aA
Vienas garsiausių pasaulio humanistų Erazmas Roterdamietis yra pasakęs: „Jei ant galvos akmuo nukrinta, tai tikra nelaimė, o gėda, negarbė, plūdimas ir piktos kalbos tiktai tiek gali būti pavadinti nelaimėmis, kiek mes juos pajuntame. Kas čia blogo, kai visi tave nušvilpia, jei tu pats sau ploji?“ Būtent paskutinis šios citatos sakinys verčia mane susimąstyti.
© DELFI / Tomas Vinickas

Mintys apie kitų žmonių įtaką mūsų gyvenimui pradeda dygti tarsi grybai po lietaus. Nė vienas nesame apsaugotas nuo apkalbų, tačiau kiekvienas turime teisę pasirinkti, kaip jas priimsime. Išgirsta skaudi replika vieną žmogų gali paveikti neigiamai, o kitam suteikti naujų jėgų. Mokėjimas atsiriboti nuo neigiamų dalykų nėra įgimtas instinktas, to reikia ilgai ir sunkiai mokytis. Tačiaujausmas, aplankantis to išmokus, – puikus. Vienas iš gero gyvenimo kriterijų, mano nuomone, yra mokėjimas džiaugtis savimi net tada, kai kiti tavo gyvenimą „maišo“ su žemėmis.

Turbūt daugeliui kilo mintis: lengva pasakyti – sunku padaryti. Tačiau, mielas žmogau, ar yra pasaulyje nors vienas asmuo, kuriam gimus buvo pasakyta: „Tavo gyvenimas bus lengvas, kaip pienės pūkas...“. Žinoma, ne kiekvienas gebame atsilaikyti prieš apkalbų sukeliamus „potynius“. Taip, skaudus žodis žeidžia, išgirsta neteisybė skaudina, o piktos kalbos dažnai priverčia išlieti ne vieną skaudžią ašarą.

„Prigimtis davė žmogui pakankamai tvirtybės, tik reikia ja pasinaudoti, sukaupti jėgas ir nukreipti jas savo naudai, o ne prieš save.“ (Seneka) Kiekvienas turime savyje atrasti stiprybės atsiriboti nuo neigiamų dalykų. Stiprumas – tvirto ir sėkmingo žmogaus charakterio bruožas. Per gyvenimą eiti pakelta galva, kai į tave „mėto“ akmenis, tikriausiai yra sunkiau nei įkopti į Everesto viršūnę, bet juk nieko nėra neįmanomo.

„...Kas čia blogo, kai visi tave nušvilpia, jei tu pats sau ploji?“ Ar įmanoma čia įžvelgti blogybę? Vargu. Žmogui duota tik viena galimybė, nė vienas negalime sudaryti sutarties su velniu ir kaip Faustas nugyventi dar vieną gyvenimą. Turime vieną šansą, kurį išnaudoti reikia 100 proc. Jei pradėsime gyventi dėl kitų, o ne dėl savęs, būsime laimingi? Svarbu daryti tai, kas tau patinka. Jei tau patinka klausytis repo – puiku. Mėgsti žiūrėti senus filmus, kolekcionuoti pašto ženklus, bėgioti vakarais, valgyti košę rytais? Daryk tai, net tuomet jei išgirsti kitų švilpimą.

Gyvenimas susideda iš kritimų ir pakilimų, kiekvieną jų dažniausiai palydi žmonių replikos, komentarai, apkalbos. Jei dėl kažkokio padaryto darbo ar poelgio esi laimingas, nors kitų nuomone toks neturėtum būti, ar nustosi tuo džiaugtis? Skamba juokingai, bet pripažinkime, kad kartais taip atsitinka ir realybėje. Neigiami atsiliepimai, nuomonės dažnai padaro didelę įtaką žmogaus gyvenimui. Visi esame skirtingi, turime kitokius pomėgius, draugus, įsitikinimus. Negalime būti vienodi. Nė vienas neturime teisės primesti kitam savo nuomonės ir supykti už tai, kad ji nėra priimama. Nėra blogai gyventi dėl savęs, daryti tai, kas patinka tau pačiam, nes kaip ir minėjau, turime tik vieną gyvenimą. Nereikia jo gyventi dėl kitų, antros galimybės pagyventi dėl savęs, deja, neturėsime.

Taigi, kiekvienas suvokiame, kad gėda, negarbė, plūdimas, piktos kalbos yra gyvenimo dalis. Vargu, ar tai kada nors pasikeis. Pesimizmo, pavydo kupinų žmonių buvo ir bus, jie niekur neišnyks. Svarbiausia tai, kaip mes su jais susitvarkome. Galime bandyti jiems įrodinėti savo laimingo gyvenimo teoriją, arba tiesiog ramiai gyventi toliau ir džiaugtis tuo, atsiribojant nuo visų švilpimų ir trepsėjimų. Išmokime pasiploti sau, nes dabartiniame pasaulyje sulaukti nuoširdaus palaikymo yra itin sunku. „Niekada nepamirškite, kad per jūsų karūnavimą ploja ta pati minia, kuri plotų ir per jūsų galvos nukirtimą. Žmonės mėgsta renginius.“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas – 18 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Porą užklupo netikėta žinia – papasakojo, kas padėjo įveikti krizę (9)

Neseniai buvo minima pasaulinė diabeto diena. Ačiū už rūpestį, nesergu, bet jei jau...

Lietuvos prezidento rinkimų kampanija įsibėgėja: kodėl Lietuvai reikia antrojo Trumpo? (54)

Aš tikrai myliu Lietuvą. Esu žmogus, kurį, manau, auklėjo pakankamai patriotiškai. Nors tikrai...

Draugės palaikymą juto net ir po mirties – skeptikų kalbos neįdomios (33)

Tas buvo seniai, bet pamenu iki šiol. Manau, kad artimi žmonės nepalieka mūsų, stebi iš...

Ieškojo darbo valstybės tarnyboje – kilo daug nepatogių klausimų (74)

Galvojau, kad Lietuvoje nėra žodžio laisvės, bet ji tikrai yra. Mano straipsnis gavo tam tikrą...

Benamės katės Dzūkijos gyventojai tapo galvos skausmu: kur besikreipi, grįžti į pradinį tašką (5)

Mūsų kaime, kuris yra Dzūkijoje , tarp miškų, prieš trejus metus kažkas atvežė ir išmetė...

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (59)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (21)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (525)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (515)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (2)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (222)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (178)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...