aA
Perskaičius apie nelabai malonų nutikimą lėktuve tarp krepšininko ir europarlamentarės, bei perskaičius komentarų skiltį man kilo savotiškų minčių. Situacija tokia, kad lėktuve dėl vietos trūkumo bei nuovargio įsiplieskė nemalonus apsižodžiavimas, kuris atsidūrė laikraščių bei socialinių tinklų puslapiuose. Aš matau viską paprasčiau, kadangi nepažįstu/neseku nei Maldeikienės, nei Macijausko, taigi, mano nuomonė visiškai nešališka.
Maldeikienė vs. Macijauskas: kas buvo teisus?
© DELFI montažas

Pradėkime nuo to, kad Macijauskas yra/buvo krepšininkas, iš to gyvena/-o, tuo užsiimdamas garsina/-o Lietuvą. Ką jis privalo daryti norėdamas būti geru specialistu savo srityje?

– gerai žaisti krepšinį (būtinai)

– turėti gerą fizinį pasiruošimą ir sveikatą (būtinai)

– išmanyti krepšinio strategiją ir t. t. (būtinai)

– išmanyti kultūrą, politiką, istoriją, etiką ir t. t. (būtų gerai, bet neprivaloma)

Tai yra tie dalykai ką žmogus daro gerai, dėl ko jis yra žinomas ir gerbiamas bei laikomas savo srities profesionalu. Toliau, europarlamentarė Maldeikienė:

– išmanyti politiką (privaloma)

– išmanyti istoriją (privaloma)

– išmanyti etiką (privaloma)

– išmanyti kultūrą (privaloma)

– turėti aukštą emocini intelektą (privaloma)

– domėtis krepšiniu (būtų gerai, bet neprivaloma)

Kiekvienas iš jų pagal savo sugebėjimus ir pomėgius pasirinko savo gyvenimo kelią ir būdą, todėl mes greičiausiai niekada nepamatysime Maldeikienės krepšinio aikštelėje, o Macijausko politikoje.

Tam, kas įvyko lėktuve, aš labai stipriai nepritariu politikei. Jokiu būdu nesakau, kad krepšininkas turėjo pasirinkti tokį žodyną skirtą vyresnio amžiaus sergančiai moteriai, bet sakau, kad to tokio dialogo apskritai turėjo nebūti. Nes dabar išėjo taip, kad kažkas kibirkščiuojantis praėjo pro kiaurą propano balioną. Išsilavinę žmonės žino, kad visi konfliktai kyla dėl nežinojimo ką turi omenyje kitas žmogus ir kaip jis jaučiasi. Čia nei vienas iš jų nežinojo kaip jautėsi kita pusė: vieni – stresuojantys ir pervargę, kita – serganti ir išsekusi. Bet kaip politikei, išmanančiai (bent jau taip turėtų būti) etiką ir su reikiamo lygio emociniu intelektu nereikėtu užsipulti nepažįstamo žmogaus.

Netikiu, kad konfliktas prasidėjo, pasakius „atsiprašau, jaunuoli/vyriški, gal galėtumėte praleisti, aš esu labai pavargusi ir noriu atsisėsti“. Kaip pasakė, taip ir gavo atgal. Kadangi užsirovė ant žmogaus, kuriam etinis išsilavinimas nėra būtinas (nors būtų gerai), ji gavo žodinės košės atgal pilną lėkštę, kurios ji „nebepajėgė suvalgyti“. Vietoj to, kad patylėtų ir nekurstytų daugiau ugnies, matyt, bandė nusileisti iki krepšininko lygio, dėl to po akimirkos ir išgirdo kalbas apie kitus galus, šukuoseną ir žmones, atidavusius jai savo balsą rinkimuose. Vadinasi, ji žodinį konfliktą kaip ir pralaimėjo, kurį pati ir sukėlė, ir kuris iš viso neturėjo atsirasti.

Gyvenime būna, kad netyčia tokie apsižodžiavimai atsitinka, bet kaip išsilavinęs žmogus, ji turėjo mokėti numalšinti, užbaigti arba nereaguoti dialogui dar nepasiekus „aukštumų“. Labai geras paskutinių dienų pavyzdys buvo sportininko A. Misiūno ir Selo dialogas persirengimo kambaryje. O čia politikė padarė tris grubias klaidas: sukėlė/pradėjo konfliktą, jį tęsė/jo nenumalšino, jį paviešino, pažeisdama asmens privatumo politiką – įkeldama nuotrauką į viešąją erdvę. Vėlgi man kyla klausimas, kaip ji, išsilavinusi moteris, ryžosi tokiai paaugliškai nesąmonei kaip nufotografuoti miegantį žmogų ir parašyti apie jį straipsnį.

Ji nemoka valdyti pykčio, laiko nuoskaudas, pažeidinėja įstatymus, kad pakenktų ir atkeršytų jai nepatikusiems. Mano nuomone, ji negali dalyvauti politikoje, nes emocijos jai vadovauja labiau nei protas, dėl to padidėja neteisingų sprendimų rizika. Ir spėkite ką ji kelias dienas galvos. Tikrai ne apie darbą, o apie tai, kas įvyko lėktuve, bei galimai bylinėsis dėl asmens teisių pažeidimo vietoj to, kad dirbtų savo darbą, už kurį mokesčių mokėtojai moka jai atlyginimą.

Žiūrint viską per tolerancijos prizmę, moteris yra serganti ir su ja neturėtų būti taip kalbama ir taip elgiamasi. Sutinku. Ją reikia gerbti ir linkiu, kad jos sveikata pagerėtų ir viskas jai būtų gerai. Jei ji būtų jautųsis gerai, nemalonaus pokalbio lėktuve visai nebūtų įvykę. Tačiau jos darbas yra susijęs su politika, logiškais sprendimais, emocijomis, t.y. protinis darbas, o ji turi „emocinių nukrypimų“ arba, tariant kitaip – nesugeba susitvarkyti su savo emocijomis. Ji vis dar turi savo dabartines pareigas dėl to, kad dauguma (arba tie, kas gali situaciją pakeisti) ją toleruoja. Imkime kitą pavyzdį apie neseniai viešai aptartą situaciją – Verygos sekretorė, kuri savo instagramos paskyroje kėlė savo erotines nuotraukas. Pasak žurnalistų, jos elgesys buvo apsvarstytas ir ji neteks savo darbo vietos dėl to, kad ji turi „nukrypimų“ nuo etinių normų. Konflikto sukėlimas, jo puoselėjimas, viešinimas pažeidžiant įstatymus, bei pastovus kitų žmonių „idiotinimas“ savo paskyrose taip pat yra „etinis nukrypimas“. Būkime tolerantiški, bet teisingi ir paklauskime savęs, ar ji gali būti politikoje ir atstovauti Lietuvą?

Kodėl nelinksniuojamas krepšininkas? Palinksniuotas jis jau komentaruose po pirmuoju straipsniu apie šį įvykį. Būtų didelis pliusas, jei jis būtų žinojęs, kaip jai atsakyti gražiai ir neatverti „Pandoro burnos“. Bet kol kas susivaldymu pirmauja Misiūnas iš Selo konflikto. Žinoma, krepšininko vaikai viską girdėjo, jis už tai turės daugiau laiko skirti jiems mokyti, kad tai, ką tėvelis pasakė lėktuve, nėra gražu ir taip kalbėti nereikėtų. Bet tai jau jo asmeninis reikalas. Jo, kaip žmogaus, vertė daugelio akyse nukrito ir jis gavo savo Karmą iš karto po straipsnio pasirodymo. Iš kitos pusės, jis gynė savo šeimą nuo psichologinio smurto ir patyčių kaip tikras patinas. Būtų reikėję, būtų gynęs ir nuo fizinio. Taip elgtųsi kiekvienas normalus vyras, tik gal žodynai skirtųsi.

Lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis straipsnio apie šį konfliktą nerašė, o tik papildė kaip atsakymą, pamatęs, kad jis jau parašytas iš „pašnekovės“ pusės. Vadinasi, jis pykčio nelaiko ir tyčia kažkam kenkti nesiruošė, nuotraukų nekėlė. Šiuo atveju, emociniu intelektu pirmauja krepšininkas.

Pabaigos žodžiui pasakysiu, kad visame pasaulyje nėra teikiama pirmenybė mokymuisi, kaip geriau užgesinti ugnį, bet teikiama pirmenybė padaryti taip, kad gaisras niekada nekiltų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(646 žmonės įvertino)
4.3715

Moteris apsilankė Nidos nudistų pliaže – įsijungus „dzin“ režimui pajuto kai ką naujo (103)

Ne naujiena tai, bet pagalvojau, kad reikėtų pasidalinti, gal kam bus naudinga. Buvau aš šią...

Viešuoju transportu pavažiavęs konstatavo: sovietinių laikų nesiilgiu, bet vienas dalykas buvo geriau (67)

Akcenduodami darnaus judumo ir tvarumo idėjas, visi miestai kviečia dažniau naudotis viešuoju...

Persikraustė gyventi į mylimo vyro miestą ir dabar lieja ašaras: po šito viskas pakibo ant plauko (28)

Atvejis, kai moteris seka paskui mylimą vyrą gyventi į kitą miestą, ne toks ir retas. Bent jau...

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes (6)

Viskam savas laikas. Laikas atostogauti, skiepytis, švęsti, dirbti ir net į akį gauti. Nutaikiau...

Karštą vasaros romaną ir bučinius prie ežero prisimena net ištekėjusi už kito: visi turime tą vienintelį žmogų (16)

Ir visgi jaunystės meilė pati saldžiausia ir įsimintiniausia. Vasarą man tie prisiminimai dar...

Top naujienos

Į sąskaitą – tik 286 eurų pensija, o susidūrė su problemomis: bankas reikalauja įrodyti, kad neplauna pinigų (138)

Bankų reikalavimai užpildyti klausimynus dėl pinigų plovimo prevencijos ima kelti rūpesčių...

Lietuva – vis dar be medalio: olimpinių vilčių Tokijuje nepateisino ir disko metikas Gudžius (245)

Tokijo olimpinių žaidynių medalius jau yra iškovoję daugiau nei 70 šalių atstovai, tačiau...

Nesiskiepijantiems darbuotojams ruošiama daugiau sankcijų – galės net atleisti? (568)

Nesiskiepijantiems – ruošiama daugiau sankcijų. Planuojama pasekti latvių pavyzdžiu ir leisti...

Virusologų įspėjimas: delta atmaina situaciją verčia aukštyn kojomis (380)

Delta atmaina yra sparčiausiai plintanti, greičiausiai prisitaikanti ir grėsmingiausia...

Lietuvė savo talentu užkariavo pasaulį: papasakojo apie sunkų darbą, santuoką su italu ir gyvenimą svetur (9)

Šokėja iš Lietuvos, susišlavusi aukščiausius titulus šokių pasaulyje. Moteris, gyvenusi...

Nepatikėsite savo akimis: Atlanto vandenyno gelmėse mokslininkai aptiko Kempiniuką Plačiakelnį ir Patriką (11)

JAV Nacionalinės okeanų ir atmosferos tyrimo agentūros (NOAA) mokslininkai giliavandeniu aparatu...

Po maudynių ežere – mikroskopinės lervutės odoje: tai tik viena iš ligų, galinčių tykoti vandenyje (25)

Praėjusią savaitę po socialinius tinklus pasklido nuotraukos , kuriose matomi ryškūs išbėrimai...

Kauno LGBT eitynių organizatoriai: jei savivaldybė skųs sprendimą leisti renginį, tai bus apgailėtina (482)

LGBT bendruomenė ir Gegužės 1-osios profesinė sąjunga švenčia pergalę prieš Kauno...

Dainininkei Shakirai – sunkios dienos: atlikėjos laukia teismas dėl šešių nusikaltimų, gresia kalėjimas (6)

44 m. Shakiros laukia teismas Ispanijoje dėl nesumokėtų mokesčių. Kaip praneša „Euro Weekly...

Malinauskas: jau po dviejų mėnesių galime pamatyti tektoninius lūžius politikoje ir visuomenėje (495)

Buvęs ekspremjero Sauliaus Skvernelio patarėjas ir vaizdo reportažų kūrėjas Skirmantas...