aA
Pamačiau jį vos nuvykus į išnuomotą namelį prie ežero. Pečius siekiantys tamsūs garbanoti plaukai, rudos akys mano žvilgsnį patraukė jau pirmą atostogų dieną. Stebėjau jį pro langą, iš tiesų, tai dariau nuolatos, kol jis, sodybos šeimininko sūnus, darbavosi kieme.
Lemtingas susitikimas prie ežero baigėsi santuoka
© R.Juozapaitytės nuotr.

Tai tęsėsi bene dvi savaites, kol, draugių paskatinta, ėmiausi veiksmų. Tačiau, kilo sunkiai išsprendžiama užduotis, o kaip? Kaip atkreipti į save dėmesį? Juk aš neišsiskyriau nei puikia išvaizda, nei visų trokštamu komunikabilumu. Dabar visuomet lengvai prunkšteliu, kai prisimenu, ką vis dėlto mano jauna ir nepatyrusi širdis nusprendė. Parašiau atvirlaiškį. Taip, būtent, atvirlaiškį, kurį palikau ant jo mašinos stiklo. Gerai tikrai neįvardinsiu tų žodžių, kuriuos išdėliojau, bet, šiuo metu, jie skambėtų tikrai gana kvailai, nors, net neabejoju, kad nuoširdžiai.

Mano didžiam netikėtumui, po kelių dienų ryte pasitiko draugė su laišku rankose, esą, nuo kažkokio vaikino. Prisimenu tą nuostabų pakilumo jausmą, kuomet dar net neatplėšus voko supratau, kad tai jau yra kažko pradžia, ir visai nesvarbu, kaip ta pradžia pasibaigs. Svarbiausia buvo suvokus, kad aš ėmiausi veiksmų ir, jau verčiau po penkiasdešimt metų būsiu nusivylusi tuo, ką padariau, bet ne tuo, ko neišdrįsau padaryti.

Dabar susimąstau kiek daug tiesiog nesuskaičiuojamų dalykų žmonės galėtų turėti, jei tik tikėtu savimi, kad, viskas, ko jie trokšta, gali būti jų. Svarbiausia yra bandyti. Juk, mes, žmonės, negalime skaityti vienas kito minčių, jausmų ar numatyti poelgių. Mes galime tik viena - pasakyti bei parodyti, ką galvojame ir ką jaučiame. Tik taip įstengiame suprasti bei papildyti vienas kito gyvenimus.

Su Matu susituokėme vos baigę universitetą. Tai buvo patys laimingiausi mano metai gyvenime. Tuomet įsitikinau posakiu: „Kaip jautiesi, taip ir atrodai'“. Tiesiog švytėjau man anksčiau nebūdinga laime ir džiaugsmu. Dar po kelerių metų susilaukėme dukters, o vėliau ir sūnaus. Matas buvo pats nuostabiausias tėvas pasaulyje, kaip bebūtų, nespėjo išlydėti savo dukters į išleistuvių vakarą bei vyriškai pasikalbėti su paaugliu sūnumi. Mano svajonių jaunikio širdis užgeso grįžtant namo iš darbo - autoavarijoje. Staiga į kelią išbėgus elniui, Matas suko į šoną ir susidūrė su kitu automobiliu. Smūgis buvo mirtinas.

Sunkiai išgyvenau netektį. Iš tiesų, tik vaikai lėmė tai, jog nesusirgau depresija ir vėl sugebėjau atsistoti ant kojų. Bet, kaip bebūtų, juk gyvenimas juda į priekį, nepaliauja sustoti. Kad ir kas nutiktų, turi keltis, eiti ir rūpintis tais, kurie tau svarbiausi.

Savo antrąją sielos pusę jau sutikau. Žinau, kad niekada nebepatirsiu tokios meilės, kaip tuomet, kai buvo gyvas Jis, ir jeigu galėčiau ką nors pakeisti savo praeityje, tvirtai žinau, kad to nedaryčiau. Viskas buvo tobula.

Dažnai išgirstu pamąstymus, nusiskundimus, jog vienaip ar kitaip santykiai eina bloga linkme. Kartais net sulaukiu patarimų šiuo klausimu. Ir ką aš galiui atsakyti? Jeigu norite būti laimingi, turėti gražius ir šiltus santykius, būkite sąžiningi vienas kitam ir rodykite savo jausmus. Juk jeigu turi meilės, tai kam ją laikyti sau?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vasara - meilės metas: nevargina prastas oras, atostogaujančių – ir darbo reikalai. Kai karštas oras susuka galvą, ne vienas pasineria į jausmus – kad ir trumpam. Taip ir gimsta atostogų romanai!

DELFI skaitytojai jau yra pasakoję ir apie netikėtai užsimezgančius jausmus. „Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad „goodbye“ vakarėlis gali tapti nauju „hello“, kad atostogų romanas gali tapti tikra draugyste ir, apskritai, kad aš sugebėčiau draugauti per atstumą“, - kartą pasakojo Graikijoje su vokiečiu susipažinusi skaitytoja, kurios romanas baigėsi laimingai.

Klausiame Jūsų – ar esate patyrę vasaros romaną? Kaip manote, ar atostogų metu svetur ar Lietuvoje sutiktas žmogus gali tapti rimtu gyvenimo partneriu? Galbūt galite papasakoti istoriją, kai taip prasidėjusi meilė tapo tvirta šeima?

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Romanas“ iki rugpjūčio 4 d. Įdomiausios istorijos autoriui įteiksime S. Rushdie knygą „ Džozefas Antonas“

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

2 kartą ištekėjusi moteris: santykiuose svarbiausia ne meilė – įsitikinau (197)

Santuoka – dviejų žmonių susiėjimas, tikėtina, ilgam. Kai kurie išsiskiria po 2 mėnesių, o...

Kalbos apie antstolių nurašytas baudas įpykdė: čia toks tipinis mūsų bruožas (54)

Visi verkia apie viską. Kada lietuviai pagaliau išmoks laikytis įstatymų, o ne jais skųstis?...

Vidutinio amžiaus vyras prieš savo valią tampa blogiuku: net išsiskirti nėra kaip (170)

Koks nuostabus gyvenimas ir kaip gera gyventi. Gražūs tai žodžiai, bet dažnai neatitinkantys...

Klausiau Aurelijaus Verygos – naktimis nemiegodama dėl skausmo kai ką supratau (158)

Noriu pasidalinti mintimis su visa Lietuvos populiacija, gal skausmas, kuris prikėlė naktį, bus...

Vyras su žmona norėjo išsikepti šašlykų – pamatę, ką nusipirko, pasigailėjo (209)

Ir atsitiko taip, kad mudu seniukai, aš ir žmonelė, įsigeidėm šašlykų užkrimsti. Ar čia...

Top naujienos

30 eurų vertės pirkinys kaunietį pavertė ginklų kontrabandininku (20)

Įstatymų neišmanymas ir nedėkingai susiklosčiusios aplinkybės karo istorija besidomintį...

Europa dėl Kinijos pasiekė lūžio tašką: dabar viskas keičiasi (113)

Europos santykiai su Kinija iš blogų tampa dar blogesniais. Pekino sprendimas Honkonge...

Jurbarko krašto gamtos ir architektūros lobiai: kelionė paliks neišdildomus įspūdžius

Jei visus gražiausius Lietuvos kampelius būtų galima sudėti į vieną didelę knygą, Jurbarko...

Užkalnis: pirkau kvepalus tik dėl pavadinimo ir kaina nesvarbu (38)

Kartais būna taip, kad mano antraštė būna nei šiokia, nei tokia. Pirmiausia, žmonės klausia,...

Skelbiamas naujas sąrašas, iš kurių šalių atvykus nereikia laikytis saviizoliacijos (91)

Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš...

Naujausia informacija apie užsikrėtusius koronavirusu: susirgęs logistikos įmonės darbuotojas lankėsi pas odontologą papildyta (395)

Šeštadienį prieš pietus Sveikatos apsaugos ministerija skelbia apie naujus koronaviruso Lietuvoje...

Zuokas, Žemaitaitis ir Paulauskas įkūrė naują partiją ir tikisi keliolikos mandatų Seime papildyta 14.51 (334)

Šeštadienį Artūro Zuoko vadovaujamos partijos "Laisvės sąjungos (liberalų)" pagrindu įkurta...

Nausėdai teks pareiga apibendrinti, kaip sekasi kopti į „gerovės kalną“: kalbos tonas greičiausiai skirsis nuo Grybauskaitės (130)

Seimo pavasario sesijoje bus išklausytas pirmasis prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas....

Sprendžiate sveikatos problemas – galbūt jų priežastis netikėta: kuo čia gali būti dėtas sąkandis? (15)

„Neseniai kalbėjomės apie viso kūno laikyseną: kaklas, pečiai, nugara ir tai, kas žemiau....

Po skyrybų su Bunkumi gyventi kitur persikrausčiusi Viktorija Siegel nutraukė tylą: jei gyveni tik iš gailesčio, laimingas nebūsi (26)

Pastarosios dienos Viktorijai Siegel ir Danieliui Bunkui buvo nelengvos – pora po kelerių metų...

|Maža didelių žinių kaina