aA
Mielasis Žmogau, kaip jaučiasi močiutė sėdinti senamiestyje ant laiptelio, kuriuo jau nieks nebesinaudoja ir kurio paskirtis per eilę metų pasikeitė į suoliuką tokių šiek tiek likimo nuskriaustų žmonių, ir prašanti išmaldos iš gerųjų žmonių? Ką galvoja? Tikriausiai alkanas ir sušalęs žmogus gali tik galvoti apie primityvius instinktus: alkį, šaltį ir išgyvenimą.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

O ką ji jaučia? Kai pro ją per dieną praeina šimtai žmonių? Kai į jos seną delną kažkas įdeda centų ir ji sako „Ačiū“? Ar nesunku jai atlaikyti krūvą užuojautos ir gailesčio kupinų žvilgsnių. Yra toks posakis „Ir šuo kariamas pripranta“, tai, manyčiau, senutė visus jausmus senai užšaldžiusi ir sulanksčiusi kažkur gilai giliai...

O ką iš tikro jaučia žmogus, kuris tuos pinigėlius jai duoda? Gailestį, užuojautą? O ar žinot, kad gailestis yra neatsiejamas su piktdžiuga. Sakoma, kuomet žmogui jauti gailestį iš tikro jauti džiaugsmą, kad tau taip nėra blogai kaip tu galvoji ir duodamas išmaldą jautiesi pranašesnis ir daug geresnis už kitus, kurie taip nedaro. Bet duoti geriau nei neduoti, juk močiutei reik kažkaip pragyventi.

O kokia tikimybė yra, kad vieną gražią (ar nelabai gražią) dieną Tu atsidursi tokioje pačioje vietoje kaip ir senolė? Manai, tokios galimybės nėra. Bet ji tikrai yra. Nesvarbu, ar turi daug gražių vaikučių, ar darai didelę karjerą, ar esi labai/mažai populiarus, ta tikimybė yra. Dar reiktų nepamiršti, atkreipti dėmesį ir į Lietuvos demografinę ir ekonominę situaciją. Taigi, jei neplanuoji emigruoti ir dirbti kitoje šalyje, šiuo metu ši tikimybė gerokai išauga.

Grįžtant prie močiutės... Sunku pasakyti, ką ji ne taip padarė, o gal darė kaip tik tai, ką privalėjo, kad atsidūrė tokioje situacijoje. Gal jaunystėje ji buvo labai graži ir aikštinga, niekaip negalėjo išsirinkti mylimojo, kol galiausiai liko sena merga. Neteko artimųjų, o po kiek laiko ir darbo liko viena kaip pirštas. O galbūt ji susilaukė būrio vaikučių, kuriuos užaugino, kurie paliko namus ir pamiršo pasirūpinti savo senstančia mama? Gali būti ir taip, kad jos dviejų kambarių butuke dar glaudžiasi bedarbė dukra su visa savo asocialia šeima. Ir ji išėjo į gatvę, kad galėtų išleisti savo anūkus į mokyklą. Variantų gali būti daugybė, bet galutinis rezultatas toks pats.

Gerieji žmonės, o ką gi galime padaryti mes? Svarbiausias dalykas ką privalome padaryti tai būti paprastesni, nusileisti ant žemės ir džiaugtis tuo ką turime, ką pasiekėme.

Mielosios moterys, Jūs visos esat nuostabios, gražios ir protingos. Nebūtina laikytis dietų, bėgti ilgiausius maratonus, augintis blakstienas, pieštis antakius ir pan. vien tik tam, kad prieš savo drauges ar koleges pasipuikuotumėte dailia figūra, tobula oda ir išlavintu skoniu aprangai. Kurkit šeimas, auginkit gėles, skaitykit, juokitės, mylėkit ir būkit mylimos.

Leiskit sau atsipalaiduoti taip, kaip Jums patinka, ir tikrai nebūtina eiti medituoti ar užsiiminėti joga į studijas, kurios dailiai bei skoningai papuoštos ir atsieina 30 proc. jūsų uždirbto atlyginimo. Tai – verslas ir jums to nebūtinai reikia. Žinoma, tai yra prestižas, bet kas tokį žodį sugalvojo? Tie patys žmonės, kurie už prestižą lupa krūvas pinigų, o jūs, „nabagės“, investuojat į savo grožį ir pamirštat, kad vidinis grožis neišnyks niekad, o išorinis vieną dieną baigsis... Ir žiūrėkit, kad neliktumėt vienos kaip pirštas su savo karjera ir rūškanu veidu, kurį sušvelnins auginamas koks nors gauruotas naminis gyvūnėlis Jūsų skoningai įrengtuose namuose. Taigi, būkit paprastesnės, auginkit mylinčius ir laimingus vaikus, mylėkit savo vyrus ir juos gerbkit, kalbėkitės, darykit tai, ką mėgstat, nesvarbu, ar tai yra madinga, ar ne. Ir kai ateis liūdnos dienos, neišsigąskite: taip jau gyvenimas surėdytas, kad norint pajust tikrą laimę, reikia žinot ir nusivylimų kartėlį.

Brangieji vyrai, Jūs visi esat gražūs, patrauklūs ir protingi. Jums teko nelengva dalis suprasti ir mylėti moteris. Linkiu Jums pasirinkti tokią moterį, kurią mylėtumėt ir brangintumėt iki gyvenimo pabaigos. Tai yra labai sunku, ir jums tenka sunki užduotis, bet aš jums to linkiu. Jus pirmiausia pasmerkia dėl skyrybų, Jums dažniausiai tenka matyti savo atžalas tik retkarčiais, o tai yra šiek tiek nesąžininga Jūsų atžvilgiu. Tik vieno Jūsų prašau – nepasiduokite pagundai kilnoti tauriojo gėrimo stikliuko ir naudokitės savo galva. Būkit vyriški, o tam nereikia nei didžiulės barzdos, nei išskirtinės tatuiruotės. Naudokit savo fizinę jėgą tik geriems darbams, auklėkit vaikus, būkit Jiems tikro tėvo pavyzdys, ko šiais laikais daugumai vaikų labai trūksta. Žinokit, kad į jaunas ilgakojes merginas gal ir gražu pažiūrėti, bet mylinti, suprantanti ir palaikanti žmona – tikras turtas. Vertinkite, ką turite, gerbkite save, savo šeimą, dirbkite mylimą darbą, palaikykite savo mylimą moterį, turėkite mėgstamą hobi ir būkite laimingi.

Kai tapsime truputėlį geresni kitiems ir sąžiningesni sau pačiam, tuomet galbūt nebereiks gailestingu žvilgsniu žiūrėti į išmaldos prašančius nelaimingus žmones. Ir, svarbiausia, visiems visiems linkiu išsaugoti šiek tiek vaikiškumo ir išlavinti šiokį tokį humoro jausmą. Šios savybės labai padeda, kai ateina sunkesnis gyvenimo periodas.

Sėkmės Jums Mielieji,
Jūsų Sąžinė

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti, ką jaučiate? Nusiųsti atvirą laišką? Viešai prisipažinti, parodyti dėmesį? Tuomet kviečiame pasidalinti neišsiųstais, bet širdyje jau parašytais laiškais el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atostogų Egipte metu pasijuto įkaitais: kelionė pigi, bet pasirinkimo laisvė suvaržyta (56)

Kiekvienas renkantis kelionę, visada perskaito kas rašoma apie viešbutį ir regioną. Skaitydami...

Vilniaus centre gyvenančią moterį papiktino registracijos į mokyklas sistema (29)

Gyvename Vilniaus centre. Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. mūsų vaikas turėtų pradėti lankyti pirmą...

Lietuvių bruožas, kuris erzina: tautiečiai tik apsimeta viskuo nepatenkinti (7)

Lietuviai laimingų žmonių tauta. O jeigu kartais mums pasirodo priešingai, tai tik dėl to, kad...

Pasodino vaiką ant „nusiraminimo“ kėdės šalia baseino – viską mačiusio vyro komentaras įskaudino (37)

Viskas atsitiko prieš kokį mėnesį. Buvau „Impulso“ sporto klubo baseine su vyresniais...

Jauną motiną pribloškė akušerės sprendimas – tik vėliau sužinojo jo priežastį (130)

Mano istorija prasideda 2018 metais kovo 27 dieną. Gimdžiau mažesnio Lietuvos miesto gimdymo...

Top naujienos

Surinktuose dienoraščiuose – tikrasis Leningrado blokados siaubas: žmonės patys savęs neatpažino (51)

Daugybės iki tol niekur neskelbtų dienoraščių radinys tapo išskirtiniu šaltiniu, pateikusiu...

Kaunietės rankos kuria stebuklus: mane pamačiusios klientų žmonos neleido kirptis (39)

31-erių Karolina Ūzaitė – išskirtinė asmenybė, ryški ne tik savo išvaizda, bet ir vidumi....

Orai: šalčio banga jau čia pat (3)

Sekmadienio naktį lietaus debesys dar užsiliks pietrytinėje šalies pusėje. Dieną jie iš mūsų...

Šiurpo net visko matę britų pareigūnai: lietuvis kambarioką uždaužė lyg žaisdamas (48)

Prieš aštuonerius metus už grotų Jungtinėje Karalystėje , Visbiče, pasiųstas lietuvis...

Ir mažas būrys gali smogti skaudžiai: drąsūs ir nutrūktgalviški reidai, pakeitę II pasaulinio karo eigą (159)

Antrojo pasaulinio karo metais virė didžiuliai mūšiai, kurie trukdavo ne vieną mėnesį ir...

Gražiausiame pasaulyje restorane valgęs lietuvis rekomenduoja nepagailėti 70 eurų keptai vištai (234)

Pusiau rožinis, pusiau auksinis – toks yra gražiausias ir stilingiausias pasaulyje restoranas...

Motiejūnas – per žingsnį nuo sugrįžimo į NBA: derasi su „Spurs“ (126)

Šią savaitę sezoną Kinijoje baigęs Donatas Motiejūnas netrukus grįš į NBA.

Jankauskaitės albumo pristatyme Kaune – nesuvaidinti jausmai, daina Vytautui Šapranauskui ir dėl atlikėjos konkuruojantys vyrai (80)

Šeštadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje vyko aktorės, dainininkės ir laidų vedėjos Ingos...

Pastojo, nors vartojo kontracepcijos priemones: kodėl taip nutiko? (21)

Žmonių patirtis rodo, kad kontracepcija ne visuomet yra tikrai patikima. Tačiau naujas tyrimas...

Atostogų Egipte metu pasijuto įkaitais: kelionė pigi, bet pasirinkimo laisvė suvaržyta (56)

Kiekvienas renkantis kelionę, visada perskaito kas rašoma apie viešbutį ir regioną. Skaitydami...