aA
Metams bėgant vis griežtėja nuobaudos, įvairiuose ruožuose dar labiau ribojamas greitis, daromos salelės, kalniukai, ir pan. Vis plečiasi greičio matuoklių tinklas, bet ar tai keičia situaciją?
eismas
eismas
© Shutterstock

Pagal dabartinius apibrėžimus tai 0.41 ir 1.5 yra lengvas girtumas. Ir ar žmogus pripūtė ar 0.41, ar 1.5, nejaugi jūs nematote skirtumo? Ar galėtų asmenys, priiminėjantys įstatymus, pateikti statistiką, taip pat policija savo argumentuotą nuomonę pasakyti, ar tai neabsurdiški skirtumai? Kiek avarijų sukelia žmonės, apsvaigę iki 0.8 promilės ir kiek virš 1 promilės pripūtę? Mano nuomone, nuo 0.4 iki 0.8 turėtų būti skiriama tik bauda, be teisės vairuoti atėmimo.

Manau, jeigu pasižiūrėsime į statistiką ir kiek žmonių sumokėjo baudą, tai tokių bus dauguma, kurie už vairo buvo pagauti su ~+-0,5 promilės. O piliečiai (jei juos galima taip vadinti), pagauti 10 kartų be teisių, dešimtis kartų teisti nei baudų sumoka, nei jiems svarbu, ar turi vairuotojo pažymėjimą ar neturi, baudų jie nemoka. Ar jūs norite, kad visi taptų nusikaltėliais, kuriems įstatymai neįdomūs?

Susitvarkykite su nuolatiniais nusikaltėliais, kurie nemoka baudų ir teisti ne vieną ir du kartus, tuomet didinkite baudas, ar ką nors darykite, nes baudas šiuo atveju susimoka tik tie, kas pasimokytų iš tokio atvejo ir turi normalius darbus.

Greičio viršijimas/chuliganiškas vairavimas. Yra nemažai situacijų, kuriose identiški atvejai traktuojami kaip chuliganiškas vairavimas (tarkime, slydimas šonu), ir kai toks pat veiksmas traktuojamas kaip automobilio suvaldymas siekiant išvengti avarijos (policijos slydimas žiede). Lygiai taip pat galima dėl bet kokio nusižengimo prirašyti chuliganišką vairavimą. Greitis nuolat ribojamas, statomos greičio kameros, tačiau ar avarijų sumažėja? Ypač, kur tos kameros pastatytos, ar buvo mažiau avarijų iki tol ar po to?

O gal vertėtų pagalvoti ir apie leidžiamo greičio didinimą? Pastatyti matuoklius, kurie nebaustų, bet tiesiog fiksuotų kokiu greičiu automobiliai važiuoja tam tikrame ruože ir kiek avarijų tame ruože įvyksta? Daug kur ženklai iš 70 km/h turėtų pasikeisti į 100-110km/h. Gal laikas būtų pagalvoti ir apie normalesnį ženklinimą? Jeigu nuo 2022 m. automobiliai planuojami būti su automatiniais ribotuvais, kurie automobilio greitį ribos atsižvelgdami į kelio ženklą, gal, pavyzdžiui, aplinkkelyje nereikia 70 km/h riboti visose trijose eismo juostose, nes tas ribojimas yra tik tam, kadangi yra išvažiavimai ir įvažiavimai į aplinkkelį, bet jie svarbūs tik vienai juostai. Kam trijose juostose stabdyti eismą? Kam apskritai reikalingos bus 3-4 juostos, jei visi automobiliai važiuos vienodu greičiu? Žinoma, tuos ribojimus visi, padedami elektrikų, nusiims, bet čia vėl žmonių pasipriešinimas kvailiems įstatymams.

Taip pat, kadangi daug kur ribojamas greitis, yra atkarpų matuokliai. Kodėl nefiksuojami ir nebaudžiami vairuotojai, kurie važiuoja daug mažesniu greičiu? Juk taip susidaro spūstys, lenkimai galimai sukeliant avarines situacijas, nes jų ne tiek ir daug, kai po pakeitimo, jog lenkimas per ištisinę yra lygus teisių atėmimui. Ruožai, kur anksčiau ir buvo punktyrinė linija, tapo ištisine linija vos ne visoje Lietuvoje.

Bauskit tuos, dėl kurių užkišamos gatvės, kurie važiuoja antra juosta, kai pirmoji laisva, kurie užkiša sankryžas, nes jiems labai svarbu pravažiuoti, naikinkite šviesoforu valdomas sankryžas ir darykite žiedus, leiskite piko metu važiuoti A juosta, jei žmogus nori nusukti į dešinę po kurio laiko (daug kas dabar tai daro ir ačiū jiems, nes, pavyzdžiui, Vilniaus Ukmergės gatvėje nuo Tarandės rytais spūstys būtų dar didesnės...).

Daug vaizdo įrašų esu siuntęs, kad važiuoja antra juosta, bet ir piliečiai su tokiais komentarais, pavyzdžiui, „stukačius“, „neturi ką veikti“ ir pan., tik parodo, kad gyvena blogai, bet geriau irgi gyvent nenori, nieko nekeis... Tokių paklausiu, ar „stukačius“ bus, jei paskambins į policiją, jei matys, kad jūsų buto duris laužia? Ar vagia jūsų daiktus? Ar jus muša?

Ir veikti aš turiu ką, tiesiog tuos vaizdus viešinau, kad gal kitą kartą tie, kurie taip elgiasi, pagalvotų ir pasitrauktų. Ir pikta, kad už greičio viršijimą ir kitus nusižengimus baudžia ir policija juos fiksuoja, tačiau tie pažeidimai jiems neįdomūs. (Nuo šiol visus tuos piliečius siųsiu tiesiai į e-policiją, o ne viešinsiu čia, nes nieks pažeidimų juose nemato.)

Gražaus pavasario!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(54 žmonės įvertino)
4.2222

Ekspertė užsirašė per TV laidas išgirstus kalbos perliukus: juokinga ir liūdna (62)

Laikas nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios buvo paskelbtas Kalbos mėnesiu. Ar padarė tas mėnuo...

Diskusijoje apie medžioklę atkreipė dėmesį į kitą problemą: kai kurie ir be lankų ne ten pataiko (157)

Viešojoje erdvėje medžioklės lanku šalininkų/iniciatorių minimi argumentai remiasi tuo, kad...

Paskutinieji pandemijos dienoraščio puslapiai – vairuotojas papasakojo, kaip karantinas paveikė jo šeimą (23)

Tie, kam dažnai tenka ilgą laiką gyventi toli nuo artimųjų, manau, sutiks, kad dabar tą...

Užfiksavo veganų pasipiktinimą vadovėliu: žmonės mielieji, atsipeikėkit (655)

Dėve Dėve, tsakant. Veganai visai išprotėjo. Jūs tik pažiūrėkit, kas tapo jų naujuoju taikiniu.

Kai pagimdžiau, pamačiau blogiausią savo anytos pusę (278)

Turime vieną dukrytę. Pirmojo vaiko šeimoje laukė tėvai ir seneliai.

Top naujienos

Koronavirusas Baltarusijoje: rizikuoja jau ne tik Lietuva, bet ir visa ES (20)

Iš pradžių Baltarusija neigė koronavirusą ir netgi juokėsi iš galimos pandemijos. Šiuo metu...

Ambicingame 6,3 mlrd. plane Lietuvai pasigedo kelių esminių akcentų: planuojame nubėgti maratoną, bet vos paeiname (90)

Finansų ministerijos pristatyme ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane iš viso...

Vašingtono sprendimas – JAV antausis Maskvai ar dar vienas smūgis Europos kariniam saugumui (362)

Viena vertus, Vašingtonas aiškiai parodė Rusijai jos vietą. Kita vertus, tai rodo ir vis...

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą papildyta 15.15 (812)

Spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną bus siūloma pratęsti ir...

Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai. Pokalbis su Algirdu Davidavičiumi: kaip filosofuoti, kad keistųsi gyvenimas?

Jūsų dėmesiui jau antroji atsinaujinusios laidos „ Esminiai dalykai “ dalis. Šį kartą...

Bertomeu įgėlė „Rytui“: anksčiau tai buvo labai solidus klubas (8)

Šviesas didžiausiose žemyno krepšinio arenose pirmadienį galutinai užgesinęs Eurolygos...

Matematikė: pandemija parodė, kad robotai gali atimti darbo vietas (9)

Jei nerimaujate, kad robotai išstums iš darbo vietų žmones, koronaviruso pandemija siūlo...

Vokietijoje triumfavę „The Roop“ – apie kliūčių ruožą kertant sienas karantino metu, įnorius ir 5 mln. žiūrovų (6)

Nors šiemet oficialus „ Eurovizijos “ konkursas Nyderlanduose dėl koronaviruso pandemijos buvo...

Ilgalaikės ir trumpalaikės mados tendencijos – kaip jas atskirti ir išvengti netinkamų pirkinių?

Nusipirkote labai brangų daiktą, kurį visaip išgyrė mados ekspertai, o kitą sezoną visiškai...

|Maža didelių žinių kaina