aA
Norėčiau pažvelgti tau į akis. Mamai, kuri įbruko savo vaikui ginklą į rankas ir išsiuntė į nežinią. Makabriškas žaidimas, kuris turi tęsinį, bet apie jį nesusimąstei. Leisk man pamąstyti už tave...
© soldatru.ru nuotr.

Mamai, kuri rūpestingai augino savo mergaitę, kas rytą suruošdavo į mokyklą, kuriai sustodavo širdis darbe nuo mokytojos skambučio, kuri nemiegojo paromis slaugydama, kai vaikas sirgo. Ar atsimeni jos kūdikystę, kai mažylė pilnomis švelnumo ir meilės akimis žiūrėdavo į tave, juokėsi ir verkdavo drauge?

Ir štai atėjo diena. Kažkas, kažkur pasakė, kad vaikai važiuoja į stovyklą į Rusiją. Į šalį, kuri šiandien išėjo kariauti prieš savo brolį, o tau pasakė, kad išėjo gintis ir ginti. Puiku, kelionė į šalį, kurioje kalbama šios mamos ir vaikų gimtąja kalba. Suruošei savo mergaitei drabužius, rūpestingai paglostei švelnius rusvus plaukučius, pabučiavai, slapčia nubraukei ašarą ir pasakė „ni pucha, ni pera“!

Tokių kaip tu buvo daug, ir tau buvo ramu, nes tu „ne viena“, kuri „за правое дело“ (rus. dė;l teisingo reikalo) išsiuntei savo vaikus net nepagalvodama apie tai, kad šiandien tavo vaikas žaidžia su ginklais rankose, o rytoj galbūt bus leista mirčiai alsuoti į jo nugarą. Rūpestinga teta gražiomis rudomis akimis ir tvarkinga šukuosena per televiziją patikino, kad „situacija rimta, nereikia pasiduoti Amerikai ir Vakarams, mus skriaudžia, o Ukrainoje prikala prie kryžiaus kūdikius, o keturiolikmečiai savo kūnu pridengia „gradus“.

Miela potencialaus „gruzo 200“ mama, šiandien mano vaikai nerūpestingai žaidžia pievoje, o aš rašau tau šiuos žodžius. Rašau, nes šiandien tvirtai žinau, kad jokia „teta iš televizoriaus“ manęs neįtikins, kad automatas yra įrankis laimei ir santarvei pasiekti, o ne ginklas, o tankas yra tai, su kuo galima traiškyti tuos, iš ko tokie kaip tavo vaikai kažkada pavogė laisvę.

Lietuvių kalboje, ir mano gimtojoje lenkų kalboje žodis „ginklas“ kilęs nuo žodžio „gintis“. Tokia jo tiesioginė paskirtis, o ribos, kur turi būti naudojamas ginklas, yra mano Tėvynė, kurią ginsiu aš arba mano vaikai, jeigu rytoj priešas stos prieš mane. Kitos paskirties ginklui nematau. Nematau ir kitokios laisvės negu ta, kurią turiu šiandien ir kurios nėra mačiusi moteris didelėmis rudomis akimis iš tavo televizoriaus. Nematau laisvės ir tavo širdyje, ir mintyse, nes šiandien pastūmei savo vaiką trypti svetimą laisvę, net pati to nesuvokdama.

Dabar įsivaizduok tą pačią pievą, kurioje šiandien guliu aš ir žiūriu į skaidrų mėlyną dangų. Šis dangus šiandien saugus ir laisvas, ši pieva ir ši šalis šiandien tavo, mano ir mūsų vaikų. Mes turime pastogę ir maistą, mūsų vaikai mokosi mokykloje, rytoj studijuos ir tikriausiai bus sėkmingi, jeigu suvoksi ribą, ties kuria turi sustoti.

Mūsų vaikai yra mūsų gyvenimo prasmė, jie turi gyventi, abi to trokštame, linkime jiems laimės ir sėkmės. Dabar man pasakyk „mama“, ar esi tikra kad duodama savo vaikui ginklą į rankas ir liepdama mokytis kariauti, galėsi pažvelgti į šį dangų ir žinoti, kad tavo sąžinė švari, o vaikai kada nors taip pat su švaria sąžine gulės šioje pievoje ir žiūrės į taikų dangų?

Kur ją išsiuntei, „mama“? Koks buvo tavo tikslas ir idėja, kur sėmeisi įkvėpimo ir kas tave įtikino, kad tavo vaikas, eidamas trypti svetimus laukus ir šaudyti į tuos, kas šiandien gina savo Tėvynę, daro tai savo labui? Kodėl, „mama“, nesupratai žodžio „ginklas“ prasmės ir leidai pulti, nesuvokdama, kad ginklas skirtas gintis?

Mama“, vaiko, kurį siunti kariauti gimdytoja, sustok!

Dabar įsivaizduok tą patį mėlyną dangų ir didelę saulėgrąžų pievą. Dangus jau ramus, ore tvyro salstelėjęs saulėgrąžų kvapas, kurį permuša metalo, kraujo ir tavo vaiko yrančio kūno nepakeliamas tvaikas.

Mergaitė, kurią kažkada siuntei į stovyklą lankstydama drabužėlius į jos lagaminą, glostydama jos švelnius plaukučius ir tyliai braukdama ašarą, šiandien guli pievoje atmerktomis akimis su krauju ant lupų. Tu toli nuo jos, tu nežinai, kur ji, galbūt tau pasiseks ir gausi raudoną karstą, bet negalėsi paglostyti jai plaukų ir pasakyti „myliu“. Tu negirdėjai jos paskutinio žodžio, bet aš tave patikinsiu, tai buvo žodis „mama“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kreipėsi į rūkalių balkonuose nemėgstančius kaimynus: jūs geriau pasižiūrėkite į savo sąžinę (128)

Cigaretės vis dar pardavinėjamos kioskuose . Taigi, iš pradžių žmogus pripranta rūkyti, o...

Vaikino pasiūlymas pasibaigus pasimatymui tapo nepavykusio vakaro vinimi: merginos, būkite protingos (97)

Vaikinas mane užkalbino mano tuometinėje darbovietėje-drabužių parduotuvėje. Maniau pakalbėsim...

Darbdavių virkavimus vadina tuščiais plepalais: mokėkite algas, o ne pašalpas (150)

Paskutiniu metu darbdaviai skundžiasi, jog yra darbuotojų stygius, jų labai trūksta, kad reikia...

Top naujienos

Po Venckienės paleidimo lieka svarbiausias neatsakytas klausimas: koks jos vaidmuo kitose bylose (2)

Antradienį buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė išleista į laisvę. Jai skirtos...

„Žalgiris“ nutrauks sutartį: Perezas neregistruojamas rungtynėms su „Panathinaikos“ (18)

Kauno „Žalgirio“ komanda antradienį Eurolygos devintojo turo susitikime rungtyniaus be Alexo...

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną (136)

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Šiurpi viduramžių laikų mirties bausmė: moterims jos netaikė dėl labai keistos priežasties (18)

Mirties bausmė yra mirties bausmė – ar yra skirtumas, ar ji taikoma vyrui ar moteriai? Pasirodo,...

Ministerija giriasi didėjančiais medikų atlyginimais, tačiau gydytoja papasakojo, kas jiems labiausiai kelia nerimą (1)

Skelbiama, kad šių metų rugsėjį vieno mėnesio vieno etato gydytojo vidutinis darbo užmokestis...

Skundą dėl suėmimo nagrinėjęs teisėjas Cininas: Venckienė iš Lietuvos išvyko, nepažeisdama jokių draudimų (199)

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija antradienį nusprendė panaikinti Kauno miesto apylinkės...

Turkija grasina atnaujinti karinę operaciją: Rusija nevykdo pažadų (116)

Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu pareiškimas, kad esą Rusija nevykdo...

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (898)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Iki skausmo pabodo jūsų šukuosena? Štai, kokie plaukų dažymai bus ant bangos šį sezoną TOP 3

Jeigu ombré, sombre, balayage, flamboyage ir kitos ne kartą girdėtos plaukų dažymo technikos...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 16:23 val. (134)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...