„Kuo geriau pažįstu žmones, tuo labiau myliu šunis“ – ne vienam girdėtas pasakymas. O koks jis teisingas! Ir žinot ką, šią mintį supras ir jai pritars tik tie, kas tikrai ir nuoširdžiai myli gyvūnus. Ne tie, kur viešojoje erdvėje prie kiekvieno beglobio gyvūnėlio nuotraukos postringauja „pasiimčiau visus“, „nabagėlis“ nieko daugiau nedarydami, kad pasaulis taptų geresnis.
© Shutterstock nuotr.

O tie, kurie kasdien susiduria su jais – išmestais iš važiuojančios mašinos, suluošintais ir sušalusiais, pririštais prie medžio miške mirties laukt, pridaugintais ir staiga nebereikalingais... Va tada tik taip ir ne kitaip gali pasakyti: „Kuo geriau pažįstu žmones, tuo labiau myliu gyvūnus“.

Nesigilinant į žmonių, nevertų žmogaus pavadinimo, poelgius, atsikratant, nuskriaudžiant gyvūną yra dar ir kita akimirka, kai supranti, kodėl gyvūnus myli labiau. Gyvūnas niekada tavęs nepaliks. Pažiūrėkit, kiek yra valkataujančių žmonių, suvargusių, alkanų ir purvinų, tempiančių kartoną ar maišus pririnktų tuščių alaus butelių, o šalia bidzena šuo. Palaidas, be pavadžio. Juk galėtų bėgti kuo toliau, ieškoti, kur skaniau ir šilčiau gyventi. Bet ne, jis savo šeimininko neišduoda, nepalieka. Eina kartu per šalčius, per karčius. Ar tai ne atsidavimas? Ar tai ne pasiaukojimas?

Per amžius prijaukintas gyvūnas labiau prisiriša prie žmogaus nei žmogus prie žmogaus. Gyvūnas moko atjautos. Nekalbu apie kraštutinumus, kai žmogui šuo reikalingas kovoti šunų kautynėse ar sargauti prie būdos be lašo dėmesio – tokie nesupras, apie ką aš čia rašau. Kalbu apie tuos, kurie, būdami sveiko proto ir turėdami atsakomybės jausmą, priima gyvūną į savo namus, rūpinasi juo nuo pirmos akimirkos, kai tik susitiko jų akys. Žmogus, rūpindamasis silpnesniu, mažesniu, nebus žiaurus kitiems gyvūnams, žmonėms. Sakykit, ką norit, bet vaikai, augę su gyvūnais, yra geresni, rūpestingesni.

Gyvūnas vien savo buvimu šalia moko žmogų būti geresniu

Pažiūrėkit į tas bobulytes, kurios augina katę – jos juk visad numes kokį kąsnį ir laukinėms katėms, nepraeis pro alkaną, sušalusią, suvargusią katytę. Parsineš namo, sušildys, pamaitins. O ta, kuri gyvenime nėra turėjusi katės, nepažino jos teikiamos šilumos, niekad nepažiūrės į likimo nuskriaustą benamę, tik pasišlykštėjusi nuodų pamėtės...

Gyvūnai moko žmogų labiau nei žmogus žmogų

Tu gyvūnui esi pirmas ir vienintelis. Nors ir kitaip tai parodo, bet visiems gyvūnams šeimininkas yra pirmoje vietoje. Jis visad tave pasitiks grįžus – jis tavęs laukė, ilgėjosi, kad ir buvai tik išnešęs šiukšles. O žmonių pasaulyje yra kitaip – nepasitiko, nes žiūrėjo įdomų filmą, žaidė kompiuteriu ar tiesiog tingėjo atsikelti nuo sofos ir tik iš kito kambario riktelėjo „labas“. O gal tai nepagarba grįžusiajam? O gal auklėjimo įtaka? O šuo juk visad pasitiks – bus miegojęs, lakęs, ėdęs ar graužęs kaulą, jis visad džiaugsmingai pasitiks.

Šuo labiau gerbia žmogų nei žmogus žmogų?

Kai esi be proto pavargęs, prigulus visad sulauksi šilto murkimo šalia. Minkšto, švelnaus ir neįkyraus dėmesio. Žmonių pasaulyje vėl kitaip – retai tenka išgirst „grįžau pavargusi, tai vyras padarė vakarienę, išplovė indus, parvedė vaikus“ ar panašiai. Esi pavargusi? Niekam neidomu. O gyvūnams įdomu. Esi geros nuotaikos – valio, pažaiskim. Tu pavargęs – gerai, pagulėkim kartu. Gyvūnas prisiderina prie žmogaus nuotaikų. O pas mus, žmones, dažniausiai išgirsti „nesuprantu, kaip galima tavam darbe pavargti“ ar „galvos skausmas indus plauti nemaišo“. Pamenu, kai turėjau katę, ji buvo tarsi vaikščiojantis skausmo skaitytuvas – visada guldavosi šalia skaudamos vietos, šildydavo ir savo murkimu ramindavo. O vyras kartą, esant apendicito priepuoliui, yra pasakęs „neapsimetinėk“.

Gyvūnui žmogus rūpi labiau nei žmogus žmogui?

Gyvūnas niekada, dėl jam vienam žinomų priežasčių, nepaskelbs „nekalbadienių“. Gyvūnas niekada tau į akis nedrėbs, kad „ankstesnis žmogus mane labiau mylėjo, jis buvo geresnis“, nelygins tavęs, priversdamas pasijausti nesmagiai. Gyvūnas išklausys tavo ilgą pasakojimą apie dieną darbe, nenukreips temos, taip parodydamas, kad neįdomus jam tavo darbas, juo labiau pasakojimas apie Marytės naująją šukuoseną. Jis niekada nepasišaipys iš tavo svajonių – kokios jos kvailos ir neįgyvendinamos bebūtų. Kaip tik, savo žvilgsniu pritars „Geras! Šaunu, darom!“.

Gyvūnai geresni nei žmonės

Gal todėl, kad jie nėra šitaip išsivystę ir sąmoningai nesistengia užgauti, pakenkti artimajam, nuskriausti silpnesnį, pasijuokti iš nesėkmingo. Jie ištikimi ir dėl geresnio automobilio ar išvaizdesnės antrosios pusės nepaliks tavęs. Jiems nerūpi kas tu – valkata, miliojonierius, sandėlio krovikas ar pigiam alubary dirbanti padavėja, jiems esi visas pasaulis, esi vienintelis ir geriausias. Jie niekad nepriekaištaus dėl tavo praeities darbų, o džiaugsis galintys dalyvauti tavo ateities planavime.

Gyvūnai geresni nei žmonės. Žinau, mačiau, kad yra tobulų santykių šeimose, tarp draugų. Yra ir skirtingų gyvūnų. Bet moralas vienas – tai, kad žmonija gali didžiuotis ir džiaugtis technologijų pasiekimais, kelionėmis į kosmosą ar vakcinomis nuo ligų, dar nedaro jos geresnės tarpusavio santykiuose. Atsisukime į tuos, iš ko mes kilę, kurie dar gali mus kažko išmokyti ir galbūt pasaulis taps geresnis...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Emigranto atostogos Lietuvoje: turėjo būti pati nuobodžiausia savaitė, bet išskrendant spaudė širdį (63)

Ne dėl neblaivių lietuvių krečiamų cirkų oro uostose ir lėktuvuose, bet skrydis namo į...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (89)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

Naktį namo važiavusi mergina patyrė siaubą: jis mane persekiojo lyg pamišęs (73)

DELFI skaitytoja pasidalijo labai ją išgąsdinusiu įvykiu, kai vidurį nakties automobiliu...

Idėja Lietuvai – visus veltėdžius siųsti į kariuomenę (31)

Kai išgirdau, kad grąžinami šauktiniai, pasipiktinau, ir piktinausi ilgai. Atrodė nesąmonė –...

Nelaimės Marijampolėje sukrėsta mergina: nesmerkime kaltojo (317)

Tikriausiai visi girdėjome dabar taip aptarinėjamą įvykį, nutikusį Marijampolėje . Aš...

Top naujienos

Tėvų pasirinkimas lemia visos žmonijos ateitį: kuo tikėti – žmonių pasakojimais ar moksliniais tyrimais (67)

Vilnietis Algirdas savo antrojo sūnaus nusprendė visai neskiepyti , nes pirmajam po vakcinos neva...

Iš LFF stadiono išsišaipęs ispanas: yra ir kitas, garsesnis „Žalgiris“ (81)

Ispanijos futbolo grandų gretoms priskiriama „Sevilla“ komanda santykius su Vilniaus...

Neįvertinta Balkanų šalis, kurioje nėra turistų: paplūdimiai nuostabūs, o kainos juokingos (84)

Atsidūręs Albanijoje pasijunti tarsi patekęs ne į kitą šalį, o į kitą žemyną. Didingi...

Policija tiria Eugenijaus Ostapenko veiksmus feisbuke: tiesioginėje transliacijoje – nuoga moteris (47)

Skandalingai pagarsėjęs dainininkas Eugenijus Ostapenko (41) pastaruoju metu garsėja ne savo...

Skandalingo tyrimo duomenys: ką perkame brangiau nei vidutiniai europiečiai (420)

Daugelio ne maisto prekių kainos Lietuvoje yra didesnės nei kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Vienintelis suknelės siluetas, kuris padailins bet kokią figūrą

Rasti tobulą suknelės formą, kuri papildytų ir padailintų jūsų figūros tipą, atrodo sunki...

Karbauskis įtaria, kad Grybauskaitė turėjo planą jį pakeisti: žinau, kas buvo daroma (652)

Valstiečių – žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis įtaria, kad rinkimus laimėjus jo partijai...

JAV: Kinija apmoko karo pilotus pavojingoms misijoms (49)

Kinija aktyviai stiprina savo karines oro pajėgas, kurias siekia papildyti naujais ilgo nuotolio...

Vasara baigtis neketina: po trumpos pertraukos vėl grįš +28 (20)

Šeštadienį sulauksime labai šiltų orų, bet popiet aplankysiančios liūtys atneš atvėsimą,...

Jankevičius VRK nariu siūlo skirti teisininką Taurą Rutkūną

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pasiūlė skirti teisininką Taurą Rutkūną...