aA
Norėčiau pareikšti ypatingą padėką Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos personalui, taip pat Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus personalui, bei pasidžiaugti visos įstaigos aukšto lygio kvalifikuotu gydymu ir puikia priežiūra.
Moteris atsidūrė Kauno Klinikose dėl rimtų pilvo skausmų: ten dirbančių gydytojų požiūris labai nustebino
© DELFI montažas

2019 spalio 1-ąją ryte su dideliu pilvo skausmu buvau vyro atvežta į Kauno klinikų Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. Šiame skyriuje man nebuvo tekę anksčiau lankytis, tad prisipažinsiu, nežinojau ko tikėtis. Buvau girdėjusi ir apie galimas ilgas laukimo valandas ir neigiamų komentarų, tačiau viskas buvo priešingai.

Minėtame skyriuje buvau ypač greitai priimta apžiūrai. Nedelsiant man buvo įvestas į veną kateretis, paimtas kraujas ir padaryti kiti reikalingi tyrimai, prijungta lašelinė nuo skausmo ir buvau labai patogiai pasodinta į minkštą odinį krėslą, kuriame toliau patogiai laukiau savo tyrimų atsakymų ir eilės kitiems tyrimams.

Kol lašėjo lašelinė, galėjau smalsiai stebėti atvykstančius pacientus ir nugirsti jų sveikatos problemas. Iš tiesų, man užteko ten pabūti vos kelias valandas, kad susidarytų įspūdis, jog nemaža dalis pacientų ten atvyksta be rimtų sveikatos problemų, arba kaip pas šeimos gydytojus ar psichologus – pabendrauti. Aišku, aš nesu specialistė, bet pvz.: jei moters yra vis klausiama kuo ji skundžiasi, dėl ko atvyko, kur skauda, o ji lakoniškai atsako, kad nieko neskauda, tik ranka kaip „prifarširuota“ jaučiasi?! Sėdėjau ir norėjosi prunkšti, kol ypatingai kantrus jaunasis gydytojas bandė išsiaiškinti moteriškės atvykimo priežastis ir toliau klausinėjo įvairiausių klausimų.

Stebėjausi mintyse ir galvojau, kiek šiems priėmimo darbuotojams reikia daug ištvermės ir kantrybės pakalbėti su visais atvykusiais. Minėtas kantrusis rezidentas bendravo ir su manimi. Aš buvau labai maloniai nustebinta jo empatija, iškalba, mandagumu ir pozityvumu. Gaila, kad per skausmus nespėjau įsidėmėti jo pavardės, vardas, jei neklystu, buvo Lukas. Taigi, gerbiamas, Lukai, Jums esu dėkinga už pirmuosius nuraminimo žodžius, už atjautą, paslaugumą ir taktišką bendravimą.

Toliau sekė echoskopijos, rentgeno tyrimai ir t. t. Visur buvau malonaus personalo palydėta, pakviesta, pasodinta ar paguldyta ir visaip ištirta be jokio streso ar papildomų skausmų. Visi sutikti darbuotojai (o jų buvo tikrai daug) buvo malonūs, besišypsantys, paslaugūs ir atsargūs. Visa tyrimams naudojama technika pasirodė pakankamai nauja ir moderni, aplinka tvarkinga, palatos ir kabinetai gražūs ir švarūs.

Nors aš ir jaučiausi labai išmani, bei jau buvau pati sau nusistačiusi apendicito diagnozę, vėliau, paaiškėjo kad jokio apendicito čia nematyti. Tuomet buvo pakviesta mane apžiūrėti gydytoja akušerė ginekologė Joana Celiešiūtė. Šios gydytojos profesionalumas ir ilgametė patirtis iškart leido pastebėti ir diagnozuoti didelę problemą, kurios kitų įstaigų ginekologai iki šiol nematė. Buvau maloniai perspėta, kad šiandien jau namo nebevažiuosiu, nes esu guldoma į skyrių dėl galimos operacijos reikalingumo. Ištikus lengvam šokui profesionalios gydytojos buvau nuraminta, padrąsinta, jog būsiu operuojama tik tada, jei pasitarus dar su kitais specialistais bus nuspręsta, jog tai yra būtina.

Todėl nuostabiai daktarei Joanai Celiešiūtei esu labai dėkinga už tikrąją ta žodžio prasme išgelbėtą gyvybę! Ačiū!

Taip pat labai dėkoju prof. dr. Sauliui Paškauskui, kuris savo žiniomis ir kompetencija labai prisidėjo prie mano diagnozės nustatymo ir nebeliko jokių abejonių dėl skubios operacijos būtinumo.

Atsidūrus palatoje pirmasis atėjo gydytojas Povilas Jukna, kuris ypač išsamiai ir mums su vyru suprantama kalba supažindino su operacijos eiga ir galimomis komplikacijomis. Šiam puikiam gydytojui norėčiau išsakyti ypatingą padėką už visą gydymo laikotarpį skleistą pozityvią nuotaiką, už nuoširdžią šypseną, kuri atsidūrus tokioje situacijoje yra labai reikalinga, už profesionalias konsultacijas bei nuraminimą, jog viskas turėtų būti gerai.

Labai teigiama įspūdį paliko ir atvykusi anesteziologė. Ji kalbėjo profesionaliai, užtikrintai ir puikiai papasakojo apie anestezijos eigą. Deja, neįsidėmėjau šios gydytojos nei vardo, nei pavardės, tačiau jos charizmatiška išvaizda, su labai stilingomis žalios spalvos plaukų sruogomis, muzika operacinėje (man leidus) palinkėjimas „labanaktis“ ir kaip ji linksmai išsireiškė „šampaniukas į veną“ man labai patiko ir net sugebėjo vietoj ašarų sukelti šypseną gulint ant operacinio stalo! Ačiū Jums už pirmąjį kartą operacinėje, kuris buvo visai be streso!

Nors tomis dienomis buvo daugybė adatų, pilve drenas, nemažai skausmo, tiek psichologinio, tiek fizinio sunkumo, tačiau labiausiai skausmą sumažino ir dienas prašviesino, mano akimis, pati maloniausia ginekologinio skyriaus sesutė Daiva Rakauskienė. Šio žmogaus šiltumas, empatija ir nuolatinė šypsena veide yra kažkas daugiau nei nuskausminamieji. Ačiū gerbiamai Daivai Rakauskienei už visas procedūras, už beveik be skausmo ištrauktą dreną ir apskritai už Jūsų nepriekaištingai atliekamą darbą.

Iš tiesų, kiekvienam sutiktam darbuotojui atskirai galėčiau pasakyti daug šiltų padėkos žodžių. Jūsų rūpestis žmonėmis ir nuoširdus darbas yra akivaizdūs. Esu labai maloniai nustebinta visų tomis dienomis sutiktų Kauno klinikų darbuotojų pozityvumu, atidumu ir kompetencija. Nuoširdžiai dėkoju visam Jūsų ligoninės personalui už suteiktą operatyvią pagalbą ir linkiu Jums kuo geriausios kloties ir sėkmės Jūsų atsakingame darbe.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(259 žmonės įvertino)
4.5174

Norėjusi parduoti dviratį internetu moteris vos per plauką išvengė apgaulės: viską išdavė viena detalė (1)

Norėčiau, kad ši istorija būtų paviešinta ir apie ją sužinotų daugiau žmonių. Šiuometiniai...

Apie gėdingą nuotykį su kolega papasakojus moteris – nesitikėjo tokios pabaigos (1)

Yra posakis, kad nuo likimo nepabėgsi. Mano istorija patvirtina šį posakį, kad jeigu kas lemtas,...

Ištikus santykių krizei pora rado pikantišką išeitį: tai – ne nuodėmė, o malonumas (3)

Perskaičiau straipsnį, kaip vyko moters ir vyro pokalbis apie taip vadinamus " atvirus santykius"...

Apie atvirus santykius užsiminusi žmona pasigailėjo: girdint jo kalbas net bloga darėsi

Savaitgalį turėjau tokį keistą pokalbį. Su vyru buvome pasivaikščioti. Prieš tai skaitinėjau...

Po dešimties metų gyvenimo kartu liko sugniuždyta: praleistas laikas kartu nieko nereiškė

Mano istorija tegul būna pamoka visoms moterims, kurios laukia princo ant balto žirgo. Gal tai...

Top naujienos

Delfi PliusVladimiras Laučius

Ukrainos politologas: konflikte su Ukraina Rusija yra grobis (9)

Baigiantis karui Ukrainoje, Vakaruose turėtų formuotis nauja saugumo sąjunga, kurią sudarytų JAV...

Verslas PliusEdgaras Savickas

Iš Barščio nusipirko ne tik „Kauno grūdus“, bet ir keturias problemas: prasidėjus karui skuba atsikratyti

Praėjusiais metais Lietuvą sudrebino įspūdingas sandoris – „ Linas Agro Group “ už 73 mln....

Karas Ukrainoje. Ukrainai – įspėjimas apie naują Rusijos puolimą

Rusijos kariuomenė ir toliau intensyviai atakuoja Rytų Ukrainą. Pranešama, jog sekmadienį...

Turkija jaučiasi stumiama į kampą: dabar visos kortos – tik vienos šalies rankose (3)

Suomijai ir Švedijai šią savaitę oficialiai pareiškus prašymus tapti NATO narėmis, Turkija...

Sinoptikai nurodė, kada vėl sulauksime šilumos: savaitės viduryje orai keisis

Šiandien Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Dangų dengs pakankamai storas debesų...

Keliskart susižadėjusi Aušra Štukytė atvirame interviu atsakė, kodėl niekada nesusituokė ir prabilo apie juodą etapą (1)

Naujausia laidos „Nepatogūs klausimai“ su Rolandu Mackevičiumi viešnia tapo žinoma kino ir...

Gydytojas atsakė, ar gali išsivystyti alkoholinė kepenų cirozė per porą mėnesių

Kepenų cirozė yra lėtinė liga, kai pažeistų kepenų ląstelių vietą užpildo jungiamasis...

Kiaurai priešininkus: „Warriors“ tiesia linija žygiuoja į NBA finalą

Trečią kartą iš eilės laimėjęs „Golden State Warriors“ klubas NBA Vakarų konferencijos...

Viktorija Siegel-Suodaitė – apie nėštumą ir plūstančias komentatorių žinutes: naujienos ilgiau slėpti buvo neįmanoma

Prieš kelias savaites, Motinos dieną žiniasklaidą apskriejo naujiena – Viktorija ir Laurynas...