Artėjant žiemos šventėms, didėjant žmonių srautui prekybos centruose ir pirkinių maišelių apimčiai, manau, tampa akivaizdu, kad šiuo metu Lietuvos prekybos centruose (ir ne tik) yra masinis nekvalifikuotų ir mažai kvalifikuotų darbuotojų trūkumas. Prekybos centruose, geriausiu atveju, dirba tik pusė kasų, o lentynos dažnai lieka pustuštės, kadangi trūksta salės darbuotojų, kurie išdėliotų prekes.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Darbo skelbimai mirga darbo pasiūlymais pardavėjams-kasininkams, salės darbuotojams, virėjams (kulinarijos skyriuose), valytojams, prekių priėmėjams, surinkėjams ir t.t. Kiek žinau, net personalo atrankos įmonės didžiausiems prekybos centrams jau ieško pardavėjų-kasininkų. Daugybė jose dirbusių darbuotojų emigravo, kiti, nusispjovę į neadekvatų darbo krūvį, požiūrį į darbuotojus bei nedidelius atlyginimus, išėjo iš tokių darbų į niekur: vieni į darbo biržą, kiti nėrė į šešėlį. Tad prekybininkams atėjo tikrų išbandymų metas.

Girdėjau, kad darbuotojų taip trūksta, kad net nereikia siųsti savo CV ir motyvacinio laiško į pardavėjo-kasininko pareigas. Užtenka tiesiog bet kurią darbo dieną atvykti į personalo departamentą su savimi turint įdarbinimui reikalingus dokumentus. O darbuotojams keliami reikalavimai susitraukė iki lietuvių kalbos žinių ir galimybės dirbti pamaininiu darbo grafiku.

Naujų darbuotojų paieška prekybos centrams šiuo metu neapsiriboja vien darbo skelbimų talpinimu spaudoje. Galime išvysti naujus darbuotojų pritraukimo būdus, pvz, prie pat kasos sudėtos skrajutės, kviečiančios „įsilieti į draugišką kolektyvą“, garso pranešimai pertraukiant parduotuvėje grojančią muziką ar net didžiuliai plakatai viešojo transporto stotelėse, agituojantys dirbti „arčiau namų“.

Kiek žinau, didžiuosiuose prekybos centruose dirbantiems darbuotojams jau siūlomas ne tik nemokamas maitinimas, kava, arbata, bet ir nemokamas nuvežimas/atvežimas iš/į darbo vietos, lankstus darbo grafikas, priedai nuo gero aptarnavimo bei bendro prekybos centro darbo, darbuotojų nuolaidų kortelė, ir net... studijų finansavimas. O po kiekvieno darbo skelbimo yra nuolankiai dėkojama visiems juo susidomėjusiems asmenims.

Geri pokyčiai darbuotojų naudai, nemanote? Bet dar ne tokie geri, kad vietoj nemokamos kavos ar arbatos darbuotojams būtų juntamai didinami atlyginimai.

Kitos su nekvalifikuotų/mažai kvalifikuotų darbuotojų trūkumu susiduriančios įmonės taip pat ieško būdų kaip išsiskirti ir motyvuoti dirbti pas juos. Pavyzdžiui, valymo paslaugas teikianti įmonė savo darbuotojams siūlo 50 eurų premiją už sėkmingai įmonėje įdarbintą asmenį; jubiliejaus ir kitų svarbių šeimos švenčių proga skiria premijas bei paremia sunkiomis šeimos nario netekties akimirkomis; nuolaidas optikos salonų tinkle; nemokamą periodinį sveikatos pasitikrinimą privačioje klinikoje; kelionpinigius gyvenantiems užmiestyje, o ilgiau dirbantiems darbuotojams suteikia mobiliojo telefono SIM korteles su neribotais pokalbiais ir trumposiomis žinutėmis.

Likusios darbuotojų ieškančios įmonės nedaug pažengusios darbuotojų motyvavime, nes populiariausia darbuotojų motyvavimo priemone vis dar išlieka skambūs lozungai ir aukštosios materijos tema „mes suteiksime jums galimybę save realizuoti mūsų įmonėje“. Kasdien tenka skaityti beviltiškus darbo skelbimus, kuriuose savaime suprantamos darbdavio prievolės yra pateikiamos lyg didžiausia malonė darbuotojui siūlant: „socialines garantijas“, „laiku mokamą atlyginimą“, „visas darbui reikalingas priemones“ ir/ar „laisvas šventines dienas“.

Ką tai sako? Ogi tai, kad darbdaviai realiai darbuotojams nesiūlo NIEKO, kas jiems nepriklauso

pagal įstatymus. Darbo skelbimuose yra ir kitokių įmonių pasiūlymų, kuriuos reikia mokėti skaityti tarp eilučių, nes tarp abstrakčiai ir gražiai užmaskuotų pažadų slypi arba įspėjimas, kad reikia bėgti nuo tokio darbdavio kuo toliau, arba, kad dirbsi tik iš idėjos negaudamas jokios apčiuopiamos asmeninės naudos.

Taigi, šiuo atveju, įmonė siūlo:

„Darbo užmokestį, atitinkantį jūsų sugebėjimus ir kompetenciją“ (mokės ne daugiau nei kiti – net nesvajok uždirbti didesnį nei vidutinis darbo užmokestį);

„Nuolatinį darbo krūvį“ (privalėsi suktis kaip vijurkas, o neapmokami viršvalandžiai taps įprastu dalyku);

„Galimybę pasijusti didelės kelių šimtų darbuotojų kompanijos dalimi“ (būsi mažas sraigtelis dideliame mechanizme).;

„Prisidėti prie verslo plėtros, taikant aukščiausius verslo etikos ir profesionalumo standartus“ arba

„Prisidėti prie ilgalaikės ir stabilios įmonės sėkmės“ (darbas filantropams, kuriems svarbiausia, kad kitiems būtų gera, o tu už savo pastangas papildomai negausi NIEKO);

„Galimybę save išbandyti šiuolaikiškoje, augančioje kompanijoje“ (puiki vieta tiems, kas nori pasitreniruoti dirbti ir paimituoti darbą);

„Darbą jaunoje ir veržlioje komandoje“ (įmonėje dirba vien studentai ir jauni karjeristai, o darbuotojų kaita yra milžiniška);

„Įvedimo programą naujiems darbuotojams ir bičiulį, padėsiantį greičiau adaptuotis naujose pareigose“ (realiai nesiūlo nieko, nes visose normaliose įmonėse iš pradžių esi apmokomas ir visur yra iš darbo išeinantis ar išspiriamas „bičiulis“, kuris tau perduoda savo darbus).

Pabaigai noriu parašyti visokiems pseudo motyvacinių paketų darbuotojams kūrėjams ir panašiems pilstytojams iš tuščio į kiaurą, paprastą tiesą. Kol darbuotojas neuždirbs pakankamos pinigų sumos pragyvenimui, tol jokios skatinimo priemonės, be piniginių priedų (premija, kintamoji atlyginimo dalis, procentai nuo apyvartos, 13-tas atlyginimas ir pan.), jo neveiks ir tol jis nebus lojalus įmonei, nes ieškos geriau apmokamo darbo.

Žmogaus poreikių eiliškumas yra pavaizduotas A. Maslow poreikių piramidėje. Pagrindiniai žmogaus poreikiai yra fiziologiniai: pavalgyti, atsigerti, apsirengti, nusiprausti, turėti pastogę. Kai šie poreikiai yra užtikrinami, atsiranda saugumo poreikiai: turto/gyvybės draudimas, kaupiamieji fondai ir pan. Dar vėliau – socialiniai poreikiai, tuomet savivertės ir, galiausiai, savęs realizavimo.

Tad stalo futbolas, feng shui stiliumi įrengtas poilsio kambarys su ekologiškais sėdmaišiais ir vėjo varpeliais, plaukiojimas baidarėmis, imbierinė arbata su pilno grūdo bandele prie bendro stalo, savęs pažinimo seminarai, komandiniai bėgimo maratonai ar neformali aplinka tėra tik imitacinė motyvavimo priemonė darbdavių, nenorinčių mokėti adekvačių atlyginimų, kurių užtektų oriai gyventi, o ne egzistuoti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti patarimus ar savo patirtį? Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Iškėlė klausimą: ar būtina praleisti saugos tarnybų automobilius? (2)

Saugos tarnyba – viena iš organizacijų, turinti tikslą ginti, saugoti, padėti. Kaip ir policija,...

Naujoje vietoje aplankė liūdesys – jį įveikti padėjo Skuodo „Nojaus“ klubo moterys

Nutiko taip, kad teko apsigyventi naujoje vietoje, kur niekad nebuvau ir nenorėjau čia būti. Buvo...

Vadina iškrypėliais – seksas viešoje vietoje sugadino akciją „Darom“ (606)

Iš pradžių galvojau kreiptis į policiją, bet įkarščiui atslūgus rašau čia. Jei žinočiau...

Nuomotoja skaudžiai pasimokė: daugiau jokių studentų, senolių ar šeimų nepriimsiu (224)

Nuomoju butą miegamajame rajone, Vilniuje. Jis jau apie metus laiko stovi tuščias. Kur problema?...

Po vakarykštės „Žalgirio“ pergalės užmirškime svaičiojimus apie „vidutiniokus“ (51)

Po vakarykščio laimėjimo prieš Pirėjo „Olimpiakos“, šiandien visi tik ir kalba apie Lietuvos...

Top naujienos

Po FNTT išvados Markausko sprendimas – nesitraukti papildyta Karbauskio komentaru (29)

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas po Finansinių nusikaltimų tyrimo ( FNTT ) išvados...

Deklaravę pajamas patikrinkite „Sodrą“ – pinigų ji gali pareikalauti ir antrą kartą (25)

Lieka vos savaitė deklaruoti praėjusių metų pajamas, prireikus sumokėti gyventojų pajamų...

„Policininkas, kuris neiššovė“: po išpuolio Toronte – kalbos apie siaubingą akistatą (33)

Tai buvo įtempčiausios 37 sekundės šio policijos pareigūno gyvenime. Ką tik žuvo dešimt...

Dėl siūlomos pensijų reformos vieniems atlyginimas padidės, kitiems – sumažės (223)

Jeigu valdantieji iš tiesų pakeis pensijų kaupimo tvarką, dalies gyventojų atlyginimas į rankas...

„Sofos“ ūkininkus medžios naujomis taisyklėmis (181)

Prasidėjęs pasėlių deklaravimas gali dar labiau atsijoti vadinamuosius „sofos“ ūkininkus....

Gavo FNTT raštą dėl Markausko: tyrimo nepradės, bet pažeidimų rado FNTT tyrime – geodezininko liudijimas apie susitarimus su ūkininkais (271)

Politikai iš opozicijos Seime gavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) raštą dėl...

JAV – pompastiškas Prancūzijos prezidento Macrono vizitas (25)

Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas pirmadienį apsilankymu Baltuosiuose rūmuose pradėjo...

„Žalgirio“ krepšį sudrebinęs graikas įspėja: mes jau esame tai patyrę (1)

24-erių „Olympiakos“ puolėjas Ioannis Papapetrou sukūrė bene gražiausią pirmųjų dviejų...

Kauno „Akropolyje“ buvo evakuojami žmonės (2)

Antradienio rytą Kaune, prekybos centras „Akropolis“ tapo gelbėjimo tarnybų taikiniu....

Middleton su naujagimiu ligoninę paliko praėjus vos 7 val. po gimdymo: priežastis slypi ne tik geroje savijautoje (31)

Praėjus vos septynioms valandoms po gimdymo, trečios atžalos susilaukusi Kembridžo...