aA
Mudu su sūnumi jau kurį laiką kalbamės, kad reikės parašyti laišką Kalėdų Seneliui. Šiandien iš ryto nusprendžiau tam pasiruošti – reikia surasti adresą, kuriuo siųsime laiškus. Girdėjau, jog Rokiškyje yra išreklamuota Kalėdų rezidencija. Nuostabiame, spalvingame ir informatyviame interneto puslapyje Kalėdų Senelio pašto adreso nėra. Ir apskritai, ar galima siųsti laiškus paštu – neaišku. Tik tiek supratau, kad už du eurus galima gauti atsakymą. Kažkaip.
Moteris
Moteris
© Shutterstock

Taigi logiškai pamąsčius, prieš tai nieko gero neradus interneto paieškoje, nusprendžiau (pirmą kartą, po kokių 10 ar daugiau metų) paskambinti į informacijos liniją 118. Deja, adreso ten nesužinojau. Tuomet pamaniau, kad reikia griebti jauti už ragų. Paskambinau į Lietuvos paštą. Na, kas jau kas, o Lietuvos paštas tikrai žinos! Juk būtent ten suplaukia visi visi (ir su adresu, ir be jokio adreso) vaiku laiškai Kalėdų Seneliui. Turėčiau pridurti, kad atsidariusi Lietuvos pašto interneto puslapį tikėjausi pirmiausia didelėmis raidėmis pamatyti kreipimąsi į vaikus (juk būtent jiems Kalėdos yra didžiausia šventė) ir raginimą rašyti laiškus Kalėdų Seneliui, na ir aišku, svarbiausia, adresą. Nebuvo to. Neradau net ir gerai paieškojus. Sužinojau apie labai gražius naujus Kalėdinius pašto ženklus, taip pat, kad galima gauti kalėdinį antspaudą. O adresas? O laišką kur siųsti? Na, nėra jo, to adreso.

Taigi aš paskambinau tau, Lietuvos pašte. Tu juk toks senas, išmintingas ir modernus tuo pačiu metu. Tu atsakysi į mano „neįprastą“ klausimą. Po ilgų laukimo minučių malonus moteriškas balsas pradėjo pasakoti apie kažkokį vykdomą projektą. Kad reikia rašyti elektroninį laišką apie planuojamų parašyti laiškų kiekį į kažkokį elektroninį adresą. Bet, sakau, manęs nedomina projektas, nedomina, kad gaučiau atsakymą iš Laplandijos, ar dar kažkur. Lietuviškas Kalėdų Senelis domina. Patriotė esu (o, beje, ir be projektų kanadietiškas Kalėdų Senelis atrašo, ir netgi LIETUVIŠKAI, ir visiškai nemokamai, tik apsišarvuoti kantrybe reikia, nes laiškai į Kanadą ir iš jos ilgai keliauja) ir noriu savam, mūsiškiui parašyti.

Taigi, išsiaiškinusi, kad aš noriu tik viena laišką siųsti, maloni ponia pasakė, kad ne, vieno laiško rašyti negalima. Aš iš nuostabos perklausiau, ar tikrai Lietuvos vaikai negali rašyti laiškų Kalėdų Seneliui? Ir ji maloniu skambiu balseliu atsakė, kad ne, šiuo metu tokie projektai nevykdomi.

Fantastika!

Tai gal ir Kalėdų nebešvęskime, nes projektas joks šiuo metu nevykdomas?

Aišku, emocijos kunkuliuoja ir labai daug nelabai gražių žodžių norėjosi maloniai poniai, o ir šiam laiške išsakyti... Bet neleiskime sau to... Geriau pagalvokime, kaip turėtų būti? Ir ką mes galime padaryti, kad tai pakeistume?

Ko norėtųsi? Paprasčiausiai visiems prieinamo Kalėdų Senelio, arba, kaip žiniasklaida vadina, Senelio Kalėdos pašto adreso.

Visi vaikai žinotų, kad nusiųs ten, kur reikia. Kad laiškas adresatą būtinai pasieks.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Atsidūrėte panašioje situacijoje? Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Komentuoja Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė

Lietuvos pašto funkcija – rūpintis nenutrūkstamu finansinių, korespondencijos ir siuntų paslaugų teikimu, kurių srautas šventiniu laikotarpiu padidėja kelis kartus, tačiau pagal galimybes kiekvienais metais prisidedame prie gražių socialinių iniciatyvų.

Mūsų žiniomis, Lietuvoje yra net kelios iniciatyvinės grupės, kurios rūpinasi Kalėdų senelio laiškais – vienos atsakymais į laiškus rūpinasi nemokamai, kitos už tai ima tam tikrą mokestį. Mes jau kelinti metai iš eilės padedame VšĮ „Kalėdų senelio paštas“: visi tvarkingai adresuoti Kalėdų seneliui Kalėdai, Šventaragio slėnis, Grįžulo ratų paštas, su atgaliniu adresu ir pašto ženklais laiškai mūsų laiškų skirstymo centre surenkami ir pristatomi šios iniciatyvos atstovams. Tokių laiškų kasmet būna apie 5-8 tūkstančius – juos visus „Kalėdų senelio pašto“ savanoriai atsakingai perskaito ir nemokamai nurodytu adresu išsiunčia atsakymus.

Kalėdų seneliui adresuoti laiškai be pašto ženklų, tačiau su atgaliniu adresu, vežami į mūsų laiškų skirstymo centrus – į juos taip pat parengiamas atsakymas ir išsiunčiamas nurodytu adresu. Gaila, tačiau dauguma laiškų būna be jokio adreso, tad į juos atsakyti galimybės neturime.

Norintys siųsti laišką ne lietuviškam Kalėdai, tai taip pat gali padaryti: rašyti reikia Santa Claus, Main Post Office, Tahtikuja 1, 96930 Rovaniemi, Finland.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ne feministės įspūdžiai prekybos centre: du darbuotojai pasielgė kaip tikri mižniai (12)

Šis įvykis man įrodė, kad nesu feministė. Jeigu ir būčiau – yra žmogiškų galimybių ribos...

Portugalijoje sutikta penkiasdešimtmetė gražuolė įkaitino vyro kraują prieš pat susikraunant lagaminus (56)

Tvankus rugpjūtis šiaurinės Portugalijos provincijos miestelyje. Lankausi čia darbo reikalais,...

Komandiruotėje vyrą suviliojo dvi rusės – toks meilės trikampis baigėsi pasiūlymu, didesniu už lovą (99)

Nors mes nuo Rusijos pabėgome devyniasdešimtaisiais, bet ką čia slėpti, dar ilgai naudojomės jos...

Aprašė ypatingą naktį motelyje: išvesk mane iš doros kelio (26)

Noriu vesti tave iš proto. Vilkėti raudoną suknelę ir tapti deginančia lava, naikinančia visas...

Helovino vakarėlis padovanojo vaikinui aistringiausią patirtį: kai draugė mane perrengė, buvo svarbu išlaikyti mano paslaptį (3)

Buvo Helovino vakaras. Atėjo kasmetinis karnavalinis vakarėlis, kuriame norėjau sudalyvauti su...

Top naujienos

Delta atmainą lygina su vėjaraupiais: daugelis mūsų susidursime su kovidu artimiausiu metu (185)

Delta atmaina plinta taip pat greitai kaip vėjaraupiai, o galbūt net dar sparčiau. Daugelis...

Agnė Pačekajė | D+

Sunku patikėti, kad ši istorija turi laimingą pabaigą: Raimondos mama nudūrė tėtį – ir tai buvo tik siaubo pradžia

Septynmetei ant kojų nukrenta mamos nužudytas tėtis Tai tik siaubo pradžia. Tačiau net tokia...

Zdovco debiutas Kaune ir pirmosios pergalės medžioklė: „Žalgiris“ – „Bayern“ nuolat atnaujinama (127)

Eurolygos 5-ame ture sumažės pergalės skonio nejutusių komandų: Kaune susitinka pirmas ketverias...

Medininkuose apgyvendinta migrantė turi vienintelį prašymą: aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia (1)

„Aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia“, – susisiekusi su Delfi sakė...

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties, papildyta 21.05 (88)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Graikijoje Lietuvos prašymu suimtas Radkevičius – Ukrainos karo su separatistais dalyvis (38)

Graikijoje sulaikytas Sausio 13-osios byloje nuteistas Ukrainos pilietis Aleksandras Radkevičius...

Europos Sąjunga oficialiai turi pirmąją ponią (38)

Europos Sąjunga (ES) oficialiai turi pirmąją ponią: Amelie Derbaudrenghien Michel.

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atpildo valanda: kaip Holokausto architektą, pasmerkusį myriop tūkstančius žydų, pačiupo Izraelio spec. tarnyba II dalis

Istorijoje gausu faktų, kuomet didžiausi piktadariai teisingumo išvengia. Dažnai jiems mirtis...

Kardiologė patarė, kaip sumažinti blogąjį cholesterolį: rezultatas pastebimas po poros mėnesių (20)

Padidėjusi cholesterolio koncentracija yra vienas didžiausių širdies ligų rizikos veiksnių....

Gydytojos atmintinė: kaip namuose gydyti karščiuojantį vaiką, tinkamai pamatuoti temperatūrą ir kokių vaistų duoti 10 dažniausių tėvų klaidų

Sukarščiavus vaikui tikriausiai ne vienam tėvui kyla panašūs klausimai – ką daryti, ar iškart...