aA
Grįžusi sekmadienį po atostogų svajojau kaip pasidalinsiu su visai galimybėmis smagiai paatostogauti Lenkijoje, kaip galima nebrangiai, bet smagiai pailsėti ir pasikrauti energijos darbams. Deja. Iškišusi nosį pro balkoną pamačiau, kaip kaimynas „nubraukia“ mano automobilį ir nuvažiuoja.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Jeigu trumpai – vairuotojas neatsirado, kito žmogaus man buvo pagrasinta, o naktį grasinimas išpildytas – perpjautos visos keturios automobilio padangos (kaip DELFI pranešė skaitytoja, antrąjį kartą jos buvo perpjautos liepos 1 d., penktadienį, apie tai informuota policija – DELFI). Yra būdas daug operatyviau išspręsti šią problemą, bet apie viską iš eilės.

Turbūt nereikia sakyti, kad praėjusią naktį aš nemiegojau. Turbūt nereikia ir paminėti, kad policija jau turi visą papildytą informaciją ir imsis veiksmų. Tačiau kodėl aš dabar turiu nemiegoti naktimis ir budėti prie lango? Neramu širdyje, tačiau aš neketinu bijoti, aš noriu veikti. Ir dar kartą kviečiu visus susimąstyti apie savo saugumą.

Prieš kelis mėnesius mūsų kieme vyko susirinkimas, kuriame sprendėme kamerų įsigijimo klausimus. Mat ne pirmas kartas, kai kažkas kažką „nuveikia“ mūsų kieme. Ir žinot ką, daug kaimynų pradėjo pasakoti, kad jie automobilių neturi, butai drausti ir neturi ko bijoti. Noriu paklausti jūsų visų: nejaugi Jums netenka vakare kada grįžti namo? Nejaugi jūs niekada neturite svečių, kurie jus aplanko? Ar vaikų, kurie žaidžia kieme? Nes vakar tai buvo mano automobilis, o šiandien (neduok, Dieve), tai gali būti žmogus. Ir tada jūsų mintys bus tik apie tai, kas galėjo būti padaryta. Taip, kaip aš galvoju dabar – gal reikėjo anksčiau atsikelti, gal reikėjo budėti visą naktį, o gal reikėjo nereaguoti ir ranka numoti į eismo įvykį. Taip, tokie ne visai logiški klausimai kamavo mane visą naktį.

Ko reikia, norint turėti kameras ir legaliai jas naudoti? Reikia bendrijos. Iki jos įsteigimo reikalinga tam tikra procedūra ir mūsų namai jau yra pradėję tvarkyti susijusius dokumentus. Viskas užtrunka, nes kaimynai ne tik,kad turi savo darbus, bet dar iš daugumos kitų susilaukia neigiamų emocijų ir pasipriešinimo. Pabuskit žmonės! Tas, kuris vakar pabėgo iš įvykio vietos taip pat turi vaikus, bet apie svetimus kažkodėl nepagalvoja. Tad kaip jūs galite jaustis saugūs, kai net už gretimų durų gyvena nežinia kas? Kas atsitrenkia į jūsų automobilį, galbūt nulaužo medžius, važinėja ant pievos, kuri skirta vaikščioti, o gal kažkurią dieną bandys įsiūlyti jūsų vaikui pinigų, kad atliktų kokį juodą darbą?

Jeigu šiandien esama aplinka mūsų netenkina, kodėl nepasidaryti sau geriau? Kodėl mes pykstame, kai šalia mūsų namų nori įkurdinti įkalinimo įstaigą ar reabilitacijos centrą, bet nenorime apsaugoti savęs dabar ir čia? Kodėl šiandieninėj laisvoj šaly mes turime bijoti savo kaimynų? Tas žmogus, kuris man grasino, gyvena netoliese, o „patirtis“ kalėjime tik parodo, kad jų tinklas didesnis. Būkit supratingi kitiems, kurių turtas – automobiliai – stovi bendrame kieme. Neskubėkime teisti idėjų ir dėl savo saugumo juk galime skirti kelis eurus per mėnesį?

Pagalvokite šiandien apie tai, kur esate dabar ir kaip tai galite apsaugoti. Užbėgti įvykiams už akių ir turėti saugią kaimynystę. Nes šiandien mes dar galime veikti, o rytoj gali būti per vėlu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į Kauno pareigūnus, kurie patvirtino, kad pareiškimą dėl skaitytojos aprašyto įvykio gavo – šiuo metu yra tikslinamos su juo susijusios aplinkybės.

„Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnų duomenis pranešimai, kad kieme arba stovėjimo aikštelėse prie prekybos centrų pastebėtas apgadintas automobilis, gan dažni. Jų duomenimis, dažniausiai apgadinami automobiliai juos statant.

Visada, nesutariant su antra puse, nepildant eismo įvykio deklaracijos, kviečiame kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112“, – DELFI paklausta, kaip elgtis konflikto su kaimynais atveju, nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato L.e.p. Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Tumelytė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Brexit“ emigrantei tapo spyriu grįžti namo: viskas mūsų rankose, o ne valdžios (115)

Londone gyvenu jau septynerius metus. Kaip ir dauguma, atvykau čia trumpam, tačiau, kaip ir dauguma,...

Pensininkė įspėja: toks sukčius gali ateiti ir į jūsų namus (9)

Nieko blogo neįtariau, bet per savo naivumą užkibau ant eilinio sukčių kabliuko. Tikėjausi...

Atviras laiškas: ar tik alkoholis skandina lietuvius? (54)

Norėčiau kreiptis į Lietuvos politikus, žinomus žmones ir Lietuvos tautą . Beje, žinute taip...

Į Lietuvą grįžo gyventi po šešerių metų: didžiausias mitas, kad čia mažos algos palygino išlaidas Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje (197)

Artėjant Brexitui ne vienam Didžiojoje Britanijoje (DB) gyvenančiam lietuviui tikriausiai kyla...

Sostinės svečią prekybos centre sunervino du lietuvių įpročiai (144)

Kadangi esu gimęs Vilniuje, bet tingiausius ir sočiausius gyvenimo metus leidžiu provincijoje,...

Top naujienos

Albinas Januška: klysta manantys, kad Šimonytė pralaimės Nausėdai (1051)

Jei prezidento rinkimų antrame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda , bent dalis...

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais (876)

Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos...

Lietuvėms siūlo procedūrą, po kurios išmesite pudrą: gydytojai nuo tokių eksperimentų šiurptų (5)

Lietuvoje prieš pusmetį atsiradusi grožio rinkos naujovė –„B.B. Glow“, kitaip veido odos...

Maisto atliekas turėsime tvarkyti visiškai kitaip: delsiantį Kauną žada auklėti baudomis (42)

Nuo šių metų didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybės, kuriuose gyvena daugiau nei 50 tūkst....

Ferdinando Giugliano. Fašizmo šmėklos vėl persekioja Europą (30)

Kylanti ekstremistinių partijų banga visoje Europoje iškėlė dilemą pagrindinėms politinėms...

Svarbiausia Europos upė džiūsta: pasekmes jaučia milijonai gyventojų (90)

Kevino Kilpso automobilių keltas skrodžia Vokietijos Reino upės vandenis, jam sukant į krantą...

Sunkios Oladipo traumos sukrėstas Sabonis: tai – baisu (3)

Nors Indianos „Pacers“ (32-15) klubas NBA pirmenybėse iškovojo trečią pergalę iš eilės...

Karolis Vyšniauskas apie paskutinį interviu su Jonu Meku: jis buvo fiziškai nusilpęs, bet pilnas bene vaikiško entuziazmo (4)

Lietuvą apskriejus žiniai apie tai, kad savo namuose Jungtinėse Amerikos valstijose mirė garsus...

Stengiatės, bet niekaip nesulieknėjate: Unikauskas įvardijo 5 klaidas, kurias darote (12)

Pradėję mesti svorį ir nematydami greitų ar norimų rezultatų, manome, kad mūsų metodas...

Premjeras apie Gudelį: jeigu reikės, jis taps mano visuomeniniu konsultantu (63)

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad su viešųjų ryšių konsultantu Dariumi Gudeliu ryšiai...