Šiais laikais daug vyresnių žmonių yra linkę sakyti, kad „mūsų jaunimas toks, mūsų jaunimas anoks“. Daugelis nė nesusimąsto apie tai, jog jaunimas nėra vien paaugliai, dažniausiai matomi mieste, internete, televizijoje ar kur kitur. Žmonės nė nenumano, kad yra tokių jaunų žmonių, kurių visi nepastebi ir nesuvokia, kad būtent ši jaunimo dalis kada nors nuveiks ką nors naudinga visuomenei.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Sąvoka „jaunimas“ gana plati. Jaunu žmogumi gali būti pavadintas bet kas: klasės seniūnas, dalyvaujantis mokyklos veikloje, draugė, kurios pats mėgstamiausias užsiėmimas yra sportas, bendramokslis, galvojantis, kad tik gerai atrodytų kitų žmonių akyse ir keliantis tik pačias pačiausias nuotraukas į instagramą, mergina, norinti pritapti prie mokyklos elito ir taip besistengianti būti tuo, kuo nėra. Taip pat ir „nematomieji“ – jaunimo dalis, kurios daugelis nepastebi kasdienybėje. Tai gali būti Jūsų tylusis bendraklasis ar ramioji mergaitė, gyvenanti kaimynystėje. Jūs beveik nekalbate su šiais žmonėmis, tačiau iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog jie keisti ir nenormalūs. Vis dėlto susipažinkite – štai, mes, „nematomieji“...

Mums patinka užsiimti nepopuliaria veikla. Jūs gal net nepagalvojate, kad mes galime turėti ypatingų pomėgių ar talentų. Kol kiti žiūri serialus ir taškosi klubuose, mes kuriame muziką, sprendžiame sunkiausius matematikos uždavinius, žiūrime dokumentinius filmus ar mokomės kinų kalbos. Aplinkiniams gali atrodyti, jog šie užsiėmimai nieko verti ir neįdomūs, tačiau mums yra svarbu daryti tai, kas patinka. Šios veiklos vienaip ar kitaip gali paveikti mūsų ateitį, todėl stengiamės.

Mes esam linkę užsibrėžti daug tikslų. Dažniausiai tai yra gera savybė: mums nepritrūksta motyvacijos, noriai atliekame reikalingus darbus, tačiau būna ir tokių situacijų, kai šis bruožas „pakiša koją“. Rezultatai, netenkinantys išsikelto tikslo, gali gniuždyti, liūdinti, supykdyti. Bet dažniausiai mes pykstame patys ant savęs, o ne ant kitų žmonių, nes matome, jog tai mūsų kaltė, kad kažko gerai nepadarėme. Kad ir tokia situacija: vienam mokiniui 7 iš fizikos metinėje suvestinėje yra puikus rezultatas, tačiau kitam 8 yra lyg nedidelė adata į širdį. Tai tikrai nebus pasaulio pabaiga, bet pyksime ant savęs, kodėl nesugebėjome įgyvendinti išsikeltų tikslų. Visgi nėra to blogo, kas neišeitų į gera: jei tokia situacija nepalaužtų, ji paskatintų ieškoti savo klaidų, kad kitą kartą išsikelti tikslai būtų įgyvendinti iki galo.

Mes svajojame. Ir daug. Mes svajojame ne tik įsivaizduodami savo ateitį. Mes svajojame čia ir dabar. Dalis mūsų norėtų pakeisti savo įvaizdį – nusidažyti plaukus įdomia spalva ar įsigyti platėjančias kelnes, kurios buvo populiarios šeštajame dešimtmetyje. Tačiau neretai nedrįsta to padaryti dėl aplinkinių galimos reakcijos (sakysite, kam rūpi aplinkinių nuomonė, – pažvelgę į savo vidų lengvai galime pastebėti, jog tai rūpi daugiau ar mažiau kiekvienam iš mūsų). Kai kurie norėtų turėti savą patefoną ir nuostabiai spalvingą vinilinių plokštelių kolekciją. Vieni mūsų norėtų aplankyti saulėtąją Braziliją, kiti – kartu su iniciatyva „Misija Sibiras“ vykti į Rusijos užkampius. Kiekviena „nematomųjų“ svajonė yra unikali, savita, tačiau ne visada įgyvendinama, dėl finansinių galimybių ar tiesiog todėl... kad tai yra svajonės, o svajonės yra begalinės.

Šiais savo pamąstymais aš nesiekiu pamokyti ir nesakau, kad ir kiti jauni žmonės neturi „nematomiesiems“ būdingų savybių. Aš tiesiog trokštu, kad visuomenė, atsigręžusi į jaunus žmones, pastebėtų tuos, kurie ligi šiol buvo nematomi – juk parodytas dėmesys ir susidomėjimas gali tiek daug. Gyvenimas tekės kaip tekėjęs, tačiau galbūt per dieną nors vienas „nematomasis“ virs „matomuoju“, nes būtent toks žmogus geba pasitikėti savimi ir savo jėgomis, nebijo rodyti savo unikalumo ir kiekvienoje gyvenimo situacijoje gali išlikti toks, koks yra – ne toks, koks labiau patiktų šeimai, bendramoksliams ar visuomenei. Toks, koks labiausiai patinka pats sau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas –36 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pensininkas nusivylė teismo nutartimi: ir toliau skriaudžiami vargingieji

Civilinė byla, pinigingas ieškovas (draudimo bendrovė), vargingai gyvenantis atsakovas (pensininkas).

Trukdis judėti į priekį: nebeaukštinkime tų, kurie „moka suktis“ (27)

Mano idėja Lietuvai – labai paprasta ir aiški – laikytis įstatymų. To labiausiai trūksta...

Skaitytojas apie lyčių lygybę: kodėl vyras, tiek pat uždirbdamas, turi mokėti už moterį? (582)

Moteriai vyras yra kaip švediškas stalas, kada ateini ir pasiimi tik tai, kas geriausia, palikdama...

Apskaičiavo viduriniosios klasės išlaidas Lietuvoje: kiek jai lieka „laisvų“ pinigų? (119)

Apie dabartinę lietuvišką minimalią algą „į rankas“ ir viduriniąją klasę, kaip valstybės...

Gydytojo nuomonė: žmonių psichologinės nuostatos vaisto atžvilgiu irgi svarbios (30)

Tiek generiniai vaistai (juos pradeda gaminti paprastai mažesnės farmacijos firmos, kada pasibaigia...

Top naujienos

Siūlę pirkusiems butą skraidyti sraigtasparniu turi bėdą: kitas kvartalas apsemtas (63)

Žmonės, pirkę namus naujai statomame namų kvartale „Šaulio slėnis“ Bajorų gyvenvietetėje...

Molėtų ligoninės vadovą papiktino ministro požiūris: mums skyrė mažiau laiko nei Minedui (52)

Mažosios rajonų ligoninės ne tik nesulaukia Sveikatos apsaugos ministerijos dėmesio, bet ir...

„Lietuvos geležinkeliai“ skųs Briuselio skirtą beveik 28 mln. eurų baudą papildyta (135)

„ Lietuvos geležinkeliai “ skųs Europos Komisijos skirtą beveik 28 mln. eurų baudą už 2008...

Žemės ūkio viceministras rėžė: Lietuvoje gaminami dvigubos kokybės produktai (19)

Žemės ūkio ministerija , kurios nurodymu buvo tirta Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos (ES)...

V. Landsbergis: jei būtų kitokia dvasia, jau eitume į Astravą (308)

Dabar laukiame likimo, vaizduodami, kad viskas gerai, bet, jei vyrautų kitokia dvasia, jau eitume į...

Rytiniame danguje – itin keistos spalvos saulė: ką tai reiškia (89)

Trečiadienio rytą į DELFI redakciją kreipėsi keli skaitytojai, atkreipdami dėmesį į saulė s...

Į ką atkreipti dėmesį ruošiant vasarnamį žiemai

Vėstantys orai ir kalendoriaus rodoma data aiškiai primena, kad pats metas suskubti ir tinkamai...

Šiaurės Korėja kelia iš užmaršties „prasčiausią statinį žmonijos istorijoje“ (2)

Palydovinės nuotraukos, kuriose matyti keli statybiniai sunkvežimiai, ir turistų fotografijos,...

Kada delsti pavojinga: ignoravo problemą, kol iškrito ratas (2)

Cypimas, ūžimas, traškėjimas ir kitokie pašaliniai garsai, girdimi važiuojant automobiliu ,...

Verslininkas po kelionės Afrikoje: nerimavau, kad būsiu iškeptas ant laužo (10)

Grįžęs iš beveik mėnesį trukusios kelionės po Pietų Afrikos Respubliką 21-erių metų...