aA
Parašiusi savo nuomonę apie tai, kaip vertinu didžiąją daugumą Lietuvos vaikinų, iš tiesų tikėjausi kandžių replikų. Neslėpsiu, kad susidomėjau užplūdusiais komentarais ir smalsumo vedina permečiau juos akimis. Tačiau nemaniau, kad iš viso to išsivystys kita diskusija, pagrįsta šiandieniniu infantiliniu lietuvių požiūriu į žmogų, „neplaukiantį pasroviui“.
Graži mergina
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Katalikybės, grožio ir proto derinio paradoksas tapo bene populiariausia tema komentarų skiltyje.

Jūs užsiminėte apie stereotipinį požiūrį, kad mergina dažniausiai nebūna graži ir protinga. Vis dėlto galiu jums atskleisti, kad tai egzistuoja. Galbūt tai yra reta, jeigu tarp jūsų pažįstamų bei draugų atsiranda vos kelios tokios, tačiau tai, kas reta, vis dėlto yra tikra. Vienas komentaras, itin prajuokinęs mane, skambėjo maždaug taip: „Ar esi laimėjusi kažkokį oficialų grožio konkursą, jei taip vertini save?“. Atsakymas į šį klausimą yra toks – kol kas ne, tačiau sulaukiu išties daug komplimentų, tad galbūt pats metas būtų sudalyvauti „Mis Lietuva“ konkurse yra atskleisti, kad realybėje tokie žmonės kaip aš egzistuoja.

Daugybė komentatorių teisė mane už puikybę ir išdidumą, kas, pasak jų, yra nekatalikiška ir negražu. Na, džiaugiuosi už jus, kad bent šiek tiek išmanote apie mano religiją. Taip, išlepęs ir išdidus žmogus iš tiesų daro nuodėmę. Tačiau siūlau pasigilinti, kokiame kontekste aš aprašiau save. Kadangi dauguma lietuvių įsivaizduoja, kad gražaus, protingo ir tikinčio žmogaus derinys yra neegzistuojanti keistenybė, nusprendžiau „nutapyti savo portretą“, kad atsivertų jūsų akys ir į katalikus nežvelgtumėte kaip į antrarūšius ir šiame pasaulyje nesugebančius išgyventi žmones.

Taip pat puikiai suprantu, kad šiandien mano brangi Tėvynė palaipsniui tampa nebetinkama Marijos žemės apibūdinimui. Tikrų, praktikuojančių katalikų šiandien mes turime vos aštuonis procentus. Tai yra išties mažas skaičiukas, palyginti su kaimynine Lenkija, besididžiuojančia trisdešimčia procentų bei visiems puikiai žinomu Jono Pauliaus II vardu. Ši paralelė leidžia suvokti, kad galbūt ne veltui 1009 metais pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas nuskambėjo antikrikščioniškame kontekste (Šv. Brunono nužudymas).

Nors, atrodytų, mes seniai „išaugome“ iš viduramžių bei galime didžiuotis tuo, kad Lietuva šiandien pritraukia patraukliausius verslininkus investuoti čia bei yra ta šalis, kurioje gausu žmogiškųjų išteklių (taip, mes tikrai turime išties daug gabių studentų ir mokslininkų, garsinančių mūsų mažą šalelę) bei gaunanti „bonusą“ už geriausią „Wi-fi“ pasaulyje, vis dėlto tai nėra taip tikra, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Be abejonės, aš tikrai negaliu smerkti daugumos lietuvių už tai, kad jie nėra katalikai. Pas mus katalikybės formavimasis buvo sudėtingas procesas, kuris palaipsniui įgavo pagreitį tiktai XX a. pradžioje. Štai nuo 1918 m. Vatikano raportuose yra pastebimi teigiami Lietuvos pokyčiai katalikybės atžvilgiu. Vis dėlto iki 1940 m. populiarėjusi katalikybė tais pačiais metais sulaukė dūrio į nugarą – Sovietų Sąjungos valdžios nulemto pokyčio į religiją. Sovietiniais laikais tikintieji būdavo persekiojami ir atleidžiami, o tikėjimas buvo neigiamas kaip esminis veiksnys, padedantis atsiskleisti žmogaus tapatybei. XX a. pabaigoje atgavę nepriklausomybę, mes tiesiog nebežinojome, ką daryti su religija. Be abejonės, sunkiuoju sovietmečiu ji mus palaikė, buvo ramstis ir paguoda, tačiau nieko daugiau, nieko išskirtinesnio. Ji nebuvo tobulinama ir aiškinama taip, kaip tuometinėje Vakarų Europoje. Būtent tai nulėmė ne iki galo įvykusi katalikybės susiformavimą mūsų sąmonėje. Būtent tai nulėmė neutraliteto politiką katalikybės atžvilgiu, priimant Konstituciją. Būtent tai nulėmė katalikybės kaip svarbaus faktoriaus atmetimą šiandieninėje modernioje Lietuvos visuomenėje.

Tačiau teigdami, kad katalikybės ir proto derinys yra neįmanomas, jūs esate visiškai neteisūs. Be abejonės, šiandieniniai modernūs žmonės aukščiau visko iškelia racionalumą ir logiką. Taip pat prie šių dviejų sąvokų priskiria ir protą. Jie mano, kad racionalumo ir logikos sąsaja nedera su tikėjimu į Dievą, apsireiškimus bei „stebuklingus išgijimus“. Šiuo atveju, pateikčiau pastebėjimą, kad Biblija nėra tiesiogiai interpretuojama knyga. Joje gausu simbolių bei atsakymų į visus kankinančius klausimus. Manote, kad ne? Tereikia įsigilinti į katalikybę, išnagrinėti Bibliją, paklausyti pamokslų. Viso to neįvertinę, jūs negalite neigti, kad yra įmanomas katalikybės ir proto derinys.

Puikiai suprantu, kad DELFI komentarų publika yra įvairi ir dažnai netgi neatitinkanti socialinės realybes, tačiau būtent čia ieškau „priėjimo“ prie visuomenės, kadangi tai yra pats skaitomiausias naujienų portalas Lietuvoje. Būtent čia galiu pasiekti plačiąją visuomenę ir laisvai išdėstyti argumentus tiems, kuriems jų reikia. Tikiuosi, kad šis mano straipsnis atsakė į daugybę ankstesniems komentatoriams iškilusių klausimų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ne viena Lietuvos moteris ne kartą yra girdėjusi „gąsdinimų“ apie tai, kad šalyje vyrų sparčiai, ypač nuo 30 metų, mažėja, tad jai reikia suskubti ištekėti ar rasti antrąją pusę. Vis dėlto, DELFI komentarų skiltyje pasisakę vyrai gali pasėti abejonę – ar tikrai, norėdamos sukurti santykius, per galvą turi verstis būtent moterys? Ne vienas vyriškis, perskaitęs tekstą „35-erių metų vyras negali atsiginti ieškančių jam žmonos“, išliejo nuoskaudą, kad ieško tos vienintelės, bet neranda, nes visos moterys – užimtos.

Vyrai, klausiame jūsų, kokia yra tikroji situacija? Ar jums lengva rasti antrą pusę, ar juntate didesnį moterų dėmesį, metams bėgant? Merginos, ar jaučiate vaikinų, su kuriais norėtumėte kurti santykius, trūkumą Lietuvoje? Vienišiai, prisipažinkite, kokia yra tikroji situacija!

Vienam konkurso dalyviui, kurį išrinks redakcija, atiteks R.D. Wingfiled knyga „Frosto Kalėdos“. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienišas“ arba spaudžiant pilką mygtuką čia iki sausio 3 d.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (105)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (132)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (3)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

„Atsinaujinančio“ Panevėžio grimasos per LRT laidos prizmę: nuliūdino ne tik mane vieną (11)

Savo draugų paragintas susiradau LRT interneto puslapyje (Mediatekoje) 2018.09.27 dienos laidos...

Nieko nepirko, todėl palaikė vagimi – apsauginių atsiprašymo taip ir nesulaukė (99)

Istorija paprasta, susijusi su apsaugos darbuotojų elgesiu, kai tikrina, ieško kas kaltas, kas ne,...

Top naujienos

Guoga traukiasi iš aktyvios politikos: kitąmet nedalyvausiu jokiuose rinkimuose (85)

Buvęs liberalas Antanas Guoga , ilgą laiką buvęs laikomas realiausiu „valstiečių“ kandidatu...

Nuošalioje Vilniaus vietoje tiekia autentišką armėnišką maistą: stulbina kainomis ir porcijų dydžiu (184)

Jeigu nebūčiau vykusi automobiliu pro šalį, apie Valakampių paplūdimyje kepamus armėniškus...

Rezultatyvumu pradžiuginęs Lekavičius padėjo „Panathinaikos“ sutriuškinti Eurolygos debiutantus (2)

Miunchene antausį gavę Atėnų „Panathinaikos“ (2-1) krepšininkai išliejo susikaupusį...

Orai: artėja šalčiai (8)

Meteorologų teigimu, penktadienis bus gerokai vėsesnis nei praėjusios dienos. Naktį daug kur...

Lietuvių augintojus prispaudė kinai ir ukrainiečiai (122)

Šalies medaus eksportuotojai išgyvena sunkmetį – pirkėjų prireikė žvalgytis net tolimoje...

Panevėžyje nugriaudėjo galingas sprogimas: visiškai sugriauti keli garažai (84)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Panevėžyje, Ateities g. 28, garažų masyve nugriaudėjo...

Grigas garantuoja, kad „Žalgiris“ šį sezoną eis toli, Čeponis stabdo arklius (61)

Trys pralaimėjimai iš eilės – ne „Žalgirio“ stilius. Šarūno Jasikevičiaus pamokslo...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (105)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Guoga atviras: kandidatu į Vilniaus merus galėtų būti Vytautas Bakas (24)

Artėjant rinkimams į Vilniaus mero kėdę spėliojama, kas galėtų tapti nauju sostinės vadovu....

VU profesoriaus elgesį tyrusi komisija nustebino studentą: pripažino, kad esu „Karbauskio b...pys“ ir „šiukšlė“ (363)

Nors profesorius Paulius Subačius viešoje erdvėje palankiai vertino itin įžeidžiančius...