Noriu papasakoti apie vienas atostogas Egipte. Išsiruošėme į jas su sese. Jos prasidėjo labai smagiai, puikus viešbutis su fantastišku maistu. Nesirinkome kelionių agentūros siūlomų ekskursijų, kadangi jos buvo nepelnytai brangios, nusprendėme pasivaikščiojusios po Šarm el Šeichą pasidairyti, ką vietiniai siūlo. O vietiniai į tas pačias ekskursijas vežė už daug mažesnę kainą.
© Shutterstock nuotr.

Ką gi, susimokėjome už ekskursiją ir kitą dieną išvykome. Šeštą valandą ryto mus pasiėmė iš viešbučio ir patraukėme link kito viešbučio pasiimti kitų ekskursijos dalyvių. Prie to viešbučio laukėme gal valandą! Nes į ekskursiją su mumis turėjo važiuoti trys rusės, tačiau jos visą naktį gėrė (sakė, kad savo atsivežtą degtinę iš Rusijos) ir tik paryčiais nuėjo miegoti, dėl to niekaip negalėjo atsikelti. Kol pagaliau po nežinia kiek laiko kažkas jas išvertė iš lovos.

Negana to, visos ekskursijos metu turėjome klausytis įvairiausių rusiškų keiksmažodžių ir uostyti „einantį pachmielą“... Įsivaizduokite, koks oras buvo džipe, kai už lango +30... Aišku, aš negaliu kaltinti ekskursijos organizatorių, nes kai perki ekskursiją, neturi pateikti savo autobiografijos su vaizdine medžiaga.

Kitas dalykas - susijęs su tos pačios ekskursijos gidu. Iš pradžių jis buvo labai malonus, išlipant iš džipo kiekvienai moteriai paduodavo ranką, padėjo išlipti. Tačiau kai grįžome į viešbutį, neišlipo iš mašinos ir net neatsisveikino, tuoj papasakosiu kodėl.

Apžiūrėjome spalvotąjį kanjoną, tada patraukėme į kavinukę prie vandens, kur turėjome pietauti. (pietūs buvo įskaičiuoti į ekskursijos kainą). Gėrimai nepriklausė, juos turėjome atskirai pirkti. Jie buvo brangūs, todėl nepirkome, nes turėjome savo vandens, bet mums tiesiog primygtinai buvo peršama kažką užsisakyti iš gėrimų. Atsisakėme, tuomet siūlė panardyti šalia esančioje jūroje.

Visą reikalingą įrangą buvo galima išsinuomoti, tačiau kai pamačiau tą nardymo įrangą, nepanorau nardyti, nes iš prieš tai nardžiusių ta įranga buvo paimta ir numesta prie kitų - nei dezinfekuota, nei kažkaip kitaip sutvarkyta. Nežinia kieno tas vamzdis buvo apžiotas, paskui ant grindų numestas , o tuomet man siūlomas. Galų gale, paskutinė mūsų stotelė šioje ekskursijoje buvo didelė parduotuvė! Ten buvo daug brangių papuošalų ir perdėtai brangių suvenyrų. Nieko nepirkome. Tai visiškai supykdė gidą, kadangi parduotuvės savininkas jam mokėjo, kad jis į tą parduotuvę atvežtų turistus ir nuo jų nupirktų prekių kažkoks procentas atitekdavo gidui.

Lietuvaičių atostogas griovė „kvapnios“ turistės ir persekiojantys egiptiečiai
© AP/Scanpix

Dar patarčiau tiek panelėms, tiek moterims būti atsargioms su viešbučio aptarnaujančiu personalu. Vienas darbuotojas pradėjo mus persekioti. Galbūt jam patiko mano sesuo. Vieną rytą gulėjome prie baseino ir prie mūsų priėjo viešbutyje dirbantis vaikinas. Jis pasakė, kad turi daug lietuvių draugų ir kažkas jį kviečia dirbti į Lietuvą, tad jis norėtų apie šalį sužinoti daugiau. Mes kaip kvailelės sutikome su juo susitikti po darbo ir pasikalbėti. Tačiau, vėliau pasitarusios persigalvojome ir nenuėjome.

Kitą dieną jis priėjo, klausė, kodėl neatėjome. Atsakėme, kad pasikeitė planai ir negalėjome, kažkodėl akis į akį nepasakėme,kad nenorime susitikti. Tuomet jis paklausė, ar negalėtume kitą vakarą susitikti. Mes nedrįsome atsakyti ir vėlgi sutikome. Tačiau naktį vėl dingom. Tada jis atėjo prie mūsų kambario ir pradėjo belsti, durų neatidarėme, tuomet jis mums skambino į kambaryje esantį telefoną, žinoma, nekėlėme. Vėliau jis vėl beldė į duris, pažiūrėjusi per akutę pamačiau,kad jis stovi su kažkokiais padėklais pilnais maisto ir su kokteiliais. Ką gi, vaikinas ir vėl nieko nepešė, tačiau rankų nenuleido.

Kitą rytą važiavome į ekskursiją ir šeštą ryto jis stovėjo prie registratūros labai nusiminęs. Kadangi buvome ne vienos, nepriėjo. Vėliau stengėmės jo vengti, bet jis vis netikėtai atsirasdavo ten, kur mes būdavome, manau, viešbučio apsauga per kameras mus pamatydavo ir jam pranešdavo. Buvo paskutinis vakaras, tad mes nesikreipėme į viešbučio administraciją.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Artėjant vasarai ne vienas pradeda svajoti apie metą, kai galės atitrūkti nuo darbų ir pasimėgauti ilgomis, visus metus lauktomis atostogomis. Vis dėlto, ne visuomet nusišypso sėkmė – juk būna, kad skrydžiai vėluoja, autobusai genda, lagaminai pasimeta, o viešbutis, kur po ilgos kelionės norisi ištiesti kojas, pasirodo visai ne toks, kokį regėjote reklaminėje nuotraukoje. Prašome Jūsų – pasidalinkite savo atostogų košmaru ir perspėkite bei padėkite jo išvengti kitiems!

DELFI skaitytojai ne kartą pasakojo apie nesėkmes, kurios juos ištiko keliaujant. Pavyzdžiui, DELFI skaitytoją Laurą jos net privertė atsisakyti planų kada nors grįžti į Paryžių – iš ten neišskridęs lėktuvas, pilni viešbučiai nuotaiką sugadino ilgam laikui ir pamokė vengti vieno oro uosto.

Tuo metu į Prahą norėjusi išvykti Irma ten taip ir neapsilankė – bėdų vėl kilo dėl atšaukto skrydžio.

Prašome Jūsų - pasidalinkite savo atostogų istorijomis ir patarkite, kaip išvengti nesklandumų. Galbūt prasta patirtis jus išmokė, į ką atkreipti dėmesį keliaujant ir atostogaujant? Papasakokite, kiek išleidžiate atostogoms. Laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Atostogos“ iki balandžio 21 d. Vieno teksto autoriui atiteks puiki knyga atostogoms – Ch. Greenhalgh romanas „ Suvilioti Ingridą Bergman“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Siūlo pertvarkyti darželių valdymo sistemą – kiekvienam mikrorajonui po vieną vadovą ir pavaduotoją (41)

Kadangi dabar visi, kas netingi siūlo idėjas Lietuvai, tai nutariau ir aš prisidėti prie...

Pensininkas nusivylė teismo nutartimi: ir toliau skriaudžiami vargingieji (7)

Civilinė byla, pinigingas ieškovas (draudimo bendrovė), vargingai gyvenantis atsakovas (pensininkas).

Atsakė, kodėl vyrai turi mokėti už moteris: šios temos gvildenimas yra visiems neparankus (343)

Įdomiai perskaičiau Jūsų, Algirdai, straipsnį. Keliate tikrai labai svarbų ir įdomų klausimą.

Nori paaiškinti, ką reiškia gyventi laisvėje: valstybė neturi rūpintis jūsų gyvenimo pasirinkimais (98)

Dažnai internetinėje erdvėje arba prie savo kaimelio krautuvės, kurioje kartais apsilankau...

Trukdis judėti į priekį: nebeaukštinkime tų, kurie „moka suktis“ (41)

Mano idėja Lietuvai – labai paprasta ir aiški – laikytis įstatymų. To labiausiai trūksta...

Top naujienos

Vertina krizės tikimybę: nerimą kelia ne tik augančios kainos (14)

Nors ekonominės kitų metų prognozės neblogos, jas gerokai pritemdyti gali didesnė, nei tikimasi,...

Rinkimų kampanija prasideda? Bankininkas G. Nausėda – naujame amplua (284)

Ekonomistas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda trečiadienio vakarą debiutavo kiek...

Dingusio baikerio istorijoje – naujos detalės, bylą perėmė sunkius nusikaltimus tiriantys pareigūnai papildyta motociklo nuotraukomis (259)

Garsiai nuskambėjusioje Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje daugėja neaiškių detalių. Varėnos...

Baisi avarija Ukrainoje: skelbiama, kad milijonieriaus dukrą nuo įtūžusios minios ėmėsi ginti apsauginiai (46)

Ukrainos šiaurės rytinį Charkovo miestą trečiadienį sukrėtė tragedija – automobiliui...

I. Šimonytė rėžė apie biudžetą: grėstų apgaulingos apskaitos titulas (15)

Buvusi finansų ministrė, Seimo Audito komiteto vadovė konservatorė Ingrida Šimonytė abejoja,...

B. Bradauskas: tegul visi išvažiuoja (21)

„Tegul visi išvažiuoja – ir tie, kuriems reikia, ir tie, kuriems nereikia. Tuomet aš...

Rusijoje viena prasta naujiena veja kitą (1)

Rusijos gyventojų realiųjų pajamų kritimo nesustabdo ir smarkiai sulėtėjęs vartojimo kainų...

Kelias, kurį keiksnoja daugelis: koks likimas jo laukia

Šiltuoju metų laiku nufilmuotas kelias ir spūstys į Nidą jau senokai tapo galvos skausmu ir...

Valstiečiai rado „ūkišką“ išeitį, kaip sportu gydyti valstybės ligas (16)

Sporto politiką pakelti į naują lygį Vyriausybės programoje žadėję „valstiečiai“ ėmėsi...

J. Ruolia sukritikavo itin giriamą augalą: poveikis vidutinis, nuo vėžio neišgelbės (1)

Lietuvoje netyla diskusijos dėl medicinini ų kanapių įteisinimo. Seime taip pat nuskambėjo...