Būsiu be galo, be krašto atvira. Kaip visuomet. Turbūt daugelis dabar tai pavadintų nebemadinga vertybe ar būdo bruožu, bet iki šiol vadovaujuosi principu: „Būkim biedni, bet teisingi“. Niekada anksčiau nerašiau tokio pobūdžio laiškų ar „atvirlaiškių“ su išdėstytomis savo mintimis, bet, matyt, lašas po lašo ir akmenį pratašo, arba trumpiau ir taikliau kalbant – nebegaliu tylėti.
© Shutterstock nuotr.

Mane nuoširdžiai žavi šioje skiltyje pasisakiusių žmonių sugebėjimai ne tik išgyventi, bet dar ir sutaupyti. Manau, tokiems žmonėms reiktų pastatyti mažų mažiausiai po paminklą arba jų nuotraukomis papuošti naująją valiutą – eurą.

Daugybę kartų tikėjau, kad Lietuva – stebuklų šalis, bet skaitant tokio pobūdžio rubrikas šventai įsitikinau, kad taip ir yra. Spaudžiu Jums visiems dešinę ar kairę (kurią jau patiems patogiau, kad paspausčiau) ir kalbu be ironijos, priekaišto, sarkazmo ar lietuviško pavydo, bet pati tikrai neplanuoju ir toli gražu net nenoriu gyventi taip „aklai“ taupydama.

Va čia ir dabar jau girdžiu Jus visus burnojančius (lietuviškasis mentalitetas, visai kaip su ta degančia kaimyno gryčia), bet ir aš turiu žodžio laisvę (kokie skambūs žodžiai, net jei ši laisvė anoniminė ir virtuali). Nenoriu, nežadu, man bjauru gyventi taip taupant, nors (kokia likimo ironija) esu priversta tai daryti, bent kol kas. Kodėl nenoriu, imsite klausti? Todėl, kad man nesuvokiama, kaip žmogus, studijavęs, investavęs į savo studijas, mokslą, įgijęs mūsų lietuviškų universitetų diplomus, dirbęs ne vienoje didelėje ir Lietuvos mastu žinomoje kompanijoje dabar turi išgyventi už šiek tiek didesnį nei minimalų atlyginimą.

Nepradėkime diskutuoti apie paties individo atkaklumą, gebėjimus ar užsispyrimą, ryžtą ir įžūlumą siekti karjeros ar brangiau apmokamų pareigų. Kalbėkime apie taupymą. Ir aš jam sakau „Ne“. Ar Jums tikrai atrodo normalu taupyti visais atžvilgiais, kad tik, Dieve padėk, galėčiau sumokėti būsto, šilumos, visas reikalingas n-tąsias rinkliavas ir mokesčius, na, ir jei kas nors liks – džiaugtis, valgant tik daržoves (nesu prieš sveiką mitybą) ar pigiausius makaronus iš pigiausio prekybos centro?

Judėjimas tai sveikata – sutinku. Bet man neatrodo normalu, mažiausiai 6-8 metus dirbančiam žmogui toje pačioje įmonėje negalėti sau leisti išlaikyti ir įsigyti automobilio. Vaikščioti sveika,bet aš tikrai nežadu vaikščioti pėsčiomis atšiauriomis lietuviškomis žiemomis po pasibuvimo su draugais mieste, kai nuo Senamiesčio gyvenu už 10 km. Manau, labiau nesveika peršalti ir nušalti visus gyvybiškai būtinus organus, kurie dar padeda uždirbti tuos esamus litukus, skirtus visoms rinkliavoms.

Mažų mažiausiai keistai man kaip moteriai nuskambėjo vieno asmens paatviravimas šioje skiltyje, kad negalint sau leisti įsigyti kosmetikos iš parduotuvių, galima naudoti gamtines žaliavas. Taip, tai sveika. Taip, tai ekologiška ir, žinoma, taupu. Bet jau atleiskite man, į trečią dešimtį įkopusiai moteriai, kuri mėgsta atrodyti moteriškai ir patraukliai (atrodo, šios dvi sąvokos lygu brangiai), nenorinčiai vaikščioti sušalusiai į darbą, iš darbo ir visur kitur pėsčiomis, veidą išsitepus miltais, burokėliais ar dar velniai žino kuo, nes taip esą taupu, sveika ir naudinga.

Yra daugybė būdų įsigyti kokybiškos kosmetikos iš parduotuvių, neišleidžiant visų pinigų. Ar normalu (manau, turiu vartoti kitą žodį – įprasta, nes dauguma tautiečių dabar gyvena pagal posakį „šuo ir kariamas pripranta“), kad žmogus, investavęs į save, siekęs, dirbęs, ieškojęs, galiausiai turi mąstyti ne kaip išgyventi (man tai tolygu žodžiui egzistuoti, panašiai kaip egzistuoja amebos ar kiti vienaląsčiai mikroorganizmai), o kaip sutaupyti pusę savo gaunamos algos? Ši dažnai lygi liaudiškai vadinamam „minimumui“.

Tuomet prisitaupęs, prikirtęs nupigintų makaronų, dešrų ar ekologiškų daržovių (kas ką labiau mėgsta), apsirengęs geriausiais mamos „Humanos“ parūpintai drabužiais, drauge su vyru/žmona ir vaikais sveikai pėstute 10-20 kilometrų pasivaikščiodamas (grynas oras labai naudingas sveikatai) kaip doras ir laisvas nuo skolų pilietis traukia į miestą pasigrožėti nemokama (svarbiausia) kalėdine eglute, prie kurios džiugiai geriama iš namų termose atsinešta arbata, užkandant namie ruoštais sumuštinukais (duonai ir dešrai „Maximoje“ taikyta itin didelė nuolaida). Kodėl skandinavai, vokiečiai ar britai gyvena kitaip? Kitaip nereiškia švaistūniškai, banaliai ar tingiai. Tai byloja apie žmogaus darbo ir jo gaunamo grįžtamojo ryšio santykį, kuris leidžia ir sutaupyti, ir, svarbiausia, jaustis žmogumi. Tad padėkite, man, Dievai, nes nenoriu taupyti ir tik egzistuoti...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar žinote kaip taupyti, uždirbant 900 litų, ar per mėnesį į taupyklę sumesti 500-700 litų? DELFI skaitytojai – taip! Ne kartą dalijęsi tokias vertingais patarimais, jie pagelbėjo ne vienam. Šįkart prašome Jūsų – atskleiskite, kokiu būdu – grynaisiais ar kortele – mokate, aprašykite savo išlaidas ir pasidalinkite nuomone, kokiu būdu sekasi jas geriau kontroliuoti! Už įžvalgas vienam Jūsų padovanosime planšetę!

Išdrįskite papasakoti, kiek Jūsų šeima išleidžia per mėnesį, kam skiria pinigus ir kaip taupo mokėdami grynaisiais ar kortele. Kaip sutaupyti lengviau? Ar artėjant dienai, kai litą pakeis eurai, kaip nors pasikeitė Jūsų pinigų naudojimo įpročiai?

Dalinkitės savo mintimis iki lapkričio 23 d.! Lapkričio 24-30 d. vyks balsavimas, kurio metu galėsite balsuoti už Jums pravarčiausias, įdomiausias įžvalgas. Daugiausiai balsų surinkusio autoriaus laukia naujutėlė planšetė.

Nenorėsite paleisti savo naujojo planšetinio kompiuterio „iPad Air“ (Wi-Fi + 4G 16GB, tamsiai pilkos spalvos) iš rankų. Jis lengvutis, bet galingas, greitas ir itin išmanus. Tai naujausių technologijų žaisliukas kasdieniam darbui, kelionėms ir pramogoms.

Mintimis galite dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt, antraštėje nurodydami „Pinigai“, arba spausdami nuorodą čia.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaizdas Kėdainių poliklinikoje sukrėtė: kol visuomenė tylės, tol niekas nesikeis (15)

„Tokia situacija man primena 1980 m.“, – DELFI redakcijai piktinosi moteris, kurią šokiravo...

Prajuokino Turgelių gyventojos reakcija į Vėlyvio provokaciją: kas darosi Lietuvoje? (170)

Atsitiktinai sužinojau apie Emilio Vėlyvio darytą šou bažnyčioje. Užmečiau akį. Nieko...

Nakvynės vietos įsiminė ilgam: vienoje – įdėmus savininko žvilgsnis, kitoje – dušas kambaryje (23)

Pasiskaičiusi istorijų apie prastus ir keistus viešbučius, nutariau parašyti ir savo...

Eksperimentas „Laikinoji emigracija“ arba pusamžio perspektyvos Vokietijoje (30)

Išbandyti save laisvoje darbo rinkoje užsienyje knietėjo man jau seniai. Šioje vietoje, manau,...

Eksperimentas pažinčių svetainėje: tinderio princų pasiūlymai ir gvazdikų pasimatymas (143)

Turbūt dažnas vyras turi draugę/kolegę/sesę, kuri yra ištarusi frazę panašią į „Tinderis...

Top naujienos

Bandė emigruoti į Norvegiją, bet nepasisekė: nuo to laiko savo šeimos gyvenimą pavertė pragaru (21)

„Sugyventinis sakė, kad neužsikoduos. Sakė: ką, aš nesveikas, kad negersiu? Vaikų teisių...

Baltarusės vyksta gimdyti į Vilnių ir moka tūkstančius: Olga papasakojo esminius skirtumus (5)

Tarp Baltarusijos moterų, besiruošiančių tapti motinomis, populiarūs gimdymai Vilniuje. Žinoma,...

„Žiurkikių“ kebabais prekiaujantis verslininkas: nėra ko piktintis, pavadinimas – žmonos garbei (67)

„Žiurkikių“ kebabas. Tokį maisto patiekalą galite nusipirkti dviejose Molėtuose...

Doveika įvertino Vėlyvio provokaciją bažnyčioje: ar nusišlapinti ant artimo žmogaus kapo taip pat būtų labai meniška? (345)

„Čia nieko originalaus. Nieko. Tuščia. Čia garbėtroškos priemonė“, – apie Emilio Vėlyvo...

Intrigos nebelieka: broliai Lavrinovičiai karjerą tęs Prienuose ir klausys Šeškaus nurodymų (4)

Po dvejų metų Panevėžyje broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai kelsis į Prienus, kur...

Šią šeimą prisimena kiekvienas lietuvis, tačiau tik retas žino, ką jai iš tiesų teko iškęsti (68)

Jie – broliai dvyniai. Ji – vyresnioji sesuo, vadinta eterio lakštingala. Visi trys bajoriškos...

Kaip vasaros užbaigtuvių metu rengiasi stilingi sostinės gyventojai (20)

Besibaigianti vasara Vilniuje vis dar gena sostinės gyventojus ištrūkti į miestą, nes saulėtų...

Inga Stumbrienė su šeima Singapūre apsistojo viename prabangiausių viešbučių: įspūdis – neišdildomas (89)

Po 14-ųjų vetuvių metinių minėjimo Balyje verslininkai Inga ir Aivaras Stumbrai apsistojo...

Pasaulyje išgarsėjusį šokoladą kuriantis lietuvis: kartumas – prasto šokolado požymis (8)

Šokoladas tikrai ne saldainis – tai labai išlepęs kakavos vaisiaus produktas, sako rankų darbo...

Nausėda pasveikino važiuojančius apsipirkti į Lenkiją (582)

Pirmadienį „Žinių radijuje“ viešėjęs Gitanas Nausėda kiek netikėtai pasidžiaugė į...