aA
Viskam savas laikas. Laikas atostogauti, skiepytis, švęsti, dirbti ir net į akį gauti. Nutaikiau momentą, kai Vokietija tapo žalia pandemijos žemėlapyje, ir parlėkiau trumpų atostogų. Žmona ir dukra jau buvo gavusios abi dozes „Pfizer“ vakcinos, turėjo „antivirusinius pasus“ tai joms manęs saugotis nereikėjo.
Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Nieko nelaukęs, kitą dieną po grįžimo pasiskiepijau „Janssen“ vakcina. Žmona ir dukra nuo „Pfizer“ keletą dienų jautė mieguistumą, aš nepajutau jokio poveikio ir puoliau ruošti kiemą numatomam klasiokų susitikimui. Žmonai juokais pasakiau, patikrinsime, kas pergyveno pandemiją.

Mūsų klasė Klaipėdos 4 vidurinėje buvo išskirtinė vien jau dėl to, kad joje mokėsi mano būsima žmona. Perėjęs į 9A klasę aš, kaip tikras Cezaris, pasakiau „Veni vidi vici“ – atėjau, pamačiau ją, nugalėjau konkurentus ir iki šių dienų sėdžiu su nuostabia klasioke viename suole.

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Dar mūsų klasė išskirtinė buvo tuo, kad joje buvo 20 merginų ir tik 5 vaikinai, kurie mokėjo dainuoti, groti, šokti, kurti ir stebinti visą mokyklą savo neeiliniais sugebėjimais ir išskirtiniu linksmumu. Ir susitikimo metu mano kiemas vėl pavirto į mielą 4 vidurinės mokyklos kiemą, klasę – tiesiog jaunystę.

Nežinau kaip dabartinė karta švenčia susitikimus, bet mes šventėme senamadiškai. Patys maistą pasiruošėme, patys dainavome, patys šokome ir t.t.

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Tačiau kaip minėjau – viskam savas laikas. Po poros dienų iš mokyklinių prisiminimų tiesiai į trasą ir vėl tie patys ratai ES – Anglija. Trasoje pandemijos nebesijaučia. Ir keltuose vairuotojai, personalas truputį atsipalaidavo.

Iš Klaipėdos į Kylį kajutėje plaukėme keturiese, bet tik aš vienas pasiskiepijęs, todėl jaučiausi drąsiai. Manau, kad skiepytiems galėtų duoti geresnes kajutes – su langu ir tik po du, o neskiepytiems – apatinis denis.

Na, skiepai skiepais, kiekvienas žiūrime į tai skirtingai, bet kajutėje tris iš keturių vienas dalykas apjungė, tai knarkimas. Trise buvome stambaus sudėjimo, solidaus amžiaus, o ketvirtas iš jaunos kartos.

Ryte vaikinas sakė, kad jautėsi lyg būtų miegojęs galvą padėjęs ant dirbančio seno traktoriaus variklio , o naktį kelis kartus kaimynai beldė į ploną sieną. Gal ir beldė kas – mes negirdėjome. Gaila jaunuolio. Liko nemiegojęs , bet mes nekalti, kad kiša į mažas kajutes po 4. O jei taip reikėtų visą savaitgalį kokiame viešbučio kambarėlyje miegoti? Siūlau mobilaus paketo šalininkams pabandyti . Neabejoju, kad silpnesnių nervų žmogus ir per langą iššokti gali.

Visi tikriausiai esate patyrę, kad po malonumų dažnai ateina nelabai malonūs dalykai. Toks jau gyvenimas, juosta balta juosta juoda. Ir man po malonių atostogų, susitikimo su klasiokais pirma darbo savaitė buvo ne kokia.

Pirmiausia iš karto pakliuvau į naktinę pamainą. Sunku po atostogų naktį dirbti. Dažnai tenka stoti, mankštą daryti, praustis šaltu vandeniu, bet važiuoti reikia. Išsikrovus Anglijoje, pakrovimas Belgijoje, o ten – stichijos siautėjimas.

Pasisekė, nepakliuvau į patį epicentrą, bet pabraidyti teko. Sustojau įmonės teritorijoje sausoje aikštelėje, bet po škvalo mašina atsidūrė pelkėje ir teko bristi.

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Negana to, pirmą savaitę karūnavo mėlynė po akimi.

Rašinėji, rašinėji visokius niekus, tai ir gavai į akį, kai kas riktelės piktdžiugiškai. Na, tegu džiūgauja ir saugo savo akis.

Paskutinį kartą mėlynę po akimi turėjau tarybinėje armijoje, o dabar, sulaukus solidaus amžiaus, tenka vaikščioti kaip peštukui iš po gegužinės. Bet aš nekaltas. Štanga kalta. Reikėjo perdėlioti priekaboje štangas. Bekilnodamas į vieną nestipriai stuktelėjau antakio kamputį.

Dėmesio nekreipiau ir darbavausi toliau. Baigęs darbą, parbridau į kabiną ir žvilgtelėjau į veidrodį. Buvo tik truputį pamėlęs antakis. Buvau girdėjęs, kad tokiais atvejais reikia kraują nuleisti. Norėjau prapjauti su peiliuku, bet neturiu patirties toje srityje, tai pagalvojau, kad tokia nedidelė ir paliks neužsiėmiau pjaustymais.

Pakrovė vakare, visą naktį už vairo ir, aišku, į veidrodį nežiūrėjau.

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Ryte į firmą atvažiavau truputį anksčiau. Mindžiukuoju prie ofiso, laukiu kol atsidarys. Darbuotojai vaikšto , žvilgteli į mane, vieni nusišypso, kiti nuleidę akis greitai šmurkštelėja pro mane. Niekaip nesupratau kame reikalas, nes visai užmiršau apie vakarykštį stuktelėjimą į antakį.

Pagaliau biuro darbuotojas per langelį paėmė popierius.

„Teks palaukti kokią valandą, nes rampos nėra laisvos“, – pasakė net nepakeldamas akių.

„Man darbo laikas baigiasi , aš negaliu tiek laukti“, – atsakiau ir pasilenkiau arčiau lango.

Darbuotojas pakėlė akis. Keletą akimirkų žiūrėjo.

„Gerai, atkabink priekabą, važiuok į kolonėlę , mes patys ją iš krausime ir galėsi pasiimti ją kada norėsi“, – pasakė.

Anksčiau kartais palikdavome priekabas toje firmoje, bet mūsų vadyba turėdavo tartis, prašyti, rašyti laišką, ir tai būdavo tik labai išskirtiniais atvejais. Niekas nenori svetimų priekabų tampyti, o čia patys geranoriškai pasiūlė. Grįžau į kabiną, netyčia žvilgtelėjau į veidrodį ir viskas tapo aišku. Veide ne truputį pamėlęs antakis, o solidus „fanaras“.

Atkabinęs priekabą vėl kyštelėjau savo akį prie ofiso langelio.

„Aš tik pirmadienį pasiimsiu priekabą“, – pasakiau maloniai šypsodamasis.

„Jokių problemų. Pradedame dirbti nuo 6 ryto“, – atsakė maloniai, o aš jam už tai pamerkiau pamuštą akį.

Lietuvio nuotykiai Europoje: „fanaras“ po akim išgąsdino aplinkinius – vieni šokinėjo aplink, kiti net kvietė į vaišes
© Asmeninins albumas

Sustojau aikštelėje, kurioje visada stoviu, kai čia atvykstu, ir vėl bėda. Atvažiavau sužeistas, pamušta akimi ir, atsiprašant, nusišikti negaliu. Matyt, kažką labai buvo stipriai reikalas prispaudęs, o kai reikalas vidurius drasko, jokios durys ne kliūtis, deja – šitų išplėšti nepavyko.

Stoviu, žiūriu piktai į sulankstytas duris. Tuo momentu užėjo ankstyvas kolega. Pamatęs duris ir mano piktą mėlyną akį, nieko nesakęs dingo. Išsigando, pagalvojo, kad gavęs į akį pyktį ant durų išliejau. Teko eiti į moterų. Gerai, kad moterys ilgai miega, tai man išeinant, prie durų jau stovėjo vyrų eilutė. Niekur nedingsi, teks pratintis, nes vienas pilietis siūlo visą tautą susodinti ant „bendros skylės“ be skiriamųjų ženklų.

Po pietų nuėjau pasižiūrėti, ar iškrauta priekaba. Biure nieko nebuvo. Užėjau į sandėlį. Darbuotojas pradėjo klausinėti, kokia priekaba, koks krovinys, kur atkabinai, kam sakiau ir ko vaikštau po sandėlį.

Priekabas dažnai keičiame, nepamenu numerio.

„Čia aš , su gražia akimi“. – tariau nusiėmiau akinius ir pirštu parodžiau jam savo akį.

„Aaaa, tai tu, kur į akį bum, bum, – linksmai tarė darbuotojas pamatęs mėlynę. – Priekaba iškrauta, popieriai priekaboje, priekaba aikštelėje.“

Nėra blogo kas neišeitų į gerą. Aikštelėje visą savaitgalį vaikščiojau kaip erelis sparnus išskėtęs ir niekas nedrįso užkabinti, o pora vakarojančių grupelių pagarbiai pakvietė prisėsti prie vaišių.

„Ačiū, jau prisivaišinau“, – atsakiau draugiškai.

Netikėjau, kad nuo tokio nestipraus stuktelėjimo taip gražiai sužydės mano akis. Sakoma randai ir mėlynės vyrus puošia, bet dabar pavaikščiosiu su akiniais, o kitą kartą kraują nuleisiu.

Ir visgi, gal kas turite kokių patarimų, kad maža mėlynė po akimi nevirstų „fanaru“?

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
3.8947

Prabilo nuo karo Ukrainoje bėgęs studentas: ruošėmės blogiausiam scenarijui, bet vis tiek buvo šokas

Ukrainoje prasidėjęs karas neatpažįstamai pakeitė daugelio šios šalies žmonių gyvenimus....

Iš Anglijos į Palangą vykęs emigrantas akimirką prieš skrydį sulaukė žinios iš tėvynės: mane tarsi žaibas kirto (17)

Sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Man tas posakis labai tiko planuojant savo trumpas...

Festivalyje apsilankiusi kaunietė jo nepamirš visą gyvenimą: ryte prabudau nuo riksmo (8)

Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje vyksta daugelis mūsų populiarių muzikos ir pramogų festivalių ....

Senolės vairavimo ypatumai buvo verti filmavimo kameros: o ji sau ramiausiai nuvažiavo

Mobilūs telefonai šiais laikais yra labai didelė problema. Ir problema jie yra tiek tarp jaunų...

Studentę šokiravo vairuotojos elgesys: o kas laiko vairą?

Aš irgi esu susidūrusi ne vieną kartą kelyje su žioplinėjančiais ir žvairuojančiais į...

Top naujienos

Dvaro restorane užsisakė vakarienei patiekalų: kai padavėja juos patiekė ant stalo, paprašė iš virtuvės pakviesti šefą

Latviai kalba, kad jų šalyje yra toks dvaras, kuris savo istoriniu autentiškumu ir prabanga...

Delfi PliusPeter Martin

„Bloomberg“ šaltiniai: karas Ukrainoje turės netikėtą poveikį – šį kartą gali būti kitaip (2)

Ukrainoje šėlstant giliausiam Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo konfliktui, Joe Bideno...

Žolinių savaitgalį vasara parodys savo galią: bus daugiau nei 30 laipsnių karščio

Penktadienio dieną Lietuvos orus lems anticiklonas, todėl diena bus saulėta ir sausa, pūs silpnas...

Ekspertai: Putino paskelbti planai yra apgaulė (3)

Vakarų sankcijos kelia grėsmę iki 40 proc. Rusijos BVP , o Vladimiro Putino pareiškimai apie...

Jocytės vedamos Lietuvos aštuoniolikmetės žengė į Europos čempionato pusfinalį (2)

Lietuvos merginų iki 18 metų rinktinė – tarp keturių stipriausių Europos komandų. Viliaus...

Maksvytis „atkabino“ vieną žaidėją ir kėlė klausimą: ar mes taip gerai atrodėme, ar suomiai nuleido rankas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja. Po ketvirtosios pergalės...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Rusijos kariai jau žino, kas nutiko Krymo bazėje, Maskva – sutrikusi Kyjivas: naujausias Zaporižios AE apšaudymas apgadino radiacijos matuoklius (3)

Amerikos Karinių tyrimų instituto (ISW) apžvalgoje šį kartą didžiausias dėmesys skiriamas...

Pamilusi užsienietį nuskrido į Indiją – ten motina surezgė tokią intrigą, kad lietuvei žemė išslydo iš po kojų (2)

Su vaikinu iš Indijos, tolimojo Kočino miesto, susipažinome socialiniuose tinkluose. Mūsų...

Mikroautobusą kelionėms atnaujinusios draugės išvyko į Kroatiją: papasakojo, kiek tai kainavo

Draugystė, atsitiktinumai ir noras keliauti – šių aplinkybių užteko, kad Monika ir Gabrielė...

Kuriais Zodiako ženklais galima pasitikėti, o su kuriais verta būti atsargesniems? Atsakymą sufleruoja (ne)patikimumo reitingas

Patikimumas – nėra vienareikšmis dalykas, todėl vertindami labiausiai ir mažiausiai patikimus...