aA
Lėktuvo nusileidimas buvo labai įspūdingas: nusileidimo takas atsirado iš niekur, atrodė, kad lėktuvas nusileis į jūrą, bet staiga viskas atsirado kaip priklauso – takas, paskui oro uostas, autobusai, bagažo krovėjai. Štai mes ir Graikijoje, Korfu saloje. Visus pasodino į kelis autobusus ir išvežė į viešbučius. Lauke savaitė saulėtoje mitų apipintoje saloje.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Dar važiuodama į viešbutį atkreipiau dėmesį į šiukšlių krūvas: kai kur šiukšlės buvo tvarkingai sudėtos, kai kur – išmėtytos gulėjo gatvėse ir dvokė. Toks buvo antras įspūdis. Paskui paaiškėjo, kad streikavo šiukšlių vežėjai, taip jie norėjo atkreipti valdžios dėmesį į sąvartynų problemą. Nežinau kuo baigėsi streikas, grįžau namo, o šiukšlių krūvos ir toliau augo.

Mūsų pasirinktas viešbutis buvo 3 žvaigždučių, nieko stebuklingo nesitikėjau ir vertinau nepriekabiai – jis buvo tvarkingas, o jame dirbo jaunas, nepatyręs, bet draugiškas personalas. Greitai apgyvendino 12 val., nors galėjo neįleisti į kambarį iki 14 val. Kambaryje – didelė lova, šaldytuvas, kondicionierius, balkonas-terasa su vaizdu į tvorą. Tik vonios kambarys nemaloniai nustebino. Dušas – tai 0,7x0,7 m. neatskirtas grindų plotas su užuolaida, kuri nuolat „stengėsi“ kuo greičiau prilipti prie kūno.

Užtat viešbučio teritorijoje auga daug medžių/krūmų: jazminai, apelsinų medis, liepos, spygliuočiai – tai fantastiškas kvapų karnavalas.

Baseinas – taip pat geras (nuo 1 m iki 3 m. gylio).

Galima visai neblogai praleisti laiką – taip aš pagalvojau atvykusi.

Po 2 poilsio dienų eidama prie baseino pajutau, kaip dešinė koja pakrypo į dešinę, kažkas trakštelėjo ir aš nugriuvau. Pasėdėjau ant betono ir supratau, kad reikia gydytojo. Šiaip ne taip atsikėliau ir nušlubavau į registratūrą, paaiškinau, kad nugriuvau ir paprašiau iškviesti gydytoją. Darbuotoja „Google“ paieškojo, kur kreiptis, ir rado ligoninės adresą. Pasiūlė iškviesti taksi. Ką daryti – sutikau.

Atvažiavusi į ligoninę priimamajame paaiškinau, kad esu užsienietė ir man reikia pagalbos. Turėjau Ligonių kasos kortelę, kuri žada nemokamą pagalbą Europos Sąjungoje, taip pat kredito kortelę su draudimu. Priimamajame atšvietė Ligonių kasos kortelę ir nukreipė pas gydytoją. Gydytojas pasakė, kad čia reikia ortopedo ir kol kas nukreipė daryti rentgeno nuotrauką.

Prieš manę stovėjo graikė su savo dukra ir jos irgi ėjo rentgeno. Šlubuodama ėjau palei geltona linija, ieškodama kabineto su rentgeno aparatu, nuėjau ne ten (kabinetas buvo šiek tiek šone nuo geltonos linija). Graikė matė, kad einu ne ten, bandė atkreipti mano dėmesį, bet aš jos nesupratau, o ji numojo ranka („ai, ką čia dabar su tavim kalbėti“) ir nuvedė savo dukrą. Paskui valytoja parodė, kur man reikia eiti. Padariusi rentgeno nuotrauką, grįžau pas daktarą-ortopedą. Palaukiau ir maždaug po valandos pakvietė ir mane. Gydytojas pažiūrėjo į nuotrauką, paklausė, ar anksčiau buvo trauma. Taip, trauma buvo. Tada paguldė ant pilvo, apibintavo koją 2 sluoksniais, bintus pritvirtino pleistru, davė nurodymus 4 dienas kas 4 valandas laikyti ledą ant kojos ir atsisveikino. Paprašiau dokumento, kad buvau ligoninėje, atsakė, kad jis ne sekretorė ir dokumentų neduoda.

Vėliau atvažiavau su kelionių agentūros atstove ir išimties tvarka per 2 valandas buvo parengtas dokumentas graikų kalba – paprastai dokumentas išduodamas per 10 dienų.

4 dienas iki grįžimo gulėjau savo kambary, laikiau ledą ant kojos kaip buvo liepta. Nužiūrėjau visas sienas kambary (truputį kreivai užklijuoti tapetai, bet maloni žalia spalva šiek tiek ramindavo), iš pramogų – galima buvo girdėti gyvūnus už tvoros ir mankštintis visą parą bandant užmušti uodus, įjungus kondicionierių pačiai atsivėsinti ir uodus užšaldyti.

Penktadienį pagaliau grįžau namo, o pirmadienį atėjusi pas savo gydytoją sužinojau, kad koja sulaužyta, šiuo metu ant jos uždėjo gipsą.

Toks ir liko įspūdis apie graikus ir Korfu: dvokiančios gatvės, apkrautos šiukšlėmis, skirtingi žmonės – ir geri, ir blogi, ir apie 40 laipsnių karštis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vienam jūsų, pasidalijusiam atostogų patirtimi, ir padėsiančiam kitiems suplanuoti savo atostogas, padovanosime prizą, kuris taip pat padės smagiai pailsėti – 30 eurų vertės 10*3 minučių kuponą „E Power Park“ elektra varomų priemonių pramogų parke pasivažinėti kartais.

Siųskite istorijas pilieciai@delfi.lt su prierašu „Atostogos“. Jas siųsti galite ir spausdami pilką mygtuką čia iki liepos 23 d.!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ar verta turėti meilužį, kai gyveni santuokoje? Atsakysiu jums paprastai (60)

Ar apsimoka turėti meilužį , kai esi vedęs ar ištekėjusi? Atsakysiu jums paprastai: turbūt...

Prašo įspėti kitus: pirkimas internetu baigėsi rimta pamoka (29)

Nusprendžiau jums parašyti po nesėkmingų apsipirkimų internetu , po kurių supratau, koks tai...

Jaunas vyras prisipažino: nematau prasmės tuoktis, kai tau daugiau nei 30-imt (125)

Išsakysiu galbūt nepatogią tiesą, bet kai vedę per giminės susitikimus turi teisę klausinėti,...

Rinkimuose užkliuvo vienas dalykas: kokiu pagrindu kai kurie rinkėjai gali balsuoti be eilės? (29)

Lyg ir skelbiamės esantys valstybe , kuri yra prieš bet kokias privilegijas, tačiau per šiuos...

Moteris pasakė, kokie vyrai yra tobuli: jų žmonoms niekada neskauda galvos (169)

Mano pačios ir mano draugių vyrai yra tikri vyrai! Aš jums išvardinsiu, kaip žinoti, ar jums irgi...

Top naujienos

Apklausė gyventojus: atsakymas, ar susitikti su Putinu, abiem kandidatams nepatiktų (148)

Ar turėtų Lietuvos vadovai susitikti su Rusijos prezidentu? Toks klausimas buvo gyvai...

Schema veikia jau kurį laiką: už skatikus išvilioti automobiliai pradingsta šrotuose arba išnyra skelbimuose (21)

Sukčiai bus sugalvoję dar vieną būdą, kaip iš gyventojų išvilioti pinigus ir turtą. Lietuvoje...

Turintys ką slėpti milijonieriai kadaise droždavo į Ženevą, dabar jos spindesys slopsta (3)

Ženevoje, netoli prabangių parduotuvių gatvės Rue du Rhone, šešių aukštų pastatas, kuriame...

Nėra energijos ir sunku atsikelti: žolininkas Lasinskas įvardijo 3 vaistažoles, kurios išspręs ne vieną problemą papasakojo, kaip iš kiaulpienės pasigaminti makaronus

Yra trys vaistažolės , kurios gali padėti išlikti ne tik sveikiems, bet ir turėti daug...

Niekada nedirbusi ir su tėvais gyvenanti 30-metė Lina įpykdė lietuvius: pasakiau garsiai, ką galvoja kiekviena moteris (75)

Laidos „ Yra, kaip yra “ herojė savo pasisakymais apie pinigus ir vyrus kaip reikiant įkaitino...

Siaubingi radiniai šokiravo turistų mėgiamos salos gyventojus: sunku suvokti (28)

Kipre iki šiol jau rasti penki kūnai, įskaitant dviejų žmonių palaikus lagaminuose, kurie buvo...

Savivaldybėse jau galima balsuoti EP ir Prezidento rinkimų antrajame ture (7)

Pirmadienį prasideda išankstinis balsavimas Europos Parlamento (EP) ir Prezidento rinkimų antrajame...

Svarbiausios klaidos, kurias padarome per pirmas 10 min. darbe

Visa mūsų darbo diena, produktyvumas ir bendravimas su aplinkiniais labai priklauso nuo to, kokios...

Mokslininkai ledynuose aptiko pavojingų medžiagų: grėsmė tyko jau artimiausioje ateityje (2)

Stebėti skilinėjančius ir tirpstančius ledynus yra tas pats, kas klausyti, kaip tiksi bomba virš...

Dviejų pratęsimų trilerį išgyvenę „Raptors“ namuose įveikė Milvokio klubą (1)

Itin svarbią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Toronto „Raptors“ krepšininkai. Kanados...