aA
„Buvo ir sekso, bet kad to sekso man reikėtų, taip tikrai nėra. Manau, kad seksas reikalingas tik giminei pratęsti“, – DELFI savo nuomonę panoro išdėstyti vidutinio amžiaus moterimi prisistatanti skaitytoja. Savo mintis apie gyvenimo vyrus ir su jais siejusius santykius autorė nusprendė išsakyti perskaičiusi dvi skaitytojų nuomones DELFI apie tai, ar seksas svarbus ir ar meilę vaikams galima stiprumu lyginti su meile antrai pusei.
Moters prisipažinimas: žmonos pareigą atlikdavau sukandusi dantis
© Shutterstock nuotr.

Aš labai pritariu tam vaikinui iš sostinės, nors esu moteris ir esu šiek tiek vyresnė už jį. O poniai Nijolei, kuri sako, kad vyresniame amžiuje reikalingas seksas ir meilė, aš nepritariu, nors esu už Nijolę gerokai jaunesnė.

Aš iki šiol nežinau, ar gyvenime kada nors mylėjau. Baigusi vidurinę mokyklą susipažinau su vaikinu. Man jis patiko, nes buvo labai gražus. Tiesiog patiko ir tiek, nebuvo taip, kad svaigčiau apie jį, čia jis ėmė svaigti dėl manęs. Ir atsitiko taip, kad „sugriešijau“ su juo. Žinojau, kad taip negalima, negražu, kad tai nuodėmė neištekėjus „sanguliauti“, bet kažkaip norėjau būti suaugusi, juk jau buvau dvidešimtmetė panelė. Atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti – pastojau. Mane apėmė didžiulis siaubas. Kokia gėda, kaip tėvai tai įvertins, juk jie yra paprasti kaimo žmonės, aš gimiau paprastoje šeimoje, kur skaistybė buvo labai vertinama.

Tačiau buvo kaip buvo, atšokome tradicines kaimiškas vestuves, po balta suknele slėpiau augantį pilvuką ir puošiausi rūtų vainikėliu. Gal jūs čia ir išjuoksite mane, tačiau aš nekalta, kad gimiau paprastoje šeimoje.

Gimus vaikui, pirmiausia stengiausi būti gera mama, man vaikas buvo ir yra svarbiausias. Taip pat stengiausi būti ir gera žmona. Aš meilę pirmiausia suvokiu kaip pareigą, kaip rūpinimąsi kitais, kaip žmonos ir vyro pagarbą vienas kitam, nes juk buvome prisiekę prieš Dievą. Rūpinausi šeima, namais kiek tik galėjau ir kaip mokėjau. Po vaiko gimimo man seksas išvis atgrasus pasidarė. Negerai, aišku, nusisukti šeimoje kiekvieną kartą, todėl žmonos pareigą atlikdavau sukandusi dantis.

Tuo metu neakivaizdžiai studijavau ir kartais tekdavo savaitei ar dviems išvykti iš kaimo į Vilnių. Jaučiau, kad vos išvykusi pradėdavau labai ilgėtis vaiko, bet vyro nei kiek nepasiilgdavau. Apie tai prasitariau draugėms ir jos labai nusistebėjo: kaip tai vyro nepasiilgsti? Bet aš jo iš tiesų nė kiek nepasiilgdavau. O viena draugė itin tuo nusistebėjo. Ji – mano priešingybė. Ji netgi nusprendė išvis neturėti vaikų. Jų sąmoningai nesusilaukė nei su pirmu, nei su antru vyru. Aš jos klausiau: kokia gi gyvenimo prasmė be vaikų, koks gyvenimo tikslas? Ji atsakė, kad jos gyvenimo tikslas yra laimė, ir ji nemato laimės be mylimo vyro.

Aš buvau visai ne taip auklėta. Man laimė ir meilė niekada nebuvo gyvenimo tikslas. Kaip pasakytų E. Kantas, laimė nebūtinai yra morali, juk žmogus gali jaustis laimingas ir darydamas negerą darbą. Pavyzdžiui, man gyvenimo prasmė yra pareigos atlikimas ir gyvenimas pagal 10 Dievo įsakymų (nors, tiesą sakant, sunkiai man sekasi jų visų laikytis). Manau, kad reikia daug ir sunkiai dirbti, net jei ir niekas neįvertina. Man gyvenimo prasmė yra gyventi pagal sukurtas normas, kad nieko neskaudinčiau. O meilė? Meilę aš suvokiu bendrąja prasme. Pirmiausia aš myliu savo vaiką ir joks vyras man niekada nebus toks pats brangus kaip vaikas.

Pasakysiu tiek, kad vyrą praradau, negyvenome kartu nei metus. Nedetalizuosiu, kaip, kodėl, nes man tai yra skaudi tema. Po to turėjau draugų, tačiau turbūt todėl, kad taip ir nepamilau, daugiau nė į draugystę santykiai neišsirutuliodavo.

Tiesa, vienas mane buvo sudominęs. Visi mūsų kaimo vyriškiai – netvarkingi, dažnas ir išgerti mėgsta. O ten buvo žmogus iš svetur, svečiavosi su keliai kitais mano namuose. Pamačiau jį vien su kelnaitėmis. Ir manyje kažkas sukirbėjo. Ne, tai nebuvo jaudulys, tiesiog aš grožėjausi ne jo kūnu, o tuo, kad jo kelnaitės buvo labai baltos. Tai buvo didžiulis kontrastas, lyginant jį su mūsų kaimo nevaleikomis. Tada man atrodė, kad jį pradedu įsimylėti. Su juo paskui netgi bendravome. Bet kad aš jį įsimylėjusi būčiau, tikrai to nepasakyčiau. Buvo ir sekso, bet kad to sekso man reikėtų, tikrai taip nėra. Manau, kad seksas reikalingas tik giminei pratęsti.

Dabar esu vidutinio amžiaus, man nereikia nei sekso, nei meilės. Aišku, vyresniame amžiuje reikia ramsčio gyvenime, kad ir paprastą vyrišką darbą kad kas atliktų, bet jau vien dėl to vyro neieškosiu. Apskritai aš manau, kad tas seksas ir meilė – anokios čia vertybės. Vertybė yra tai, kai vyras tau yra geras: ką reikia, paremontuoja (to labai trūksta), namie padeda, negeria, nebėgioja paskui sijonus, daug dirba. Todėl ir sakau, kad aukščiau meilės iškeliu pareigą.

Na, o tai, kad už mano vaiką būtų svarbiau arba vienodai svarbu kažkoks vyras, čia jau man nesuvokiama.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome jus pasidalinti savo mintimis: ar antra pusė Jums būtina, jei norite laimingai gyventi? Kelintą vietą Jūsų gyvenime užima meilė ir seksas? Kaip manote, ar skiriasi santykiai jaunesniame ir vyresniame amžiuje, kaip juos pakeičia atžalos? Savo mintis kviečiame rašyti el.paštu pilieciai@delfi.lt!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šveicarijoje gyvenanti lietuvė: iš feisbuko atrodo, kad lietuviškam elitui suminkštėjusios smegenys (162)

Keistas demokratijos supratimas Lietuvoje. Už „žmogaus teisę laisvai judėti“ tokiu metu, kai...

Moteris išdavė idealių santykių su anyta paslaptį – svarbiausia viena savybė (57)

Su savo anyta susipažinau tą pačią dieną kaip ir su savo vyru. Aplinkybės buvo tokios, kad ne...

Iš Londono per patį viruso skleidimąsi grįžusi lietuvė: pirmiausia noriu padėkoti (277)

Atvykau skrydžiu Londonas – Vilnius kovo 30 dieną. Sutikimas pasirodė labai organizuotas. Daug...

Privalu žinoti: pagrindiniai imuniteto stiprinimo būdai ir didžiausias jo priešas (77)

Jau kelinta savaitė visame pasaulyje tęsiasi koronavirusinė psichozė. Naujas Kinijoje...

Abiturientė: jei norite, kad laikytume egzaminus, suteikite sąlygas – šis pusmetis svarbesnis už visus 11 metų (158)

Norėčiau į šią situaciją dėl karantino ir egzaminų pažvelgti iš kitos pusės. Skaičiau...

Top naujienos

Veryga: trečiadienį bus sprendžiama dėl karantino, Velykų savaitgalis bus kritinis papildyta 15:06; paaiškino, kodėl gali būti mirčių skaičiaus šuolis (228)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje...

Gyvai / Tiesiogiai iš Prezidentūros: Gitanas Nausėda - apie susitikimą su Sauliumi Skverneliu ir šalies aktualijas (24)

Šalia Prezidentūros, netoli pagrindinio įėjimo iš Daukanto aikštės pusės, vyks prezidento G....

Skvernelis: Velykų savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus (619)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis feisbuke informavo, kaip dėl koronaviruso grėsmės bus...

Visi pasirinkimai, kuriais per karantiną gali pasinaudoti darbuotojas: kas labiau apsimoka (44)

Dėl šiuo metu verslo patiriamų sunkumų ne visuomet pavyksta rasti tinkamiausią sprendimą tiek...

Lietuva skolinasi 1,5 mlrd. eurų koronaviruso krizės įveikimui (248)

Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) skolina Lietuvai 400 mln. eurų, kurie bus naudojami ekonomikos...

Kinijoje sušvelninus karantino reikalavimus žmonės tiesiog plūsta į lankytinas vietas papildyta (35)

Šventinį savaitgalį Kinijos gyventojai užplūdo turistų lankytinas vietas ir didžiausius šalies...

Namuose būnantys tėveliai rado būdą, kaip užimti savo vaikus: jiems ši pramoga labai patinka

Namuose mažylius auginantys tėvai, tikriausiai, kaip niekad, daug dėmesio ir laiko skiria savo...

Iš Lietuvos pareigūnų – kreipimasis į SAM: prašo tirti visus, bet atsakymo jokio (51)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir šalies policija prašo leisti dėl koronaviruso...

|Maža didelių žinių kaina