aA
Pasvarstykime, kurios žmogus kūno dalys yra būtinos gyvybei palaikyti, o kurios – ne. Žmogus negali gyventi be širdies, smegenų, kraujo... Bet žmogus galėtų gyventi be rankų, be kojų, be regos, klausos organų, be vieno inksto, plaučio... ir t. t.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Kažin ar sveiko proto žmogus, savo noru, atsisakytų „ne pačio svarbiausio organo“? Ar tikrai yra „nesvarbių“ organų? Kartą teko kalbėti su žmogumi, kuris po radiacinio gydymo neteko nagų. Jo mintis: „niekada negalvojau, kad žmogui yra reikalingi nagai iki kol jų netekau – negaliu nieko sučiupinėti, nesugebu paimti net laikraščio nuo stalo“ – privertė susimąstyti apie tobulai Dievo sukurtą žmogaus kūną, kuriame kiekviena ląstelė turi savo paskirtį ir jų visuma užtikrina optimalią kūno funkciją.

Jeigu darome išvadą, kad tobulam žmogaus kūno funkcionavimui yra svarbus kiekvienas organas ir kiekviena jo ląstelė, tai ar galime atitinkamai sakyti, kad kiekvienas lietuvis, nepriklausomai nuo to, kur jis gyvena ir dirba yra svarbus ir reikalingas Lietuvos valstybei? Štai Lietuvos Konstitucijos 2 straipsnis teigia: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“. 4 straipsnyje pakartojama: „Aukščiausią suverenią galią vykdo Tauta...“

Taigi, pagal LK be lietuvių Tautos, kaip kūrėjo, neliks ir Lietuvos valstybės. Kyla klausimas ar visus tuos, kurie deda pastangas, kad mažėtų lietuvių – Lietuvos piliečių; kurie kursto nesantaiką tarp tautiečių; kurie sąmoningai skleidžia klaidingą informaciją apie būsimą gegužės 12 dienos referendumą, kuriame bus svarstoma galimybė pagal kilmę Lietuvos piliečiams išlaikyti Lietuvos pilietybę… nereikėtų pavadinti Lietuvos valstybės pamatų griovėjais, nes, pagal LK, nykstant Tautai, nyksta Lietuvos valstybė.

Ketvirtį amžiaus trunkantis lietuvio išeivio įvairiapusis atmetimas, atnešė tragiškas pasekmes visai lietuvių Tautai. Psichologiškai įtikintas lietuvis (nepriklausomai nuo gyvenamos vietos), kad tautiškumas yra atgyvena, kad šviesi Lietuvos ateitis laukia tik tapus betaučiais Europos Sąjungos piliečiais, įsileido į savo sielą nepilnavertiškumo jausmą, kuris pasireiškė lietuviško identiteto atmetimo reakcija. Daugelis išeivių įtikėję, kad jie Lietuvai nebereikalingi, kad jų pastangos stengiantis išlaikyti lietuvybę yra beprasmės...nusprendė atsisakyti savo tautinių vertybių puoselėjimo, kas išvirto lietuviškų parapijų, bendruomenių nykimu... Gudriai manipuliuojant abi (išėjusių ir pasilikusių) lietuvių grupes, pasinaudojant jų emocijomis išprovokuojama „autoimuninę reakciją“, kai Tauta pradeda naikinti savus, laikydamas juos priešais – iki visiško susinaikinimo.

Be abejo, kad Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai Lietuvos valstybei yra gyvybiškai svarbūs kaip kūnui svarbu turėti širdį ir smegenis – be jų neįmanoma išgyventi. Kaip nustojus veikti širdžiai, koja neturi jokių galimybių likti gyva, taip išnykus lietuviškajai Lietuvai, neliks lietuviškų išeivių. Bet pakalbėkime apie tą Tautos dalis, kuri išvažiavo į užsienį; kuri ten dirba, ten mokesčius moka ir ten naudojasi socialinėmis paslaugomis; kuri priėmė vietinę pilietybę…? Ar ši išeivių dalis dar priklauso lietuvių Tautai? Ar ši išeivių dalis dar reikalinga Lietuvai? Ar išeivius norima pajungti Lietuvos valstybės stiprinimui? Ar norima jų atsisakyti, kaip Lietuvos valstybei nereikalingu balastu? Į šiuos klausimus gegužės 12 dieną turės galimybę atsakyti kiekvienas Lietuvos pilietis, kurio atsakymas nulems tolimesnį visos Lietuvos ir išeivių likimą.

Tiksli referendumui teikiamo Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo formuluotė skambės sekančiai: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.“ Formuluotės žodžius paryškinau aš, kad atkreiptumėte dėmesį, kad galimybė išlaikyti Lietuvos pilietybę būtų taikoma ne visiems Lietuvos piliečiams, bet tik tiems, kurie Lietuvos piliečiais yra pagal kilmę.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad referendume bus kalbama ne apie „suteikimą dvigubos pilietybės“, o apie galimybę išlaikyti Lietuvos pilietybę. Tai yra labai didelis skirtumas, kurią Tautos priešai bando ištrinti, aiškindami, kad „visi gaus dvigubą pilietybę“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.6875

Jauną mamytę pribloškė nepažįstamos moters įžūlumas: jei turėtų proto, susimąstytų (195)

Rašau kreipimąsi į visas anytas, uošvienes, mamas, tetas ir ponias, kurios jaučiasi itin drąsiai...

Sudargo klebonijos padėtis kelia nerimą: mums, lietuviams, jos likimas ypač svarbus (1)

Lietuviams, kaip tikriausiai nė vienai kitai pasaulio tautai, itin svarbūs ir brangūs žodžiai...

Atviras laiškas Vilniaus hipsteriams: kur dabar jūsų protestai? (39)

Mieli hipsteriai, turtingų tėvų dukros ir sūnus, iš visų mūsų kišenės finansuojamų...

Alytiškė kreipiasi į Nausėdą: paskutinėmis dienomis norisi tik verkti (237)

Gerbiamas, Prezidente, kreipiuosi į Jus, nes tikiu Jumis nuo pirmų dienų, tikiu Jūsų Gerovės...

Šeimos norintis trisdešimtmetis atviras: merginos, atsibuskite! (73)

Kiek daug dabar yra reikalaujama iš vyrų. Moterys tiek suįžūlėjo, kad nebėra ribų. Visos tik...

Top naujienos

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (90)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (27)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (19)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (64)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...

Situacija Alytuje – pavojingesnė, nei viešai kalbama: padangų degimas yra vienas iš nuodingiausių (206)

Kancerogeninės medžiagos, kaip benzenas ar benzpirenai, gali turėti ilgalaikį efektą, todėl...

„Revolut“ pradėjo klientų sąskaitų perkėlimą: pasislėpti nuo VMI ir antstolių – nebeįmanoma (191)

Panašu, kad lietuviams, kurie naudojasi bankines paslaugas teikiančia įmone „ Revolut “ ir taip...

Dėl gaisro Alytuje Valdemaras Chomičius su šeima persikėlė į kitą miestą: kad tai rimta, pajutome savo kūnu (67)

Praėjusią savaitę vienoje Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras tapo rimta problema....

Lukašenka įpareigojo kariškius pateikti planą, kaip reaguoti į JAV tankų dislokavimą Lietuvoje (197)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įpareigojo šalies Saugumo tarybos valstybės...