aA
Šiais laikais daug vyresnių žmonių yra linkę sakyti, kad „mūsų jaunimas toks, mūsų jaunimas anoks“. Daugelis nė nesusimąsto apie tai, jog jaunimas nėra vien paaugliai, dažniausiai matomi mieste, internete, televizijoje ar kur kitur. Žmonės nė nenumano, kad yra tokių jaunų žmonių, kurių visi nepastebi ir nesuvokia, kad būtent ši jaunimo dalis kada nors nuveiks ką nors naudinga visuomenei.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Nematoma jaunimo pusė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Sąvoka „jaunimas“ gana plati. Jaunu žmogumi gali būti pavadintas bet kas: klasės seniūnas, dalyvaujantis mokyklos veikloje, draugė, kurios pats mėgstamiausias užsiėmimas yra sportas, bendramokslis, galvojantis, kad tik gerai atrodytų kitų žmonių akyse ir keliantis tik pačias pačiausias nuotraukas į instagramą, mergina, norinti pritapti prie mokyklos elito ir taip besistengianti būti tuo, kuo nėra. Taip pat ir „nematomieji“ – jaunimo dalis, kurios daugelis nepastebi kasdienybėje. Tai gali būti Jūsų tylusis bendraklasis ar ramioji mergaitė, gyvenanti kaimynystėje. Jūs beveik nekalbate su šiais žmonėmis, tačiau iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog jie keisti ir nenormalūs. Vis dėlto susipažinkite – štai, mes, „nematomieji“...

Mums patinka užsiimti nepopuliaria veikla. Jūs gal net nepagalvojate, kad mes galime turėti ypatingų pomėgių ar talentų. Kol kiti žiūri serialus ir taškosi klubuose, mes kuriame muziką, sprendžiame sunkiausius matematikos uždavinius, žiūrime dokumentinius filmus ar mokomės kinų kalbos. Aplinkiniams gali atrodyti, jog šie užsiėmimai nieko verti ir neįdomūs, tačiau mums yra svarbu daryti tai, kas patinka. Šios veiklos vienaip ar kitaip gali paveikti mūsų ateitį, todėl stengiamės.

Mes esam linkę užsibrėžti daug tikslų. Dažniausiai tai yra gera savybė: mums nepritrūksta motyvacijos, noriai atliekame reikalingus darbus, tačiau būna ir tokių situacijų, kai šis bruožas „pakiša koją“. Rezultatai, netenkinantys išsikelto tikslo, gali gniuždyti, liūdinti, supykdyti. Bet dažniausiai mes pykstame patys ant savęs, o ne ant kitų žmonių, nes matome, jog tai mūsų kaltė, kad kažko gerai nepadarėme. Kad ir tokia situacija: vienam mokiniui 7 iš fizikos metinėje suvestinėje yra puikus rezultatas, tačiau kitam 8 yra lyg nedidelė adata į širdį. Tai tikrai nebus pasaulio pabaiga, bet pyksime ant savęs, kodėl nesugebėjome įgyvendinti išsikeltų tikslų. Visgi nėra to blogo, kas neišeitų į gera: jei tokia situacija nepalaužtų, ji paskatintų ieškoti savo klaidų, kad kitą kartą išsikelti tikslai būtų įgyvendinti iki galo.

Mes svajojame. Ir daug. Mes svajojame ne tik įsivaizduodami savo ateitį. Mes svajojame čia ir dabar. Dalis mūsų norėtų pakeisti savo įvaizdį – nusidažyti plaukus įdomia spalva ar įsigyti platėjančias kelnes, kurios buvo populiarios šeštajame dešimtmetyje. Tačiau neretai nedrįsta to padaryti dėl aplinkinių galimos reakcijos (sakysite, kam rūpi aplinkinių nuomonė, – pažvelgę į savo vidų lengvai galime pastebėti, jog tai rūpi daugiau ar mažiau kiekvienam iš mūsų). Kai kurie norėtų turėti savą patefoną ir nuostabiai spalvingą vinilinių plokštelių kolekciją. Vieni mūsų norėtų aplankyti saulėtąją Braziliją, kiti – kartu su iniciatyva „Misija Sibiras“ vykti į Rusijos užkampius. Kiekviena „nematomųjų“ svajonė yra unikali, savita, tačiau ne visada įgyvendinama, dėl finansinių galimybių ar tiesiog todėl... kad tai yra svajonės, o svajonės yra begalinės.

Šiais savo pamąstymais aš nesiekiu pamokyti ir nesakau, kad ir kiti jauni žmonės neturi „nematomiesiems“ būdingų savybių. Aš tiesiog trokštu, kad visuomenė, atsigręžusi į jaunus žmones, pastebėtų tuos, kurie ligi šiol buvo nematomi – juk parodytas dėmesys ir susidomėjimas gali tiek daug. Gyvenimas tekės kaip tekėjęs, tačiau galbūt per dieną nors vienas „nematomasis“ virs „matomuoju“, nes būtent toks žmogus geba pasitikėti savimi ir savo jėgomis, nebijo rodyti savo unikalumo ir kiekvienoje gyvenimo situacijoje gali išlikti toks, koks yra – ne toks, koks labiau patiktų šeimai, bendramoksliams ar visuomenei. Toks, koks labiausiai patinka pats sau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas –36 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pasikeitęs žmonos elgesys vyrą baugina: blogiausia, kai man išeinant ji pasidažo (109)

Aprašysiu savo situaciją, o jūs jau pasakykite, kur čia šuo pakastas. Negera nuojauta manęs...

Pamačiusi, kaip su katėmis elgiamasi Kanaruose, lietuvė apstulbo – sunku net palyginti (61)

Jau ne pirmus metus nuo žiemos šalčių bent savaitei pabėgu į saulėtuosius Kanarus, o tiksliau...

Kaip vairuotojas savo kabinoje Užgavėnes šventė: dvi gudrybės, kad blynai būtų ypatingi (20)

Iš Lietuvos žiema kol kas pasitraukusi. O Užgavėnių receptais dalinuosi, kad ji ir negrįžtų!

Po 3 vairavimo egzamino mergina prabilo apie patirtį „Regitroje“: nesu kokia idiotė (179)

Apie tai, kaip sunku išlaikyti vairavimo egzaminą, sklando tikros legendos: nuo tyčinio kitų...

Vilkiko vairuotojas įvardijo algos pokyčių problemą: paskaičiuokite patys, kas dabar bus (134)

Lietuvos profesinių sąjungų aljanso pirmininkas Audrius Cuzanauskas „Delfi“ laidoje papasakoj...

Top naujienos

Po visą Lietuvą sukrėtusio nužudymo Vilniaus gimnazijoje – šoką sukėlusi teisėjos dovana žudikui (88)

Kodėl Temidei yra užrištos akys? Ne, ne todėl, kad nebūtų daromas poveikis, o greičiausiai tik...

Atvykę į Santaros klinikas grūdasi ant žvyro, o naujos stovėjimo aikštelės stovi pustuštės (102)

Šiemet prie Santaros klinikų atidaryta dar viena nauja daugiaaukštė automobilių stovėjimo...

Koronavirusas skverbiasi į Europą: dar dvi valstybės paskelbė apie užsikrėtimo atvejus Kinijoje atvejų mažėja (26)

Rumunija ir Norvegija trečiadienį pranešė apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju...

Pandemijos scenarijus ECB gali reikšti grįžimą prie jau išsemtų priemonių (4)

Jeigu koronaviruso protrūkis peraugs į regioninę ekonominę krizę, Europos centrinis bankas ( ECB...

The Economist

Kinija nepamiršo imperinės praeities – siekia tapti pasaulio centru

„Juostos ir kelio“ iniciatyva primena Kinijos imperinę prekybinių ryšių sistemą, teigia...

Šių metų žiema negailestingai kėsinasi į Lietuvos miškus: miškininkai net bijo pagalvoti, kas laukia pavasarį (13)

Žiemos pokštai ir šilumos rekordai neigiamai veikia Lietuvos miškus. Ir nors dabartiniu metu...

Valančiūnas buvo naudingas, bet „grizlius“ taškais užvertė Hardenas su Westbrooku (3)

Po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos NBA čempionate į duobę įkritusi Memfio...

Pavasarine saule besidžiaugiantys vairuotojai pamiršta vieną pavojų

Pakankamai šilti orai šalies gyventojus lepino visą žiemą, o artėjant kalendoriniam pavasariui...

Po šiltos žiemos prognozuojamas milžiniškas derlius, tik nereikia susigundyti pigiomis trąšomis (1)

Jei gamta neiškrės netikėtumų, šiųmetis derlius iš tiesų gali būti rekordiškai didelis –...