aA
Žmonės ypatingai laukia švenčių, todėl joms iš anksto ruošiasi ir mokykloje, ir namuose. Šventės sieja viską, ką etnokultūra yra išsaugojusi geriausio, rodo tautos istoriją, formuoja žmonių dvasinį pasaulį. Šventės pagrindas būna džiugus įvykis, kurį prisimindami, pasitikdami ar minėdami žmonės linksminasi. O kartais net nesilinksmina, bet vis tiek būna šventė, nes minimas džiugus įvykis. Pasilinksminimas nebūtinas, o linksmumo priežastis – būtina.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Kodėl į savo gimnaziją einu su džiaugsmu
© DELFI / Orestas Gurevičius

Kiekviena tauta turi švenčių, kurios yra svarbios tik jai vienai. Tai valstybinės šventės: Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimas – liepos 6 d., Lietuvos valstybės atkūrimo diena – vasario 16 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11 d. Į jų skaičių paprastai rikiuojama Vasario 16-oji, kurią Vievio gimnaziją visada pamini ir suorganizuoja renginį ar sporto šventę.

Svarbiausia, kad visa gimnazijos bendruomenė visada eina į priekį. Daug laiko jau praėjo ir džiaugsmas netelpa širdy... Kova ir teisybė viską nugali. Tik todėl, kad esame laisvi, galime rinktis savo poelgius, mus gali vertinti gėrio ir blogio požiūriu. Laisvė yra paties žmogaus galia, kuri padeda žmogui kurti save, laisvai rinktis, būti atsakingam.

Pagrindinė atsakomybės sąlyga – laisvė. Be laisvės nėra atsakomybės. Be galimybės laisvai rinktis nyksta ir atsakomybė. Kalėjimas ar negyvenama sala mažina galią apsispręsti. Atsakomybei svarbi pareiga, nes be pagarbos ji virsta dominavimu ir savivale. Sakoma, kad už savo vaikus atsako tėvai, o už savo mokinius – mokytojai, už savo piliečius – valstybė. Taip susidaro iliuzija, kad jei už mus daug kas atsako, tuomet mūsų asmeninė atsakomybė visai nunyksta. Tokia logika yra palanki asmenims, kurie psichologiškai linkę savo atsakomybę perkelti kitiems. Mes turime patys stengtis, kad pelnytume žmonių pasitikėjimą.

Mamytė visada sako, kad aš esu geras ir jautrus žmogus, nuoširdžiai myliu Lietuvą, jos gamtą. Man, kaip dvidešimt pirmojo amžiaus gimnazistei, yra svarbi mūsų tautos istorija. Aš domiuosi, kas vyksta mano gimtajame krašte. Džiaugiuosi, kad lankau Vievio gimnaziją. Aš mokausi, dalyvauju įvairiuose renginiuose, sportuoju.

Mokinių ir mokytojų pastangos, atkaklus darbas kasmet suteikia progą džiaugtis gimnazistų pasiekimais moksle, olimpiadose, konkursuose, varžybose.

Iš tikrųjų visų kūno kultūros mokytojų dėka kiekvienais metais Vievio gimnazijos komanda laimi estafečių bėgimo, olimpinio festivalio lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybas Elektrėnų savivaldybėje ir dalyvauja Respublikos varžybose. Futbolo komanda taip pat puikiai pasirodo Respublikos mokinių olimpinio festivalio futbolo varžybose Savivaldybėje ir zoninėse varžybose. Džiugu, kad mergaičių ir berniukų komandos Respublikos mokinių olimpinio festivalio kvadrato varžybose Savivaldybėje užima prizines vietas. Neatsilieka ir smiginio komanda, kuri Respublikos mokinių olimpinio festivalio varžybose kovoja už gimnaziją.

Sportas ne tik padeda būti sveikiems, stipriems, gražiems, gudriems, bet dar ir vienija moksleivius bei mokytojus. Kasmet įvairias varžybas organizuoja kūno kultūros mokytojai. Pagrindinis tikslas - sudaryti sąlygas moksleiviams lenktyniauti ir varžytis, siekti sportinių rezultatų ir skatinti juos garbingai atstovauti gimnaziją miesto ir respublikos varžybose.

Jaunesniųjų klasių gimnazistai vienu balsu tvirtina, kad žaisti kvadratą jiems – ypatingas užsiėmimas bei malonumas. Iš tiesų moksleiviai noriai žaidžia kvadratą. Šis žaidimas su kamuoliu ugdo ne tik fizines vaiko savybes, bet ir mąstymą, kolektyviškumo jausmą, kūrybingumą.

Pergalės visuomet džiugina. Sportininkai buvo ir visada bus savo gimnazijos, miesto ir Lietuvos vardo garsintojai, nuolat primenantys mums, kad atkakliai siekiantys tikslo visada jį pasieks. Prizinės vietos ir sportiniai rezultatai pasiekiami tik stiprios valios, sportuojančio jaunimo užsispyrimo bei mokytojų dėka.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos moksleiviai dalyvauja Olimpinio festivalio varžybose.

Atkaklumo, kantrybės linkiu visiems sportininkams. Jūsų pergalės tai tarsi dar vienas žingsnis į priekį. Aplinkui – dar balta žiema...Suspėkite pasigėrėti, kaip žiemą iš dangaus snaigės krenta ir vėl sugrįžkite į jaukią gimnazijos sporto salę, kur Jūsų lauks dar ne vienas laimėjimas... Moksleiviams ir juos treniruojantiems kūno kultūros mokytojams linkiu kovingos dvasios, sveikatos, sėkmės ir kuo daugiau pergalių.

Svarbiausia būti savimi ir stengtis eiti į priekį. Jeigu vieną dieną kas nors nepasisekė, tai reikia tikėti, kad kita diena padovanos tau stebuklą. Aš manau, kad tik nuoširdumas viską gali nugalėti. Mokytojai yra mūsų šviesos šaltinis ir turime jais pasitikėti. Tėvai, broliai, seserys yra pats brangiausias turtas ir turime už juos kovoti. Mes turime kovoti ir už save, už gimnaziją, už Lietuvą.

Artėja svarbi diena visai Lietuvai, tai Vasario 16 – oji. Būkime visi kartu, pasitikėkime vieni kitais.

Ir toliau ištvermingai ir kūrybiškai dirbkime, garsinkime Vievio gimnaziją, būkime šviesa, uždegančia savo energija kitus.

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas – 17 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po nacionalinės „Eurovizijos“ nugalėtojų interviu žiūrovė pasipiktino: šitaip tiesiog negalima (265)

Šeštadienį žiūrėjau nacionalinės „ Eurovizijos “ atrankos finalą. Nugalėjo, kaip visi jau...

Paauglystėje didžiausią klaidą padariusi mergina prašo tėvų atleisti ir įspėja kitus (41)

Paauglystė – sunkus metas. Kai buvau paauglė, erzindavo viskas. O kartą viskas susidėjo į vieną.

Esu mergina, bet ne feministė. Štai, kuo moterys pačios save skriaudžia (156)

Feminizmo problema, kad ir kaip bebūtų skaudu feministėms, nėra kokių nors masonų vyrų...

Per Valentino dieną vaikino ištarti žodžiai paliko mylimąją be žado: plyšta širdis (80)

Ši Valentino diena man buvo siaubinga. Sakote, meilės, romantikos diena? Aš sakau: žinokite, kaip...

Išvardino tris daugiavaikių šeimų tipus: užuojauta jūsų vaikučiams (226)

Sveikinu tuos, kurie susilaukė didelio būrio vaikučių! Ramiu naktelių, bei „smagaus“...

Top naujienos

Sporto klubo, kuriame buvo sumuštas 12-metis, versija: jam sportuoti patiko, o skriaudikas nubaustas (114)

„Pasak mamos, vaikui pati treniruotė patiko ir pasveikęs žada atvykti sportuoti į mūsų...

Suskaičiavo vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus: tapo aišku, ar jie keičia laimėtoją (174)

Vasario 17 d. LRT kartu su audito įmone „ Grant Thornton Baltic “ perskaičiavo nacionalinės...

Vainienė: turime leisti verslui klysti, bet verslas turi žinoti kiekvienos klaidos kainą (84)

Pastaruoju metu verslo įmonės įsivelia į labai skandalingus įvykius: nuotekos Kuršių mariose,...

Sukrečianti šeimos drama detaliai mėsinėjama Sobčak pokalbių laidoje: dalyviai gūžiasi (57)

Nuo 2018-ųjų liepos Aurelija Dunduk dažnai sėdėjo nutvieksta ryškių Rusijos televizijų...

Orai: vėjas pamažu rims, temperatūra nemažės (2)

Artimiausią naktį dangų dengs nepastovus debesuotumas. Kai kur, daugiausia šiaurės vakariniuose...

Virgilijus Čepaitis

Trečdalis gyvenimo: nuo 1991-ųjų lapkričio iki dabar

Likimas lėmė , kad esu tarp tų, kurie balsavo už valstybės, leidžiančios žmonėms gimti...

Nė cento iš „Ryto“ neėmęs Kleiza kitur nesidairo: čia prakariauta daug karų – gaila, kad taip pasibaigė laida „Krepšinio zona“ (30)

„Ryto“ krepšininkams nepavyko išlaikyti Karaliaus Mindaugo taurės Vilniuje, tačiau net ir...

Vairuotoja tiek prisigėrė, kad neišsiteko plačiame Savanorių prospekte (34)

Pirmadienio vakarą, apie 20.30 val., Vilniuje, Savanorių pr., girta moteris, vairavusi automobilį...

Pigesni skrydžiai lietuvius vilioja į Austriją: įdomiausių Vienos muziejų apžvalga (17)

Austrijos sostinė išpuoselėta, imperatoriškai papuošta, o pasivaikščiojimas po Vieną...

Jurbarke, liūdnai pagarsėjusiame sporto klube, žiauriai sumuštas 12-metis (292)

Jurbarke , kovos menų klube „Pantera“ , žiauriai sumuštas dvylikos metų berniukas. Tai tas...

|Maža didelių žinių kaina