aA
Esu eilinė mokinė ir prisidedu prie laiškų jums. Aš tikiu tuo, jog jeigu kalbėsime visi, galbūt mus kažkas išgirs. Miela švietimo ministerija, kreipiuosi į Jus. Kaip Jūs įsivaizduojate produktyvų laiko leidimą, mokymasi mokyklos suoluose, kai lauke saulė kepina, o termometras rodo +30?
© Shutterstock

Kodėl Jūs sakote, kad tos paprastos dvi savaitės yra skirtos pagerint mokslų kokybę, sumažinti namų darbų, bei mokymosi krūvį, kai aš lygiai taip pat kiekvieną dieną sėdžiu prie pamokų iki išnaktų ir ne todėl, kad vėlai pradedu, bet todėl, kad aš noriu turėti savo gyvenimą, lankyti būrelius ir išmokti kažką naujo, daryti dar ir tai, kas man patinka, o ne tik nervintis ar ryt gerai parašysiu atsiskaitymą, ar tikrai viską gerai išmokau.

Ar jums atrodo, kad vaikams/paaugliams socialinis gyvenimas yra nereikalingas? Nes mes jaunesni, nes neturim veiklos, kaip tik bastytis iš vieno kampo į kitą? Mes jauni žmonės! Mes irgi norim gyventi.

Nepamirštant ir to, kad tikrai kiekvienas mokytojas nori, jog vaikai išmoktų būtent to dalyko, ko jis mokina, užduoda namų darbų ar užkrauna informacija, lyg jis būtų vienas tiktai vienas. Na ir žinoma, jeigu tu nori aukštų pasiekimų, tu turi mokytis viską, o kaip Jūs įsivaizduojate tą mokymasi, kai klasėse trūksta oro, pro langus kepina saulė, galvą skauda, o mokytojas baisiausiai nervinasi, nes vaikai tiesiog nesugeba susikaupti.

O ar įmanoma sutelkti dėmesį, kai tokios žiaurios sąlygos? Mes irgi juk esam žmonės! Kur žadėtos edukacinės veiklos? Paklausus mokytojų apie jas, visi kraipo galvas ir tik pasako, jog vaikščioti į pamokas privaloma, nes bus N raidė dienyne, o jeigu praleisi keliausi į „gerovės komisiją“. Kursą mes jau išėję seniausiai, o pamokose sėdim įlindę į telefonus arba mokytoja surengia greitą žinių patikrinimą, nes nėra ką daugiau daryt, bet spėkit, kaip tokie dalykai gadina visą semestrą, kai nesugebi galvoti, o tau duoda testą po nosim ir daryk tu ką nori, kiek gausi - tavo bėdos.

Pagailėkit mūsų... Nors man mokyklos liko tik dveji metai, dar pakęsti tai galiu, bet vaikams, kuriems jau žadama mokykla visą dieną ir teks pusę vasaros šiaip sau suole praleisti, tai yra tikrai didžiausia nesąmonė.

Kadangi vertinu savo sveikatą ir mano mama visiškai tai supranta, aš pasirenku mieliau laiką praleisti dabar gamtoje ir saulėje, o ne mokyklos suole kepti ir eiti iš proto.

Kalbu už visos Lietuvos vaikus. Miela ministerija, jeigu nesutinkate, mielai prašome prisijungti prie mūsų, mielai priimsime į mūsų patogiausius suolus, praleisti laiką „naudingai“ ir kišti į galvą nereikalingą informaciją!

***

Pastebit, jog daugėja straipsnių dėl pasipiktinimo švietimo sistema? Palaukit, tai dar ne viskas. Gerbiama Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigė: Lietuvoje mokiniai atostogauja per daug. Tad kaip Jūs galvojate?

Jeigu Jūsų nuožiūra buvo būtina prailginti mokslo metus, tuomet reikėjo pagalvoti ir apie mokymosi sąlygas, pvz.: įrengti mokyklose kondicionierius. +30°C temperatūroje sėdėti yra įmanoma, kai mėgaujiesi pirtim. Bet klasėse, pamokų metu... Kam sėdėti mokyklose papildomas dar dvi savaites, jei pabaigiame visas vadovėlių temas?! Mokytis jau tampa nebeįmanoma, nebesutelkiame dėmesio į pateikiamą informaciją. Klasėse atsidarome visus langus ir duris, nes nėra kuo kvėpuoti, skauda galvas, darosi silpna. O iš mokyklų grįžtame pavargę ne tik mes, mokiniai, bet ir mokytojai.

Brangiosios Super Mamytės, kreipiuosi į jus, prašau nesiteisinkite kaip jūs sunkiai dirbate, kad jūsų esamoje aplinkoje dar karščiau, bet supraskit, jūs jau dirbate ir galite bet kada išeiti iš darbo. Mes taip lengvai išeiti negalime, kadangi mokslas yra privalomas iki šešiolikos metų. Juolab, kad mus ruošia gyvenimui, mes turime mokytis, mokytis tinkamomis sąlygomis, kad gautumėme žinių, o vėliau ir išsilavinimą.

Ir žinot, po viso to aš palaikau tuos lietuvius, kurie nori geriau gyventi ir išvyksta į užsienį. Nes prieš vėją, o ypač audrą – nepapūsi. Tad linkiu ištvermės ir nepamiršti prisipildyti penkių litrų talpos butelių einant į mokyklas (į tas, kuriose pamokos nesutrumpintos).

Sėkmės!

***

Kaip tokiame karštyje įmanoma susikaupti, mąstyti, o kartais dar ir kontrolinius ar kitus atsiskaitymus rašyti? Kaip įmanoma gerai ir produktyviai išdėstyti pamoką, kai visi nenusėdi vietoje nuo karščio? NEĮMANOMA.

Dabar į mokyklą einame, kad negautume n raidžių ir tiesiog todėl, kad mūsų nuostabioji valdžia taip nusprendė. Pirmiausia reiktų visas mokyklas pritaikyti tokiems karščiams, o tik tada galvoti apie mokslo metų ilginimą, bet pas mus Lietuvoje viskas vyksta atvirkščiai.

Valdžia nori lygiuotis į kitas šalis, nes gi tik mes turime tiek daug vasaros atostogų, bet jie nesuvokia, jog kitų šalių mokyklos yra su kondicionieriais, pritaikytos karščiams, o pas mus? Klasėse 31-34 laipsniai karščio, argi tai normalu?

Prie tokio karščio tik pavėsyje ledus valgyti, o čia dar mokytis, absurdas. Savaitę iškęsti galima, bet iki birželio 15 d., vargu... Tegul šitie įstatymų priiminėtojai praleidžia bent 3 dienas mokykloje, mokydamiesi, tokiomis sąlygomis, įdomu, kaip tada būtų. Manau, po poros valandų bėgtų lauk.

O mes, lyg kokie bejausmiai, einame, kenčiame karštį, gadiname savo brangią sveikatą, ir viskas vardan ko? Tik susivieniję visi moksleiviai galime kažką pakeisti, galime visuose miestuose ir miesteliuose skelbti streikus, protestus, reikia netylėti, mes turime teisę išsakyti savo nepasitenkinimą dabartine situacija.

MES NESAME POMIDORAI, AUGINAMI ŠILTNAMYJE, MES ESAME ŽMONĖS SU JAUSMAIS IR EMOCIJOMIS, SU SVAJONĖMIS IR LŪKESČIAIS, tik per kvailus įstatymus, mes tai prarandame ir esame žlugdomi.

Su pagarba, bet didžiuliu nepasitenkinimu Eglė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (105)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (135)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1113)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (39)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (69)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Top naujienos

Kaip pradėti savo verslą: pinigų gauti lengva, sunkiausia visai kas kita (41)

Panevėžietės atidaryta mažoji bendrija „ Laikas desertui“ veikia tik ketvirtą mėnesį,...

„Gladiatorių mokyklos“ įkūrėjai piešia apgulties scenarijų: bus prieita iki kruvinų susidūrimų (6)

Piečiau Romos esančiu Trisulti vienuolynu ūmai susidomėjo medijos. Tačiau ne dėl jame...

Pastebėjo tik akyliausi: Gintarės Gurevičiūtės suknelė „Žmonių“ apdovanojimų scenoje vos neiškrėtė pikto pokšto (48)

Net ir šou pasaulio vilkams stovėti scenoje, kuomet tave stebi šimtai tūkstančių žmonių, nėra...

Užkalnis: kvepėkite, kaip 90-ųjų Gariūnų verslininkas (60)

„Bogart by Jacques Bogart“. Žinoma, nieko blogo nėra turėti savo gyvenimo apraše Gariūnų...

Dukart išsiskyrusi Mia išdavė ilgai slėptą paslaptį: kiekviena diena buvo tragedija (355)

Skaudžiai meilės reikaluose nudegusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia prisipažino, kad po...

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (444)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Kaip visiems laikams atsikratyti pajuodusių paakių (5)

Išties nemalonu be perstojo girdėti tą patį, kad ir su nuoširdžiu nerimu užduodamą, bet jau...

Staiga ėmė svaigti galva – būsena tęstis gali ir labai ilgai: gydytoja nurodo, kada ieškoti pagalbos labai dažnas negalavimas (19)

Staigiai pakilote nuo sofos ir apsvaigo galva ? Su tokiu jausmu tikriausiai yra susidūręs beveik...

Žmonių elgesyje įžvelgia pavojingą tendenciją: ji niekur nebuvo dingus (229)

„Kam turėtų atitekti mergaitė – naujiesiems tėvams ar broliui?“ Toks vienos televizijos...

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (116)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...