aA
Pastaruoju metu pasirodžiusios kelios „labai svarbios“ visai Lietuvai žinios spaudoje ir internete, tokios kaip merginos „žaidimai“ prieš kameras, ar verslininko jaunų merginų įdarbinimo savo firmoje ypatumai, nebeleidžia tylėti.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų sunkiu mano gyvenime metu klaidžiodama internete užsukau į žinomą ir populiarią Lietuvoje sekso pažinčių svetainę. Pirmas įspūdis buvo labai keistas, netgi netikėtas, nors žinojau, koks buvo šios svetainės sukūrimo tikslas. Bet smalsumas nugalėjo, o taip ir pavykdavo užsimiršti.

Su pertraukomis vis užsukdavau ten keletą metų, ir visada tada, kai reikėdavo užsimiršti. Svetainė įtraukė, pasidarė įdomu, kokie žmonės ten užsuka ir kokiais tikslais. O žmonės, kuo sunku buvo patikėti pradžioje, buvo patys įvairiausi. Susirašinėdama ten radau gerai žinomą politiką, garsių medikų, stambių verslininkų, dėstytojų, žurnalistų, televizijos darbuotoją, politikos apžvalgininką, teisininkų, kitų garbingų žmonių.

Taip taip, būtent garbingų, puikių žmonių ir, žinoma, kaip visur, ne tokių puikių ar įdomių žmonių... Kai kurie jų ten tik šiaip užsukdavo, kai kurie – tam, kad rastų bendraminčių savo fantazijų įgyvendinimui arba, kaip ir aš, pasikalbėtų, kai kurie ieškojo artimo žmogaus ne tik kūnui, bet ir sielai. Patikėkite, ten žmonės ateina dėl įvairiausių priežasčių, kartais neišsakytų, kaip ir mano pačios, kartais labai aiškių...

Ten sutikau ir vyrą, kuris sirgo 4 vėžio stadija (apie tai žinojau ne iš bendravimo su juo (jis to neslėpė), bet žinojau ir iš kitų šaltinių), kurio jau nebėra gyvo. Su juo bendravau iki paskutinio mūsų susirašymo, kai jis dar galėjo parašyti, nors gal ne bet kas galėtų tai daryti mano vietoje. Be abejonės, ten mačiau daugybę kitų, ieškančių vienos nakties nuotykių bei tų, kurie jau rimtai gyveno to portalo gyvenimą, dalyvauja vakarėliuose ir pan.

Taip pat susirašinėjant sužinojau, kad nemažai žmonių ten bendraudami tenkina savo slaptas aistras. Kad daugiau sužinočiau, suprasčiau apie tai, susirašinėdama su tokiais žmonėmis vaidinau, kad ir man tai įdomu. Gana greitai fantazija liedavosi laisvai apie visokiausius kraštutinumus. Nors pati gyvenime vertinu visiškai kitus dalykus, galbūt būtent dėl šios priežasties buvo įdomu „pagyventi“ kitą gyvenimą, įlįsti į tamsiausias savo ir kito žmogaus kerteles ir man pavykdavo.

Kai bendrauji tos svetainės lankytojams būdingomis temomis, greitai išmoksti „ženklų“ kalbą ir lengvai atskiri žmones, kurie kalbėdavo iki didžiausių kraštutinumų tik fantazuodami kaip ir aš, o kuriems tai iš tiesų priimtina ir geidžiama, kai kurių ir „praktikuojama“.

Man pačiai turbūt labai gerai sekėsi vaidinti, nes pokalbiai liejosi laisvai, o ir daugybė vyrų patikėdavo tuo, ką kalbu, patikėdavo, kad esu labai patyrusi. Ir jie atsiverdavo. Žmogaus fantazija – beribė. Bet poreikis jai, bent jau mano atveju, tikrai turi ribas. Ir dabar aš į tą svetainę nebeužsuku ir tiksliai žinau, kad neužsuksiu. Kartais pagalvoju, kodėl tai dariau. Atsakymas vienas – dėl užgriuvusių problemų, didelių ir kelių iš karto (kaip tame posakyje – „viena bėda nevaikšto“). Dabar aš tas problemas, nors ne visas galiu, bet vis tiek bandau spręsti visiškai kitaip ir netgi stebiuosi, kad tada man reikėjo tų „tamsybių“...

Nenorėdama labai išsiplėsti apie tos svetainės gyvenimą ir gyventojus, pasakojimo netęsiu. Nes ir šis mano laiškas ne tam. Rašau labiau norėdama paskatinti diskusiją apie tai, kas, mano galva, yra žymiai svarbiau už tai, kur nuneša žmones jų fantazija arba kitos gyvenimo problemos. Žymiai baisiau yra tai, ką darome visi likusieji ir tie, kurie taip pat kartais pafantazuoja, pažiūri „filmukus“, o galbūt gyvenime padaro žymiai baisesnių dalykų, tik apie tai ne visi sužino.

Man baisu ir tikiuosi, ne tik man, kiek daug žmonių nesupranta darantys baisią nuodėmę viešindami kitų nuklydimus ir tyčiodamiesi, komentuodami juos. Juk taip paprasta yra surinkti informaciją apie žmogų, ypač svetimą žmogų, kurio iš tiesų nepažįsti, ir ją paviešinti visiškai negalvojant, kas po to bus. Galbūt tas nepažįstamas žmogus, kurio gyvenimą mes per akimirką sugriauname (sugriauname ir visų jo artimųjų – ypač vaikų, tėvų gyvenimus), yra tūkstantį kartų geresnis už tuos, kurie jį „nužudo“.

Paspausti mygtuką, paviešinti kito žmogaus klaidas, kurios paspaudusiajam tikrai nekenkia... Jam tai tik pramoga tuo metu, bet... Bet gal tai yra žymiai baisesnė nuodėmė už tą, kurią „padarė“ auka (būtent tas žmogus, kurio gyvenimo įvykis paviešinamas, tampa auka)? Taip, tai didelė nuodėmė, kurios paviešinęs visam pasauliui žmogus niekada negalės atpirkti. Nes jis sugriovė kito žmogaus gyvenimą, nes jis net neįsivaizduoja pasekmių, nes jam linksma kaip ir tiems „teisuoliams“, kurie smaginsis skaitydami, žiūrėdami televiziją, komentuodami.

O pasekmės gali būti visokios... Kaip minėjau, pirmiausia, nukentės paviešintojo vaikai, tėvai, kiti artimieji. Jo paties karjera, sveikata, ateitis, o gal ir gyvybė. Suprantu, kad bet kuris dabar pasakytų, kad pats kaltas. Bet atsakyčiau tam žmogui taip – pagalvokite kiekvienas apie save. O jei taip jums, o jei jūsų vaikui taip atsitiktų? O jei apie jūsų mamą taip kalbėtų visa Lietuva? Taip taip, apie jūsų tėtį ar mamą, kuri jums – svarbiausias žmogus, kuri jums geriausia, nes ir yra geriausia. O jei tas žmogus dėl šios priežasties, dėl jūsų „linksmo“ poelgio nusižudys ar paūmės jo ligos? Nes viešinantis ir komentuojantis, tiksliau, besityčiojantis žmogus net neįsivaizduoja, kad galbūt jo auka yra milijoną kartų geresnė už jį patį ar daug kitų žmonių, kuriems pavyksta nepakliūti ant „teisiojo“ kabliuko.

Nes viešinantis ar komentuojantis nežino nieko, tik vieną epizodą, situaciją, neišsiaiškinęs tikrųjų to priežasčių. Ir visai nepagalvoja, kad galbūt tuo metu, kai jo auka nusifilmavo, nusifotografavo, kažką parašė, fantazavo ar dar kažką padarė, tą darė dėl kažkokių priežasčių, kurias suprastų, jei žinotų, ir pats viešintojas, komentuotojas. Bet jiems tas neįdomu, jie net nesistengia sužinoti tikros tiesos, nes svarbu, kad linksma, svarbu, kad aš jaučiuosi teisus. O pasekmės nėra svarbios.

Žmonės gerieji, negriaukime kitų žmonių gyvenimų. Visada pagalvokite, o kas, jei jums taip? Juk jūsų žingsnis, kuris sunaikina kitą žmogų ir jo artimuosius, irgi neatšaukiamas, kaip ir to žmogaus klaida. Netgi pasilinksminę ir supratę, kad galbūt nereikėjo viešinti, nebegalėsite to atšaukti. Nejaugi jausitės gerai? Nejaugi ramiai užmigsite nepagalvoję, kad tas žmogus, kuriam tai padarėte, gali nusižudyti, susirgti ar kitaip visiškai sužlugti be galimybės kažką pakeisti?

Žinau kai kuriuos iš tų žmonių, su kuriais bendravau tame puslapyje, kaip minėjau, keletas iš jų yra vieši, daugumai labai gerai žinomi, bet tikrai neįsivaizduoju, kaip jausčiausi, jei parduočiau spaudai ar kitaip paskleisčiau informaciją, pavyzdžiui, internete, apie jų fantazijas, apie tai, ką mačiau, ką žinau apie juos, jų pavardes, atvaizdus ir t.t. Gal todėl, kad aš ten bandžiau „gydytis“ labai sunkiu savo gyvenime metu. Sunkumai tęsiasi ir dabar, bet kažkodėl tuo metu man to reikėjo.

Mielieji komentatoriai, skaitytojai, žurnalistai, argi negalime mes „perkrauti“ mūsų pastaruoju metu žiniasklaidoje ir mūsų mintyse susiklosčiusių tradicijų? Ar tikrai mums geriau, kai kitam blogai, tiksliau, siaubinga? Ar tikrai žmogus, kuris dėl mums tikrai nežinomų iki galo priežasčių nusižengęs sau (nes tos jo klaidos liks su juo visada), vien tam, kad visiems kitiems būtų „linksmiau“ ir kad būtent jis „pakliuvo“, o ne kiti – niekuo ne geresni, yra vertas bausmės iki gyvos galvos tikrąja to žodžio prasme?

Būtent mirties bausmės, nes yra istorijų, kai žmonės neišlaiko tokių patyčių, pažeminimo ir išeina iš gyvenimo, ir aš žinau tokią istoriją. Atsakykime kiekvienas į šiuos klausimus, nesuvesdami atsakymo į „pats kaltas“, „taip jam ar jai ir reikia“, „kitą kartą pagalvos, ką daro“ ir pan. Juk viešintojo rankomis gali būti padaroma, kad to kito karto nebebūtų.

Viešinti norintiems siūlau verčiau pasikalbėti su savo „pagauta“ auka, pagrasinti, pasistengti suprasti, išklausyti. Manau, kad po tokio pokalbio su savo auka jūs kaip ir auka tapsite tūkstantį kartų geresnis. Manau, kad pasikalbėjęs ir supratęs kitą žmogų jūs savimi būsite žymiai labiau patenkintas, nei sugriovęs jo ir jo vaikų bei artimųjų gyvenimus.

Leiskite žmogui pasitaisyti, suteikite jam šansą. Viešas pažeminimas be galimybės grįžti atgal to šanso nesuteikia, o ir jus, praėjus „linksmybėms“, kažin, ar bedžiugins.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šauktinio mergina negali tylėti: neįsivaizduoju, kaip reiks išsilaikyti jam išėjus tarnauti (469)

Žinoma, čia susirenka žmonės paverkti, papykti ir susikrauti į save neigiamas emocijas. Aš taip...

Vestuvėse užduotas svečio klausimas apie jaunąją suglumino – salėje kelias sekundes įsivyravo tyla (822)

Šiais laikais susituokus išsiskiria kas antra pora ir šis skaičius nuolat kyla. Santuoka XXI...

Jei esi „kitoks“, Lietuvoje tau ne vieta: nejaugi teks rinktis emigracijos kelią? (141)

Kiekvieną dieną man tenka išgirsti tam tikrus negatyvius komentarus naujienų portaluose ar...

Įvardijo kokį punktą reikia keisti KET, kad būtų išvengta rodyklių chaoso: nebereiktų papildomų išlaidų (54)

Ištaškėme šimtus tūkstančių eurų žalių rodyklių nuėmimui, kol supratome, kad padarėme...

Bedarbį mažamečio tėvą sveikatos draudimo tvarka pribloškė: noriu įspėti kitus (84)

Norėčiau įspėti bedarbius tėvus, auginančius mažamečius vaikus, kurie svarstys pasinaudoti...

Top naujienos

Nauji greičio matuokliai Vilniuje: „trikojai“ fiksuos ne visus, o apie jų buvimo vietą bus pranešta (171)

Dar rudenį įsigytus mobilius greičio matuoklius policija jau pradėjo naudoti gatvėse. Anot...

Druskininkų merui – dovana iš Aukščiausiojo Teismo (75)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstybės žemėje, prie Druskininkų...

Teismas mėnesiui nušalino Panevėžio merą Račkauską nuo pareigų (39)

Panevėžio apylinkės teismas pirmadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino Panevėžio miesto merą...

Dėl statybvietėje įvykusio nelaimingo atsitikimo teisia daugiabučius stačiusios bendrovės vadovą (42)

Dėl netoli Valstybės saugumo departamento (VSD) statomų naujų gyvenamųjų namų kvartale...

Libijos generolas – vis sunkiau valdomas (12)

Regis, niekam nepavyksta atvesti į protą Khalifos Haftaro . Jei ir buvo tikėtasi, kad didžiųjų...

Žiemą dygstantys grybai, žydinčios žibutės ir bėganti sula: mokslininkas mano, kad mums siunčiama žinia (21)

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų ir TV reportažų,...

Linas Kojala. Nenori radikalizmo? Persvarstyk, kaip funkcionuoja ekonomika (26)

Užbėgti už akių radikalių kairiųjų politinių jėgų stiprėjimui.

Per pasirodymą muzikos festivalyje scenoje mirė dainininkas Davidas Olney: gyvybė užgeso vidury dainos (2)

Mirė žinomas folkmuzikos atlikėjas ir dainų autorius Davidas Olney. Jam buvo 71-eri. D. Olney...

Lietuvoje bus uždrausta išleisti paukščius į lauką (30)

Didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) protrūkiai patvirtinti dar trijuose paukščių...

Sinoptikų prognozė: artimiausiomis dienomis sulauksime sniego (33)

Žiemai persiritus į antrą pusę, tikėtina, sulauksime ir sniego. Kaip praneša Lietuvos...