Tapau našle būdama 25 m., turėdama 2 mažučius vaikelius. Kai buvo gyvas vyras, kartais padiskutuodavome, ar yra pomirtinis gyvenimas ir sutarėme, kad kai kuris pirmas numirsime, tai kokiu nors būdu duosime kažkokį ženklą likusiajam. Aišku, praėjo keli metai, visa tai pamiršome ir gyvenome nesukdami sau galvos.
© A.Stackevič nuotr.

Staiga vyras žuvo avarijoje, buvo labai skaudu, pusę metų buvau lyg kankinė, kuri kankinosi dieną naktį. Praėjo maždaug pusė metų, kažkiek aprimau. Buvo šeštadienis, pietų metas, valgėme visi trys pietus ir lėtai iš už dujų baliono tarsi pradėjo lįsti mano vyro siluetas, tai buvo lyg nespalvoto laikraščio skiautė, judėjo tik jo lūpos ir visa ta skiautė. Aš lėtai atsistojau ir sakau dukrytei – „Ar matai tėvelį?“, o ji atsakė, kad nemato. Tuo metu penkerių metų sūnus pradėjo rodyti į tą vietą ir sako „Mamyte, tėvelis, tėvelis“, aš supratau, kad jį matome tik mes su sūnumi.

Garso nebuvo – jis tik kažką lūpomis sakė, aš pasakiau, kad nieko nesuprantu, tada tas siluetas priartėjo per 30 cm nuo manęs ir aš paklausiau „Kaip tu žuvai?“ Jis lūpomis dėstė, bet nieko nepavyko suprasti. Aiškiai matėsi tas pats kostiumas, kaklaraištis, su kuriais jis buvo pašarvotas, bet nebuvo ant veido tos juodos dėmės, kuri buvo po avarijos. Tada tas siluetas nuo manęs atsitraukė ir lėtai atgal tarsi nuplaukė į tą patį kampą už dujų baliono ir už jo nusileido žemyn.

Jei būčiau aš viena mačiusi, tai niekas manim nepatikėtų, sakytų, pasivaideno, bet kai sūnus visiems patvirtino, tai neliko abejonių. Neišsigandau nė trupučio, nes visada norėjau, kad kažkokiu būdu jį dar pamatyčiau ir mama buvo sakiusi, kad jos sesers miręs vyras irgi buvo atėjęs pas jos seserį. Palikus vaikus kambaryje išėjau į lauką papasakoti kaimynams, kurie buvo kieme, bet mačiau, kad nelabai patikėjo.

Be šio reginio dar buvo visokių sutapimų, kurie labai stebindavo. Išleidau iš buto į laiptinę dukrelę, kad ji eitų į lauką, tada buvo 3 metų ir visada labai atsargiai nulipdavo pati, o tada, uždariusi duris, išgirdau jos cyptelėjimą ir kai atidariau duris, ji kabėjo ant laipto iki liemens gulėdama, o kita kūno dalis buvo tarp laiptų. Reikėjo tik sekundės ir būtų nukritusi į laiptų tarpą iš antro aukšto. Spėjau ją sugriebti. O tą naktį prieš šį įvykį susapnavau vyrą, kuris liepė labiau prižiūrėti dukrelę.

Kitas įvykis net prajuokino – vaikai užsimanė, kad iškepčiau sausainių, bet nebuvo kiaušinių, todėl pasakiau vaikams, kad ryte eisim į parduotuvę ir kitą dieną iškepsiu. Kitą rytą anksti ryte išgirdau beldimą į duris, kai atidariau, stovėjo kaimynė su didžiausiu dubeniu naminių kiaušinių ir visa išsigandusi liepė būtinai juos paimti ir papasakojo, kad jai prisisapnavo mano vyras, kuris liepė kuo greičiau man nunešti kiaušinių.

Po vyro mirties jau praėjo 33 metai, o mes su sūnum kartais prisimename šį įvykį, tarsi visai neseniai tai būtų nutikę, tokių įvykių pamiršti tiesiog neįmanoma. Nors tai buvo labai seniai, bet net nepajutau, kaip dabar rašant pradėjo byrėti ašaros prisiminus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad vienas iš kelių Lietuvoje egzorcistų, Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonas Arnoldas Valkauskas DELFI anksčiau yra sakęs, kad spiritizmas – vienas bjauriausių dalykų, šamanizmo atmaina.

„Tiesiogiai žmogaus mintys nėra veikiamos, bet veikiama jausminė sfera. Demono veikimas yra angeliškas – angelai minčių neveikia, bet sugeba sukurti tokią jausminę aplinką, kad žmogui pačiam į galvą ateina pavojingų minčių, gali kilti pyktis, įniršis, žmogus blogai jaustis, būti apimtas destrukcijos“, – komentavo kun. A. Valkauskas.

Pasak kunigo, jei neišvarai dvasios, ji tave tampo visą gyvenimą, todėl po spiritizmo seanso reikia būtinai prieiti išpažinties, jos metu prisipažinti, kad užsiėmei spiritizmu. Jei po to dvasios nepasitrauks, reikės specialių maldų.

Jeigu nepadeda kunigo užtarimo malda, kunigo A. Valkausko žodžiais, gali prireikti egzorcizmo. „Kartais būna, kad stipriau pasireiškia velnias, ne tik bildesiais, bet to nereikia bijoti. Svarbu pasižadėti daugiau į tai nelįsti ir neiti pas jokias būrėjas. Jeigu žmogus tvirtai eina tikėjimo keliu, dvasios pasitraukia. O jei nepasitraukia, tuos namus reikėtų pašventinti“, – sakė Nacionalinės egzorcistų asociacijos narys.

Anksčiau DELFI kalbintas ne tik neurobiologijos, bet ir elektronikos, fizikos bei informatikos studijas baigęs M.Puočiauskas, komentuodamas istoriją, kai po spiritizmo seanso namie dėjosi keisti dalykai, juos aiškino ne apsėdimu, o kaip klasikinį lunatizmo atvejį.

Pasak jo, spiritizmo seansų dalyviams gana dažnai indukuojami lunatizmo (somnambulizmo, arba lietuviškai – nakvišumo) priepuoliai. Jų metu žmogus atsikelia iš lovos, perdėlioja daiktus iš vienos vietos į kitą, o atsibudęs ryte neatsimena, ką darė naktį ir labai nustemba radęs daiktus ne savo vietoje.

Artimo žmogaus netektis – sunkiausia patirtis žmogui. Ar ištarėte paskutinį „sudie“, ar nespėjote paskutinįkart atsisveikinti, susitaikyti, kad jo šalia jūsų nebėra, lengva niekada nebūna. Brangaus žmogaus siluetas ne vienam vis dar švysteli minioje, namuose ar netikėtai aplanko sapnuose...

Artėjant Vėlinėms, dienai, kai prisimename visus, kurių jau nebėra šalia mūsų, prašome pasidalinti savo patirtimi – ar jums yra buvę taip, kad mirus artimam žmogui, jo vaizdinys vis dar aplanko? Gal galite papasakoti, kaip su šiuo jausmu susigyvenote? Pasidalinkite savo patirtimi: kaip manote, kodėl taip nutinka, galbūt esate patyrę sutapimų, sapne jūsų artimasis įspėjo, patarė, nuramino?

Pasidalinkite savo patirtimi. Vienam konkurso dalyviui, kurį išrinks redakcija, atiteks 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Artimasis“ arba čia iki lapkričio 15 d.

Skaičius ant konkurso nuotraukos rodo, kiek žinučių žmonės jau atsiuntė bei kiek dienų liko iki konkurso pabaigos.

Konkurso taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo spalio 26 d. iki lapkričio 15 d.;

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a redakcijos 2015 m. lapkričio 16 d. iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas ar nugalėtoja bus skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.;

4. Konkurso prizas – 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata;

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

DELFI pasilieka teisę kai kurias istorijas publikuoti kaip atskirus straipsnius. Nepaisant to, ar tekstas buvo publikuotas kaip atskiras straipsnis, ar pasirodė konkursinio teksto apačioje kaip žinutė, jis vis tiek dalyvauja konkurse.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aplankė Palangoje dirbančias drauges – pasibaisėjo gyvenimo sąlygomis (10)

DELFI tekstas apie vis darbuotojų nerandančius pajūrio verslininkus sukrėtė DELFI skaitytojus...

Specialistės komentaras: Meghan Markle makiažas – kuo jis ypatingas? (11)

Sveiki, Mieli skaitytojai, bei grožio ir estetikos puoselėtojai! Neseniai prabėgo labai garsus...

Tiesus kelias į „subobėjimą“ – sekso atsisakymas (88)

Bobos nėra lytis, nėra amžius, nėra kokia nors kita socialinė grupė. Tai sindromas. Diagnozė....

Vaikui į darželį – nuo rugsėjo mėnesio: nejaugi 100 eurų kompensaciją nutrauks dabar? (10)

Į DELFI redakciją kreipėsi mažamečio mama, kuri tikino, kad jai turi būti nuo gegužės...

Sritis, kurioje estai mus stipriai lenkia – laukti kitų rinkimų būtų per vėlu (10)

Nuolat matome pasiūlymus, kaip dirbti mažiau, bet uždirbti daugiau. Bet kaip uždirbti daugiau,...

Top naujienos

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (413)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po škvalo sugrįš vasara (10)

Trečiadienis dar gali būti niūrokas, bet nuo ketvirtadienio į šalį sugrįš labai vasariški...

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (111)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

Pensijų reforma keliauja į Seimą (38)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė pensijų kaupimo reformai.

Lietuvos banko pirmininkas perspėja dėl praleistų galimybių: nesprendžia esminės problemos papildyta (12)

Vengdama priimti reikalingus sprendimus, vyriausybė praranda galimybę gerais ekonominiais laikais...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda (156)

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Remigijus Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

Ukraina išbandė naujus ginklus: pagaliau ši diena atėjo (234)

Ukraina antradienį išbandė nešiojamųjų prieštankinių raketų sistemas „ Javelin “,...

Prie jūros susiruošusi moteris pateko į kuriozinę padėtį autobuse (38)

Vilnietė Marija atsidūrė gana kuriozinėje situacijoje. Moteris su keturmete dukra iš sostinės...

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užfiksuotas pikantiškoje vietoje (198)

Antradienio vakarą Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas leido kartu su šimtais...

Karališkas braižas? Meghan Markle vestuvinė suknelė – jau matyta (10)

Meghan Markle atidavė duoklę klasikinei elegancijai – ji pasirinko 200 tūkstančių svarų (228...