aA
Jau daugiau kaip 15 metų dalyvauju statybos vyksme ir tiesiogiai esu susijęs su idėjų materealizacija tiesiog čia – ant žemės. Tiesiogine to žodžio prasme. Namo statyba aš labai tiesiogiai susiejau su gyvenimo statyba – tokia analogija man artimiausia, ir be to, manau, kiekvienam suprantama.
© DELFI / Tomas Vinickas

Namo statyba prasideda nuo idėjos, kurią pritraukia troškimas turėti namą. Vieni namus statosi dėl mados, kiti iš puikumo, o būna, kai tikrai tikrai yra gimęs tikrasis poreikis. Tikrasis poreikis statyti namą savo šeimai bei kitiems, kurie tame name lankysis. Esmė yra ne turėti namą, tačiau gyventi name. Jeigu pasistatai namą, o į jį tik pareini permiegoti, esi to namo vergas. Jeigu statei vaikams, tačiau tie vaikai išvažiavo į kitą miestą, užsienį ir daugiau nesiruošia grįžti, tau vargas. Svarbu yra, ką tame name veiksi, ką veiksi šalia namo, savo atribotame žemės lopinėlyje, ir visiškai jokios prasmės turėti namą dėl paties turėjimo.

Žmogaus gyvenime - taip pat: ar tu nori turėti gyvenimą, kokį kiti turi, kokį televizoriuje rodo, kokį bendradarbis turi, kokį turi kaimynų vaikai, ar tu nori gyventi savo gyvenimą, kuris yra naudingas tau, tavo šeimai, tavo bendruomenei, tavo tautai?

Projektavimas (namo ir gyvenimo) prasideda nuo reginio (vizijos), kurį tu matai, kurį įsivaizduoji. Architektas negalėtų nieko projektuoti, jeigu nematytų viso to savyje. Neretai tiek gyvenimo, tiek namo architektai kopijuoja jau esamus gerus, gražius ir naudingus sprendimus, pritaiko juos savo projekte. Mes – žmonės – esam kopijuotojai, todėl nenuostabu, kad didelė mūsų gyvenimo dalis yra ir kažkieno kito gyvenimo kopija. Svarbu pasirinkti, ką nori kopijuoti ir sąmoningai pasinaudoti išmintingiausiu ir geriausiu bei, svarbiausia, sau tinkamiusiu projektu.

Namo (ir gyvenimo) laikančiosios konstrukcijos projektuojamos iš viršaus į apačią: stogas, sienos, pamatas. Tam, kad būtų galima įvertinti visas jėgas, visą svorį, įtempimus ir gniuždymus bei galiausia suprojektuoti viską atlaikančius pamatus.

Gyvenimas, kaip ir namas, turi turėti tvirtus pamatus. Namo pamatai būna iš betono ir plieno (armatūros), kai betonas atlaiko visus pastato (gyvenimo) gniuždymus, o armatūra (plienas) atlaiko įtempimus. Statybininkai žino, apie ką kalbu.

Gyvenimo pamatas – dvasinė stiprybė. Žinios apie save – sielą – dvasinę būtybę, tikėjimas (tuo, ką darai, ir ėjimas tik ten, kur esi nusprendęs), vidinė ramybė, besąlyginė meilė ir pakantumas viskam, tiesa bei neišprievarti ir taikūs santykiai su visais aplinkiniais. Toks pamatas atlaikys visus gyvenimo gniuždymus bei įtampas (stresus).

Gyvenimo sienos ( statybininkų žargonas – „karkasas“) – tai mūsų fizinis kūnas. Jis turi laikyti šimtą metų. Kaip mes jį maitiname, girdome, mankštiname, migdome, kaip elgiamės su savo gyvenimo karkasu?

Gyvenimo stogas, apsaugantis mus nuo lietaus, audrų, žaibų ir kitų mūsų saugiam ir laimingam gyvenimui nereikalingų trukdžių, – tai mūsų protas. Protas yra kaip kompiuterio procesorius, todėl kokią programą mes įdiegsime, tokį gyvenimą ir gyvensime. Protas yra kaip kopijavimo aparatas – kokį šabloną pateiksi, tokią kopiją ir gausi. Memai – žmogaus gebėsena atkartoti aplinką bei joje vykstančius veiksmus. Mano žiniomis, genai sudaro tik apie kelis procentus mūsų DNR, visą kitą formuoja memai, todėl ką pasėsi į savo protą, tą ir ir pjausi savam gyvenime.

Kai susiprojektuojam savo namą ar gyvenimą, sekantis žingsnis yra statyba arba įgyvendinimas (apreiškimas gyvenime). Yra septyni idėjos ar projekto materealizavimo žingsniai, o esmingiausias yra žingsnis nr. 5 – veiksmas. Veiksmui sukurti reikalinga energija. Beje, „energea“ (graik.) ir reiškia – veiksmas.

Taigi, kur slypi pati didžiausia jėga, kuri išjudina energiją ir sukuria veiksmą? Visa paslaptis slypi įsipareigojime. Kokius gyvenimo svorius, krūvius, gniuždymus ir įtampas sąmoningai gali prisiimti? Kokią naštą tavo pamatas gali atlaikyti?

Namų statyboje, statybininkus priverčia veikti (dirbti) sutartis, kurioje numatyti visi visų projekte dalyvaujančių įsipareigojimai.

Darbininkai (ar firmos) yra skatinami (motyvuojami) geru atlyginimu už atliktus veiksmus, pasiektus reikiamus rezultatus, tačiau taip pat baudžiami už ne laiku arba neteisingai (brokuotai) atliktus arba iš vis neatliktus darbus.

Tiek skatinimas, tiek ir baudos turi bendrą vardiklį – pinigus (valiutą). Kieno valiuta, to ir valia yra vykdoma. Pinigai šiandiena yra teisė į išteklius (tiek žmogiškuosius, tiek ir žemiškuosius), todėl žmonės, nemokėdami ir nežinodami, kaip gauti išteklių tiesiogiai, priversti gauti pinigų, kuriuos sukūrė tie, kas valdo šiandieninį pasaulį. Tačiau, norint pasiekti rezultatą, jie yra labai geras įrankis. Juk tu tai žinai: už pinigus žmonės pasiryžę šiandiena padaryti beveik bet ką.

Tagi, gyvenime, norint pasiekti konkretų rezultatą, reikia žinoti, ko tau reikia ir įsipareigoti bei įpareigoti kitus tavo gyvenimo dalyvius tai pasiekti. Aš mačiau daug žmonių, kurie nepasiekė jokių rezultatų, nes neįsipareigojo to padaryti. Sau gali pasižadėti, bet jeigu esi vis dar augimo lygyje, sau duoto žodžio sunku laikytis.

Savo gyvenime įsipareigojau labai daug kartų, ypač versle bei projektų valdyme. Buvo ir gyvenimiškų įsipareigojimų: mečiau rūkyti, gerti nuodus. Taip pat įsipareigojau ir įstojau į universitetą, įsipareigojau ir baigiau Dainiaus Kepenio Palangos sveikatos mokyklą. Įsipareigojau ir parvežiau į Klaipėdą šimtą konteinerių granito visai Danės upės bei jachtų prieplaukos krantinei rekonstruoti, įsipareigojau ir gyventi su savo morerimi visą gyvenimą, kol mirtis mus išskirs.

Viską galima padaryti, kai įsipareigoji ir tuos įsipareigojimus vykdai. Čia ir slepiasi pati didžiausia jėga, kuri dieną naktį tave laiko energingą, veiksmingą ir susikaupusį. Dvasinė ramybė, sveikas kūnas bei ramus protas atlaiko įsipareigojimų sukeliamas įtampas bei gniuždymus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujo kaimyno elgesys sukėlė įtarimų – labiausiai užkliuvo jo kalbos apie žmoną (43)

Prieš keletą mėnesių į mūsų namo duris pasibeldė malonus apie 40 metų vyras ir prisistatė...

Dviejų vaikų mama susimąstė: ar senosios kartos pedagogai atitinka šiuolaikinius kriterijus? (295)

Visiškai sutinku su straipsnio autoriumi. Turiu du vaikus – dešimtoką ir aštuntokę. Mokslo...

Aukštojo mokslo reforma: valdžios užkeikimai „lydekai paliepus, man panorėjus“ situacijos nepakeis (9)

Švietimo sistemą galima traktuoti arba voliuntaristiniu, arba deterministiniu požiūriu....

Internete plinta jautrus įrašas: prašo padėti į pensiją išėjusiam ir ant skurdo ribos atsidūrusiam mokytojui (262)

Socialiniuose tinkluose liūdnas Karolina Rupeikaitės-Zalagaitienės kreipimasis iš Marijampolės ir...

Kandidatų pasisakymai debatuose nuvylė rinkėją: jiems pritrūko drąsos (108)

Nusprendžiau visgi parašyti apie įspūdį, kurį man paliko matyta prezidentinių debatų laida,...

Top naujienos

Nausėdos politinė reklama – iš Sutkaus vadovaujamos Lietuvos verslo konfederacijos VRK kandidato atžvilgiu staiga pritaikė išimtį (386)

Suorganizuotas susitikimas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku –...

Infografikas. Kaip sekasi pensijų fondui, į kurį buvote įtrauktas automatiškai, ir ar verta jį keisti (72)

Lietuvos bankas paskelbė pirmuosius naujųjų gyvenimo ciklo pensijų fondų rezultatus. Iki šiol...

8 dalykai, kurių niekuomet nevalgo mitybos specialistai (54)

Kalbant apie maistą ir gėrimus , posakis „visko su saiku“ dažniausiai yra labai tinkamas....

Linkevičius nemano, kad rinkimai Ukrainoje turės įtakos šalies geopolitiniam kursui (26)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Ukrainoje pasikeitus prezidentams vargu...

Padraugavo su estais ir užteks: Kremliaus ruporas rusus ragina ruoštis karui su JAV Baltijos šalyse (1669)

Objektyviai turime savų interesų, susijusių su Baltijos jūros regionu. Tai susitikime su Estijos...

Po skandalingos „Crvena Zvezda“ pergalės Eurolygoje liko trys laisvos vietos „rungtynės neturėjo būti žaidžiamos“ (9)

Kelialapį į 2019-2020 m. Eurolygą Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkai iškovojo laimėdami...

Princo Williamo ir Kate Middleton jaunėliui - vieneri: gimtadienio proga paviešino naujas Louiso nuotraukas (45)

Paskutinį kartą princo Louiso gerbėjai jį matė per Kalėdas, kuomet karališkoji šeima...

Sukrečianti turtingiausio kada nors gyvenusio žmogaus istorija: švaistydamasis pinigais sugriovė kitos šalies ekonomiką kelionėje lydėjo 60 tūkst. žmonių  (79)

Remiantis 2019 metų „ Forbes “ reitingu, pats turtingiausias pasaulio žmogus yra bendrovės „...

Pokyčiai miestų gatvėse – jau čia pat: turi planą, kaip išvengti spūsčių (8)

Niekas nemėgsta sėdėti transporto spūstyse. Tam, kad kiekviena kelionė būtų kuo greitesnė,...

Didžiųjų technologijų įmonių didžiosios mokesčių „maklės“: pinigus iššvaistė ne darbuotojams (3)

Kai kurios didžiausios JAV technologijų kompanijos 2017 m. siekė korporatyvinių pelno mokesčių...