aA
„Kuo geriau pažįstu žmones, tuo labiau myliu šunis“ – ne vienam girdėtas pasakymas. O koks jis teisingas! Ir žinot ką, šią mintį supras ir jai pritars tik tie, kas tikrai ir nuoširdžiai myli gyvūnus. Ne tie, kur viešojoje erdvėje prie kiekvieno beglobio gyvūnėlio nuotraukos postringauja „pasiimčiau visus“, „nabagėlis“ nieko daugiau nedarydami, kad pasaulis taptų geresnis.
Kuo šuo geresnis už žmogų
© Shutterstock nuotr.

O tie, kurie kasdien susiduria su jais – išmestais iš važiuojančios mašinos, suluošintais ir sušalusiais, pririštais prie medžio miške mirties laukt, pridaugintais ir staiga nebereikalingais... Va tada tik taip ir ne kitaip gali pasakyti: „Kuo geriau pažįstu žmones, tuo labiau myliu gyvūnus“.

Nesigilinant į žmonių, nevertų žmogaus pavadinimo, poelgius, atsikratant, nuskriaudžiant gyvūną yra dar ir kita akimirka, kai supranti, kodėl gyvūnus myli labiau. Gyvūnas niekada tavęs nepaliks. Pažiūrėkit, kiek yra valkataujančių žmonių, suvargusių, alkanų ir purvinų, tempiančių kartoną ar maišus pririnktų tuščių alaus butelių, o šalia bidzena šuo. Palaidas, be pavadžio. Juk galėtų bėgti kuo toliau, ieškoti, kur skaniau ir šilčiau gyventi. Bet ne, jis savo šeimininko neišduoda, nepalieka. Eina kartu per šalčius, per karčius. Ar tai ne atsidavimas? Ar tai ne pasiaukojimas?

Per amžius prijaukintas gyvūnas labiau prisiriša prie žmogaus nei žmogus prie žmogaus. Gyvūnas moko atjautos. Nekalbu apie kraštutinumus, kai žmogui šuo reikalingas kovoti šunų kautynėse ar sargauti prie būdos be lašo dėmesio – tokie nesupras, apie ką aš čia rašau. Kalbu apie tuos, kurie, būdami sveiko proto ir turėdami atsakomybės jausmą, priima gyvūną į savo namus, rūpinasi juo nuo pirmos akimirkos, kai tik susitiko jų akys. Žmogus, rūpindamasis silpnesniu, mažesniu, nebus žiaurus kitiems gyvūnams, žmonėms. Sakykit, ką norit, bet vaikai, augę su gyvūnais, yra geresni, rūpestingesni.

Gyvūnas vien savo buvimu šalia moko žmogų būti geresniu

Pažiūrėkit į tas bobulytes, kurios augina katę – jos juk visad numes kokį kąsnį ir laukinėms katėms, nepraeis pro alkaną, sušalusią, suvargusią katytę. Parsineš namo, sušildys, pamaitins. O ta, kuri gyvenime nėra turėjusi katės, nepažino jos teikiamos šilumos, niekad nepažiūrės į likimo nuskriaustą benamę, tik pasišlykštėjusi nuodų pamėtės...

Gyvūnai moko žmogų labiau nei žmogus žmogų

Tu gyvūnui esi pirmas ir vienintelis. Nors ir kitaip tai parodo, bet visiems gyvūnams šeimininkas yra pirmoje vietoje. Jis visad tave pasitiks grįžus – jis tavęs laukė, ilgėjosi, kad ir buvai tik išnešęs šiukšles. O žmonių pasaulyje yra kitaip – nepasitiko, nes žiūrėjo įdomų filmą, žaidė kompiuteriu ar tiesiog tingėjo atsikelti nuo sofos ir tik iš kito kambario riktelėjo „labas“. O gal tai nepagarba grįžusiajam? O gal auklėjimo įtaka? O šuo juk visad pasitiks – bus miegojęs, lakęs, ėdęs ar graužęs kaulą, jis visad džiaugsmingai pasitiks.

Šuo labiau gerbia žmogų nei žmogus žmogų?

Kai esi be proto pavargęs, prigulus visad sulauksi šilto murkimo šalia. Minkšto, švelnaus ir neįkyraus dėmesio. Žmonių pasaulyje vėl kitaip – retai tenka išgirst „grįžau pavargusi, tai vyras padarė vakarienę, išplovė indus, parvedė vaikus“ ar panašiai. Esi pavargusi? Niekam neidomu. O gyvūnams įdomu. Esi geros nuotaikos – valio, pažaiskim. Tu pavargęs – gerai, pagulėkim kartu. Gyvūnas prisiderina prie žmogaus nuotaikų. O pas mus, žmones, dažniausiai išgirsti „nesuprantu, kaip galima tavam darbe pavargti“ ar „galvos skausmas indus plauti nemaišo“. Pamenu, kai turėjau katę, ji buvo tarsi vaikščiojantis skausmo skaitytuvas – visada guldavosi šalia skaudamos vietos, šildydavo ir savo murkimu ramindavo. O vyras kartą, esant apendicito priepuoliui, yra pasakęs „neapsimetinėk“.

Gyvūnui žmogus rūpi labiau nei žmogus žmogui?

Gyvūnas niekada, dėl jam vienam žinomų priežasčių, nepaskelbs „nekalbadienių“. Gyvūnas niekada tau į akis nedrėbs, kad „ankstesnis žmogus mane labiau mylėjo, jis buvo geresnis“, nelygins tavęs, priversdamas pasijausti nesmagiai. Gyvūnas išklausys tavo ilgą pasakojimą apie dieną darbe, nenukreips temos, taip parodydamas, kad neįdomus jam tavo darbas, juo labiau pasakojimas apie Marytės naująją šukuoseną. Jis niekada nepasišaipys iš tavo svajonių – kokios jos kvailos ir neįgyvendinamos bebūtų. Kaip tik, savo žvilgsniu pritars „Geras! Šaunu, darom!“.

Gyvūnai geresni nei žmonės

Gal todėl, kad jie nėra šitaip išsivystę ir sąmoningai nesistengia užgauti, pakenkti artimajam, nuskriausti silpnesnį, pasijuokti iš nesėkmingo. Jie ištikimi ir dėl geresnio automobilio ar išvaizdesnės antrosios pusės nepaliks tavęs. Jiems nerūpi kas tu – valkata, miliojonierius, sandėlio krovikas ar pigiam alubary dirbanti padavėja, jiems esi visas pasaulis, esi vienintelis ir geriausias. Jie niekad nepriekaištaus dėl tavo praeities darbų, o džiaugsis galintys dalyvauti tavo ateities planavime.

Gyvūnai geresni nei žmonės. Žinau, mačiau, kad yra tobulų santykių šeimose, tarp draugų. Yra ir skirtingų gyvūnų. Bet moralas vienas – tai, kad žmonija gali didžiuotis ir džiaugtis technologijų pasiekimais, kelionėmis į kosmosą ar vakcinomis nuo ligų, dar nedaro jos geresnės tarpusavio santykiuose. Atsisukime į tuos, iš ko mes kilę, kurie dar gali mus kažko išmokyti ir galbūt pasaulis taps geresnis...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po 10 meilės metų žmona man smogė naujienomis. Dabar pasakysiu – velniop tokia laimė (275)

Pagaliau išaušo ta diena, kai aš tapau laisvas. Tapau laisvas nuo visokių nereikalingų...

Važiuodama į šarvojimo salę kaunietė pasibaisėjo taksisto elgesiu: kyla klausimas, kuris čia klientas (59)

Antradienį dar vieną kartą pasijutau bjauriai, važiuodama taksi. Nežinau nė kaip pasakyti apie...

Kaime gyvenantis vyras atkreipė dėmesį į taršos mokesčio trūkumą: apie šitą valdžia nepagalvojo (54)

Kompensacija už mažiau taršų automobilį ... Tik parodykit nors vieną įgalų pravažiuoti kaimo...

Įsiplieskus Zuokų skandalui moteris atkreipė dėmesį į svarbiausią dalyką (236)

Skyrybos – tragedija šeimai. Kai meilė baigiasi, belieka padėkoti vienas kitam už praleistą...

Po „Vlantana Norge“ skandalo prabilo vairuotojas: nepatikėsite, kaip elgiasi patys „fūristai“ (324)

Valio. „Drakonas nugalėtas...“ – tai žodžiai iš seno sovietinio animacinio filmuko apie...

Top naujienos

Žiauriausias skerdynes pokario Europoje matęs taikdarys: jie žiūrėjo į mus su viltimi ir baime, o mes negalėjome nieko padaryti

Liepos 12-osios vakare pirmieji autobusai kirto fronto liniją ir pasiekė Kladanji pabėgėlių...

Lietuvos įmonės įvertino britų planus dėl atvykstančių darbuotojų: sužlugdytų patys save (109)

„Legalus darbas Anglijoje (amžius iki 60 metų)! Dirbk sandėliuose bei fabrikuose! Užsidirbk...

Sukčių atakų tik daugėja: policija įvardijo naujausius būdus, kaip bandoma apgauti

Kaip bebūtų liūdna, tačiau sukčiai „nemiega“ nei vienu sezonu, praneša policija . Jie...

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (204)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

Orai: nemalonus reiškinys tęsis visą savaitgalį (13)

Po labai vėjuotos nakties, sekmadienio dieną vėjas aprims nežymiai. Vis dar daugelyje rajonų...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (415)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

Karinė dieta: žadama, kad per savaitę ištirps 4 kg (3)

Šiuo metu karių dieta yra viena populiariausių pasaulyje. Tvirtinama, kad ji per trumpą laiką –...

Dominavęs Fury privertė Wilderio trenerį mesti baltą rankšluostį (14)

Ankstyvą sekmadienio rytą Las Vegase įvyko ilgai laukta revanšinė bokso dvikova tarp amerikiečio...

Po ilgos tylos Grybauskaitė prakalbo apie santykius su komanda bei ką būtų dariusi su Narkevičiumi (713)

10 metų Lietuvai vadovavusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Knygų...

Turistų traukos taikinys Lietuvoje: žmonės čia netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (20)

Savaitgaliais į Pakruojį, esantį Šiaurės Lietuvoje , suvažiuoja nemažai automobilių, pilnų...

|Maža didelių žinių kaina