcija, atiteks 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Artimasis“ arba čia iki lapkričio 15 d.

Skaičius ant konkurso nuotraukos rodo, kiek žinučių žmonės jau atsiuntė bei kiek dienų liko iki konkurso pabaigos.

Konkurso taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo spalio 26 d. iki lapkričio 15 d.;

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a redakcijos 2015 m. lapkričio 16 d. iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas ar nugalėtoja bus skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.;

4. Konkurso prizas – 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata;

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

DELFI pasilieka teisę kai kurias istorijas publikuoti kaip atskirus straipsnius. Nepaisant to, ar tekstas buvo publikuotas kaip atskiras straipsnis, ar pasirodė konkursinio teksto apačioje kaip žinutė, jis vis tiek dalyvauja konkurse.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sunku patikėti: kokie gali būti apmokestinimai laukiant eilėje? (32)

Mokamas vizitas pas daktarą? Iškilo didžiulis klausimas didžiulės eilės, žmonės nepasirodo,...

Klaipėdos gyvenamojo rajono moteris gąsdina galimai nevaldomas užpuolikas (14)

Turime nemalonią situaciją, kai jauname gyvenamajame rajone, šalia universitetinės ligoninės ir...

Karys jaučiasi apgautas: ar galėsiu baigti universitetą be finansinių smūgių? (20)

Jeigu nesupyksite, savo vardo neatskleisiu. Esu Lietuvos kariuomenės karys. Savo tarnybą pradėjau...

Draugės pokštas prieš vestuves apvertė gyvenimą (28)

Niekada negalvojau, kad draugų pokštas apvers mano gyvenimą aukštyn kojomis. Bet apie viską nuo...

Valstybė virsta pikta pamote: ar tikrai pinigai svarbiau už gamtos įvairovę? (37)

Kai mokiausi ekonomikos dėstytojas sakė – Valstybė kaip motina – ji mus ruošia, moko, ugdo,...

Top naujienos

Pirmasis kardinolas iš Lietuvos: vos 27 metų sulaukęs įtakingo LDK eretiko sūnus (6)

Katalikiška Lietuva skaičiuoja jau daugiau nei 630 metų istoriją. Iki šiol vieną...

Buvęs Estijos premjeras: apie savo šalį, kaip ir apie šeimą, blogai nekalbame (55)

Estiją krečia vienas didžiausių Europos istorijoje pinigų plovimo skandalų. Kaip galėjo Putino...

Sostinėje atsidarė restoranas, kuris įkandamas ne kiekvienam: šampanas čia kainuoja net 1490 eurų (300)

Vilniuje duris atvėrė naujas restoranas „Nineteen18”, kurio pavadinimas skirtas paminėti...

Skandalingas žvaigždės dūris „Vilkams“ į nugarą – šansas Valančiūnui tapti NBA čempionu? (25)

Didžiausias Minesotos „Timberwolves“ klubo sirgalių košmaras tapo realybe. Prieš kiek daugiau...

Gydytoja: mitas, kad yra žmonių, kurie negali numesti svorio

Gyvename keistų paradoksų laikais: kone visi užsikrėtę svorio metimo virusu, bet medikai...

Airijoje tautietės emigrantės nužudymu įtariamas vyras – lietuvis (14)

Ketvirtadienio rytą Dandolko apygardos teisme pasirodė žmogus, kaltinamas Ingridos Maciokaitės...

Popiežius kreipėsi į Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones: norėčiau visus apkabinti (128)

Iki Šventojo Tėvo vizito likus porai dienų, popiežius Pranciškus vaizdo įraše kreipėsi į...

Kaimuose – panika: vilkai puola net prie namų (206)

Švėkšnos seniūnijos Bumbuliškės kaime gyvenantys Ramutė ir Viktoras Kungiai su nerimu kasdien...

Stormy Daniels savo knygoje prakalbo apie intymiąją prezidento anatomiją: jo lytinį organą lygina su žaidimo herojumi (8)

Savo naujojoje visas detales atskleidžiančioje knygoje „Full Disclosure“ pornožvaigždė...

Pasibaisėję vestuvių svečiai nusprendė netylėti: nuotakos reikalavimai tiesiog absurdiški (29)

Pasibaisėję vestuvių svečiai pasidalino šokiruojančiu sąrašu taisyklių, kurias jiems prieš...