aA
Visų pirma, noriu pasveikinti jos ekscelenciją Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę laimėjus rinkimus ir gavus teisę bei galimybę būti mūsų valstybės Vyriausiąja ginkluotųjų pajėgų vade dar vieną kadenciją.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Reikšmingumas ir populiarumas

Įvykę demokratiški ir laisvi rinkimai įrodė, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė lieka populiariausia Lietuvos politike. Noriu palaikyti ir TSPMI docento Kęstučio Griniaus mintį ir tikėti, kad šią antrąją kadenciją jos ekscelencija taps ne tik populiariausia bet ir REIKŠMINGIAUSIA Lietuvos politike. O kaip tampama reikšmingiausia?

Lietuvos istorijoje, skirtingose epochose, būta daug reikšmingų figūrų; tarp jų - karalius, didieji kunigaikščiai ir prezidentai, raštijos pradininkai, mokslo, meno literatūros šviesuliai, sportininkai, ir ypač kovų didvyriai, kariai, partizanai. Net jei šie svarbūs istoriniai veikėjai yra iš itin skirtingų sričių, tačiau jie siekė vienodo tikslo savomis priemonėmis. Visi jie norėjo stiprinti mūsų valstybę, kurti joje laisvę, darną ir vienybę, jie siekė, kad mūsų žemėse gyvenantis žmogus galėtų visapusiškai klestėti, jaustis fiziškai ir dvasiškai saugus, bei galėtų gyventi garbingą gyvenimą šalyje, kuria didžiuojasi. Vieni jų vienybę kūrė vienydami žemes ar kovodami už jų nepriklausomybę ir laisvę, kiti vienybę kūrė puoselėdami lietuvišką žodį, apeliuodami į dvasinį lietuvio pradą. Dar kiti vienybę ir grožį bandė tapyti, sudėjo į eiles lietuviškose knygose.

Yra ir tokių, kurie istorijos vadovėliuose ar mokyklose per istorijos pamokas būdavo minimi kaip reikšmingi ir svarbūs, tačiau mums, šiandienos kartai, nesukelia jokių emocijų. Tad kodėl Vytautas Didysis, mūsų valstybės ypatingas karvedys, strategas, kunigaikštis, net jei ir neteko mums jo realiai pažinti, kelia tokias galingas pasididžiavimo emocijas? Kodėl kitas, kad ir svarbiomis knygose vadinamas istorines asmenybes, atsimename sudėtingiau? Nes, kaip sakoma kariuomenėje, ne žvaigždutės antpečiuose skatina pagarbą ir vertinimą, bet būtent pati asmenybė ir jos ilgaamžiško palikimo darbai.

Vytautė Didžioji

Žinoma, prezidentė Dalia Grybauskaitė įeis į istoriją ir kaip pirmoji moteris Lietuvos Respublikos Prezidentė, ir kaip pirmoji prezidentė, išrinkta antrai kadencijai iš eilės. Tačiau koks būtų tas elementas, kas jos ekscelenciją tikrai padarytų XXI amžiaus Lietuvos reikšmingiausia asmenybe?

Prezidentė galėtų būti mūsų šiuolaikinė Vytautė Didžioji, kurios pagrindinis antrosios kadencijos tikslas ir būtų nekvestionuojamai vienyti Lietuvą ir de facto įgyvendinti jos skelbiamą „tikiu mūsų Lietuva ir Jumis“. Prezidentė savo pergalės kalboje pabrėžė: „Žinau, kad bus nelengva, žinau, kad kiekvieną dieną iššūkiai bus kitokie, bet aš taip pat žinau, kad už manęs esate Jūs, kad Jūs esate kartu su manimi, todėl labai tikiuosi Jūsų pagalbos, labai tikiuosi, kad galėsiu į Jus atsiremti. Labai tikiuosi, kad galėsiu Jūsų paklausti patarimo. Visada lauksiu tos paramos ir atramos, o pati darysiu tai, ką dariau, darysiu tai, ką turėsiu daryti, tai, ko Lietuvai reikės!“. Šiuose žodžiuose garsiai skamba prezidentės noras kurti vienybę, susivienyti su tauta, ketinimas dirbti petys petin, nes juk lauke vienas – ne karys. Tad siunčiu savo patarimą, kurį, tikiu, jos ekscelencija perskaitys.

Vienybė - pirmiausia reikia norėti susikalbėti

Vienybę reikėtų pradėti statyti nuo paprastų dalykų nebegaištant laiko. Reikia sustabdyti politinių partijų po rinkimines „rietenas“ ir aiškinimą, kas tikrasis laimėtojas, o kas „lūzeris“, kodėl patirtas fiasko, kodėl, kodėl, kodėl... Tai yra energijos švaistymas ir visuomenės vienareikšmiškas skaldymas, kiršinimas. Vietoj to, kad paprasčiausiai priimtume faktą per se, jog demokratinėje valstybėje įvyko rinkimai, gauti rezultatai vieniems puikūs, kitiems – ne tiek, dabar žiniasklaida mirga nuo drabstymosi politiniais purvais. Tačiau ar būtina tiek dramatiškai dergti ir pulti rinkimuose vidutiniškai pasirodžiusią pusę? Taip, yra gerai, kad vyrauja daug pažiūrų ir kad vyksta įvairiapusiškos diskusijos. Tačiau viešojoje erdvėje besirodančios žinios ir straipsniai, kaltinantys oponentus ar net besijuokiantys iš jų rinkimų rezultatų, nieko konstruktyvaus nesukuria.

Tai turi tik ardomąjį pradą. Visi žinome rezultatus. Taškas. Dabar laikas JUDĖTI tik pirmyn. Tad Prezidentė galėtų padėti tašką ant visų šių dramų ir parodyti pavyzdį kitiems kurdama konstruktyvų
dialogą su visa visuomene. Svarbu, kad prezidentė būtų VISŲ prezidentė ir skatintų partijų susikalbėjimą, mažintų destrukcines diskusijas.

Kaip mes galime kalbėti apie platesnį valstybės vienybės kūrimą, kai negalime net sukurti bent jau diplomatinės simbolinės vienybės tarp didžiųjų Lietuvos partijų? Nebūtina turėti identišką mąstymą, bet būtina išlaikyti diplomatišką toną ir suprasti, kad politinių reitingų kėlimas kito sąskaita yra seniai atgyvenęs reikalas. Geriau ieškokime, kas mus visus jungia, o ne kas skiria.

Reikšmingiausiųjų sąrašas

Tad jei prezidentė sugebės sukurti Lietuvių vienybę, jai uždėčiau didžiulį pliusą ir įsirašyčiau į man reikšmingiausių asmenybių sąrašą. Jei jos ekscelencijai prireiktų pagalbos, visada esu pasirengusi padėti ir patarti. Labai tikiu, kad prezidentė atsakys į šį laišką. Nes norėtųsi, kad ji išties pasinaudotų antrąja kadencija būtent tapimu mūsų šiuolaikine Vytaute Didžiąja, ypač mums, jauniems žmonėms. Nes vardan tos, Lietuvos, ir turi žydėti mūsų visų vienybė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (103)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (134)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1103)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (38)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (69)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (26)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (1)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Gyvai / LKL rungtynės: „Rytas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė vaizdo transliacija (120)

Trečiojo „Betsafe–LKL“ rato starte – trečioji Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (164)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (89)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (458)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (4)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

7 daržovės, kurios vertingesnės termiškai apdorotos (4)

Žalios daržovės laikomos naudingesnėmis maistiniu požiūriu. Tiesa, yra daržovių, kurios...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (188)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (473)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...