aA
Dar nuo paauglystės svajojau gyventi Londone. Apsilankiau ten būdamas penkiolikos ir nuo tada tai buvo mano svajonių miestas ir vieta, kur norėčiau gyventi. Skirtingi žmonės, skirtingos kultūros, greitas milžiniško miesto ritmas, ryškios šviesos ir visa tai pridengta pilku ir ramiu anglišku dangumi. Ketvirtame kurse pradėjau ruoštis išvykimui ir gavęs diplomą patraukiau gyventi į savo išsvajotąjį miestą. Nemanau, kad tuomet galėjau įsivaizduoti, kaip viskas pasibaigs.
© Scanpix

Atvykęs apsistojau pas draugus, tai labai padėjo. Susiradau padavėjo darbą restorane. Kadangi buvau labai motyvuotas ir norėjau kuo grečiau įsitvirtinti, dirbau sunkiai ir atsakingai. Neilgai trukus buvau paskirtas pamainos vadovo pareigoms. Restorano savininkui labai patiko, kaip aš dirbu. Man buvo pakeltas atlyginimas ir jau galėjau išsinuomoti savo kambarį.

Kambario nuoma buvo labai brangi, kadangi išsinuomojau jį geroje vietoje netoli centro. Man tai labai tiko, kadangi darbovietė buvo centre. Laisvalaikiu apžiūrinėdavau miestą, susitikdavau su draugais, linksmindavomės. Londone tikrai yra ką veikti ir kiekvienas vakaras praleistas blaškantis po miesto lankytinas vietas, barus, restoranus buvo vis kitoks ir žadėjo nuotykių. Taip vieną kartą besilinksminant bare sutikau Jenny. Ji buvo anglė, ką tik pabaigusi mokslus ir atvykusi laimės ieškoti į sostinę. Aukšta, graži tamsiaplaukė iškart man krito į akį. Kartu praleidome visą vakarą, o prieš išsiskiriant apsikeitėme telefono numeriais.

Kitą vakarą pakviečiau ją susitikti, pasirodo ji gyveno ne taip toli nuo manęs (na, netoli Londono atstumais). Vaikščiojome Hyde parke ir pasakojome savo istorijas. Vakaras buvo nuostabus, o dar nuostabesnė buvo naktis, praleista pas ją. Pradėjome susitikinėti keturis, penkis kartus per savaitę. Buvome jauni, įsimylėję ir gyvenome kone gražiausiame pasaulio mieste. Gyvenimas atrodė, kaip pasaka.

Laikui bėgant mūsų draugystė ir jausmai tik tvirtėjo. Deja, buvo vienas esminis dalykas, kuris nedavė ramybės tiek man, tiek jai. Jenny buvo kilusi iš labai konservatyvios angliškos šeimos. Ji ne kartą sakė, kad jos šeimoje niekas nėra susituokęs su užsieniečiu. Taip pat sakė, kad jos mama skeptiškai priėmė faktą, jog ji draugauja su lietuviu. Ir štai atėjo laikas susipažinti su jos šeima. Tikriausiai tai buvo pats nemaloniausias įvykis mano gyvenime.

Į mane buvo žiūrima iš aukšto, lyg bučiau koks antrarūšis žmogus. Tikriausiai pirmą kartą pajutau, ką reiškia kai tavęs nemėgsta vien dėl tavo tautybės. Tiesa su Jenny broliu bendrauti sekėsi daug geriau, galbūt dėl to, jog jis buvo panašaus amžiaus ir platesnių pažiūrų. Grįžtant į Londoną Jenny atsiprašinėjo už tėvų elgesį, tačiau pasakiau, kad viskas gerai, kad neliūdėtų. Raminau ir save, maniau, kad mūsų santykiai yra tik mūsų reikalas ir viskas bus gerai. Deja, gerai nebuvo.

Laikui bėgant Jenny vis dažniau užsimindavo apie savo tėvų priekaištus, netgi grasinimus išsižadėti. Jai tai buvo labai sunku. Galiausiai vieną nelemtą sekmadienio rytą ji paskambino ir pasakė, kad tai tęstis daugiau nebegali. Negalėjau su tuo susitaikyti, bandžiau ją atkalbėti, netgi skambinau jos mamai, tačiau viskas bergždžiai. Jos šeima pasiekė savo.

Kai nebeliko Jenny viskas pasikeitė. Kažkada ryškus ir šurmuliuojantis, gyvybės pilnas, išsvajotas Londonas dabar man tapo vaiduoklių ir praeities prisiminimų miestu. Čia gyventi pasidarė beprotiškai sunku ir galiausiai nutariau grįžti į gimtinę. Viską metęs, išduotas ir nusivylęs patraukiau namo.

Keista, bet grįžus į Lietuvą pamačiau, tai ko anksčiau nepastebėdavau. Pamačiau, kokia ji graži ir kokie geri žmonės čia gyvena. Apsigyvenau Vilniuje ir viską pradėjau nuo pradžių. Gavau neblogą darbą pagal specialybę, susiradau daug naujų draugų, atnaujinau ryšius su senaisiais. Vėl gyvenau pilnavertį gyvenimą ir neilgai trukus sutikau merginą. Giedrė buvo studentė iš Lietuvos provincijos. Mergina su aiškiais tikslais gyvenime, tvirtai stovėjusi ant žemės. Kartu esame jau dvejus metus.

Kartais net keista kaip likimas mėto žmogų ir kaip viskas keičiasi. Tačiau tikriausiai viskas tik į gerą. Laikas praleistas Londone, mylimoji, išsiskyrimas – visa tai mane daug ko išmokė. Iš naujo atradau Lietuvą, išmokau vertinti savo žemę, artimuosius, draugus. Dabar su Giedre esame laimingi ir tikrai žinau, kad daugiau niekada nepaliksiu Lietuvos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi? Sukūrėte šeimą su žmogumi, gyvenančiu svetur, ir puikiai gyvenate? O gal patyrėte, kiek santykiuose lemia kultūriniai skirtumai? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir papasakokite!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atostogos Maltoje prasidėjo sėdint ant akmens: nesitikėjo, kad kelionė taip pabrangs (67)

Mano atostogos prasidėjo nuvykus į Maltą , į mažą miestelį Mgarr, prie užrakintų durų....

Gyvūnai kenčia dėl valstybinių institucijų nekompetencijos: ar eilinį kartą tai pamiršime? (43)

Praeitą sekmadienį buvo paviešintas žiauriausias gyvūnų eksporto atvejis Lietuvoje . Lenkijoje...

Netiki, kad Lietuva taps gerovės valstybė: kol kas einame ne tuo keliu (146)

Vis dažnėjant kalboms apie gerovės valstybę, pasigirsta skirtingų nuomonių apie galimas jos formas.

Palangoje atostogavusią motiną supykdė močiutės įžūlumas: tai vyksta Baltijos kelio išvakarėse (125)

Esu mama Kristina, auginu 5-erių metukų dukrelę. Gyvename mes Vilniuje, per atostogas nusprendėme...

Atviras laiškas Skverneliui ir Mažeikai: prašau jūsų apmąstyti kelis klausimus (77)

Tema nėra nauja, bet noriu užduoti viešus klausimus mūsų valdžios ponams dėl planuojamo...

Top naujienos

Verslininkus džiugina vasaros rezultatai, o palangiškiams ji „šūdina“ (16)

Besibaigiančią vasarą vis daugiau Lietuvos gyventojų rinkosi poilsį pajūrio ir pamario...

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (697)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (156)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Ar žinote savo kraujo grupę: dvi iš jų – ypač išskirtinės, tačiau kurią turėti yra geriau moterims?

Pirma, antra, trečia ar ketvirta; pliusas ar minusas? Taip daugelis nuo seno esame įpratę skirti...

Amerikietiško futbolo bendruomenė šokiruota: 29-erių NFL žvaigždė netikėtai baigė karjerą (1)

Lyg perkūnas iš giedro dangaus. Amerikietiško futbolo bendruomenę praėjusią naktį šokiravo...

Nepraleiskite šito pro ausis: 9 patarimai būsimų pirmokų tėvams (2)

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, dalis būsimų pirmokų tėvų galbūt su jauduliu laukia mokslo metų...

Didžiausia rajono braškininkė atsisako uogų ir griebiasi valgomų gėlių (15)

Daugiau nei dvidešimtmetį braškes auginanti Gudelių kaimo gyventoja Vilija Rastauskienė sako,...

Londone viešųjų ryšių agentūrą įkūrusi lietuvė: reikėjo įrodyti, kad gali geriau nei britai (5)

Vilnietė Julija Jegorova nuo pat mažens svajojo apie tarptautinę žurnalistės karjerą ir aktyviai...

Žaidėjų sveikata gerėja, bet dėl sudėties Adomaitis apsispręs tik prieš rungtynes (25)

Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį Pietų Korėjoje sužais antras kontrolinio keturių...