aA
Žmonės ypatingai laukia švenčių, todėl joms iš anksto ruošiasi ir mokykloje, ir namuose. Šventės sieja viską, ką etnokultūra yra išsaugojusi geriausio, rodo tautos istoriją, formuoja žmonių dvasinį pasaulį. Šventės pagrindas būna džiugus įvykis, kurį prisimindami, pasitikdami ar minėdami žmonės linksminasi. O kartais net nesilinksmina, bet vis tiek būna šventė, nes minimas džiugus įvykis. Pasilinksminimas nebūtinas, o linksmumo priežastis – būtina.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Kiekviena tauta turi švenčių, kurios yra svarbios tik jai vienai. Tai valstybinės šventės: Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimas – liepos 6 d., Lietuvos valstybės atkūrimo diena – vasario 16 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11 d. Į jų skaičių paprastai rikiuojama Vasario 16-oji, kurią Vievio gimnaziją visada pamini ir suorganizuoja renginį ar sporto šventę.

Svarbiausia, kad visa gimnazijos bendruomenė visada eina į priekį. Daug laiko jau praėjo ir džiaugsmas netelpa širdy... Kova ir teisybė viską nugali. Tik todėl, kad esame laisvi, galime rinktis savo poelgius, mus gali vertinti gėrio ir blogio požiūriu. Laisvė yra paties žmogaus galia, kuri padeda žmogui kurti save, laisvai rinktis, būti atsakingam.

Pagrindinė atsakomybės sąlyga – laisvė. Be laisvės nėra atsakomybės. Be galimybės laisvai rinktis nyksta ir atsakomybė. Kalėjimas ar negyvenama sala mažina galią apsispręsti. Atsakomybei svarbi pareiga, nes be pagarbos ji virsta dominavimu ir savivale. Sakoma, kad už savo vaikus atsako tėvai, o už savo mokinius – mokytojai, už savo piliečius – valstybė. Taip susidaro iliuzija, kad jei už mus daug kas atsako, tuomet mūsų asmeninė atsakomybė visai nunyksta. Tokia logika yra palanki asmenims, kurie psichologiškai linkę savo atsakomybę perkelti kitiems. Mes turime patys stengtis, kad pelnytume žmonių pasitikėjimą.

Mamytė visada sako, kad aš esu geras ir jautrus žmogus, nuoširdžiai myliu Lietuvą, jos gamtą. Man, kaip dvidešimt pirmojo amžiaus gimnazistei, yra svarbi mūsų tautos istorija. Aš domiuosi, kas vyksta mano gimtajame krašte. Džiaugiuosi, kad lankau Vievio gimnaziją. Aš mokausi, dalyvauju įvairiuose renginiuose, sportuoju.

Mokinių ir mokytojų pastangos, atkaklus darbas kasmet suteikia progą džiaugtis gimnazistų pasiekimais moksle, olimpiadose, konkursuose, varžybose.

Iš tikrųjų visų kūno kultūros mokytojų dėka kiekvienais metais Vievio gimnazijos komanda laimi estafečių bėgimo, olimpinio festivalio lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybas Elektrėnų savivaldybėje ir dalyvauja Respublikos varžybose. Futbolo komanda taip pat puikiai pasirodo Respublikos mokinių olimpinio festivalio futbolo varžybose Savivaldybėje ir zoninėse varžybose. Džiugu, kad mergaičių ir berniukų komandos Respublikos mokinių olimpinio festivalio kvadrato varžybose Savivaldybėje užima prizines vietas. Neatsilieka ir smiginio komanda, kuri Respublikos mokinių olimpinio festivalio varžybose kovoja už gimnaziją.

Sportas ne tik padeda būti sveikiems, stipriems, gražiems, gudriems, bet dar ir vienija moksleivius bei mokytojus. Kasmet įvairias varžybas organizuoja kūno kultūros mokytojai. Pagrindinis tikslas - sudaryti sąlygas moksleiviams lenktyniauti ir varžytis, siekti sportinių rezultatų ir skatinti juos garbingai atstovauti gimnaziją miesto ir respublikos varžybose.

Jaunesniųjų klasių gimnazistai vienu balsu tvirtina, kad žaisti kvadratą jiems – ypatingas užsiėmimas bei malonumas. Iš tiesų moksleiviai noriai žaidžia kvadratą. Šis žaidimas su kamuoliu ugdo ne tik fizines vaiko savybes, bet ir mąstymą, kolektyviškumo jausmą, kūrybingumą.

Pergalės visuomet džiugina. Sportininkai buvo ir visada bus savo gimnazijos, miesto ir Lietuvos vardo garsintojai, nuolat primenantys mums, kad atkakliai siekiantys tikslo visada jį pasieks. Prizinės vietos ir sportiniai rezultatai pasiekiami tik stiprios valios, sportuojančio jaunimo užsispyrimo bei mokytojų dėka.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos moksleiviai dalyvauja Olimpinio festivalio varžybose.

Atkaklumo, kantrybės linkiu visiems sportininkams. Jūsų pergalės tai tarsi dar vienas žingsnis į priekį. Aplinkui – dar balta žiema...Suspėkite pasigėrėti, kaip žiemą iš dangaus snaigės krenta ir vėl sugrįžkite į jaukią gimnazijos sporto salę, kur Jūsų lauks dar ne vienas laimėjimas... Moksleiviams ir juos treniruojantiems kūno kultūros mokytojams linkiu kovingos dvasios, sveikatos, sėkmės ir kuo daugiau pergalių.

Svarbiausia būti savimi ir stengtis eiti į priekį. Jeigu vieną dieną kas nors nepasisekė, tai reikia tikėti, kad kita diena padovanos tau stebuklą. Aš manau, kad tik nuoširdumas viską gali nugalėti. Mokytojai yra mūsų šviesos šaltinis ir turime jais pasitikėti. Tėvai, broliai, seserys yra pats brangiausias turtas ir turime už juos kovoti. Mes turime kovoti ir už save, už gimnaziją, už Lietuvą.

Artėja svarbi diena visai Lietuvai, tai Vasario 16 – oji. Būkime visi kartu, pasitikėkime vieni kitais.

Ir toliau ištvermingai ir kūrybiškai dirbkime, garsinkime Vievio gimnaziją, būkime šviesa, uždegančia savo energija kitus.

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas – 17 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vadina sukčiavimu: vilnietis pakraupo sužinojęs, kiek kainavo tetos kelionė taksi (69)

Praėjusią savaitę DELFI perskaičiau pasipiktinusios pilietės tekstą apie Vilniaus taksi...

Emigrantai pradeda suprasti vieną dalyką – ekonominė šalies padėtis nebėra svarbiausia (9)

Pasaulis keičiasi neįtikėtinu greičiu. Kultūrinis šokas , įvairūs politiniai sukrėtimai,...

Tarptautinę tolerancijos dieną sugadino gautas lankstinukas (25)

Būkime tolerantiški vieni kitiems. Būtent taip mane Tolerancijos dieną pasitiko vaikų darželio...

Nepasitikėjimas kaimynais pasiekė kritinę ribą: vakarais užtraukiame užuolaidas ir raminame vaikus (148)

Neseniai mano langai buvo atviri kaimynams ir visi džiaugėmės nauju savo namu . Daug kas...

Susirgus vaikui griebėsi už galvos: kada sveikatos sistema tarnaus mokesčių mokėtojams? (60)

Esame įprasta šeima – du suaugę, du vaikai. Vyresnysis vaikas neseniai pradėjo lankyti...

Top naujienos

Tarptautiniame kontrabandos tinkle įsipainiojo lietuviai: genialus planas apeiti Rusijos sankcijas (217)

Šeštame aukšte esančiame bute Sankt Peterburgo Lenino prospekte Nastia Loškina ant virtuvės...

Gyventojai prezidentei už darbą surašė pažymius: kokia Grybauskaitė liks atmintyje? (633)

Per beveik dešimt metų prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumo kreivė nukrito daugiau negu...

Sinoptikai perspėja: sulauksime plikledžio ir sniego (3)

Artimiausiomis dienomis didesnių orų permainų nesulauksime, dienomis spustelės kelių laipsnių...

Lustų rinka smigo žemyn: 400 mlrd. dolerių vertės pramonės klestėjimas eina į pabaigą (46)

Nuostoliai lustų gamintojų rinkoje praėjusią savaitę tęsiasi, ypač po to, kai JAV...

Profesorius Stukas apie visų giriamą kokosų aliejų: nežinant kaip vartoti, gresia susirgti baisiomis ligomis (23)

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad Lietuvos gyventojai suvartoja per mažai...

Įvardijo dažniausias klaidas rūšiuojant: kodėl servetėlių negalima mesti į popieriaus konteinerį? (6)

Lietuvoje per metus kiekvienas žmogus galėtų išrūšiuoti apie 60,5 kg pakuočių atliekų ....

Rusai apsidžiaugė per anksti: Interpolo vadovu išrinktas Pietų Korėjos atstovas (73)

Tarptautinės policijos organizacijos vadovu trečiadienį išrinktas Pietų Korėjos atstovas Kim...

Kubilius krizės tyrime: gyvenome laisvo kritimo be parašiuto sąlygomis (101)

Konservatorius Andrius Kubilius prisimena, kad jam pradėjus vadovauti Vyriausybei, Lietuva gyveno...

Monikai Šalčiūtei nenusisekė romanas su Donatu Motiejūnu: buvau apgauta, buvo daug melo (223)

Daugeliui vis dar yra paslaptis, kaip žmonės uždirba pinigus socialiniuose tinkluose dėdami savo...

„Opel“ vairuotojo elgesys greitkelyje įsiutino: taip negalima (42)

Greitkelyje Vilnius Kaunas , važiuojant Kauno kryptimi netoli Pravieniškių. Automobilio „Opel...