aA
Man 30 metų, turiu dvi dukras – 8 ir 3 metų. Kai susilaukiau pirmos dukros, į darbą grįžau po 1 m. ir 3 mėn. (dukrytę nuvedžiau į lopšelį), ir ne todėl, kad labai reikėjo pinigų, o todėl, kad buvau be proto pavargusi nuo jos auginimo. Kol nesulaukė vienerių, ji nuolat verkė, o aš negalėjau suprasti, kur problema.
© Shutterstock nuotr.

Atrodė, kad taip ir jai, ir man bus geriau. Tada atrodė, kad auklės ja pasirūpins geriau, o ir mano psichika šiek tiek atsigaus. Buvau gilioje „motinystės depresijoje“. Man tada buvo 22 m. – tikrai nebuvau pasirengusi motinystei.

Ir vėliau, jau dukrai paaugus, santykiai ilgą laiką buvo labai sudėtingi. Dukrai labai trūko manęs, tai lėmė problemas bendravime su bendraamžiais, pykčio priepuolius, barnius ir, kas baisiausia, nepasitikėjimą savimi. Ji buvo labai uždara, tyli, nebendraujanti su kitais vaikais.

Po 4 metų gimė antroji – motinystei šįkart buvau pasirengusi labiau. Su vaiku namie buvau iki 2 metų. Su antrąja dukra ryšis buvo daug artimesnis, rūpesčių buvo daug mažiau ir net meilė atrodė stipresnė antrajai dukrai. Bet vis dar nemokėjau bendrauti su pirmąja dukra, o ji labai pavydėjo mano meilės mažajai sesutei, visą laiką priekaištavo man – kad aš sesę myliu labiau, kad esu bloga mama.

Aš, besirūpindama savo aukštuoju mokslu, vaikais, vyru, šeimos rūpesčiais ir savo karjera, galop visiškai pasimečiau savo vertybėse, išvargau, išsekau ir jau nebegalėjau suprasti, kas yra teisinga, o kas ne, kaip reikia auklėti vaikus, kaip kurti ryšį su dukromis, kad duočiau joms viską, ką galiu geriausio.

Taip jau nutiko, kad prieš pusmetį išėjau iš darbo – padariau pauzę, nes pradėjo šlubuoti ir psichinė, ir fizinė sveikata. Ir būtent tada, kai aš pabuvau pati su savimi, pailsėjau, kai išanalizavau visą savo ir dukrų gyvenimą nuo jų gimimo iki dabar, supratau, kiek daug klaidų dariau.

Nes iš tiesų vaikams reikia tik meilės, ją lydi tik geri dalykai, geri pavyzdžiai, tik gera praktika. Pradėjau vyresnę dukrą lydėti į mokyklą pėsčiomis tam, kad galėtumėme kuo daugiau pabendrauti tik mudvi. Taigi, dabar atsirado tik mūsų rytai.

Apkabinu ją daug dažniau, pagiriu, paskatinu. Mes dažnai pasikalbame kaip draugės, nepamokslauju jai, o tiesiog kantriai ir su meile paaiškinu. Daug dalykų darome kartu. Ir galiu pasakyti, kad tiek, kiek „pridariau“ blogų dalykų auklėjime per visus 7,5 metų, dabar tikrai per pusmetį sugebėjau pataisyti.

Ir kas labiausiai pasikeitė, tai mano dukros gyvenimas – ji pagaliau pasitiki savimi, ji turi draugų, ji mielai lanko būrelius. Jai tiesiog reikėjo mano meilės ir palaikymo. Atrodo, visiškai paprastų ir savaime suprantamų dalykų, tačiau net ir tokių dalykų turėjau išmokti pati, būdama jau net 30 metų.

Taigi, nenuleiskite rankų tos, kurioms atrodo, kad motinystė yra sunkiausias darbas pasaulyje – taip, tai atsakingos pareigos, tačiau svarbu pačioms išugdyti savyje tai, ką norime matyti savo vaikuose. Nereikia savęs gailėtis – STOP. Reikia dirbti pačiam su savimi, išugdyti savyje discipliną. Jei aš „isterikė“, tai mano vaikai kitokie, vargu, ar gali būti. Ir tik tada, kai aš pati būsiu rami, susikaupusi, atsakinga, mylinti, tokie bus ir mano vaikai.

O svarbiausia, niekada ne vėlu pradėti iš naujo. Reikia tik nori. Mes negalime pakeisti išorinio pasaulio, arba galime išoriniam pasauliui įtaką daryti labai menkai, tačiau savo vidinį pasaulį valdome TIK MES PAČIOS. Mano gyvenimas pasikeitė ne dėl ko nors, ne dėl kitų, o dėl to, kad pasikeičiau aš pati. Ir viskas aplink nušvito daug šviesesnėmis spalvomis. Negailėkite meilės ir palaikymo kitiems – taip aplinkui bus daug laimingesnių žmonių.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Projektą vietoj Profsąjungų rūmų vadina šlykščiu: gaila, kad negerbia tikro paveldo (14)

Noriu trumpai pareikšti savo nuomonę dėl koncertų salės vietoj Profsąjungos rūmų .

Saugumas ar taršos mažinimas: ko iš tikrųjų siekia valdžia? (23)

Policija, Kelių Direkcija ir kitos, mažesnio kalibro institucijos, deklaruoja siekį mirčių...

Neteko kantrybės dėl siuntinių pristatymo chaoso: ar klientai „Lietuvos paštui“ trukdo dirbti? (91)

Papasakosiu, kaip „Lietuvos paštui“ klientai trukdo dirbti. Rašau netekusi kantrybės nuolat...

Istorikas Marius Vyšniauskas: Istorinė amnezija arba tauta, atsisakanti savo praeities (III) (23)

Istoriko Mariaus Vyšniausko tekstas „Istorinė amnezija arba tauta, atsisakanti savo praeities“...

Grįžo į Lietuvą, bet nesitikėjo tokio popierizmo: mūsų valstybinis sektorius vis dar dvelkia Sovietų Sąjunga (86)

2019 metų gegužė – su drauge po keliolikos metų grįžtame į Lietuvą. Teisingiau grįžtu aš,...

Top naujienos

Karbauskis paruošė opozicijai siurprizų: atmosfera Seime kaista papildyta (11)

Artėjant balsavimui dėl V. Pranckiečio atstatydinimo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė...

Nuotraukose iš prabangių vestuvių galutinai demaskuotas Skripalių nuodytojas (109)

Nuotakos tėvas, vesdamas dukrą prie altoriaus, išdidžiai šypsojosi. Šios vestuvės vyko 2017...

Naujas Kauno valdžios žingsnis – apmokestinti „svetimų“ vaikų tėvus (160)

Nors Vyriausybės atstovas Kauno bei Marijampolės apskritims Andrius Cechanavičius antradienį Kauno...

„Newsweek“: JAV Rusijai perleido šiaurinį Sirijos miestą (70)

Jungtinės Valstijos Rusijai „perleido“ šiaurinį Sirijos Manbidžo miestą, skelbia...

Po valstiečių bandymo atsiimti parašus pareiškimą dėl Pranckiečio puolė pasirašinėt opozicija papildyta 17.27 val. (271)

DELFI šaltinių teigimu, planas šiandien balsuoti dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio gerokai...

Ažiotažą sukėlusios „Zero Live Show" reklamos kūrėjai išgirdo teismo nuosprendį (86)

Antradienį Šalčininkų teisme ir vėl atversta skandalu bei nemalonumais su teisėsauga...

Įvertino Nausėdos pradžią: daug teisingų žingsnių ir daug neatsakytų klausimų (25)

Šią savaitę sueina lygiai šimtas dienų, kai Gitanas Nausėda užėmė prezidento pareigas....

Nusprendė: dėl Pranckiečio bus balsuojama dar šį vakarą papildyta (304)

53 parlamentarų pasirašytą pareiškimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atšaukimo...

Natūralios kosmetikos kūrėja – apie „nekaltą“ ingredientą, dėl kurio sensite greičiau (2)

Rasveratrolis, skvalenas, filagrinas, kolagenas, vetiverija, simondsija – tai tik dalis...

Karbauskis bankams išsiuntė laišką: ar „grasinimas“ kelti palūkanas buvo suderintas? (127)

Į valdžios planus apmokestinti komercinių bankų aktyvus sureagavus Lietuvos banko asociacijos...